Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Probaj Settings>Support>System Info>Signal Info tu prikaze dosta toga
 
Kada pustim recimo preko HBO Max, novi Batman ili Matrix, u gornjem desnom uglu mi izadje logo Dolby atmos. Pomislio sam da je to u samom filmu, medjutim kada prebacim na drugi izvor pa se vratim na izvorni hdmi pojavi se ponovo dolby atmos. E sada kada pustim neki film neki film koji je skinut preko kodi-ja ili VLC-a, ne izdje taj logo.
 
Kada pustim recimo preko HBO Max, novi Batman ili Matrix, u gornjem desnom uglu mi izadje logo Dolby atmos. Pomislio sam da je to u samom filmu, medjutim kada prebacim na drugi izvor pa se vratim na izvorni hdmi pojavi se ponovo dolby atmos. E sada kada pustim neki film neki film koji je skinut preko kodi-ja ili VLC-a, ne izdje taj logo.
To znaci da taj rip koji si skinuo nije dolby atmos. Uglavnom u naziv napisu sve potrebne informacije
The.Batman.2022.2160p.MA.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.MP4.x265-DVSUX
The.Batman.2022.2160p.MA.WEB-DL.x265.10bit.SDR.DDP5.1.Atmos-SWTYBLZ

Prvi je dolby vision i atmos,
drugi je bez hdr sa atmos. ddp5 je dolby digital plus 5.1. Mislim da na tom mozes da biras surround ili atmos, odnosno da ima vise audio trackova.
Na batmanu bi trebao da izadje i dolby vision. Koji je tv, da li podrzava DV?
 
Tv je Hisense U7QF
filmove koje sam probao su:
Gemini.Man.2019.TrueHD.Atmos.AC3.MULTISUBS.2160p.UHD.HDR.BluRay.x265.HQ-TUSAHD (20.4 Gb velicina fajla)
No.Time.To.Die.2021.2160p.UHD.BluRay.Atmos.DV.x265-W4NK3R (42.6 Gb velicina fajla)
Dune.2021.2160p.HDR.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.Atmos.2Audio.x265-10bit-HDS (20Gb velicina fajla)
pustao sam ih preko KODI, VLC i Nova playera i to sve sa EON Boxa.
 
Da kratko rezimiram posle procitanih 30 strana U7QF ima kvalitetniju sliku od LGNano entry modela ali je sistem bagovit. Kakva je situacija kada se pustaju filmovi sa kompa povezanog na hdmi? Meni je komp povezan na tv tako da cu vecinu stvari gledati preko Kodija i Vlc-a.
 
pitanje je više za drugu temu. tj., pravo pitanje je da li je komp dobar za puštanje HDR sadržaja (nije pitanje igra sa HDR-om već video sadržaj sa HDR-om)
koliko znam, Linux desktop distroi uopšte ne podržavaju HDR, Windows ne podržava Dolby Vision
 
Tv je Hisense U7QF
filmove koje sam probao su:
Gemini.Man.2019.TrueHD.Atmos.AC3.MULTISUBS.2160p.UHD.HDR.BluRay.x265.HQ-TUSAHD (20.4 Gb velicina fajla)
No.Time.To.Die.2021.2160p.UHD.BluRay.Atmos.DV.x265-W4NK3R (42.6 Gb velicina fajla)
Dune.2021.2160p.HDR.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.Atmos.2Audio.x265-10bit-HDS (20Gb velicina fajla)
pustao sam ih preko KODI, VLC i Nova playera i to sve sa EON Boxa.
bukvalno ne mogu da pronadjem nijedno od tih izadanja :D
Probao sada
Dune.2021.2160p.UHD.BluRay.x265.10bit.HDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-SWTYBLZ
takodje ne pusta atmos. U signal info pise da je dolby, ali ne atmos. Imaju 3 audio streama i nijedan nije atmos, bar ga tv ne prepoznaje tako.
Moze biti da su ti ripovi losi, a moze biti da tv ne prepoznaje ono sto treba. Isto je i za DV sadrzaj gde su svi ripovi roze ili zeleni.
 
Skidajte REMUX verzije sa proverenih torrent trekera.
Oni su teški mnogo više od 15-20 GB

Dube.png


Na android TV može da se uz pomoć KODI-ja i elementima dodatka strimuju sa torrent trekera, pa nema potrebe za skidanjem i dodatnim cimanjem.
 
Poslednja izmena:
Da li moze hisense vida tv da se iskljuci ili resetuje, umesto da ode u sleep, a da ne moram da ga vadim iz struje?
Probao sam da drzim po 3 sekunda dugme na daljiskom ili dugme ispod led na tv-u, ali opet ode u sleep kako god se zove, umesto da se ugasi.
(faq zasto bi gasio, ja nikada nisam gasio tv? zato sto dlna funkcija pobrljavi ako se ne ugasi i ne upali)
 
Posle celodnevnog testiranja mogu da kazem da ripovi koji su TrueHD ne rade na U7QF ma kako da ih pustite, probao sam i njegov interni player i ne radi.
Znaci mora da bude cist Dolby Atmos, npr. The.Beatles.Get.Back.S01E01.Part.1.Days.1-7.1080p.WEBRip.10Bit.DDP5.1.Atmos.H265-d3g, i da u info od fajla stoji
za audio
Audio
ID : 2
Format : E-AC-3 JOC
Format/Info : Enhanced AC-3 with Joint Object Coding
Commercial name : Dolby Digital Plus with Dolby Atmos

Na KODI-ju obavezno ukljuciti za Audio - Allow passthrough, da TV sam procesuira zvuk.
Verovatno i na drugim playerima isto, nisam probao.

Sto se tice Remux izdanja, moracu da probam, pa javljam.
Naravno ako neko ima neko drugo iskustvo, jedva cekam da ga cujem.
 
Skidajte REMUX verzije sa proverenih torrent trekera.
Oni su teški mnogo više od 15-20 GB

Dube.png


Na android TV može da se uz pomoć KODI-ja i elementima dodatka strimuju sa torrent trekera, pa nema potrebe za skidanjem i dodatnim cimanjem.
Na preporuku sam probao i remux i to
Dune.2021.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT

opet ne prepoznaje atmos
 
Da li moze hisense vida tv da se iskljuci ili resetuje, umesto da ode u sleep, a da ne moram da ga vadim iz struje?
Probao sam da drzim po 3 sekunda dugme na daljiskom ili dugme ispod led na tv-u, ali opet ode u sleep kako god se zove, umesto da se ugasi.
(faq zasto bi gasio, ja nikada nisam gasio tv? zato sto dlna funkcija pobrljavi ako se ne ugasi i ne upali)
Jesi li probao da iskljucis Fast Power On u Advanced Settings meniju?
Nakon ponovnog uključivanja se onda malo duže diže (10ak sekundi naspram gotovo instant), ali ako se sećam, nekim ljudima je ovo rešavalo probleme ovde...
 
nikakav problem na tom polju. Do duse, nisam koristio PS, ali koristim d3, fire stick i probao sam xiaomi stick i rotirani su hdmi i svi su radili na svakom HDMI.
 
Meni crno skroz. Kapiram da nema potrebe da ga resetujem na fabrička, već da je do aplikacije. A ne znam ko je zadužen za održavanje, da li SBB ili neka lokalna Hisense ekipa.
 
Jesi li probao da iskljucis Fast Power On u Advanced Settings meniju?
Nakon ponovnog uključivanja se onda malo duže diže (10ak sekundi naspram gotovo instant), ali ako se sećam, nekim ljudima je ovo rešavalo probleme ovde...
Bravo, to je to! Servisni meni/Fast power off
 
Pet dana nisam bio kuci i sinoc da upalim tv isto EON mrak.Tv sam odmah resetovao i vratio fabricka podesavanja.Ponovo sam se logovao i na kraju sam odabrao provajdera u drugom prozoru i dobio sifru sa sest slova.Pozvao podrsku SBB oni to odradili i sve je postalo ok.Na moje pitanje sta se desilo dobio sam odgovor da se VIDAA azurilala.:mad:
 
nadam se da će skroz preći na Android TV (ne mora Google TV interfejs, mogu da naprave svoj da liči na VIDAA U)
 
Nazad
Vrh Dno