Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

Glupo pitanje, ali da li je izbrisano njegovo lice (prethodnog vlasnika) ?
Ja bih izbrisao to lice koje je skenirao, pa opet ubacio i probao.
Nema nikakvog razloga da ne radi, ako selfi kamera radi...
 
Glupo pitanje, ali da li je izbrisano njegovo lice (prethodnog vlasnika) ?
Ja bih izbrisao to lice koje je skenirao, pa opet ubacio i probao.
Nema nikakvog razloga da ne radi, ako selfi kamera radi...
Ma sve sam izbrisao ali izgleda da cu morati factory da mu uradim
 
Mislim da te dve opcije nemaju nikakve veze jedna sa drugom, ali ako neće ni posle factory reseta probaj i sa i bez
 
Kad ukljucim tu opciju onda je sve ok. Sve ostalo radi samo face unlock bez te opcije ne radi.
 
Za face unlock moraš da pritisneš power button ili swipe/otisak prsta. Kod mene radi dobro imam i otisak i face, radi i u mrklom mraku :)
 
Pa da, može i tako ako uključiš raise to wake ili double tap to wake. Kod mene je to isključeno, koristim otisak prsta, ako promaši otisak onda se automatski pali face scan i otključava direktno.
 
Pa da, može i tako ako uključiš raise to wake ili double tap to wake. Kod mene je to isključeno, koristim otisak prsta, ako promaši otisak onda se automatski pali face scan i otključava direktno.
Znaci ipak je potreban raise to wake da bi radio face unllock?Posto na mate 40 pro nisam imao ovakav problem.Bio sam u busu danas kada sam pokusao da to odradim.
 
Po meni je to ispravno, u suprotnom dešavalo bi ti se da se slučajno otključa ekran. Ima poprilično širok ugao pa ne moraš direktno da gledaš u kameru.
 
Po meni je to ispravno, u suprotnom dešavalo bi ti se da se slučajno otključa ekran. Ima poprilično širok ugao pa ne moraš direktno da gledaš u kameru.
Ma raspitujem se toliko jer mi se ovo vako prvi put desava,da ne napadnem coveka bez veze jer je momak skroz ok,a mob kupljen 23.11 pre ned dana bukvalno.Da ne ispadnem tupson koji ovo ne zna da namesti,tof senzor je odlican bio na mate 40 pro pa znam koliko je mocna stvar.
 
Po meni je to ispravno, u suprotnom dešavalo bi ti se da se slučajno otključa ekran. Ima poprilično širok ugao pa ne moraš direktno da gledaš u kameru.
Pa da,to je ta fora.Mora da bude rise to wake aktivno da bi se otkljucao mob.Hvala svima koji ste ucestvovali u ovoj prepisci i pomoci oko ovoga.E,svasta,da napadnem coveka bzvz.
 
Dvoumio sam se između s23u i ovog telefona ali je tas na vagi koji je pretegnuo na stranu s23u bio nedostatak double tap za gašenje ekrana. Navikao sam na njega i koristim ga više desetina puta dnevno. Naravno glavma stvar na strani s23u je bio softver, a na strani honora cena, izgled i domaća garancija.
Nadam se da nisam pogrešio
 
Dvoumio sam se između s23u i ovog telefona ali je tas na vagi koji je pretegnuo na stranu s23u bio nedostatak double tap za gašenje ekrana. Navikao sam na njega i koristim ga više desetina puta dnevno. Naravno glavma stvar na strani s23u je bio softver, a na strani honora cena, izgled i domaća garancija.
Nadam se da nisam pogrešio
Imas double tap i na Honoru
 
Na fabričkom launcheru nema, ali instaliraš Microsoft launcher i imaš.

Bukvalno sam podesio da mi svi ti feature-i sa one Ui a rade.
Swipe down za notifikavije
I double tap za screen off.
Minut posla drugi launcher
 
Slično je ali ne baš, jer moraš da tapnes na njega.
Uglavnom sve stvari mogu da se podese i tvikuju, ipak je ovo android.
 
Pa evo ovako,posto sam stari fan Huawei=hONOR brenda,mislim to je taj isti skin.Sasun ima softver prepun svega,dok Honor treba jos da radi po tom pitanju,kamere nemaju tu prenaglasenu saturaciju kao kod Samsunga pa su salike dosta realnije,dok je Sasung nastelovao to za drustvene mreze.Fotografija mi je pasija,pa cemo da vidimo kako ce da se ponasa u nekim nocnim i izazovnijim uslovima.Pomesana su mi osecanja,sve ima svoje mane i prednosti i ultra i ovaj,ali videcemo za par dana sat ce i kako biti.Uglavnom to je to Huawei=Honor iskustvo.Ekran je odlican,kod Samsunga isto,ali hoce da bolo glava i oci od predugog koriscenja.Odlicna izrada kao i kod Samsunga,tako da je to to za sada.
 
Pa evo ovako,posto sam stari fan Huawei=hONOR brenda,mislim to je taj isti skin.Sasun ima softver prepun svega,dok Honor treba jos da radi po tom pitanju,kamere nemaju tu prenaglasenu saturaciju kao kod Samsunga pa su salike dosta realnije,dok je Sasung nastelovao to za drustvene mreze.Fotografija mi je pasija,pa cemo da vidimo kako ce da se ponasa u nekim nocnim i izazovnijim uslovima.Pomesana su mi osecanja,sve ima svoje mane i prednosti i ultra i ovaj,ali videcemo za par dana sat ce i kako biti.Uglavnom to je to Huawei=Honor iskustvo.Ekran je odlican,kod Samsunga isto,ali hoce da bolo glava i oci od predugog koriscenja.Odlicna izrada kao i kod Samsunga,tako da je to to za sada.
Izvinjavam se,malo gresaka u brzom kucanju...🤦
 
Pozdrav ljudi! Potrebni su mi saveti vezani za ovaj model telefona, M5P. Trenutno koristim iPhone 13 Pro Max 256GB. Nisam pasionirani fan bilo kog brenda. Od samohg početka korišćenja mobilnih telefona uvek su mi se najviše sviđali Samsung telefoni, počevši od A35, C35, pa sve do poslednjeg Samsunga Note 20 Ultzra koji sam koristio. U međuvremenu je upadao po koji iPhone ili LG (dok su još bili u vrhu). Huawei nikad nisam koristio jer mi se od početka nije dopadao njihov OS, mada su se vremenom dosta poboljšali, ali pošto nemaju Google servise, otpadaju u startu. iPhone 13 Pro Max sam uzeo u nekoj trampi za Notze 20 Ultra isključivo zbog snimanja videa (za koje mislim da na iPhoneu najbolje) i zbog prejadne baterije na Samsungu. Sada mi je potreban telefon (magarac) koji će moći da gura ceo dan bez da razmišljam o bateriji. Na 13 Pro Max baterija nije slaba, daleko od toga (telefon star oko 2 godine, BH 91%), samo je problem što mi trenutno ne dogovara iOS za moje potrebe. Telefon koristim za posao i privatno, pa mi je samim tim i bitno da dobro radi dual sim, dualne aplikacije (ali to može da se reši nekom trećom aplikacijom), znači mi i velika skladišna memorija, video mi više nije toliko bitan koliko fotografija, ali ne bih voledo da uzmem telefon sa baš baš lošijim videom od iPhonea. Ono što poneki kažu da je iPhone uvek imao najbolji ekran na tržištu, to je čista budalaština, Samsung ima odlične ekrane a vidim sada da i Huawei/Honor ne zaostaju uopšte. Kad sam prešao sa Notw 20 Ultra na ovaj 13 Pro Max mislio sam da ću da se oduševim ekranom ali ne, iskreno, malo me razočarao. Da se razumemo, ekran na 13 Pro Max nije loš, samo mislim da nije dovoljno dobar za tu cenu flegšip telefona. Dakle, moje pitanje je da li vredi dati sada 90.000 RSD za Honor Magic 5 pro ili možda kupiti neki drugi telefon za te pare, ili možda čekati da izađe nešto novo?? Ako čekam da izađe nešto novo, automatski znači da ću platiti više, jer mi se čini da je trenutna ponuda za M5H dosta povoljna i da nijedan telefon ne nudi više za te novce. Nemam nameru da plaćam S23 Ultra nekih 140.000 RSD u najboljem slučaju, to je previše para, iOS mi ne odgovara, tako da odluka može da padne na Magic 5 Pro, ako po vama opravdava i cenu i sveukupnu autonomiju i korišćenje, mislim na vas koji imate ovaj telefon ili ste koristili. Ne znam kakav će biti One plus 12 ili 12 Pro, da li će doći na naše tržište? Svakako, hvala svakom ko se uključi da mi pomogne i što je uopšte pročitao ovako razbacan tekst. 🤪
 
Imao sam 13PM, kratko posedovao HM5P pa ga prodao i sada koristim S23+. Fotografije su definitivno najbolje na HM5P, video na 13PM, S23+ definitivno nema sta da trazi pored ova dva modela sto se kamere tice. HM5P i S23+ imaju odlican ekran, tu 13PM nema sta da trazi. One UI po meni bolji od iOS i MagicOS, a sto se tice baterije po meni sva tri modela su dobra. HM5P za 90k je odlicna kupovina, ja licno nisam mogao da podnesem pilulu i njenju losu poziciju, ostalo je sve bilo ok.
 
Imao sam 13PM, kratko posedovao HM5P pa ga prodao i sada koristim S23+. Fotografije su definitivno najbolje na HM5P, video na 13PM, S23+ definitivno nema sta da trazi pored ova dva modela sto se kamere tice. HM5P i S23+ imaju odlican ekran, tu 13PM nema sta da trazi. One UI po meni bolji od iOS i MagicOS, a sto se tice baterije po meni sva tri modela su dobra. HM5P za 90k je odlicna kupovina, ja licno nisam mogao da podnesem pilulu i njenju losu poziciju, ostalo je sve bilo ok.
Meni nije toliko bitna ta pililua, navikao bih se sigurno. Malo me plaši MagicOS jer sam na OneUI baš svašta radio, i to je još jedan razlog zašti želim da menjam ovaj 13PM jer si dosta ograničen u njegovom iOS-u. Instaliram gomilu aplikacija, memorija od 256GB mi je uvek puna, što multimedije što fajlova vezanih za posalo. Ne znam kako bi se HM5P ponašao i da li bi radio fluidno toliko natrpan. Note 20 Ultra mi nikad nije zabagovao, nikad mu nisam radio reset na fabrička podešavanja do njegove prodaje. HM5P možda ne bih ni razmatrao da nije ta njegova trenutna cena u pitanju. Još jednom, hvala ti na odgovoru.
 
Meni nije toliko bitna ta pililua, navikao bih se sigurno. Malo me plaši MagicOS jer sam na OneUI baš svašta radio, i to je još jedan razlog zašti želim da menjam ovaj 13PM jer si dosta ograničen u njegovom iOS-u. Instaliram gomilu aplikacija, memorija od 256GB mi je uvek puna, što multimedije što fajlova vezanih za posalo. Ne znam kako bi se HM5P ponašao i da li bi radio fluidno toliko natrpan. Note 20 Ultra mi nikad nije zabagovao, nikad mu nisam radio reset na fabrička podešavanja do njegove prodaje. HM5P možda ne bih ni razmatrao da nije ta njegova trenutna cena u pitanju. Još jednom, hvala ti na odgovoru.
Dosta radnji, je vratilo stare cene, tako da ne bih puno razmisljao
 

Prilozi

  • Screenshot_20231202_135019.jpg
    Screenshot_20231202_135019.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_20231202_135006.jpg
    Screenshot_20231202_135006.jpg
    111.7 KB · Pregleda: 27
Nazad
Vrh Dno