Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,524
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Retko ko čita šta se piše u temama o TV-u, bilo kom. Mnogo puta je na ovom forumu napisano, šta i kako koji TV može. Brisanje rasprava i sklanjanje činjenica dovode do toga da si dao neke ozbiljne pare za TV koji rad. Ali, kako radi. Član u poruci pre tvoje je platio 100K dinara za 55-icu, u jakoj klasi. Nema 90% od onoga što treba da ima TV danas, ali i dalje opravdava svoju kupovinu i poredi ga sa OLED-om. To je sasvim normalno. Nije zadovoljan, ali šta je tu je. Kupio. Napisati da li Hisense OS podržava HBO MAx je kao da li pitate da li na mesecu ima života? Takve svari su ovde prisutne i opravdavaju se samo prodajom i čitanjem nekih recenzija po netu. Onda se to proglasi poznavanjem materije i dobrom reklamom. Ostalo se briše. Tako si i Ti dragi prijatelju naseo. OS hisense TV-a podržava od aplikacija samo You Tube i Netfliks. Ostalo, možda , nekad, ako... Verovatno će i ovo biti obrisano, ali ... Svako daje svoj novac , pa nek kupi šta god.
Zato je ovaj forum i bitan. Dok stoji i dok se čita. Ovde se jedino čitaju prepisane i testirane karakteristike iz raznih recenzija i tehničkih kataloga, a realan rad je nešto sasvim drugo. Svi smo nekako postali zavisni od tehnologije, pa pokušavamo da se izvučemo sa što manje potrošenog novca. Ili ga upucamo , pa posle ...
 
Po meni je malo bzvz kupiti TV a ne raspitati se da li na njemu rade aplikacije koje su nekome potrebne...
 
Primecuje se samo kod izuzetno svetlih scena, da ne kazem bele pozadine. Ovako, kod tamnijih i normalno osvetljenih scena se ne vidi, sem ako bas znas da ih ima pa se napinjes da ih u svakoj seni vidis. Isao sam na kompromis jer je cena u odnosu na LG oled bila duplo manja a imao sam jos drugih stvari da pazarim pa da ne bih posle jeo pastetu uzeh ovaj Hisense. Zadovoljan sam. Ima super zvuk i interfejs zadovoljava moje potrebe. Input lag bi mogao da bude manji ali sve u svemu, zadovoljan sam. 55-icu sam uzeo.
Da li ima neku aplikaciju za iptv? Poput tivimate-a?
Dvoumim se izmedju u8qf i sony x90j, trece ne znam sta bi moglo da udje u igru u tom cenovnom rangu.
 
65X90j je ovde oko 1350e sa 5 god garancije
Kod komšija je oko 1100e sa 3 god garancije

65U8qf je kod nas oko 1100e sa 5 god garancije
Kod komsija je cesto na akciji u mediamarktu oko 800e, al pitanje dal ih neko donosi, izbegavaju hisense marku

Sad budi pametan... :)
 
Ne košta džabe toliko više. Mnogo žaljenja sam čitao na stranim forumima za U8QF, jer sam i ja razmišljao njega.
 
  • Like
Reagovanja: s5p
Da li ima neko da share-uje najbolja podesavanja slike na U7QF modelu?
Interesuje me najbolje podesavanje za sportski sadrzaj(fudbal najvise), ali i generalno podesavanje za ostali sadrzaj kao sto su filmovi i ostalo.
 
Da li ima neko da share-uje najbolja podesavanja slike na U7QF modelu?
Interesuje me najbolje podesavanje za sportski sadrzaj(fudbal najvise), ali i generalno podesavanje za ostali sadrzaj kao sto su filmovi i ostalo.
bilo
 
Ja sam zadnjih dana pratio nekoliko utakmica i na sportskom modu je sasvim ok.
Slika je naravno morala da se podesi zbog boja, ali samo kretanje nije bilo strasno.
ultra smooth motion na clear, a clear motion off.

Upscale je katastrofa. 4k sadrzaj prikazuje odlicno, ali sam primetio na nekim starijim animama koje su cak i ispod 1080 da pravi probleme. Onda sam se udubio i video isto to na svim brzim svenama ispod 4k. Ultra smooth motion pomaze, ali nije to odgovarajuce resenje.
 
Po meni je bzvz da nekome ne padne na pamet da je tv kupljen pre pojave hbo max i dobijanja istog uz ugovor u sbb-u.
Hisense nikad nije imao HBO, nebitno da li je MAX ili GO. Samsung/LG daju više za više para u istoj klasi TV-a. Kad plaćaš nešto jeftinije, logično je da proveriš zašto je to tako, pogotovo ako si član benča, dakle ipak malo napredniji lik koji ume da pročita tehničke karakteristike, a ne prosečni srpski domaćin. Sledeći put nemoj štedeti i imaćeš sve. Ili dodaj malo para za neki stik/box i imaćeš HBO, isto ti dođe.
 
Koristim EON Box na drugom Tv.Na U7QF zakacio sam EON aplikaciju sa VIDAA i fudbal je korektan bez trzanja u sport modu i bez smooth moda.Nema razlike da li sam zakacio tv na bezicnu konekciju 5G ili zicanu.Ruter je pored tv.Ja mislim da je jako bitan operator kablovskih kanala ma koji bio koji treba da zadovolji kvalitetni nivo prenosa kanala.Hisense tv je dovoljno napredan u tehnologiji i sam prihvata ono sto se nudi i sam obradjuje ponudjen nivo.Ako stize ne kvalitetan signal ili lazni full ili hd signal nema pomoci.Akcenat je na operaterima kablaovskih kanala.Ovo sve vazi za one,starije,koji vise gledaju ponudjene kanale peko kabla.Inace
'U" serija u Evropi je i dalje na visokom tehnickom nivou i dobija ocenu 4 od 5 poena.Jedina konkretna primedba je ugao gledanja sto se odnosi za manje prostorije.Sto se tice OS to je druga prica.
 
Ne košta džabe toliko više. Mnogo žaljenja sam čitao na stranim forumima za U8QF, jer sam i ja razmišljao njega.
Citao sam zaljena i za u8 i za x90j (na stranim forumima). Normalno, nijedan tv nije idealan.
Manca je u recenzijama bas hvalio u8, dok sa x90j nije odusevljen, za cenu za koju se prodaje.
Jedinu prednost mu daje u softveru (android vs vidaa) i procesiranju slike. I sam se razmisljao za kupovinu u8 modela (iako je u to vreme vec imao iskustva i sa x90j), ali je na kraju uzeo Lg CX zbog gaminga. :)
 
Hisense nikad nije imao HBO, nebitno da li je MAX ili GO. Samsung/LG daju više za više para u istoj klasi TV-a. Kad plaćaš nešto jeftinije, logično je da proveriš zašto je to tako, pogotovo ako si član benča, dakle ipak malo napredniji lik koji ume da pročita tehničke karakteristike, a ne prosečni srpski domaćin. Sledeći put nemoj štedeti i imaćeš sve. Ili dodaj malo para za neki stik/box i imaćeš HBO, isto ti dođe.
To si sve u pravu donekle, jer nikad nisam napisao da sam ja kupio Hisense, radi se o poznaniku kod kojeg sam video da nema hbo max i prokomentarisao da je minus za taj brend. Što se mene tiče, kao što i napisah, ubuduće kao i do ssda, LG i Samsung. Vama vlasnicima H. želim da dobijete max kao što ste dobili naknadno eon. Nadam se da se sada razumemo.
 
Prokomentarisao si da je nemanje HBO MAX veliki minus, onda okrenuo bespotrebno priču na Samsung/LG, i još dodao kako nije bilo HBO MAX kada je TV kupovan, što nije tačno. Tj. jeste tehnički, ali suštinski nije, i to je još jedan dokaz tvoje loše namere i toksičnosti, a ne neke želje za realnim doprinosom temi. Na kraju si poželeo vlasnicima Hisensea sve najgore. Potpuno se razumemo, hvala na lepim željama, srce mi je puno kad vidim da stariji i iskusniji članovi daju tako lep primer mlađim naraštajima ovde na forumu.
 
Poredio sam procesuiranje slike na ovom 40” FHD Hisense koji sam uzeo bratu sa mojim 40" LG 4K iz 2016 i mislim da LG radi puno bolji posao sa lošijim inputom (SD ili kompresovani HD sa TotalTV recimo), ali definitivno nije nešto na šta će nezahtjevni korisnik da previše obrati pažnju. Ovi moji su prešli sa 32" FHD LG koji nije imao ni multimedia player sa USB medija, tako da im je ovo svemirski brod.
 
Prokomentarisao si da je nemanje HBO MAX veliki minus, onda okrenuo bespotrebno priču na Samsung/LG, i još dodao kako nije bilo HBO MAX kada je TV kupovan, što nije tačno. Tj. jeste tehnički, ali suštinski nije, i to je još jedan dokaz tvoje loše namere i toksičnosti, a ne neke želje za realnim doprinosom temi. Na kraju si poželeo vlasnicima Hisensea sve najgore. Potpuno se razumemo, hvala na lepim željama, srce mi je puno kad vidim da stariji i iskusniji članovi daju tako lep primer mlađim naraštajima ovde na forumu.
Al' je tebi dečko dosadno...
 
Jedan je FHD, a drugi 4k, naravno da ima razlike. A tek sto je ovaj Hisense, a ovaj Lg.
Pa to sam upravo rekao. A na 4K bi trebalo po nekoj logici još gore da izgleda lošiji i rastegnuti materijal, a nije tako.
 
Pa to sam upravo rekao. A na 4K bi trebalo po nekoj logici još gore da izgleda lošiji i rastegnuti materijal, a nije tako.
Kada imaš 2 tv-a iste dijagonale, skaliran video materijal bolje izgleda na panelu veće rezolucije. To je neko generalno pravilo, svakako će bolje da skalira 1080p Sony od 4K FOX-a iste dijagonale, ali to ovde nije slučaj.
 
Kako nemam apsolutno nikakvog iskustva sa Hisense televizorima, a došlo vreme za kupovinu novog televizora... Pa sad upadam kao padobranac da pitam... Vidim da Hisense ima VIDAA OS. Da li je taj OS zasnovan na Android OS?
 
ne. zasnovan je na Vewd. Hisense ima i Android TV modele (doduše, u ovom delu sveta nema 4K modela na Android TV-u).
o ovome je već bilo reči.
 
Napravio sam super situaciju sa Hisense H43B7500
Folder Video na PC sam sa C particije prebacio na F gde su mi svi filmovi jer me mrzi da svaki put kopiram sa F na C da bi strimovo na TV. Naravno, TV to ne vidi, pa sam rešio da folder Video vratim nazad na C ali TV sad i dalje ne vidi da ima bilo kakav film u tom folderu. Uradio sam fabrički reset i opet ništa, a u Win 10 je omogućena strim opcija i Win vidi TV, sad više ne znam šta da radim?
 
U7QF, kako mogu da vidim sta je uspeo da procesuira od formata koje sam pustio. Npr. Eon box + kodi + film 2160p hdr truehd atmos. da li ima neka informacija na TV-u da vidim sta je prepoznao i šta gledam.
 
ja nisam nasao info opciju na samom tv. najbolje sto mogu je da promenim source i da vratim da vidim res, color mode... ali i to nestane za cas pa moram po 3x to da radim
 
@artur probaj, dok se pušta materijal, da odeš u System Settings ili kako već. tu bi trebalo da bude neki info pa klikneš na to i prikaže ti detalje (kodek, HDR itd). ovako je otprilike na starijoj verziji VIDAA U (2.5)
 
Nazad
Vrh Dno