Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,539
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Verovatno misli na neki LG sa RGBW panelom, inace moderator je lobista za LG, pusti provokatora da me vredja , a onda me saceka banom, konstantno je protiv ljudi koji kupuju Hisense, al sta da se radi.
NJegov komentar je primer trolovanja, nije ti ni naveo alternativu , samo je napljuvao tvoju kupovinu!
 
Poslednja izmena:
Sta na primer [emoji16][emoji4]

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Ovo je hisense tema, a ako te baš zanima možemo preći u drugu temu opštoj o televizorima. :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pozdrav svima.

Kupio sam februara Hisense 32" Android i stvarno sam prezadovoljan, sve aplikacije rade odlično, slika je super, nemam ni jednu zamerku. Sada bih hteo da kupim veći televizor za drugu sobu (50+ inča) i hteo bih opet Hisense i opet Android, po mogućstvu i da je 4K. Da li znate gde u Srbiji može da se nađe takav Hisense model? Hvala.

Od Hisense Androida jedino sledeci model

HISENSE 49" 49B6700PA Smart Android Full HD


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@milanz, Hisense kod nas, a ni u Evropi mislim, nema 4K Android modele.
 
Pozdrav svima.

Kupio sam februara Hisense 32" Android i stvarno sam prezadovoljan, sve aplikacije rade odlično, slika je super, nemam ni jednu zamerku. Sada bih hteo da kupim veći televizor za drugu sobu (50+ inča) i hteo bih opet Hisense i opet Android, po mogućstvu i da je 4K. Da li znate gde u Srbiji može da se nađe takav Hisense model? Hvala.

Mislim da nema, moj predlog ti je h55b7500 za nekih 50k + neki android box ako je neophodan android!
 
Moguce je,ali cemu 10k vise, za OS? U pogledu panela nema dobitaka, osim vida3 , dobijes vida 4, ali covek hoce andrpid, tako da mu je stariji model dobitak za razliku u ceni moze da bira android box koji zeli, a najavljeno je da ce i stariji modeli doboto update na vida4 , iako ja cisto sumnjam u to!
 
Tast je prošle nedelje kupio Hisense U7B TV, ali iz nekog razloga neće da uhvati nijedan kanal.
Šta može da bude?
Antenski kabl je ranije bio u box uređaju i tu ima kanala, a kada se prebaci u TV, signala gotovo da i nema prilikom skeniranja.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
šta je box uređaj? ako je u pitanju set top box od kablovskog provajdera, potrebna je CAM kartica. a ako ej u pitanju DVB-T2 box, onda na TV-u namestite da traži digitalne kanalne (mora OK lepo da se pritisne).
 
Stigao je h65b7300, za sada su utisci odlicni, za ove novce zaista korektan tv.. imam pitanje za clanove koji poseduju hisense, kada otvorim app store, vrti kruzic ali nema aplikacija nikakvih za download, zasto?? Hvala..
 
Odgovara mi 43" pa se dvoumim izmedju dva modela.
H4B6700 vs H43B7100
Kapiram da je razlika u rezoluciji i OSu za iste novce.

Zanima me zasto Android a ne Vida 3?

Sta cu konkretno dobiti kupovinom androida u odnosu na vidu?

Koje tacno aplikacije (recimo TOP10 ili ajde TOP5) mogu da instaliram
na 6700 a koje ne mogu na 7100.
Koliko sam shvatio vecinu aplikacija koje koristim na telefonu ne mogu
instalirati i na TVu.
 
@GTX1 da li ti rade ostale aplikacije koje zahtevaju internet, i da li tv prolazi onaj test konekcije uopšte?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Pa ima negde u meniju pod mrežnim podešavanjima, ali ako radi YT i pretraživač, očigledno je nešto drugo problem.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno