Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,573
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
ovde piše da je kod 75-ice ADS (IPS)

prema specifikaciji, tj. vrednosti za kontrast, moglo bi se reći da jeste ADS. VA bi trebalo da ima kontrast barem 4000:1
 
ovde piše da je kod 75-ice ADS (IPS)

prema specifikaciji, tj. vrednosti za kontrast, moglo bi se reći da jeste ADS. VA bi trebalo da ima kontrast barem 4000:1
Hvala na pomoci, verovatno je kao i kod lg ija, neki su va, neki ips, isti model druga dijagonala.
 
Jedno pitanje za VESTE poznavaoce Hisense televizora i regiona! Naime interesuje me u kom REGIONU tj na koj bi region mogao da promenim svoj a6k 58 kako bi imao nativnu Apple Tv + aplikaciju u VIDAAAu sistemu ?
 
Kupio sam Hisense 50E7KQ koji navodno ima ima HDR, HDR 10+, Dollby Vision... znaci samo sto ne poleti na Mars.
E, sad me zanima kako ja mogu da vidim svu tu "novu tehnoloogiju"? Sliku sam podesio u podesavanju televizora kako meni odgovara i stvarno je ok (dok se TV gleda pravo).
Pustio sam neke filmove na Netflixu koji su navodno HDR i stvarno ne vidim nesto WOOOW sliku, cak mi filmovi bolje izgledaju kad ih "pazarim" kod YIFI-ja.
Da li ima neka caka koju ne znam? Da napomenem da sam povezao TV sa kompom preko HDMI kabla i kad pustim neki HDR sadrzaj ne vidim nikakvu razliku.
 
Da li NF puštaš sa TV aplikacije? Ako je odgovor da, kad pustiš sadržaj, proveri u podešavanjima slike da li ti je aktivan neki od HDR profila. Dakle neće ti biti dostupni oni klasični profili slike, već će svaki imati HDR prefiks, tako ćeš znati da radi HDR. Isto važi i za DolbyVision, pisaće ti. Ako Netflix puštaš sa nekog drugog izvora, tu postoji gomila stvari koja može da pravi problem, ali za početak proveri da li ti je u HDMI opcijama TV-a uključen napredni HDMI režim.
 
Kupio sam Hisense 50E7KQ koji navodno ima ima HDR, HDR 10+, Dollby Vision... znaci samo sto ne poleti na Mars.
E, sad me zanima kako ja mogu da vidim svu tu "novu tehnoloogiju"? Sliku sam podesio u podesavanju televizora kako meni odgovara i stvarno je ok (dok se TV gleda pravo).
Pustio sam neke filmove na Netflixu koji su navodno HDR i stvarno ne vidim nesto WOOOW sliku, cak mi filmovi bolje izgledaju kad ih "pazarim" kod YIFI-ja.
Da li ima neka caka koju ne znam? Da napomenem da sam povezao TV sa kompom preko HDMI kabla i kad pustim neki HDR sadrzaj ne vidim nikakvu razliku.
Nema cake, sve je to marketinška patka. Pravi HDR kreće tek od nekih 800 nita osvetljenja, što je 2.5 puta više od tog tvog. Ali svi jedtini televizori rade mapiranje hdr i dv sadržaja pa skaliraju sliku na tih tvojih 275nita.
Zato slika često izgleda bledo, isprano ili čudno. Jer nisu svi sadržaji mapirani kako treba.
Zato ti je najbolje da HDR skidaš sa neta, meni se na LGu ispostavilo da tako bolje radi, dok je SDR iliti yify uvek bolji izbor za ove naše budžet televizore.
 
Da li NF puštaš sa TV aplikacije? Ako je odgovor da, kad pustiš sadržaj, proveri u podešavanjima slike da li ti je aktivan neki od HDR profila. Dakle neće ti biti dostupni oni klasični profili slike, već će svaki imati HDR prefiks, tako ćeš znati da radi HDR. Isto važi i za DolbyVision, pisaće ti. Ako Netflix puštaš sa nekog drugog izvora, tu postoji gomila stvari koja može da pravi problem, ali za početak proveri da li ti je u HDMI opcijama TV-a uključen napredni HDMI režim.
Probao sam i preko aplikacije i pise kada je HDR, a kada Dolby, znaci da radi sve ok. Ali hocu da kazem da slika nije nista bolja nego kada je ja sam podesim kako meni odgovara u klasicnim podesavanjima slike.
 
Da napomenem da sam povezao TV sa kompom preko HDMI kabla i kad pustim neki HDR sadrzaj ne vidim nikakvu razliku.
pitanje je da li je uopšte podržan HDR i koji na računaru. Windows treba da je minimum 10-ka (ažurirana, naravno), HDMI na grafičkoj da je HDMI 2.0b, HDMI 2.0 kabl...

što se HDR podrške na televizoru tiče, to uglavnom znači da neće pustiti loše. tipa, da DV bude ljubičast.
 
Probao sam i preko aplikacije i pise kada je HDR, a kada Dolby, znaci da radi sve ok. Ali hocu da kazem da slika nije nista bolja nego kada je ja sam podesim kako meni odgovara u klasicnim podesavanjima slike.
To je onda ova situacija koju @Gorth opisuje. Slabo pratim Hisense u zadnje vreme, ali pretpostavljam da je u pitanju low budget model koji kao ima sve tehnologije, al' samo na kutiji. Msm nije ni kod mene na U7B ništa bolje, ali ja ipak nekako primetim kad je HDR aktivan, nekako mi je svetlija slika i boje su lepše, kao i kontrast koji je izraženiji. Sad, verovatno je to ništa u odnosu na pravi HDR10+, ali se vidi. Možeš malo da menjaš parametre slike i da eksperimentišeš, ali čisto sumnjam da ćeš nešto epohalno postići.
 
To je onda ova situacija koju @Gorth opisuje. Slabo pratim Hisense u zadnje vreme, ali pretpostavljam da je u pitanju low budget model koji kao ima sve tehnologije, al' samo na kutiji. Msm nije ni kod mene na U7B ništa bolje, ali ja ipak nekako primetim kad je HDR aktivan, nekako mi je svetlija slika i boje su lepše, kao i kontrast koji je izraženiji. Sad, verovatno je to ništa u odnosu na pravi HDR10+, ali se vidi. Možeš malo da menjaš parametre slike i da eksperimentišeš, ali čisto sumnjam da ćeš nešto epohalno postići.
Jasno ko dan... Najbolju sliku dobijem kada podesim klasicno u podesavanjima bez ikakvog HDR-a. Znaci toliko je dobar taj HDR na tom televozioru kada klasicno podesavanje ima bolju sliku :D -.-
pitanje je da li je uopšte podržan HDR i koji na računaru. Windows treba da je minimum 10-ka (ažurirana, naravno), HDMI na grafičkoj da je HDMI 2.0b, HDMI 2.0 kabl...

što se HDR podrške na televizoru tiče, to uglavnom znači da neće pustiti loše. tipa, da DV bude ljubičast.
Jeste, windows 11 i graficka HDMI 2.1. Sada sam upravo primetio da kada pustim Netflix preko aplikacije na televoziru, u opisu filma stoji 4K i radi u 4k, a kada povezem komp sa televizorom preko HDMI kabla i pustim isti taj film na telelevizoru, ispod njega ne pise 4k, vec HD, a nisam siguran koja mi je verzija kabla, da li je 1.3 ili 1.4, ali verovatno je 1.3
 
Jel uspeo neko da upari SBB daljinski sa Hisense tv-om tako da nekako može da se dođe do menija televizora gde su aplikacije? Imam 50U7Q, i nakon što uparim daljinski sa tvom, jedino zvuk radi i strelice levo, desno i dole (strelica gore ne radi)?
 
Koristim 43E7HQ i imam problem sa Hdmi-cec prilikom gasenja Eon boxa. Kad upalim Eon box, TV se automatski pali i to funkcionise perfektno. Medjutim, kad ugasim Eon box, TV ostane upaljen, pa onda opet upalim Eon box i brzo ugasim, tek onda ugasi i TV. U podesavanjima Hdmi & cec je sve podeseno kako treba tj popaljeno je sve, ne znam postoji li neka fora kako ovo da napravim. Znaci, kad sa Eon daljincem ugasim Eon box, hocu da se ugasi i TV :)
Ili tu nema pomoci? :)
 
Juce sam gledao U7KQ, doooosta bolje od proslogodisnjeg HQ, sto je i ocekivano s obzirom da je Mini-LED sa VA panelom, jedino mi se cini da je kvalitet izrade nazadovao. Recimo postolje je istog oblika ali plastika prilicno losija. Nisam jos uspeo da vidim uzivo U6KQ, ali je na papiru bolji od U7HQ.
 
Cisto da napomenem vezano za regione Hisensa, oprobao se na Sloveniju, i boom evo je apple tv + aplikacija 4k radi smooth as f..ck! :] Nije mi jasno zast nema hbo max aplkikjacije, standardno su tu nativno disney i netflix, i eon!
 
E tu je problem, šta će ponuditi kao zamenski TV Hvala dobri ljudi
Ja sam pre neka dva meseca isto imao TV na servisu koji nije mogao da se popravi.Nije bilo pitanje da mi oni nude nesto u zamenu,mogao sam da uzmem bilo koji.Cena je bila ona koju sam platio kada sam uzeo taj stari TV,plus ako hocu da doplatim i da uzmem koji hocu.Ili za istu cenu da biram neki,bez doplate.
 
Ja sam pre neka dva meseca isto imao TV na servisu koji nije mogao da se popravi.Nije bilo pitanje da mi oni nude nesto u zamenu,mogao sam da uzmem bilo koji.Cena je bila ona koju sam platio kada sam uzeo taj stari TV,plus ako hocu da doplatim i da uzmem koji hocu.Ili za istu cenu da biram neki,bez doplate.
Upravo tako, servis daje samo potvrdu da je uredjaj neispravan i odobrava zamenu ili povrat novca a u radnji gde ste kupili ostvarujete vaše pravo i u dogovoru sa trgovcem.
 
Nazad
Vrh Dno