Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,537
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
dao si dva linka na kojima ne pise nista detaljno o specifikacijama sem nekih karakteristika naspam mog linka gde je detaljan review. Cak ti na prvom linku pise

LG 55SM8200PLA has a vertical alignment (VA) panel which is most commonly used in LCD TVs as it provides deeper blacks compared to the IPS panel. However, it is still limited with the viewing angle compared to the IPS panel or OLED display.

Sad sam zbunjen, posto si testirao oba posto preporucujes samo ono sto testiras licno, da li ima VA ili IPS panel? I dalje stoji moje pitanje koje su to drasticne razlike koje se vide iz aviona naspram jeftinijeg sk82? Ok ja nisam naisao na te tvoje linkove pa sam napisao 120hz uzimajuci reper sm8600 priznao sam (kasno je bilo sinoc, a bebac zajebava). Ako neces da odgovoris ok samo nema potrebe da napadas ako ne zelis da das odgovor ili ne znas ili ga nema. To je samo dokaz da se pljuje sve sto nije hisense i da subjektivne potrebe pojedinca nisu bitne ;)
 
Poslednja izmena:
Izblebeto si se brale za sve pare! Smorio si nas sve sa sugavim LG sm8200, on ima manju isplativost i od b7500!
Nije mi jasno zasto ulazis u Hisense temu , kad nemas taj tv, nije te interesovao, jer imas OLED, nisi ga nikada ozbiljno razmatrao, niti imao zelju da ga licno testiras, ali dodjes ovde da nama solis pamet kako smo retardi koji eto bacaju pare na neki Hisense!!
Kad kazemo nizi segment to ne znaci da cu BUDJAVI LG SA RGBW panelom da platim 60k, da bi dobio neki OS, ili da kupim Filips i dobijem lampu, jer je ovde rec o panelima i slici koji daju televizori i to ima je osnovna namena!!! Sad sto Filips sija ko indijski kamion , za to moze da se uhvati neko kome je bitnija neka dzidzabidza nevezana za samu sliku!
Kad sam rekao da sam montazer i 3d animator, ismejao si me , evo ga pro, a ja ti ponovo kazem da Hisense ima bolju sliku od drugih marki u istoj klasi!Pricamo o budet segmentu, pricamo o slici, ne o dzidzabidzama, lampama i magicnim daljncima!
Sto se tice pomenuta dva modela , IZ SVEMIRA SE VIDI DA JE U8B BOLJI, al *mjau**mjau**mjau* tebi se ne moze dokazati , jer si ti najpametniji.
Za ulozeno dobijeno pogledaj koju ocenu ima tvoj https://www.kitele.com/en/tv-lg-55sm8200pla , a pogledaj moj https://www.kitele.com/en/tv-hisense-h55b7500!
Ljudi sve izracunali, al dzaba ti i dalje pricaj o mocnom OS-u i magicnim daljincima i nekim sarenim lampama!
 
pa isto kao što i vi upadate u drugoj temi sa hisensom kojeg niko neće jer je raspali kinez koji blokira čim se upali tako i ja sa punim pravom upadam ovde ;) iako nisam ja krenuo raspravu i generalno izbegavam ovu temu idemo dalje. Tebi ako nije bitno da ti tv radi kako treba nekome jeste. I veruj mi samo ti solis pamet drugima da su retardi koji kupuju bolje televizore umesto hisense! Dakle samo ti gledaj taj neki tvoj kite-le, evo sta kaze taj isti tvoj kite-le za filips sa kojim dobijas lampu umesto televizora

https://www.kitele.com/en/tv-philips-55pus7354-12

ali ne, i dalje je hisense najbolji, sa najboljom slikom jer ste eto vi (ili neko vaš) baš kupili taj model. Smorili ste vise sa vasim najboljim b7500 koji je u rangu tesle. Kao deca, ne moze niko da ima bolji tv od mene, jednostavno ne moze, kad mi moji vec nisu kupili bolju marku, pa cak ni u7b, kme :-devil-: Ovaj elephone je isti kao s20 ultra, samo jeftiniji i bolji :d

Malo ozbiljnosti, ko se razmislja o daljoj kupovini što se pomenutih modela tiče svakako kome odgovara ima gore pomenute specifikacije i karakteristike i za sk82 i za u8b pa moze sam da odluci, takodje i filips, imate ga u t...mediji, ponesite neki vas materijal bocnite u u8b i u pus73x4 pogotovo neki sa nizom rezolucijom, pa sami vidite koji je bolji :) Nemojte da Vas dežurni pljuvači odvrate od pojedinih modela.

:wave:
 
Koliko je para taj Filips u tehnomediji? Nemaju ga izlistanog na sajtu. Krvite se oko Hisensa, Filipsa i LGja a niko na forumu ne pominje TCL EP680? Filips je skup, jos malo doplatis i uzmes nesto mnogo bolje. Ipak se ovde uglavnom prica o rangu cena 50-60k dinara i to na akcijama. Za 80k bi pre uzeo izlozenog i izmucenog Samsunga RU8002 iz Tehnomanije nego li tog Filipsa.
 
pa onda uzmi, nemoj da se zalis sto su izlozeni modeli ;) mada je mozda bolje da uzmes hisense b7500 umesto ru8000 jer evo sta kaze kiteLe

https://www.kitele.com/en/tv-samsung-ue55ru8000

ili jednostavno uzmi najjeftiniji i očekuj čuda kad već kupuješ grafičku koja košta više od pola 'iljadarke evra ;) ali zato očekuješ da ti tv od 300e bude u rangu od 1500e
 
Evo kod mene osmi mesec ,U7B 50",do sad se samo jednom "spucao" i to kada sam drndao neki sadrzaj sa USB-a,posle toga nikada vise....mislim da je malo preterano reci da svaki Hisense zakucava kada se upali.

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
ma to je bilo cisto figurativno, kao sto ako kupis filips dobijes lampu, ako kupis lg dobijes os, ako kupis samsung dobijes ime i td i td... jedino je hisense televizor (inace tvoja greska sto nisi kupio bolji b7500 :p :-devil-: ). A puna tema ljudi koji su vracali televizore koliko im je blokirao ili rusi sto su provalili da su stavljali dual core procesore iako na specifikaciji pise quad, ali to nije prevara :) Nadamo se da ce vidosava 4 popraviti situaciju.
 
@MarkoZ

Ima milion stvari koje nemam, i koje nikad ne bi kupio. I znaš šta? Ni ne posećujem, a kamoli da pomno pratim temu o tim stvarima.
Da, vlasnik sam Hisense TVa, H50A6500. Da, naseo sam na hajp lansiran Benč testom. Nisu to loši televizori, ali jesam imao veća očekivanja.
Ipak, tome ću samo ovaj post posvetiti, a neću se sigurno nastavljati sa desetinama, ili više narednih postova.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da,procitah da su ljudi pisali ovde da je B7500 bolji od u7b,to mi nikako nije jasno,ocita je razlika kad stoje jedan pored drugog,meni je zapravo i bio pik b7500 ali kada sam video u7b pored...to je presudilo. Tek serija 7300-6500 mi je bila uzivo ocajna,uglovi katastrofa,plus kontrast jako los naspram u7b....sta znam,mozda je do oka samo,ali meni u7b poprilično šije sve navedene modele,e sad da li je opravdana razlika u ceni-to je vec druga tema...

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
ma to je bilo cisto figurativno, kao sto ako kupis filips dobijes lampu, ako kupis lg dobijes os, ako kupis samsung dobijes ime i td i td... jedino je hisense televizor (inace tvoja greska sto nisi kupio bolji b7500 :p :-devil-: ). A puna tema ljudi koji su vracali televizore koliko im je blokirao ili rusi sto su provalili da su stavljali dual core procesore iako na specifikaciji pise quad, ali to nije prevara :) Nadamo se da ce vidosava 4 popraviti situaciju.
Vidim da aludiras na ono sto sam ja pisao?Treba da ti posebno objasnim ono iz aviona... nije ti juce bilo dosta?
Mozes li da das neke dokaze o onom sto pricas, tjst ako je taj tv djubre lepo okaci ovde neke dokaze o tome gde su ga ljudi vracali gde je trokirao ,kakvu su prevaru radili sa procesorima ...Sve to predpostavljam da si negde procitao- video, pa podeli ovde sa nama ;) Iskoristi ovo da nas jos malo uputis i edukujes o hisense televizorima i o smart platformi koju toliko spominjes.Oterao si ovu temu u off iz samo tebi poznatih razloga....otvori novu temu gde mozes da se lepo raspises i da ukazes ljudima da je hisense djubre ,jel moguce da ste ti i dakula74 ista klasa 2007 jun :)
 
Poslednja izmena:
ko zna moguce :) Ono iz aviona mi nisi objasnio iako sam te par puta pitao no dobro. Aludirao sam na drakulin post ako si procitao gde je sve drugo gimika, a da ne bih potrebno trosio vreme i reči, sve što treba da uradiš je da pročitaš ovu temu od početka, imas i brdo iskustva naših ljudi o blokiranju i brdo linkova već postavljenih i o blokiranju drugima i o dual core procesorima. Treba nešto i pročitati, pogotovo novopečeni hisense obožavaoci koji pišu u temi koju nisu ni pročitali, a ne samo tvrditi da je najbolje jer si kupio. Tema nije otisla u off već samo malo ugušena konstantnim pljuvanjem drugih marki i modela jer neko nije kupio bolji tv (ili nije kupio b7500) ;) uzdravlje :wave:

ocita je razlika kad stoje jedan pored drugog,meni je zapravo i bio pik b7500 ali kada sam video u7b pored...to je presudilo. Tek serija 7300-6500 mi je bila uzivo ocajna,uglovi katastrofa,plus kontrast jako los naspram u7b

pokaj se i okaj svoje grehe što nisi kupio b7500, već si kupio lošiji u7b. Pokaj se i biće ti lakše. Ne raspiruj vatru dodatno.
 
Poslednja izmena:
Da stvarno bi trebao od pocetka da procitam temu :)"Hisense obozavatelji".Pa jel ti kapiras da ti postajes ostrasceni hisense fan ;) Napisao si vise puta "hisense" od bilo koga u temi.Mozda hisense bolje placa pljuvacinu nego hvaljenje. :D Zbog kolicine tvojih nepotebnih postova i ne moze da se procita ono bitno .Sto se tice smart platforme koja je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* kako ti kazes jel znas da to *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* pusta veci broj video-audio formata od nprm lg koji je juce bio u prici?Procitao sam da je ranije bilo problema sa sw kao i da je to ispeglano .A nisam znao da ""Rusi"" posecuju ovu temu :d kao i da je negde napisano da su obmanjivali narod sa specifikacijom dual - quad core ?Ako je to istina skidam kapu na tacnim informacijama koje si podelio sa nama .uzdravlje:wave:
 
tako je, tvrdili i dokazali otvaranjem televizora, sto je na kraju hisense i priznao ali to se babicima ne moze dokazati, kao i da ljudi nisu cupali svako malo tv iz struje da bi mogao da se upali... Bitno je da je sve drugo lose i prevara jer nisu mogli to lose da kupe :-devil-: Eh kada bi ljudi citali i malo se informisali pre nego sto nesto napisu koliko bi internet bio dosadan... :)
 
moderatori, da li bi ste mogli malo da pročistite temu od skorašnjih prepucavanja? hvala :)
 
tako je, tvrdili i dokazali otvaranjem televizora, sto je na kraju hisense i priznao ali to se babicima ne moze dokazati, kao i da ljudi nisu cupali svako malo tv iz struje da bi mogao da se upali... Bitno je da je sve drugo lose i prevara jer nisu mogli to lose da kupe :-devil-: Eh kada bi ljudi citali i malo se informisali pre nego sto nesto napisu koliko bi internet bio dosadan... :)

Pise ovde da je dual core: https://www.displayspecifications.com/en/model/a165129c. Meni je ovaj sajt jako pouzdan za specifikacije TVa.

Taj problem sa TV koji se ne moze probuditi iz stand by moda se desio i meni jednom u ovih 14 dana sa Sharp 55BL5EA. Sto ne cudi jer je i njega pravio Hisense (Sharp je bio u vlasnistvu Hisense do prosle godine kada ih je kupio Foxconn). Ocigledno nije do operativnog jer Sharp ima Android nego do neke elektronike sto Hisense koristi.

Sto se graficke tice, nikada nisam platio vise od 200 evra za istu ali je zahvaljujuci bitcoin rudarenju doslo do skoka cena grafickih i sada te od 200 evra kostaju 400+ evra. Jedina graficka na kojoj je moguce igranje u 4K rezoluciji u ovom momentu kosta 1200 evra. Ostaje nada da ce cene srediti kada izadje nova generacija. Ne radi se bacanju para nego nego to toliko kosta kao sto OLED kosta najmanje 1200 evra i nema za manje niti ce biti sve do momenta kada budu gasili proizvodnju i rasprodavali lagere.
 
tako je, tvrdili i dokazali otvaranjem televizora, sto je na kraju hisense i priznao ali to se babicima ne moze dokazati, kao i da ljudi nisu cupali svako malo tv iz struje da bi mogao da se upali... Bitno je da je sve drugo lose i prevara jer nisu mogli to lose da kupe :-devil-: Eh kada bi ljudi citali i malo se informisali pre nego sto nesto napisu koliko bi internet bio dosadan... :)
Trolujes, tabi je svejedno dal je panel 60 ili 120 hz ti nigde ne primecujes razliku, obnevideo si od tog OLEDA!!!
Da se nismo informisali, jos bi vozili mrtve LG sa rgbw panelima i crknutim plocama nako 2,5 godine koriscenja!
Uhvatio si se za to cupanje kabla koje je imao 1 clan i on posle update OS-a , nema vise problema.
Vise puta mi je zabo PC koji kosta 5x vise od tv-a!
 
Taj problem sa TV koji se ne moze probuditi iz stand by moda se desio i meni jednom u ovih 14 dana sa Sharp 55BL5EA. Sto ne cudi jer je i njega pravio Hisense (Sharp je bio u vlasnistvu Hisense do prosle godine kada ih je kupio Foxconn). Ocigledno nije do operativnog jer Sharp ima Android nego do neke elektronike sto Hisense koristi.
netačno. Sharp nikada nije bio u vlasništvu Hisense-a. Hisense je pod Sharp-ovim imenom pravio televizore za Severnu Ameriku ali je Sharp raskinuo ugovor jer nije bio zadovoljan kvalitetom. Sharp je preuzet od Foxconn-a ali za Evropu televizore pod njegovim imenom i dalje pravi firma iz Slovačke.
Hisense televizori, makar modeli iz '18., znaju da se zabaguju usred rada, iz nepoznatih razloga. nisam čuo za slučaj da se ne može probuditi iz stand by-a
 
Meni je h50a6500 zakucao više puta, h40b5600 svega par puta i to na početku, posle više nikad. U7B ni jednom. Dakle dešavalo se, kao što je momsab primetio, sa starijim serijama, ovi novi izgleda ne, jer ne primećujem da se ljudi žale, pre dve godine je bilo više pritužbi ovde na temi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
korisnik koji je kupio ovde u9a na rasprodaji se takodje nije zalio da mu je zabagovao, sad da li jeste ili nije ne znamo ali postoji mogucnost i da je do neke losije elektronike kojom upravlja software u slabijim modelima.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428379-Hisense-televizori&p=5922262&viewfull=1#post5922262 @momsab ima ovde vise primera da iz stand by-a nece da se ukljuci vec mora kabal napolje

uglavnom je svakako sigurnije kupiti jaci model ovog proizvodjaca iako je losiji :d :-devil-:

Pise ovde da je dual core: https://www.displayspecifications.com/en/model/a165129c. Meni je ovaj sajt jako pouzdan za specifikacije TVa.

nakon otkrivenih laznih specifikacija promenili su i na hisense sajtu i svuda, ali se u pocetku reklamirao kao quad

Hisense je pod Sharp-ovim imenom pravio televizore za Severnu Ameriku ali je Sharp raskinuo ugovor jer nije bio zadovoljan kvalitetom.

sto je verovatno i razlog zasto modeli za ameriku i za nas treci svet nisu isti.
 
Poslednja izmena:
sto je verovatno i razlog zasto modeli za ameriku i za nas treci svet nisu isti.
jedna je ponuda za Severnu Ameriku (ili sve?), jedna za Evropu (ili EMEA?) i jedna za Okeaniju. ne znam da li je Okeanija i za Aziju ili je i tu posebna priča. tako da nema tu priče o trećem svetu
inače, u onoj poruci koju si linkova, i u nekima pre i posle, nisam našao da se uopšte spominje stand-by
 
Poslednja izmena:
pretrazi postove od dejan#7, on je to spominjao secam se samo ne znam da li u ovoj temi ili u drugoj ali mislim da je ova, tipa da mu radi dva tri meseca i da iz cista mira ili nece da se ukljuci iz stand by-a ili blokira. a ima i ovo

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428379-Hisense-televizori&p=5992681&viewfull=1#post5992681

znam da su se neki zalili i na to, sad vidim da je nekome cak i u7b bagovao, valjda su kasnije to ispeglali bar na tim jacim modelima.

jedna je ponuda za Severnu Ameriku (ili sve?), jedna za Evropu (ili EMEA?) i jedna za Okeaniju. ne znam da li je Okeanija i za Aziju ili je i tu posebna priča. tako da nema tu priče o trećem svetu

tako je, mislimd trenutno samo oni nemaju iste modele za ameriku i evropu, verovatno jer u evropi, gde smo i mi, svasta prolazi, dok je u americi mnogo veci izbor.
 
Od kad sam isključio TV sa WiFi mreže više ne baguje [emoji2369] To sam uradio pre par meseci, jer jedino to mi je palo na pamet, i eto do sad nije nijednom zabo da mora iz struje da se čupa...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
pretrazi postove od dejan#7, on je to spominjao secam se samo ne znam da li u ovoj temi ili u drugoj ali mislim da je ova, tipa da mu radi dva tri meseca i da iz cista mira ili nece da se ukljuci iz stand by-a ili blokira. a ima i ovo

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428379-Hisense-televizori&p=5992681&viewfull=1#post5992681

znam da su se neki zalili i na to, sad vidim da je nekome cak i u7b bagovao, valjda su kasnije to ispeglali bar na tim jacim modelima.

tako je, mislimd trenutno samo oni nemaju iste modele za ameriku i evropu, verovatno jer u evropi, gde smo i mi, svasta prolazi, dok je u americi mnogo veci izbor.

Nisu ispeglali, i dalje zapucava, čak, nakon poslednjeg update-a, situacija je gora (U7b). Šteta za tako dobar hardware da ima to đubre od Vidaa.
Kupio Fire cube (2nd gen) upario sa TV-om preko Dolby vision i slika je drastično bolja. Kada se upare na tv-u možeš samo da biraš dolby vision dark ili bright. Kiloritet je sjajan, slika je nemerljivo bolja.
Na cubu instalirao Nova video pleyer (koji je open source: https://github.com/nova-video-player/aos-AVP) i svi problemi sa vidaa 3 integrisanim playerom su isplivali na površinu.
Ako budem imao vremena napisaću detaljan prikaz posle 8-9 meseci druženja.
Sve u svemu, solidan hardware i đubre os.
 
@MarkoZ, naleteo je cvijicj na faličan primerak. dešava se kod svih brendova, zato postoji garancija :) al' ovaj slučaj sa U7B koji je zadesio vialle-a je i dalje nenadmašiv: 7 puta je morao da ga vadi da bi proradilo.
 
da, zaboravim hbg ne pamtim bas kao nekad :)

@preacher

ako budes imao vremena napisi, svako iskustvo iz prve ruke, a da nije reklamirani "test", znaci puno, a nekome ce koristiti kako da izbegne probleme.
 
Nazad
Vrh Dno