Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,534
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Sad pročitah da je 55u8qf u GB na akciji za 500 funti... Ako je to stvarno tako, nije novost nego samo još jedna potvrda da smo obećana zemlja za uvoznike.
Realno Hisense cene su kod nas sasvim korektne kada su jače akcije. TV nije nešto što se svaki dan kupuje, sačeka se i uzme kada je povoljno.
 
Ma naravno... Samo nekad ljudi nemaju živaca da čekaju i vagaju ponude, pa ih ta nestrpljivost na kraju može koštati poprilično.

Mene je ta razlika između 110k kod nas 70k "tamo negde" na prvu šokirala, nisam znao da je i ovde išao po toj ceni u akcijama.
 
O cemu se radi ovde? Brisete poruke koje clanovi ostavljaju jer se vama kao urednicima ne svidja ono sto drugi napisu. Ego vam nedozvoljava da neko drugi bude u pravu, vec samo vi morate da ste u pravu u najpametniji. Sokiran sam ovakvim ponasanjem urednika foruma.
Skoro sam postavio temu za kupovinu tv i to si mi blokirao pod izgovor da ima u drugim temam i to si blokirao. A nema u drugim temama. Jedina tema koja se dozvoljava je Hisense i TCL...o tome moze da se prica o ceo dan. A ako neko postavi pitanje jer mu stvarno treba pomoc vi to blokirate.
Mozete slobodno da me izbacite sa foruma, ali ovakvo ponasanje urednika kao da ste najpametniji je sramota, ali vasa. Pozdrav
 
da li neko zna gde se nalazi serijski broj na Hisense televizorima? Potrebno je za ostvarivanje garancije od 7 godina. Model je 58" 7100F
 
da li neko zna gde se nalazi serijski broj na Hisense televizorima? Potrebno je za ostvarivanje garancije od 7 godina. Model je 58" 7100F
Imaš na zadnjoj strani TV-a nalepnicu, kao i na samoj kutiji od televizora. Sastoji se od 23 slova i brojeva, ispod bar koda.
 
Imaš na zadnjoj strani TV-a nalepnicu, kao i na samoj kutiji od televizora. Sastoji se od 23 slova i brojeva, ispod bar koda.
Aaaaa. Ok. Dakle taj veliki broj ispod barkoda je serijski!? OK. Hvala za informaciju.
Na njihovom sajtu je stara nalepnica koja se razlikuje pa me zbunilo. Kupih ćaletu pre 10 dana taj TV da ga iznenadim pa rekoh da mu podesim garanciju na sajtu.
 
Da, prepišeš baš kako je ispod bar koda, sa sve razmakom.
 
Да се запљунем у теми. Наручио 55A7500F. Радо бих ја неки QLED, ал' се нема. У сваком случају, на њега се качи beelink GT king pro за комплетну мултимедију, а ако је изашао ЕОН за њега - супер.
Битно за одабир је било да има подршку за Dolby Vision.
 
Pozdrav. Razmišljam već par dana koji od ova 3 Hisense modela da kupim.
Hisense H43A7100F LED Smart UHD 4K
Hisense H43A7300F LED Smart UHD 4K
ili Hisense H43A7500F LED Smart UHD 4K

Ono što mi je bitno da ima dobru sliku, zvuk, aplikacije a i da se mogu skidati aplikacije, ponekad da posluži i za igrice.
Da ga mogu povezati na zvučnik (po potrebi)

Da li je pogodnost što A7100 ima VidaaU3.0 ?
Gledala sam upoređivanje na sajtu https://rs.hisense.com/product-compare?p1=20002858&p2=20002854&p3=20002856 ,no još više sam ostala zbunjena.
Meni se najviše nekako dopada 7100 ali zbog perfomansi panela 7500 ...
Volela bih čuti druga mišljenja.

Hvala, unapred.
 
Да се запљунем у теми. Наручио 55A7500F. Радо бих ја неки QLED, ал' се нема. У сваком случају, на њега се качи beelink GT king pro за комплетну мултимедију, а ако је изашао ЕОН за њега - супер.
Битно за одабир је било да има подршку за Dolby Vision.
55A7500F ima Vidaa 4 i na njemu EON radi odlicno 🤗🍺
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    218.3 KB · Pregleda: 108
Koja je razlika izmedju 55A7100F i 55A7300F osim sto ovaj drugi vec ima Vidaa 4.0 a prvi ce dobiti sledece godine?
Gledao sam specifikacije i identicni su osim postolja, cak je cena ista
 
Nema razlike sem nosaca tj.nozica.
7300 je model samo za Tehnomaniju ...
LOL... Ovo je pobednički komentar...

Nemoj da zaluđuješ čoveka, između tih modela itekako postoje i druge razlike osim estetskih, a najbitnije su:
  • OS (VIDAA 3 vs VIDAA 4),
  • kontrast,
  • neka osnovna procesuiranjima slike koje 7300 ima, a 7100 nema uopšte.
 
LOL... Ovo je pobednički komentar...

Nemoj da zaluđuješ čoveka, između tih modela itekako postoje i druge razlike osim estetskih, a najbitnije su:
  • OS (VIDAA 3 vs VIDAA 4),
  • kontrast,
  • neka osnovna procesuiranjima slike koje 7300 ima, a 7100 nema uopšte.
molim te izvini ,sve si u pravu !
Lazu iz Hisensa,ja sam prokomentarisao zato jer sam isto pitanje uputio Hisensu i njihov je odgovor bio ovaj sto sam napisao...
Izvini druze molim te ,nisam hteo da te trzam.
 
molim te izvini ,sve si u pravu !
Lazu iz Hisensa,ja sam prokomentarisao zato jer sam isto pitanje uputio Hisensu i njihov je odgovor bio ovaj sto sam napisao...
Izvini druze molim te ,nisam hteo da te trzam.
Ne trzaš ti mene uopšte, nego daješ kolegi pogrešnu informaciju...

No hard feelings. 🕊️
 
Kakva je "B" serija Hisense televizora? Nailazim na njih, tipa H50B7100 i sličnih oznaka, a takođe ima i bez ovog prvog slova "H"... Da li su lošiji od "A" serije i koja je razlika?
 
već je rečeno. B (posle oznake za dijagonalu) je 2019., F (na kraju) je 2020., a G (na kraju) je 2021. koja se kod nas još uvek nije pojavila (i o ovome je bilo reči)
od 2020. je promenjena nomenklatura (pored ostalog, izbačeno je H sa početka)
 
Nazad
Vrh Dno