Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,558
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
na prvom linku ako u google stavis Hisense 65U7HQ pise sponzorisan link a pocinje na S valjda je prihvatljivo ovako da ne pisem ime pomazem coveku ;)
i ja sam se pitao kako izgledaju 720p i 1080p serije, mogu ti reci bez nekih kockica ili izoblicenja znaci lepo upeglano uradio upscaling cak stavise skidam samo MeGusta 1080p do 500mb faljove skroz zadovoljan. Igranje sa PS4 1080p takodje extra. Tesko ovako recim docarati naravno da se ne moze porediti ostrinom 4K ali sto se tice i filmova ako nije neki SF hit nesto kao Ajvatar ili nesto gde bi hteo videti u sto boljem izdanju ne skidam 4K-HDR10+ itd nego 1080p 2-3gb fajl. Prednost VA panela na 60hz onako laicki ako je film na 23hz panel spusti osvezavanje na 23hz i dobijes sliku bez trzanja sto ovi na Oled 120hz dobiju trzaje kao da imaju neki napad. Taj info mozes videti u meniju, ja to primetim recimo, nekome ne smeta ili prihvati.
Crna nije kao na Oled gledao sam ono je perfekcija-nema dalje ! Ovo je najblize sto moze da bude vidi se - iskreno ocekivao sam da ce biti manje probijanja ali kad pogledam na starom Samsung 46` neki iz 600 serije na VA je bolje. Ak ogledas sa 2m mozda ti 720p a mozda i 1080p ipak bude manje detalja zbog same velicine panela, razmisli mozda o nekom koji ima sto vise dimming zona a mozda 55` ako gledas sa 2m. I dimming zone nisu sjajne ako ih je malo onda zna da napravi los efekat pogledaj na youtube e sad ako ih ima 2000 sigurno ce biti odlicno ali opet dok ne vidis neznas a mozda se opet primeti takozvani bleed oko titlova ili tog detalja sto prikazuje :)
Meni najveca mana je sto ima samo 3 Hdmi :( i los Plex ugradjen, youtube je ok, ostalo ne koristim iz smarta.
Osvetljenje mislim na ono sto kazu nits znaci ali samo ako imas dnevnu sobu gde umesto zida imas stakla pa puno dnevne svetlosti, a ono za vecernje gledanje sa nekom nocnom lampom ili pozadinskim iza TV-a meni bude prejako i ovih 300-400nita mislim lepo je ali kad onaj iz mrklog mraka neki recimo horor film pa ti osvetli bateriskom u kameru tj ekran nama u momentu bar meni bude neprijatno. Hdr10+ i Dolbi Vision snimci to bas znaju da prikazu ono na max.
Sve ima svoje prednosti i mane, Oled jeste crna crna ali i rizik od duhova to ce vreme pokazati kakvi su paneli. Meni je to dalo prekretnicu ka VA, opak ne sedim ispred crnog ekrana nego gledam i uzivam u filmovima i serijama i poneka igrica. A moze i ono jednom se zivi pa nije on mene kupio uzmes oled pa ako bude nesto posle par godina kupis drugi novije tehnologije itd... :)
Licno znao sam limit u kucnom budzetu i kupio sam taj model, gledao sam pored LG i samsunga ali posto je cena preovladala i uslovi na rate kupio sam taj. posto gledam sa 3-3,7m nekako sam na granici velicine da bude mali mozda 75-85`` :D
ajde lep pozdrav valjda ces odluciti nesto
 
Zapao mi za oko hisense 55U8HQ. Na akciji je trenutno, ali i dalje je prilično skup za nekih 78k din. Vidim po specifikaciji da je bolji od nekih drugih modela. Zanima me da li je to toliko primetno za prosečnog korisnika? Obzirom da mogu da se nađu drugi modeli čak i veći od npr 58" za nekih 55-60k. I šta mislite da li će po vašem mišljenju cena još da mu pada? Tv gledam sa nekih 2-2.5m razdaljine.
 
Zapao mi za oko hisense 55U8HQ. Na akciji je trenutno, ali i dalje je prilično skup za nekih 78k din. Vidim po specifikaciji da je bolji od nekih drugih modela. Zanima me da li je to toliko primetno za prosečnog korisnika? Obzirom da mogu da se nađu drugi modeli čak i veći od npr 58" za nekih 55-60k. I šta mislite da li će po vašem mišljenju cena još da mu pada? Tv gledam sa nekih 2-2.5m razdaljine.
U pitanju je mini LED televizor i to je nesto najpribliznije OLED ekranima i za 3 koplja je ispred klasicnih televizora koji sa razlogom kostaju 20k manje. Da slepci iz Hisensa prave i 50" verziju uzeo bih je, ali ovako 55 nema gde da stane. Takodje TV ima ozbiljne zvucnike, tako da mozes da prodjes bez soundbara.

 
Zapao mi za oko hisense 55U8HQ. Na akciji je trenutno, ali i dalje je prilično skup za nekih 78k din. Vidim po specifikaciji da je bolji od nekih drugih modela. Zanima me da li je to toliko primetno za prosečnog korisnika? Obzirom da mogu da se nađu drugi modeli čak i veći od npr 58" za nekih 55-60k. I šta mislite da li će po vašem mišljenju cena još da mu pada? Tv gledam sa nekih 2-2.5m razdaljine.
Odlican tv, vredi svaku paru. Za tu razdaljinu sasvim okej.
Bilo bi lepo ko ga ima da ti napise samo kakvi su uglovi gledanja.
 
kod 55U8HQ je IPS-oliki panel, sudeći prema kontrastu. znači, dobri uglovi

 
Smor što je IPS, mislio sam da ga uzmem za spavaću, a tu mi ne trebaju uglovi gledanja.
 
Da li 75U8HQ ima 528 ili 180 dimming zona, nalazim i jednu i drugu informaciju? I da li ima Airplay, vidim da je U8H dobio kroz update, ali to je Android TV, ne Vidaa
 
Da li 75U8HQ ima 528 ili 180 dimming zona, nalazim i jednu i drugu informaciju? I da li ima Airplay, vidim da je U8H dobio kroz update, ali to je Android TV, ne Vidaa
ako 65U8HQ ima 158 onda 75" verovatno ima 180.
 
Bilo bi lepo ko ga ima da ti napise samo kakvi su uglovi gledanja.
Meni stize 55U8HQ uskoro pa javim. Sad sam tek skontao da sam gledao recenzije za U8H umseto Q verzije koja je osakacena, no dobro... na greskama se uci.
 
Poslednja izmena:
Ne pricamo o USA modelima. Na nekim madjarskim, nemackim i britanskim sajtovima i forumima (kao i jednoj domacoj prodavnici) za 75U8HQ stoji 528 a na francuskim, bugarskim i jos negde 180. Dok za 75U8KQ svuda stoji 1056.
 
Poslednja izmena:
То је лепо што пише, само проверите у пракси. Надам се да су прекинули традицију са К серијом.
 
@Golden Ovakve recenzije zasluzuju svaku pohvalu! :)
Mnogo oznaka i mnogo modela i stvarno je tesko odluciti.
Mislim da je dosta prezudan i sam panel. Model U7HQ ima VA panel dok model U8HQ i ako kazu da je dosta bolji ima ips. Ne znam da li vredi toliko.
Ali u svakom slucaju najbolje je pogledati uzivo ko ima prilike.
 

Prilozi

  • up.png
    up.png
    1.5 MB · Pregleda: 43
To sa zonama je marketing , opustite se i uzmite tv koji vam uzivo najvise lezi. Cena nekad ne opravdava kvalitet u bilo kom smeru. Uglavnom, zone zatamnjenja mogu da budu odlicne kao engine televizora ali mogu da budu i zamka kod odredjenog video sadrzaja koliko sam video na netu. Ne rade isto zone zatamnjena na IPS i VA panelu, ima razlike. Inace, oznake kod Hisense-a su skroz logicne, nema tu neke misterije, sve su slozene u cenovni rang i nema konfuzije. Kod ovog A7KQ kao ima "FALD", kapiram sta je to ali to se u praksi ne primecuje toliko i dosta toga, Light sensor koji odmaze samo itd itd
 
Hisense U8HQ po ovoj akcijskoj ceni je dobra kupovina sigurno.
 
Nema ovo nigde uzivo. Znam da moze da bude i losije sa vise zona ali ovde su testovi i utisci dobri ali niko nije prebrojao a proizvodjac bez ikakvog razloga skriva informaciju, samo na nekoliko Hisense portala pise 528, na ostalim ili nista ili "vise od 100". Kao da nije dosta sto na razlicita trzista plasiraju razlicite panele, pa jos i ovo.

Jos nesto da pitam, sta sve od popularnih aplikacija nema za Vidaa OS: HBO, Iris, Move, ?
 
Inace, oznake kod Hisense-a su skroz logicne, nema tu neke misterije, sve su slozene u cenovni rang i nema konfuzije.
kako se sortira: A, E, U ili E, A, U? šta znači E a šta A? ovo oko E i A nismo rešili u ovoj temi.
U je najbolje, to znamo
 
Prva oznaka oznacava kojoj klasi pripada, U za najbolje, pa E pa A klasa, ovo H, Q i K za godinu proizvodnje. Sortira se U , E pa A. Zavisi koji tip panela, IPS, VA , Mini led. Predzadnje K je za ovu godinu televizor, pa bi ja isao na to kao primarno. Stari modeli kao sto je U7QF je ipak stariji model iako je odlican tv i ja bi to zaobisao. Ako vec uzimas novi tv onda nova proizvodnja, moje misljenje. Znaci kao srednja klasa E7KQ po meni odlican tv za neku umereno visoku cenu. A7KQ malo ispod toga, zavisi na cemu je spojen, racunar, PS5 ili slicno. U8KQ mini led kao odlicno za vise para
Hisense nudi najvise od svih za nizu cenu. Imam prilike da vidim par televizora, starijih ful Samsung modela gde je bio aktuelan FUL LED panel, burazer je kupio svojevremeno dva modela u Tehnomarketu NS dok je jos postojao, jedan tv bio 180 hiljada, drugi 220 hiljada, onda Philips vrh klasa 9 4K 3D alu ram, micro dimming imao pre 12 godina, LG dva modela itd. OLED ne uzimam u raspravu jer to je druga cena u odnosu na ove standard televizore do 80 hiljada. Hocu da kazem, kvalitet se odma prepozna sta vredi a ostalo je cist marketing, malo subjektivnog utiska i to je to.
 
Poslednja izmena:
H, Q i K za godinu proizvodnje
ispravka, Q nije za godinu proizvodnje nego označava da model ima Quantum dot. već sam pisao o promeni oznaka, tj pomeranju pozicije slova Q sa pretposlednjeg na poslednje mesto, kao i o preskakanju slova I i J za oznaku generacije ;)
hvala na redosledu E i A, to nam je falilo. mada, nije mi logično pošto E asocira na eko tj. štednja, manja potrošnja struje itd, a A na advanced, tj napredno.
 
Poslednja izmena:
Već 5 dana imam 55U8HQ. Zamenio sam 55A7500F - otišao kod ćerke. Kod novog dosta življe i kontrastnije boje. Slika osetno lepša. Uglovi dobri - super. Zvuk iznad svih mojih očekivanja - top (ne treba SB). U početku mi je malo smetalo što bela blješti za moj ukus malo više. Ali sa sitnim podešavanjima i vremenom mi je sad ok. Da li sam zadovoljan? Da. Mada meni je i prethodni bio ok. Svi moji koji su došli u kuću, su prokomentarisali da im je odlična slika. Za sad toliko. Neko je čini mi se izbacio neka podešavanja za ovaj model. Da pokušam. Možda još nešto bolje 😁
 
Već 5 dana imam 55U8HQ. Zamenio sam 55A7500F - otišao kod ćerke. Kod novog dosta življe i kontrastnije boje. Slika osetno lepša. Uglovi dobri - super. Zvuk iznad svih mojih očekivanja - top (ne treba SB). U početku mi je malo smetalo što bela blješti za moj ukus malo više. Ali sa sitnim podešavanjima i vremenom mi je sad ok. Da li sam zadovoljan? Da. Mada meni je i prethodni bio ok. Svi moji koji su došli u kuću, su prokomentarisali da im je odlična slika. Za sad toliko. Neko je čini mi se izbacio neka podešavanja za ovaj model. Da pokušam. Možda još nešto bolje 😁
I ja razmišljam da kupim taj model, vidim sad je na popustu, da zamenim roditeljima stari 50" 1080p Samsung od pre 5-6 god.
Znači za preporuku? :)
 
Hisense 65U8HQ 109000 na sniženju.Mislim da bolje ne može.Ne mogu da presečem između 65U7KQ i ovog koliko sam video KQ je malo osakaćen i dosta tamniji mada posle kalibracije zna da se približi HQ seriji.Zadnjih par godina koristim SONY 55XE8577 mislim da je ta oznaka i stvarno slika je više nego dobra ima VA panel.Uglovi gledanja mi nisu nešto važni gleda se sa ugaone ništa sa strane.HQ ima IPS panel neki novije generacije, nema nekih preteranih problema sa blumingom, brzim scenama koliko sam upoznat.Koji uzeti po Vašem mišljenju?Ima li neko da podeli iskustvo iz prve ruke?Još uvek traje akcije za 5 godina garancije.
 
Hisense 65U8HQ 109000 na sniženju.Mislim da bolje ne može.Ne mogu da presečem između 65U7KQ i ovog koliko sam video KQ je malo osakaćen i dosta tamniji mada posle kalibracije zna da se približi HQ seriji.Zadnjih par godina koristim SONY 55XE8577 mislim da je ta oznaka i stvarno slika je više nego dobra ima VA panel.Uglovi gledanja mi nisu nešto važni gleda se sa ugaone ništa sa strane.HQ ima IPS panel neki novije generacije, nema nekih preteranih problema sa blumingom, brzim scenama koliko sam upoznat.Koji uzeti po Vašem mišljenju?Ima li neko da podeli iskustvo iz prve ruke?Još uvek traje akcije za 5 godina garancije.
U7KQ je noviji i to je naslednik U7HQ, tako da nije baš za poredjenje. Svakako mislim da je U8HQ dobra kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno