Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,566
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Test konekcije je uredan... ne verujem da cu reklamirati tv zbog ovoga... svakako planiram kupovinu android box-a.. ali sam hteo najvise da vidim da li na app storu imaju neku iptv aplikaciju... mada mislim da iptv smarters sa androida tesko da nesto moze zameniti...
 
korisnik koji je kupio ovde u9a na rasprodaji se takodje nije zalio da mu je zabagovao, sad da li jeste ili nije ne znamo ali postoji mogucnost i da je do neke losije elektronike kojom upravlja software u slabijim modelima.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428379-Hisense-televizori&p=5922262&viewfull=1#post5922262 @momsab ima ovde vise primera da iz stand by-a nece da se ukljuci vec mora kabal napolje

uglavnom je svakako sigurnije kupiti jaci model ovog proizvodjaca iako je losiji :d :-devil-:



nakon otkrivenih laznih specifikacija promenili su i na hisense sajtu i svuda, ali se u pocetku reklamirao kao quad



sto je verovatno i razlog zasto modeli za ameriku i za nas treci svet nisu isti.
Ja sam korisnik koji je kupio u9a i radi kao sat već deset meseci.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kupio sam juče HISENSE H43B7500. Za sada sam zadovoljan televozorom, nisam prezahtevan korisnik, ali volim da slika bude jasna i zvuk koliko toliko čist. Svidja mi se kako je organizovan meni, takodje sam zadovoljan sa Netflix i YouTube app, mada se još uvek razmišljam da li ću posle promotivnog perioda nastaviti sa plaćanjem Netflixa. Jedno me čudi da ne mogu da koristim Hbo go. Ajde što nemaju app nema veze, ali makar da preko browsera radi...

Poslato sa SLA-L02 pomoću Tapatoka
 
Navodno ce ga implementirati u vidaa 4 koju toboze svi treba da dobijemo, bice ne lipsi magarce do zelene trave.
Eon radi preko brauzera, HBO go nisam probao.Ako si nestrpljiv kupi neki android box.
 
Problem je bio do mreze, jer ja koristim repeater za prosirivanje wifi signala na sprat, konkretno kod DNS servera, morao sam da podesim rucno da bude 8.8.4.4 a ne kako on odredi automatski...
 
Pozdrav svima

Potrebna mi je mala pomoć, između ova dva modela da li postoji neka razlika osim dijagonale?
H50U7B
H55U7B

razlika u ceni je 10 hiljada što je po meni previše ako je samo dijagonala veća
Hvala
 
Negde je bila priča da su različiti paneli, da je na 55" bolji panel, ne znam. Displayspecs sajt kaže da 55 ima jače osvetljenje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
VA je kod svih 4K modela dostupnih u Srbiji. IPS je kod nekih HD Ready/Full HD modela (spomenuto nekoliko puta u ovoj temi :) )

u vezi U7B od 50" i 55", po prepročenim cenama https://rs.hisense.com/product-compare?p1=20001206&p2=20001207 razlika ne bi trebalo da je preko 8K dinara (12%). na tržištu razlika je oko 10K (17%), gledano po najnižim cenama na eponudi.
zvanični podaci kažu da im je osvetljenje jednako.
inače, 5" nije mala razlika. 55" je preko 20% veće od 50" (panel je širi ~10cm i viši ~7cm). sve u svemu, razlika u ceni između dve dijagonale (u slučaju U7B) nije drastična.
 
Hvala na odgovorima,

i još dva pitanja
ako može neko ko ima 55U7B (H50U7B) ili neko ko je bio u prilici da se "igra" sa njim :) da napiše

kako izlazi na kraj sa kablovskom televizijom (SD 576i i HD 1080i)
da li je interni media player upotrebljiv, tj. da li čita većinu video i audio(DTS) formata i ima podešavanje titlova (veličina i boja)

Hvala
 
Trebalo bi da prelistaš temu, već sam pisao o 55u7b. Skaliranje je po meni vidno bolje nego na h50a6500, mada ne gledam sd kanale, samo hd (sbb). Drugo pitanje ne znam, ali mogu da proverim.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Bas kad pominjete h55u7b ja ga imam vec par meseci i preporucio bi ga svakom nego imam jedan glup problem posto sam planirao da ga kacim na zid po njihovim specifikacijama ide 200x200 Vesa standard naravno ja uzmem takav nosac za tv konkretno :
https://de.hama.com/00118103/hama-t...rme-schwarz?bySearch=118103#technical-details

Ja montirao nosac na zid i reko sad cemo i na tv kad ono nemoze on ima odpozadi rupe 200x400 sad moram prodati taj nosac i kupiti neki odgovarajuci.
Da li neko ima predlog za neki dobar nosac?


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zar ne moze taj nosac do 400x400?
"VESA (von-bis)75x75 - 400x400" sa linka koji si okacio.
100 x 100, 200 x 200, 300 x 300, 400 x 400, 75 x 75 mm

Pise u specifikacijama tog nosaca a na specifikacijama tv pise 200 x 200.
A neodgovara vidim na ebay.de da je neko napisao da treba 200 x 400 nosac nije mi samo jasno zasto su ovi na Hisense sajtovima it, fr, slo kod sviju pise 200 x 200.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ako moze odvrni srafove sto drze krake pa ih postavi u drugaciji polozaj i zavrni. Ne mozes sa kracima u X dobiti 200x400.
 
Ako moze odvrni srafove sto drze krake pa ih postavi u drugaciji polozaj i zavrni. Ne mozes sa kracima u X dobiti 200x400.
Pokusavao sam i tako dobije se cudan oblik a tv cudno stoji na nosacu imam osecaj da ce da padne sa nosaca odvrnuo sam ga pa cu ga prodati uzecu neki sto se fiksira na zid.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Trenutna snižena cena modela od 50 inča je presudila, prevelika je razlika u ceni po meni za 5 inča veću dijagonalu

Prvi utisci veoma pozitivni,
kvalitet izrade i dizajn vrlo dobri (u ovom cenovom rangu nisam video ništa bolje),
VA panel vrlo dobar (uniformnost i uglovi gledanja),
jedina stvar koja kvari utisak je daljinski upravljač koji je mali, tasteri zbijeni i premali, ili je moja šaka prevelika, mada nikome u kući ne odgovara, onda se setim da sam negde pročitao da uz ovaj tv idu 2 daljinska upravljača nađem sliku i vidim taj drugi je veći i na slici dosta bolji raspored tastera, ali njega nema, proverim u prodavnici o čemu se radi kažu tako je na našem tržištu (samo taj manji dolazi uz tv), da li može neko da potvrdi ovo? i Da li negde može posebno da se kupi ovaj veći?

Slika na fabričkim podešavanjima nije najbolja, mora da se ručno podešava puno toga, nijedan od onih predefinisanih modova nije sjajan, možda cinema day najlepše izgleda ali je nekako sve žućkasto u tom modu, nisam našao na netu podešavanja posle profesionalne kalibracije pa da mi to posluži kao polazna tačka, bilo bi sjajno ako neko može da podeli podešavanja sa kojima je zadovoljan pa da krenem odatle

Smart deo nije ništa specijalno, ali sve što sam probao (Youtube i Netflix) radi i to iznenađujuće brzo,
Interni media player čita sve što sam do sada probao, čak i DTS, jedino što moram svaki put da "uključim" titlove!? (isti je naziv filma/serije i titla), da li postoji neko rešenje za to?
 
Poslednja izmena:
Daljinac je užasan i što se tiče ergonomije i rasporeda (manjka) tastera.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Trenutna snižena cena modela od 50 inča je presudila, prevelika je razlika u ceni po meni za 5 inča veću dijagonalu

Prvi utisci veoma pozitivni,
kvalitet izrade i dizajn vrlo dobri (u ovom cenovom rangu nisam video ništa bolje),
VA panel vrlo dobar (uniformnost i uglovi gledanja),
jedina stvar koja kvari utisak je daljinski upravljač koji je mali, tasteri zbijeni i premali, ili je moja šaka prevelika, mada nikome u kući ne odgovara, onda se setim da sam negde pročitao da uz ovaj tv idu 2 daljinska upravljača nađem sliku i vidim taj drugi je veći i na slici dosta bolji raspored tastera, ali njega nema, proverim u prodavnici o čemu se radi kažu tako je na našem tržištu (samo taj manji dolazi uz tv), da li može neko da potvrdi ovo? i Da li negde može posebno da se kupi ovaj veći?

Slika na fabričkim podešavanjima nije najbolja, mora da se ručno podešava puno toga, nijedan od onih predefinisanih modova nije sjajan, možda cinema day najlepše izgleda ali je nekako sve žućkasto u tom modu, nisam našao na netu podešavanja posle profesionalne kalibracije pa da mi to posluži kao polazna tačka, bilo bi sjajno ako neko može da podeli podešavanja sa kojima je zadovoljan pa da krenem odatle

Smart deo nije ništa specijalno, ali sve što sam probao (Youtube i Netflix) radi i to iznenađujuće brzo,
Interni media player čita sve što sam do sada probao, čak i DTS, jedino što moram svaki put da "uključim" titlove!? (isti je naziv filma/serije i titla), da li postoji neko rešenje za to?
Poslaću ti kasnije moja podešavanja, ako je u pitanju U7B.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Trenutna snižena cena modela od 50 inča je presudila, prevelika je razlika u ceni po meni za 5 inča veću dijagonalu

Prvi utisci veoma pozitivni,
kvalitet izrade i dizajn vrlo dobri (u ovom cenovom rangu nisam video ništa bolje),
VA panel vrlo dobar (uniformnost i uglovi gledanja),
jedina stvar koja kvari utisak je daljinski upravljač koji je mali, tasteri zbijeni i premali, ili je moja šaka prevelika, mada nikome u kući ne odgovara, onda se setim da sam negde pročitao da uz ovaj tv idu 2 daljinska upravljača nađem sliku i vidim taj drugi je veći i na slici dosta bolji raspored tastera, ali njega nema, proverim u prodavnici o čemu se radi kažu tako je na našem tržištu (samo taj manji dolazi uz tv), da li može neko da potvrdi ovo? i Da li negde može posebno da se kupi ovaj veći?

Slika na fabričkim podešavanjima nije najbolja, mora da se ručno podešava puno toga, nijedan od onih predefinisanih modova nije sjajan, možda cinema day najlepše izgleda ali je nekako sve žućkasto u tom modu, nisam našao na netu podešavanja posle profesionalne kalibracije pa da mi to posluži kao polazna tačka, bilo bi sjajno ako neko može da podeli podešavanja sa kojima je zadovoljan pa da krenem odatle

Smart deo nije ništa specijalno, ali sve što sam probao (Youtube i Netflix) radi i to iznenađujuće brzo,
Interni media player čita sve što sam do sada probao, čak i DTS, jedino što moram svaki put da "uključim" titlove!? (isti je naziv filma/serije i titla), da li postoji neko rešenje za to?
Evo podešavanja
8fd39b259690335a9bc96d6935fd3faf.jpg


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno