Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,536
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
U8B je zverina u odnosu na sve!Inace ta cena je odlicna!
Jeftinija alternativa je Hisense H55U7A, nemoj da ga brkas sa Hisense H55U7B, iako dolazi sa starijim operativnim sistemom, ima bolje osvetljenje + 120hz panel!!Po ceni od 70000 je odlicna kupovina.

Samo gde da nađe H55U7A?
 
drugari jel moze neki savet gledam recenzije i specifikacije vec 4 dana ko lud i sad jos vise razmisljam prvo sam se odlucio sa hisense u8b pa sad se poajvio i ovaj LG 55SM8200PLA dal moze neki savet koji je bolji od ova dva? hvala na pomoci!!
hisense sam nasao za 81990 a lg za 80000
 
drugari jel moze neki savet gledam recenzije i specifikacije vec 4 dana ko lud i sad jos vise razmisljam prvo sam se odlucio sa hisense u8b pa sad se poajvio i ovaj LG 55SM8200PLA dal moze neki savet koji je bolji od ova dva? hvala na pomoci!!
hisense sam nasao za 81990 a lg za 80000

2 totalno razlicita tv ....jedino cena slicna .....pogledaj prednosti i mane oba i sam odluci ( odgovor se vidi iz aviona).
 
Ja sam ispizdeo sa ovim daljincem od u7b. Tv je odličan, ali daljinac ko je dizajnirao, može da menja struku slobodno.

Nema hardverskih tipki za kontrolu plejera (ima jedna koja poziva softverske on-sceeen kontrole, užasno rešenje), nema EXIT dugme koje izlazi iz bilo koje aplikacije na početni ekran, umesto toga moram 16 puta da stisnem back. Nema direktan pristup sound i picture profilima, već svaki put moram da ronjam po menijima. Da ne dužim, rešio sam da ovaj daljinac pošaljem u prevremenu penziju, a da nađem model iz a6500 serije. Vidim da ih ima po amazonu ali ne šalju za Srbiju. Ne znam da li iko iz hisense-a čita ovu temu, ali ako čita, ako postoji ikakva mogućnost da mi nabave takav daljinac, ili da otkupim svoj stari iz tv-a koji su mi zamenili a koji verovatno sad bleji negde u nekom budžaku nekog magacina, ne pitam šta košta. U pitanju je upravljač sa slike. H5c9eec0bac914b8284c61967416bdefe1.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
drugari jel moze neki savet gledam recenzije i specifikacije vec 4 dana ko lud i sad jos vise razmisljam prvo sam se odlucio sa hisense u8b pa sad se poajvio i ovaj LG 55SM8200PLA dal moze neki savet koji je bolji od ova dva? hvala na pomoci!!
hisense sam nasao za 81990 a lg za 80000

Ako gledaš sa porodicom od 4 i više članova sa garniture postavljene u krug i tv gledaš uglavnom uz upaljen svetlo onda lg definitivno. Ako gledaš sam u mraku iz pravog ugla onda hisense možeš uzeti u razmatranje.

Ja sam imao samsung va od 40 i mislio da su na svim va uglovi gledanja takvi ali nisu, na ovim većim tvima su drastično gori. Sve prednosti va panela padaju u vodu čim se pomeris iz idealnog ugla gledanja, kontrast, boje, sve. Nije ips toliko lošiji od va u mraku koliko va zna biti očajan gledano sa strane. Lg bi trebalo biti nanocell pa je verovatno i crna ok u mraku. Ja da uzimam za 80k i biram između ta dva bi uzeo lg.
 
Ja sam ispizdeo sa ovim daljincem od u7b. Tv je odličan, ali daljinac ko je dizajnirao, može da menja struku slobodno.

Nema hardverskih tipki za kontrolu plejera (ima jedna koja poziva softverske on-sceeen kontrole, užasno rešenje), nema EXIT dugme koje izlazi iz bilo koje aplikacije na početni ekran, umesto toga moram 16 puta da stisnem back. Nema direktan pristup sound i picture profilima, već svaki put moram da ronjam po menijima. Da ne dužim, rešio sam da ovaj daljinac pošaljem u prevremenu penziju, a da nađem model iz a6500 serije. Vidim da ih ima po amazonu ali ne šalju za Srbiju. Ne znam da li iko iz hisense-a čita ovu temu, ali ako čita, ako postoji ikakva mogućnost da mi nabave takav daljinac, ili da otkupim svoj stari iz tv-a koji su mi zamenili a koji verovatno sad bleji negde u nekom budžaku nekog magacina, ne pitam šta košta. U pitanju je upravljač sa slike. Pogledajte prilog 288032

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Okreni servis i trazi svoj stari ;)
 
Volim svoj u8b ali me nervira što kad ažuriram firmware sa fleške moram da se nanovo logujem na aplikacije. Mada, valjda je to i dobro kad me jedino ovo nervira.
 
Ako gledaš sa porodicom od 4 i više članova sa garniture postavljene u krug i tv gledaš uglavnom uz upaljen svetlo onda lg definitivno. Ako gledaš sam u mraku iz pravog ugla onda hisense možeš uzeti u razmatranje.

Ja sam imao samsung va od 40 i mislio da su na svim va uglovi gledanja takvi ali nisu, na ovim većim tvima su drastično gori. Sve prednosti va panela padaju u vodu čim se pomeris iz idealnog ugla gledanja, kontrast, boje, sve. Nije ips toliko lošiji od va u mraku koliko va zna biti očajan gledano sa strane. Lg bi trebalo biti nanocell pa je verovatno i crna ok u mraku. Ja da uzimam za 80k i biram između ta dva bi uzeo lg.

Druze o cemu ti pricas???Kakav crni LG ,kakvi uglovi , pricas o U8B sa 120hz panelom, i ti savetujes coveka da uzme LG?Pricas o uglovima, a ne kazes da je IPS ne-gledljiv u tamnim scenama, da ne pricamo o svim drugim aspektima, kakva crna boja na tom IPSu?Kontrast?Taj LG ima bolji OS i nista vise , za sada, jer se ceka VIDAA 4 sa novim aplikacijama!
 
Druze o cemu ti pricas???Kakav crni LG ,kakvi uglovi , pricas o U8B sa 120hz panelom, i ti savetujes coveka da uzme LG?Pricas o uglovima, a ne kazes da je IPS ne-gledljiv u tamnim scenama, da ne pricamo o svim drugim aspektima, kakva crna boja na tom IPSu?Kontrast?Taj LG ima bolji OS i nista vise , za sada, jer se ceka VIDAA 4 sa novim aplikacijama!
Hvala na odgovoru i meni se cini da je hisense bolji...
 
Dvoumim se izmeđui h55u7b ili 55a7500f, ima li ko koju mudru da prozbori

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

I ja bi savetovao treći tj. h55b7500. Najbolji odnos cena/kvalitet u toj klasi. U7b je skuplji a možda i malo lošija slika (nijansa) od b7500. Lično sam se uverio testirajući ih, a i imam b7500.
U8b je sledeća stepenica (pomak) ali i znatno skuplji.
 
Pozdrav svima,
Da li je neko od vas nakacio bezicne slusalice na tv i kako?
Ja imam h55b7500 i mogu vam reci da sam prezadovoljan radom i slikom. Do sada nisam imao nikakvih problema sa softwerom i vidim da redovno imaju upadate za njega.
 
Hoces da poverujemo tipu koji je svesno otisao na losiji panel od 50" iskreno da ovo samo citam realnije bi mi bilo ovo sto je @zmile napisao ...a svakako meni je "smesno "ovo sto je @sinda napisao" svi su smesni pored njega"Treba biti samo realan....verujem da je zmile testirao a da je sinda samo gledao
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran, da znam šta si hteo da napišeš ( i uzgred, nema potrebe citirati post iznad )
Baš zbog te očigledne razlike sam i citirao sindu.. inače i sam imam U7B, na "oko" je bolji, bez da se nešto posebno testira.
 
Poslednja izmena:
Panel 50" nije po spec isti kao 55"(losiji je) i to vazi bukvalno za oba modela ,nadam se da je sad jasnije....E sad ako kaze covek da je testirao ja predpostavljam da je pustao neki sadrzaj na oba tv i da mu se vise svideo pq na jeftinijem tv -ako samo prodjes pored njih u radnji to nije bas merodavno, a sa impresijama @sinde i tvojim se uopste ne slazem.Cenu od 50k za h55b7500 prosto treba pobediti a sto se tice u7b vs b7500 pisite o svojim impresijama....
 
Nazad
Vrh Dno