Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

Samsung nikad nisam voleo, zbog tih shiter bagova... a imao sam ih.
 
S23 Ultra ima problema da shutter-lagom, otuda problemi da mutnim slikama. Ima problema i sa animacijama i povremenim seckanje iako ima hardver na kojem sve to ni u ludilu ne bi smelo da se dogodi. Pratim bas taj topic, Ice Universe redovno kritikuje Samsung zbog toga. Noću su kamere generalno još sporije i tu pomoći nema.. Ali realno, nije niko tu baš mnogo bolji od Samsunga, ne bih rekao ni Honor.

Pogledaj testove poređenja, generalno meni se Huawei i Apple najviše sviđaju, a moram da priznam i Vivo :) Ali manje-više, je sve tu negde, u ovoj klasi su nijanse razlika (izuzev Huaweia).

Ja ne bih menjao S23 Ultru još par godina, dok se stvarno ne pojavi nešto bolje.
Pa Honor ti je realno Huawei,ali se to "kao ne zna".Razgovarao sam sa jednim recezentom sa YT poznat lik,al ajde da ga ne spominjem.I sam mi je priznao da Honor ima mnogo bolju obradu slike.I da nema tih problema sa shuyter lagom a i slikama u pokretu.No videcemo...🤷Hvala na savetima i odgovorima
 
Ako zamenis neces se vratiti nazad na ultru bez 200e doplate. Honoru jako brzo pada cena, evo ima ga za 650e.. i sam sam mislio da ga probam ali ipak ne. Brzo pada cena, slabo se kupuje, i kroz god dana nece zanimati nikoga sem pasioniranog ljubitelja Huawei-a.
 
Ako zamenis neces se vratiti nazad na ultru bez 200e doplate. Honoru jako brzo pada cena, evo ima ga za 650e.. i sam sam mislio da ga probam ali ipak ne. Brzo pada cena, slabo se kupuje, i kroz god dana nece zanimati nikoga sem pasioniranog ljubitelja Huawei-a.
Pa realno i ultri je pala cena,pogledaj na KP
 
Pala je , ali u tvom slucaju niko ti posle nece dati s23 ultra glava za glavu za honor. Sto se samo Honora tice, tel je odlican, ali nije Samsung pa otuda i problematika oko potraznje.
Pa,ok.Samsung ima bas jak marketing,to se bas dobro pokazalo na ultri sada.Kamere nisu takve kakve su na recenzijama.Pitao sam na jednom sajtu da se nadjem sa recenzentima i da mi uporedimo fotke sa recenzija i u realnosti na ultri...Nista nisam dobio kao odgovor.Jer ono sto je na recenzijama i u.stvarnosti slikano je nebo i zemlja.Pa mi je posle receno da od necega moraju da se placaju racuni.Toliko o tome
 
Svi hvale ultru, sad se spominju i placeni recezenti, verujem i u jedne i u drugo. Do duse ultru nisam imao pa ne mogu da komemtarisem o tome. Ono zbog cega sam ja pao i uzeo moj Huawei P50 pro je sto su nocne slike i nocni mod stvarno top. Ko zna da se igra sa onim podesavinja oko prof fotografije, slike su stvarno top. Ja nisam toliko strucan, uzmem ono sto sistem nudi, posle prebacim na veliki ekran i odusevi me. Video nije bas na samo vrhu kvaliteta ali slike i nocni mod jeste.
Volim huawei i Honor, al ne bi menjao S23 ultru, msm da imaju jak matketing pa makar i kamere malo stucale, moje misljenje.
 
Pa,ok.Samsung ima bas jak marketing,to se bas dobro pokazalo na ultri sada.Kamere nisu takve kakve su na recenzijama.Pitao sam na jednom sajtu da se nadjem sa recenzentima i da mi uporedimo fotke sa recenzija i u realnosti na ultri...Nista nisam dobio kao odgovor.Jer ono sto je na recenzijama i u.stvarnosti slikano je nebo i zemlja.Pa mi je posle receno da od necega moraju da se placaju racuni.Toliko o tome

Svi hvale ultru, sad se spominju i placeni recezenti, verujem i u jedne i u drugo. Do duse ultru nisam imao pa ne mogu da komemtarisem o tome. Ono zbog cega sam ja pao i uzeo moj Huawei P50 pro je sto su nocne slike i nocni mod stvarno top. Ko zna da se igra sa onim podesavinja oko prof fotografije, slike su stvarno top. Ja nisam toliko strucan, uzmem ono sto sistem nudi, posle prebacim na veliki ekran i odusevi me. Video nije bas na samo vrhu kvaliteta ali slike i nocni mod jeste.
Volim huawei i Honor, al ne bi menjao S23 ultru, msm da imaju jak matketing pa makar i kamere malo stucale, moje misljenje.
Sta ne bi menjao,ultru za Honor?
Pala je , ali u tvom slucaju niko ti posle nece dati s23 ultra glava za glavu za honor. Sto se samo Honora tice, tel je odlican, ali nije Samsung pa otuda i problematika oko potraznje.
Pa opet kazem,marketing je cudo.
 
Svi hvale ultru, sad se spominju i placeni recezenti, verujem i u jedne i u drugo. Do duse ultru nisam imao pa ne mogu da komemtarisem o tome. Ono zbog cega sam ja pao i uzeo moj Huawei P50 pro je sto su nocne slike i nocni mod stvarno top. Ko zna da se igra sa onim podesavinja oko prof fotografije, slike su stvarno top. Ja nisam toliko strucan, uzmem ono sto sistem nudi, posle prebacim na veliki ekran i odusevi me. Video nije bas na samo vrhu kvaliteta ali slike i nocni mod jeste.
Volim huawei i Honor, al ne bi menjao S23 ultru, msm da imaju jak matketing pa makar i kamere malo stucale, moje misljenje.
Upravo se o tome i radi,svi je hvale ali sto se kamera tice nisu takve u realnosti.Evo sad And 14 pola app na Srpskom pola na Engleskom.Poceli apdejti kao na Saomi tel..
 
Pa Honor ti je realno Huawei,ali se to "kao ne zna".Razgovarao sam sa jednim recezentom sa YT poznat lik,al ajde da ga ne spominjem.I sam mi je priznao da Honor ima mnogo bolju obradu slike.I da nema tih problema sa shuyter lagom a i slikama u pokretu.No videcemo...🤷Hvala na savetima i odgovorima
Pa ima i onu "Motion Capturing Sensor" opciju pa AI ne samo da eliminiše shutter lag nego je sa njom shutter lag bukvalno nula.


Screenshot_20231129_210122_edit_158609926688244.jpg

U mnogo čemu je Honor medju najboljima, ali ima i Samsung svojih prednosti, posebno u softveru, kao i vrednosti brenda na KP, što kažu ljudi, mada ako pogledate cene Huaweia i Samsunga na oglasima, ne bih rekao da je to slučaj više, naprotiv.

A Honor ima i GMS i ako mu naredni modeli budu ovakvi, zauzeće to mesto.
 
Pa ima i onu "Motion Capturing Sensor" opciju pa AI ne samo da eliminiše shutter lag nego je sa njom shutter lag bukvalno nula.


Pogledajte prilog 415983

U mnogo čemu je Honor medju najboljima, ali ima i Samsung svojih prednosti, posebno u softveru, kao i vrednosti brenda na KP, što kažu ljudi, mada ako pogledate cene Huaweia i Samsunga na oglasima, ne bih rekao da je to slučaj više, naprotiv.

A Honor ima i GMS i ako mu naredni modeli budu ovakvi, zauzeće to mesto.
Ovo je sa Honorom slikano?😮
 
Jovana još lepša... Elem, ja barem uzimam telefon kojim ću sad biti zadovoljan, šta me briga koliko će mu pasti cena, ionako sve devalvira. Ja bih lično uzeo odmah ovaj Honor i to u zvaničnoj radnji po ovoj sad ceni ali me kolje veličina. Da je manji, ne bih razmišljao
 
Jovana još lepša... Elem, ja barem uzimam telefon kojim ću sad biti zadovoljan, šta me briga koliko će mu pasti cena, ionako sve devalvira. Ja bih lično uzeo odmah ovaj Honor i to u zvaničnoj radnji po ovoj sad ceni ali me kolje veličina. Da je manji, ne bih razmišljao
Amortizer,zezas malo il bi ga pazario pored ultre odmah?
 
Nemam ja Ultru, ali bih ovaj uzeo odmah. Ima kolega pa sam se malo igrao i stvarno je odličan, samo za moj ukus preveliki. Možda sa nekom maskom sa boljim gripom... Fale mu neke softverske fore kao kod Samsunga ali preživeo bih
 
Nemam ja Ultru, ali bih ovaj uzeo odmah. Ima kolega pa sam se malo igrao i stvarno je odličan, samo za moj ukus preveliki. Možda sa nekom maskom sa boljim gripom...
Ma ja imam Ultru ali me ovo oko kamera bas nervira,ocekivao sam iskreno vise od nje.Plus sa ovim zadnjim azuriranjem podelise app pola Srpski pola Engleski.Imam ponudu da uzmem bukvalno nov Honor,ali bukvalno nov u zamenu za ultru koju sam kupio maja meseca.Pa se zato dvoumim.Mislim da je Honor malo veci od Ultre ali je fora u tome sto je ultra kockasta a Honor nije.Pa bi mi iskren savet lego ko budali samar jer sutra bi trebalo da napravim kompenzaciju..
 
Da sam ja na tvom mestu, ja bih zamenio. Kupe ljudi stan pa im ne odgovara i prodaju i kupe drugi. Tebi ne odgovara kamera, a čisto sumnjam da će biti bolja, probaj Honor. Ja ne mogu da gledam tako koliko će nešto da vredi za godinu dana, ne znam ni dal ću biti živ tada. Volim da sam zadovoljan sada pa makar to bilo i sa Oukitelom. Ali opet, to sam samo ja
 
Da sam ja na tvom mestu, ja bih zamenio. Kupe ljudi stan pa im ne odgovara i prodaju i kupe drugi. Tebi ne odgovara kamera, a čisto sumnjam da će biti bolja, probaj Honor. Ja ne mogu da gledam tako koliko će nešto da vredi za godinu dana, ne znam ni dal ću biti živ tada. Volim da sam zadovoljan sada pa makar to bilo i sa Oukitelom. Ali opet, to sam samo ja
Pa upravo je to ta prica.Imam P30 PRO i dalje kida kako fotka.Samsung prezasicenje boje ima,a fotografija mi je pasija bas,pa ako se zeznem jbga...
 
Ovo što su pisale kolege gore verujem da ima više smisla gledano dugoročno finansijski. Al opet, vakuum Ultra na KP 12/256 sad ima za 900 evra, tako da i Samsungu solidno pada cena. Ja lično volim da isprobam bez da se opterećujem time. Al opet, tvoje su pare pa moraš ipak sam da smisliš. Da ne citiram sad narodnu umotvorinu o tuđem i gloginjama...
 
Ja kad sam rekao da nisam zadovoljan fotografijama na S23 i da sam ga zamenio posle manje od mesec dana, umalo me ne izbaciš sa foruma.
Mislim da se ne treba vezivati za brend već za kvalitet.
Sa ovim modelom sa zadovoljan ali imam i neke zamerke. Jedina, što u kamera opciji nema definisane profile za dugu ekspoziciju. Ono što je imao Huawei.
Opet mozda su izbacili, da ne bude baš isti Huawei.
Drugo je veličina, to je subjektivno jer ja sam hteo manji telefon.
Idealna veličina za mene je bila P9 i u tim dimenzija a se uklapao S23.
Plus je bio što ima dobar hardware. Ali, kamera mi je primarna stavka pa sam se odlučio za Honor.
Lomio se izmenu Magic5 Pro i Pixel 7 Pro.
Presudile su brzina punjenja, garancija, memorija na strani Honor-a
 
Ovo što su pisale kolege gore verujem da ima više smisla gledano dugoročno finansijski. Al opet, vakuum Ultra na KP 12/256 sad ima za 900 evra, tako da i Samsungu solidno pada cena. Ja lično volim da isprobam bez da se opterećujem time. Al opet, tvoje su pare pa moraš ipak sam da smisliš. Da ne citiram sad narodnu umotvorinu o tuđem i gloginjama...
Sve je to ok,mozda i ostane ta cena na ultri posto vidim da ce na s24 da ubace opet exynox...Ali opet me ovo kopka,pa da budem prekopkan posle...
Ja kad sam rekao da nisam zadovoljan fotografijama na S23 i da sam ga zamenio posle manje od mesec dana, umalo me ne izbaciš sa foruma.
Mislim da se ne treba vezivati za brend već za kvalitet.
Sa ovim modelom sa zadovoljan ali imam i neke zamerke. Jedina, što u kamera opciji nema definisane profile za dugu ekspoziciju. Ono što je imao Huawei.
Opet mozda su izbacili, da ne bude baš isti Huawei.
Drugo je veličina, to je subjektivno jer ja sam hteo manji telefon.
Idealna veličina za mene je bila P9 i u tim dimenzija a se uklapao S23.
Plus je bio što ima dobar hardware. Ali, kamera mi je primarna stavka pa sam se odlučio za Honor.
Lomio se izmenu Magic5 Pro i Pixel 7 Pro.
Presudile su brzina punjenja, garancija, memorija na strani Honor-a
Pa upravo to,prehajpovane modele dizu u nebesa,a napravise monopol posto su udarili sankcije Huaweiu jer im je kvalitet ocito smetao.Meni nije bitno ime vec kvalitet,a Huawei,Honor su u kamera segmentu uvek bili najbolji.Znam da je kod Samsunga softver odlican,ali kao sto napisah ovo me kopka pa me kopka...
 
Evo posle nedelju dana, moje mišljenje je da je celokupno bolji uređaj od ultre.
Na samusungu je jedina prednost oneUi.
Kamere su bolje na honoru, osim zooma preko 3.5, ali to i ne koristim toliko.

Motion tracking, noćne slike, slike bez blura.
Boje definitivno bolje nego na samsung - u.

Baterija 1.5-2 dana drži, i time sam prezadovoljan.
512 gb storage po default-u (isto orezadovoljan)
Ekran - odličan
Veličina - bolje leži u ruci od s23 ultre, ima zaobljene ivice

Do aprila je bio #1 telefon na dxoMarku, tako da i to nešto govori
Pravi flagship, I za cenu od 770e nov u radnji, ne postoji bolji deal.


Mane su neispeglan ui, ali se navikne čovek za par dana.
To bi trebalo da se promeni kada izbace MagicOs 8 (android 14) koji bi trebalo da donese mnogo bolji UX za mesec, dva

Recimo swipe down da vidite notifications
Resava se instaliranjen drugog launchera (koristim microsoft launcher koji bolje radi posao od nove, jer nisu zaključane opcije kao kod nove free varijante)
I podešavanjem gestures.

Druga mana je možda za neke - haptics
Koji postoji samo za key event, zaključavanje ekrana i možda pozive.
Nema kao na samusungu, kad ideš back, etc...
Sve u svemu, prezadovoljan sam telefonom. Ja sam bio u dilemi s23 ultra, gledao ga i cackao par dana po poslovnicama i na kraju uzeo honor.
 
Ima li Magic 5 Pro battery charge limiter u podesavanjima kao Huawei telefoni ovi noviji sto imaju npr da mozes na 70, 80% da ogranicih maksimalni nivo punjenja baterije?

1701333907774.png
 
Nema opciju da se ograniči na 80 posto, ali ima neki smart chage
Screenshot_20231130_102901.jpg
@Amortizzer
Nije klot android, veoma je slično Huawei-u, sa nekim feature-ima kojih nema.
Ima Double knock da uzme screenshot - bolje nego swipe rukom na samsung gde često ode back, umesto da uhvati screenshot

Ima nešto slično kao samsung side bar, samo se pojavljuje tek kada je otvorena neka app, neće na home screen-u

Ima i neke opcije kao što su: face 3d unlock, ima da prati oči dok skrolujes, etc
Ali to nisam ni probao nit koristio na samsungu, tako da mi nije bitno :)

Ima i infrared, tako da za klimu, tv - dobra stvar.

Edit. Ima lift to wake up, sad Sam pronašao :)
Screenshot_20231130_104105.jpg
Screenshot_20231130_104030.jpgScreenshot_20231130_104105.jpgScreenshot_20231130_104036.jpgScreenshot_20231130_104014.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno