Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,566
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
duci95,ne ide mi nesto deljenje ekrana.Usao sam u kontrol panel na lap topu.Video svoju activnu vezu na 5Ghz.Ne vidim tv koji je isto povezan na istu mrezu.Da li treba neka podesavanja i na tv.Ako mozes malo blize me navodi .
Ja koristim cesto to, isto 55u7qf. Bukvalno samo u display podesavanjima na laptopu imas nesto poput connect to wireless display, i kad na tvu prebacis na ssharing, on ce da se pojavi dostupan, i radi kao kap. :)
 
Поздрав, не знам колико је питање за ову тему, али ајде да пробам. Сузио сам избор на 50Е76GQ и 50А7GQ јер по ономе што сам гледао за неких до 60.000,00 динара мислим да нема шта много боље да се узме. Е сад, гледао сам разне тестове и коментаре, неку велику разлику не видех, па ево овде да пробам да видим шта бисте ви препоручили од та два модела. Углавном ћу гледати спорт(по тестовима, ако сам добро сконтао ови модели мало боље приказују спорт од прошлогодишњих), мало филмова, нетфликс... Нисам превише захтевам корисник, али сваки савет ми може користити.
Imas na displayspecification karakteristike oba panela.Uporedi i videces razliku.Ja sam bio vise za A7GQ pre nego sto sam kupio U7QF.
 
Picture mode Cinema night
Local Dimming: High
Backlight: 100
Brightness: 46
Contrast: 90
Saturation: 50
Sharpness: 0
Adaptive Contrast: OFF
Ultra Smooth Motion: Custom 7
Clear Motion: OFF
Noise Reduction: OFF
Color Temparature warm 1
Gamma Adjustment: 2.2
Meni lično odgovara za moj U7QF
Picture mode Cinema night
Local Dimming: High
Backlight: 100
Brightness: 46
Contrast: 90
Saturation: 50
Sharpness: 0
Adaptive Contrast: OFF
Ultra Smooth Motion: Custom 7
Clear Motion: OFF
Noise Reduction: OFF
Color Temparature warm 1
Gamma Adjustment: 2.2
Meni lično odgovara za moj U7QF
Balans bele boje 2 tačke
r.oofset 0
g-offset 0
b-offset 0
r-gain -2
r-gain 0
b-gain -1
 
Poslednja izmena:
Picture mode Cinema night
Local Dimming: High
Backlight: 100
Brightness: 46
Contrast: 90
Saturation: 50
Sharpness: 0
Adaptive Contrast: OFF
Ultra Smooth Motion: Custom 7
Clear Motion: OFF
Noise Reduction: OFF
Color Temparature warm 1
Gamma Adjustment: 2.2
Meni lično odgovara za moj U7QF

Balans bele boje 2 tačke
r.oofset 0
g-offset 0
b-offset 0
r-gain -2
r-gain 0
b-gain -1
Boja tunera
Magenta 0 0 5
Red 0 0 7
green 0 1 4
blue -10 0 16
yellow 0 0 2
cyan -1 0 6
Picture mode Cinema night
Local Dimming: High
Backlight: 100
Brightness: 46
Contrast: 90
Saturation: 50
Sharpness: 0
Adaptive Contrast: OFF
Ultra Smooth Motion: Custom 7
Clear Motion: OFF
Noise Reduction: OFF
Color Temparature warm 1
Gamma Adjustment: 2.2
Meni lično odgovara za moj U7QF

Balans bele boje 2 tačke
r.oofset 0
g-offset 0
b-offset 0
r-gain -2
r-gain 0
b-gain -1
Ako vam je previše svetlo smanjite contrast!
 
Poslednja izmena:
Je li nekome izao M0222 firmware za U7QF?
Meni se pojavio kao update ali me zanima je li ga neko probao, i ima li nekih dobrih/losih stvari?
 
Azurirao ee kod mene nedavno i sem neki ukrajinskih kanala i ruske striming platforme START, nista drugo nisam primetio.
A reci mi koristis li DLNA, imas li problem sa njim na ovoj verziji? Ili povezujes li mozda HDD na tv, da li ti tv normalno ucitava HDD?
 
prema ovome, u pitanju je TV sa VA panelom i sa, verovatno, starijom verzijom VIDAA U (verzija 3, nadam se). mislim da je 40A4BG bolji izbor zbog VIDAA U 4 (podržava EON) a i mlađi je godinu dana.

od tih HD Ready/Full HD modela uzeo bih u obzir Android modele poput 40A5720FA koji ima IPS panel i najvišu cenu od ova 3.
ja imam 32" Android model za '19. (32B6700HA) i dobro radi. slika je dobra što se uglova vidljivosti tiče (IPS) a zadovoljan sam i zvukom. sistem se redovno ažurira, redovnije nego VIDAA U (na drugom modelu, H50A6500, model za '18.) koliko sam primetio
 
Iskreno ne koristim, jedino sto sam probao prethodnih dana jeste USB i to je razumljivo radilo.
Nazalost, riknuo mi HDD tako da ne bih mogao da ti proverim.
Ok, to sam video po nekim forumima da pravi problem.
Izgleda ima problem sa prepoznavanjem uredjaja sa NTFS sistemom. A opet sa vremena na vreme povezujem i HDD pa mi je to i bitna stvar.
 
Capture.PNG
sta je ovo sunce ti
 
Ok, to sam video po nekim forumima da pravi problem.
Izgleda ima problem sa prepoznavanjem uredjaja sa NTFS sistemom. A opet sa vremena na vreme povezujem i HDD pa mi je to i bitna stvar.
Ako mislis na eksterni HDD, koristim ja i dalje bas dosta i radi normalno i posle update-a. Ntfs je i nisam primetio bagove u zadnjih 10 dana. E sad, ja ga koristim samo za filmove, tako da nisam pustao muziku sa njega itd.

Jel to radi i sa telefona (android)? Inace gledao danas A7500F ima bolju sliku od 'naslednika' A7GQ...
Pa da da, naravno. :)
 
Za sve (NE)sretnike koji su kupilli 50A6140 uspio sam nabavit zadnji dostupnu verziju firmware K0323 (2020). Ako već niste do sada updatejtali prvo kaj sam primjetio je da je puno bolji odaziv kroz scrollanje po meniju. Ostalo ne znam. Šaltanje DTV kanala je i dalje krimnalno sporo i zaostalo. Prije sam imao verziju J0819 (2019).

Ako netko želi file je dosupan na linku. Prije samo provjerite HSSO code na bočnoj naljepnici TV-a (mora biti 506100844EU). Trebate kopitat .bin file na USB stick koji je formatiran na FAT32. U meniju tva kod ažuriranja odabrat ažuriranje preko USB-a tv će ponudit reset. Nakon toga kreće update sa prikazom Loading 1% koji nešto duže stoji na ekranu, nemojte prekidat tv sve dok se proces ne završi. TV će se nekoliko puta sam ugasit-upalit i kad se ponovo sve vrati na prikaz koji je bio prije samog updatea onda je gotovo. Nakon toga potrebno je u meniu tv-a napravit reset na tvorničke postakve.

Ovdje su Vam dostupni službeni firmware fileovi za druge starije Hisense modele. Lozinka je Hisense1234. Postupak nadogradnje je isti kao gore opisani samo je uvjet da provjeriti da li imate odgovarajući HSSO code koji vam piše u zagradi kraj naziva modela.
 
Pretraga na forumu je ocajna. Elem sta kazete za Hisense 55U8GQ, da li se razlikuje od varijante sa Americko trziste, testovi su dosta dobri
 
Pretraga na forumu je ocajna. Elem sta kazete za Hisense 55U8GQ, da li se razlikuje od varijante sa Americko trziste, testovi su dosta dobri
Dosta se razlikuje. Americka verzija ima android 10 evropska verzija VIDAA 5.0, americka ima VA panel evropska IPS, americka 1500 nits peak brightnees evropska verzija 1000 nits peak brightnees...
 
Pozdrav drugari,imam mali problemcic...povezao sam tv sa kompom preko lokalne mreze,na komp je instaliran Servio. E sad,kad pustim neki film tako preko mreze,ne dobijam prevode,isti taj film kad tutnem na externi hard,tv najnormalnije ocita prevod...znaci preko mreze (Servio) zezaju prevodi....ako neko zna u cemu je caka,neka pise.
 
Ako mislis na eksterni HDD, koristim ja i dalje bas dosta i radi normalno i posle update-a. Ntfs je i nisam primetio bagove u zadnjih 10 dana. E sad, ja ga koristim samo za filmove, tako da nisam pustao muziku sa njega itd.
Da, prvenstevno za pustanje filmova. Hvala ti, to mi je bitno.
 
Pozdrav drugari,imam mali problemcic...povezao sam tv sa kompom preko lokalne mreze,na komp je instaliran Servio. E sad,kad pustim neki film tako preko mreze,ne dobijam prevode,isti taj film kad tutnem na externi hard,tv najnormalnije ocita prevod...znaci preko mreze (Servio) zezaju prevodi....ako neko zna u cemu je caka,neka pise.
Ja sam se jedno vreme zamlacivao sa time i proradilo mi je preko plex-a, ako se dobro secam.
Mislim da je poenta u transcodingu i da "server" nalepi prevod.
Ne znam sta su menjali i izmisljali, to je najnormalnije radilo na mom starom Samsungu iz 2012.te - prevod preko mreze, samo da je isti naziv filma i prevoda. Bez ikakvog dodatnog softvera, a tv cak nije ni bio smart.
Ni na jednom novom tv-u ovo ne radi, tj nije radilo u momentu kad sam kupovao i isprobavao. Zasto su to ogranicili softverski ne mogu da pojmim...kome se to ucinilo kao suvisna i beskorisna funkcija...
Ako nemas neku veliku kolekciju, lakse ti je preko mkvtool-a da nalepis prevod i da batalis budzenje.
 
Ja sam se jedno vreme zamlacivao sa time i proradilo mi je preko plex-a, ako se dobro secam.
Mislim da je poenta u transcodingu i da "server" nalepi prevod.
Ne znam sta su menjali i izmisljali, to je najnormalnije radilo na mom starom Samsungu iz 2012.te - prevod preko mreze, samo da je isti naziv filma i prevoda. Bez ikakvog dodatnog softvera, a tv cak nije ni bio smart.
Ni na jednom novom tv-u ovo ne radi, tj nije radilo u momentu kad sam kupovao i isprobavao. Zasto su to ogranicili softverski ne mogu da pojmim...kome se to ucinilo kao suvisna i beskorisna funkcija...
Ako nemas neku veliku kolekciju, lakse ti je preko mkvtool-a da nalepis prevod i da batalis budzenje.
Tako sam sad i odradio,sa MKVTool-om odradim muxovanje i to je to,sad sljaka :) hvala puno za savet
 
Od tih HD Ready/Full HD modela uzeo bih u obzir Android modele poput 40A5720FA koji ima IPS panel i najvišu cenu od ova 3.
Upravo gledam za roditelje TV, i odgovara mi manjih dimenzija Android model pa mi je pao u oči ovaj kao dobar kompromis. Koliko kapiram to je model 2018? Koja bi to bila verzija Androida?
 
Koliko kapiram to je model 2018? Koja bi to bila verzija Androida?
to je model za 2020. godinu (F na kraju oznake). verzija je najmanje 9 (godinu dana stariji modeli imaju 9), ne bi me čudilo i da je 10. da ne bude zabune, u pitanju je Android TV
 
Sve jasno, hvala. Čak i na Hisense sajtu piše da model ima njihov OS iako je na slikama očigledno da je AndroidTV.
 
Nazad
Vrh Dno