Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,534
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ništa, dopuniće @[Mancha] izveštaj u pogledu mogućnosti VIDAA U 5.0, a ako misliš na cene, ni ti ni ja tu ne možemo ništa... Opšti je trend da sve usluge i proizvodi poskupljuju jer su se veliki igrači zaigrali sa štampanjem valuta, pa realni sektor mora nekako iskompenzovati inflaciju... A kako drugačije, nego preko leđa krajnjeg korisnika...

Ako je verovati @[Mancha] prognozi iz opisa, cene multimedija će samo rasti...

Da nisam kupio TV u ovoj situaciji i po ovim cenama bih pre gledao da kupim U7B nego E76GQ, jer ga U7B ipak "šije" u nekim hardverskim disciplinama (osvetljenje i sl.), a 20k jeftiniji.
 
Da li je neko koristio Chromecast ako uopšte postoji na modelu U8QF ili je na bilo koiji način uspeo da radi screen casting sa telefona/laptopa? Tražim već neko vreme po netu informacije i ništa konkretno nisam našao sem predloga da se instaliraju neke aplikacije. Na LG-u je radio chromecast bez ikakvog problema i dodatnih aplikacija.
 
Što se novih mogućnosti tiče, nema onih koje bi ljudi najviše želeli još uvek poput HBO Go npr. ali jesu tu neke nove aplikacije, najpre UEFA i NBA, pri čemu ova druga radi i kao Sports Alert na LG televizorima, pa na onom baneru gore pokazuje i raspored utakmica kada selektujete aplikaciju bez pokretanja.
Najveći novitet je taj glasovni asistent za šta su ranije koristili Alexu, ali to nikad nije radilo koji god region probao. Ovaj novi je njihov i integrisan u sam OS, pa neverovatno brzo radi, bukvalno pritisneš taster, promrmljaš šta te zanima i istog trenutka kad pustiš taster on je odradio šta treba (povratak na home ekran, prebacivanje na HDMI, pokretanje aplikacije, pretraga...).
Plus taj AI servis za obradu slike.
Nisu neka revolucionarna unapređenja, ali platforma ipak napreduje.
Još samo da to sve ponude i kao update za starije modele, bilo bi lepo.
 
Pozdrav narode! Da li je neko imao problem da prestane da radi App Store na Vidaa 3.0, konkretno H50B7100? Isključivan iz struje, factory reset, obrisani keš i cookies, ništa ne pomaže. Otvori, vrti i ne pronalazi ni jednu aplikaciju. Odgovor iz Hisensa je tek zabrinjavajuć...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210730_111651.jpg
    Screenshot_20210730_111651.jpg
    158.5 KB · Pregleda: 164
Miloshe, nisi dobro shvatio odgovor hisensea, a ni hisense ducijev problem očigledno.
Razumeli su odlično. Kontaktirao sam kol centar i kažu da H50B7100 nikada nije podržavao instalaciju aplikacija na televizorima za naše tržište i da mogu da se koriste samo fabrički instalirane. Na pitanje kako je moglo do pre 2 dana i čemu služi App Now na tv nisu znali da mi odgovore.
 
Poslednja izmena:
I dalje smatram da je neki nesporazum u pitanju. Naravno da nema instaliranja aplikacija, jer je vidaa web based, i ti praktično dodaješ prečicu sa "app store", ništa više. Ali to mora da radi, mora app store da ti prikazuje aplikacije i moraš imati mogućnost dodavanja istih na onaj home screen. Ako to ne radi, što se mene tiče, pravac servis.
 
I dalje smatram da je neki nesporazum u pitanju. Naravno da nema instaliranja aplikacija, jer je vidaa web based, i ti praktično dodaješ prečicu sa "app store", ništa više. Ali to mora da radi, mora app store da ti prikazuje aplikacije i moraš imati mogućnost dodavanja istih na onaj home screen. Ako to ne radi, što se mene tiče, pravac servis.
To me je zanimalo, baš to ne radi. Samo do pre 2 dana kad odem na npr ssiptv on ponudi da ga instaliram i automatski ga doda na početni skrin za aplikacije.
 
Pozdrav narode! Da li je neko imao problem da prestane da radi App Store na Vidaa 3.0, konkretno H50B7100? Isključivan iz struje, factory reset, obrisani keš i cookies, ništa ne pomaže. Otvori, vrti i ne pronalazi ni jednu aplikaciju. Odgovor iz Hisensa je tek zabrinjavajuć...
Zdravo, imam H75B7510 sa Vidaa 3.0 i poslednjih nekoliko dana sam primetio da se App Store ponaša baš kao što si opisao. Vrti, dok vrti ništa ne reaguje, mogu da izađem tek pošto prestane da vrti. Mada, iskreno, njihov App Store i nema aplikacija koje bih poželeo da instaliram, ali sam svakako bar mogao da ga otvorim do pre nekoliko dana :) Njihov odgovor definitivno zabrinjava, šta im to uopšte znači da nikada nije moglo da se instalira??!

Ja sve čekam da dođe to ažuriranje na Vidaa 4.0 ili eventualno 5.0, ali sve više mi se čini da od toga ništa nema :(
 
Zdravo, imam H75B7510 sa Vidaa 3.0 i poslednjih nekoliko dana sam primetio da se App Store ponaša baš kao što si opisao. Vrti, dok vrti ništa ne reaguje, mogu da izađem tek pošto prestane da vrti. Mada, iskreno, njihov App Store i nema aplikacija koje bih poželeo da instaliram, ali sam svakako bar mogao da ga otvorim do pre nekoliko dana :) Njihov odgovor definitivno zabrinjava, šta im to uopšte znači da nikada nije moglo da se instalira??!

Ja sve čekam da dođe to ažuriranje na Vidaa 4.0 ili eventualno 5.0, ali sve više mi se čini da od toga ništa nema

Zdravo, imam H75B7510 sa Vidaa 3.0 i poslednjih nekoliko dana sam primetio da se App Store ponaša baš kao što si opisao. Vrti, dok vrti ništa ne reaguje, mogu da izađem tek pošto prestane da vrti. Mada, iskreno, njihov App Store i nema aplikacija koje bih poželeo da instaliram, ali sam svakako bar mogao da ga otvorim do pre nekoliko dana :) Njihov odgovor definitivno zabrinjava, šta im to uopšte znači da nikada nije moglo da se instalira??!

Ja sve čekam da dođe to ažuriranje na Vidaa 4.0 ili eventualno 5.0, ali sve više mi se čini da od toga ništa nema :(
U ovlašćenom servisu sam dobio odgovor da nešto svakako nije ok i da donesem tv da probaju prvo da upišu firmware i dalje šta i ako treba. Ako ne proradi svakako ću otići kad se vratim sa mora. A što se apdejta tiče, pitao sam za eon davnih dana, odgovor je u attach... Inače koristio sam Ssiptv, sjajna stvar koja nestane kad se obriše keš pa mi je apps now zato potreban.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210730_185400.jpg
    Screenshot_20210730_185400.jpg
    146.4 KB · Pregleda: 125
priča o VIDAA U 4 za serije na verziji 3 je počela početkom 2020. sa nekom vešću na stranom sajtu. od tada je bilo nekoliko odlaganja i sa ovom poslednjom najavom, početak 2022., dolazimo do čuvenog "za 2, najviše 3 godine"
 
Pošalji obavezno linkove. Ima nas izgleda dosta koji se patimo sa aplikacijama.
 
Poslednja izmena:
Probao sam skoro sve regione i nisam ništa dobio.
 
Evo ni meni na u7b neće da lista aplikacije u store-u, dok na 40b5600 hoće, upravo sam proverio. Neki je izgleda problem sa njihovim serverima, pretpostavljam da će rešiti.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210731_142354_com.huawei.browser_edit_243123543576443.jpg
    Screenshot_20210731_142354_com.huawei.browser_edit_243123543576443.jpg
    103.8 KB · Pregleda: 89
Poslednja izmena:
Pozdrav nemam mnogo iskustva oko Hisense televizora, a planiram kupovinu, pa me zanima razlika izmedju modela A7100F i A7300F, ta dva su u mom cenovnom rangu i zapala su mi najvise za oko.
Specifikacije nigde nisam nasao, a ociglednu razliku vidim u postolju, a s obzirom da im je cena jako slicna pitam se ima li neke bitnije razlike uopste.
Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno