Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,704
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Da nije isti problem kao sa kucanjem wifi šifre? Imaš li negde u uglu "regional" ikonicu, kao planetu? Valjda tu treba da se promeni na east europe ili tako nešto. Nisam imao taj problem ali znam da drugi jesu, proveri to za svaki slučaj.
Hvala drug.Sad sam i to probao,ima u stvari dve "planete" sa jednom se menja tastatura izmedju nase i engleske,a sa drugom biras jezik.Sve sam probao ali i dalje mi kaze da su lozinka ili mail-netacni.
 
Imam jedno pitanje.Kada hocu da se ulogujem na EON preko ugradjenog browsera u mom Hisense TV-u,stalno mi izbacuje da mi je netacna lozinka ili mail.A provereno su ispravni.Imam Supernova mrezu.Na kompu i telefonu mi sve sljaka OK.

Gde gresim?
Ja imam bukvalno isti problem sa Deezerom. Eon radi odlicno, al Deezer kad hocu da se ulogujem izbacuje da nisu podaci tačni, a kada tražim promenu šifre direktno odatle, to radi, znači mail prepoznaje sigurno. :/
 
Evo da podnesem i ja izveštaj :)

TV je stigao prošli ponedeljak (10-og) i koristim ga nedelju dana. U pitanju je 55U7QF. E sad pošto TV nisam imao u stanu od 2002-e i isključivo koristim monitore i mobilne gadžete nemam neku bazu za poređenje ali evo utisaka:
  • Doneo ga kurir iz Milšped-a i pomogao mi da unesem direktno u stan (shoppster.com prodavnica)
  • raspakovao sam ga samostalno i namontirao (nije baš super lako, ako ima ko da vam pomogne lakše je)
  • odmah kad sam uključio TV ponudio mi je update. Ažurirao softver, odmah posle toga još jedan update. Sad tera verziju koja se završava na L0301
  • Posle drugug apdejta EON mi se nalazio među aplikacijama, ništa nisam morao da instaliram ili menjam regije ili nešto slično. Da li je postojao EON na originalnoj verziji softvera, nemam pojma. Za sada nisam imao problem koji su neki članovi prijavljivali sa random resetima ili zakucavanjima TV-a. Do sada radi apsolutno bez greške.
  • Jedan "problem" koji sam primetio se tiče same EON aplikacije. Ponekad posle nekog vremena, zvuk počne da secka i zvuči "promuklo" kao da je žestoko oborio bitrate. Ovo se ispravlja tako to kompletno izeđem iz EON aplikacije i ponovo uđem. TV je na mrežu povezan kabelom tako da nije do WiFi ili nešto slično. Videćemo kako će se ponašati kad mi dođu iz SBB-a da donesu i instaliraju onaj Smart EON box ili šta već nude.
  • OS mi je OK. Radi prihvatljivo, nije najbrži ikada ali nije ni prespor. Eventualno uspori ponekad kad prebacuješ iz aplikacije u aplikaciju i slično. U svakodnevnom radu nemam problema i zadovoljan sam. Od meni bitnih aplikacija ima Netflix, Youtube, EON, browser (noćna mora kucati slova sa daljinskim, kupiću neku BT tastaturu kasnije). Ima još Amazon Prime, Deezer, Plex, VIDAA art koji prikazuje slike sa DeviantArt-a, i još gomilu nekih specifičnih aplikacija (NBA, Deezer, aplikacije za neke posebne kanale, itd) kojima ne vidim poentu. U suštini koristim sistemske opcije i 3-4 aplikacije koje sam prve spomenuo.
  • Nisam testirao TV kao monitor jer nemam HDMI kabel. Ne znam zašto sam bio ubeđen da dođe sa 1 HDMI kabelom TV ali vidim da sam pogrešio :) Kad kupim i povežem pisaću iskustva. Planiram igrati igre na TV-u sa kompa koristeći bežičnu tastaturu i miša (full mrcina mode iz fotelje :) ). Mislim da ću verovatno i da uzmem neki polovni PS4 Pro pa da odigram neke legendarne ekskluzive. Moožda razmislim i o PS5 ako se može naći i ako cena nije duplo veća kod preprodavaca. Kad odigram nešto pišem utiske.
  • Uglovi gledanja su OK, nema drastičnog ispiranja boja ako gledaš iz ugla ali ipak je najlepše kad gledaš direktno u TV jer je ipak VA panel.
  • Zvuk je nikakav ali to sam i očekivao. Imam eksterne zvučnike pa ću ih povezati kad mi majstor završi police i nameštaj za TV itd... (znači negde za Novu Godinu.... majstori...). Mislim OK je zvuk ako gledaš utakmicu, neke emisije itd ali meni nije dovoljno za filmski ugođaj. Zvuk je nekako "plitak" i neubedljiv, fali basa definitivno. Ono što je OK jeste da je TV veoma glasan i nisam primetio neku distorziju zvuka kad pojačam. Moja preporuka je da treba uložiti u ekterne zvučnike ili soundbar.
  • što se tiče same slike i kvaliteta iste ja sam veoma zadovoljan. Podesio sam TV po nekom videu sa YT i išao sam sa tim podešavanjima. U suštini se svodi da uvek biram Cinema Day ili Night modove, ili HDR ili Dolby pandane (zavisno od doba dana), ugasio sam neku fast boot opciju, svo procesiranje OFF, onaj soap opera efekat OFF (meni jako smeta, ne znam kako neko može tako gledati). Možda razmislim o HW kalibraciji ako nađem nekog ko to radi, ne znam da li ima poente.

@Manča ili neki drugi vlasnik ovog TV-a: ako imate neka uputstva ili sajtove ili štagod kako još nešto da podesim, bio bih zahvalan :)

- Utisci za sliku:
- Netflix: izgleda sjajno. Imam 4K pretplatu i definitivno se vidi kvalitet koji je meni SUPER. Ono što mi je malo neobično jeste da mi se čini da Netflix tera sadržaje koji imaju više frejmova od 24 na šta sam ja navikao i šta mi deluje najprirodnije (kad sam gledao Hobita u bioskopu u 48 frejmova htelo oko da mi iscuri koliko mi je bilo neprirodno). Videću da li ću se navići na to i da li je sve u tom framerate-u ili samo nešto. Odgledao sam bukvalno par epizoda jedne serije tako da ne mogu još da ocenim (Shadow and Bone).
- Youtube: sjajno. Ovde puno zavisi od kvaliteta samog videa. Puštao sam one 4K HDR 60 FPS filmove (priroda, svetski gradovi itd) i ubija kako lepo izgleda. Full HD video zapisi sa YT se isto lepo skaliraju i izgledaju fino (bolje je i puno oštrije kad je 4K video naravno).
- Filmovi sa flash-a: ne znam, još nisam stigao. Dajte neke preporuke ili filmove koje koristite za testiranje pa da skinem i pokrenem da vidim kako izgleda. Ovde je problem što mi crkao eksterni HDD tako da film mora biti manji od 16GB koliki mi je najveći USB fleš. Moraću da kupim ili novi eksterni HDD ili neki veći fleš. Ili da pustim na kompu pa da je TV samo monitor. Ne znam da li u ovoj situaciji procesiranje slike zavisi od kompa ili opet od TV-a?
- Kablovski kanali na EON aplikaciji isto izgledaju prilično dobro. Najviše sam gledao SK kanale (tenis i fudbal) i veoma lepo izgleda. Nema trzanja i nisam primetio onaj efekat prljave slike (ali to je do pojedinačnog primerka TV-a koliko sam razumeo). SD kanali isto izgledaju OK, rekao bih da skaliranje radi veoma dobro.

- što se tiče onog problema sa judder-om o kome je Manča govorio na Benchmark testu rekao bih da je to ispravljeno. Ja barem nisam uspeo da primetim. Puštao sam Gemini man 24fps judder isečke i neke video zapise za testiranje gde trči beli geometrijski oblik na crnoj pozadini. Meni deluje sve OK, baš baš kad nabijem nos 30 cm pred TV i zagledam se mooožda ponekad vidim mali mikro trzaj ali u normalnom gledanju ne primećujem. Kao što rekoh moram baš da hoću da vidim i primetim da bih video :)

Ako se neko još lomi za ovaj TV slobodno pišite šta vas interesuje. Mogu pustiti na TV-u sadržaj koji vas zanima i snimiti telefonom kako izgleda i okačiti snimak.

Ja sam za sada veoma zadovoljan TV-om i preporučio bih ga, pogotovo uzevši u obzir šta nudi i da sam ga platio 68k (ima boljih TV-a naravno ali oni koštaju barem duplo od ovoga).
Čini mi se da su cene otišle dosta gore za ovaj model sada.
Kome pare nisu bitne i želi 0 kompromisa LG, Sony i Samsung top modeli su definitivno bolji ali ja volim dobar odnos uloženo-dobijeno i rekao bih da ovaj TV to pruža itekako.
 
Ne prikazuje netflix filmove više frejmova, nego ti je za taj input uključeno procesuiranje slike (smooth motiom, noise reduction i slične gluposti) i zato oči ispadaju. Pogasi sve to u opcijama podešavanja slike i filmovi će opet izgledati kako treba.
 
Ne prikazuje netflix filmove više frejmova, nego ti je za taj input uključeno procesuiranje slike (smooth motiom, noise reduction i slične gluposti) i zato oči ispadaju. Pogasi sve to u opcijama podešavanja slike i filmovi će opet izgledati kako treba.
U pravu si. Sad sam ponovo pokrenuo seriju na Netflix-u i deluje mi OK. Izgleda da sam seriju krenuo gledati pre nego što sam sve pogasio. Sad kad sam otvorio nema visokog framerate-a definitivno.
 
Naravno. Računaj da na usb ulazu nećeš moći da ugasiš to, iz nekog misterioznog razloga koji samo hisense programeri znaju. Makar je tako na ovima što su meni prolazili kroz ruke.
 
tj., "za 2, najviše 3" nedelje
poslednje što znamo je jun. valjda će uspeti da završe pre početka evropskog prvenstva u fudbalu
 
Posto mi je tema koju sam otvorio zakljucana a isti ti komentari nisu preneti u ovu ajde da i ovde postavim to pitanje

Zasto iz godine u godinu hisense tretira ostatak sveta kao slinu. Amerikancima za mnogo manje pare daje duplo bolje televizore.

Ovogodisnji top model za americko trziste u8g u verziji od 65 inca kosta samo 1300 dolara...360 dimming zona, 1500 nita osvetljenja, google tv...

Prosto mi je neverovatno da ih zabole za jedno tržište kakvo je evropa. Trziste od 745 miliona ljudi. Trziste od 405-415 miliona ljudi zapadne razvijene evrope.

Modeli poput u7g bi se sigurno prodavali ko alva po celoj evropi pogotovo u zemljama poput Italije, Portugala, Poljske, Madjarske, Hrvatske

Znam da kod amera nema VAT-a dok kod nas ima pdv ali opet cene u evropi su duplo vece u odnosu na americke modele koji su usput duplo bolji u svakom mogucem aspektu u odnosu na ove nase koje prodaju po evropi

Sto se tice cena to mi cak i nije problem, problem mi je sto za tu cenu daju toliko losije i bednije modele od americkih.

Sto je napisao jedan korisnik u toj temi...treba im lupiti ban na prodaju proizvoda na godinu dve pa nek se cesu onda i razmisljaju hoce li im biti dovoljno americko trziste da se pokriju
 
Poslednja izmena:
Hisense i SBB dele TV i Soundbarove ako ste korisnik sbb.
Vidite na instagramu upustva sta treba da se radi.
 
Planiram kupovinu modela 50U7QF, pa me zanima jedna trivijalna funkcija, koja se u testovima i ne pominje...
Da li ovaj TV ima mogućnost promjene veličine i boje .srt titla?

Imam jako loše iskustvo sa Sony TV na kome ovo nije moguće, pa ne bih da ponovim grešku.
Hvala
 
ima li neko 32B6700HA?

zanimaju me utisci u radu, da li je ekran IPS i da li bez frke radi EON. prema uputstvu deluje da je u pitanju Android TV
 
našao sam neke utiske na drugim sajtovima, recimo kod g******n-a. dobar je, ljudi su zadovoljni odnosom cena/kvalitet, a EON je fabrički instaliran. izdvojio bih sledeće utiske
1622059212021.png

1622059303167.png
 
Od juna 21 pojavice se kod nas u prodaji Hisense Soundbarovi model HS205 verujem da ce biti oko 100e.
Ja cekam HS218 valjda ce ga nekad biti.
 
interesantno. u pravilima nagradne igre taj model soundbar-a je procenjen na oko €50 sa pdv-om.
1622376430491.png

zanimljiva akcija je u toku (do 31. maja, malopre mi je iskočila reklama):
1622375857566.png

em nagradna igra (za SBB korisnike), em 7 godina garancije, em ovaj popust. koliki udeo tržišta televizora drži Hisense u Srbiji? :D
 
Poslednja izmena:
Planiram da kupim U8QF televizor, najviše će da mi služi za gledanje filmova sa eksternog HDD-a. Neko ko ima sličan model, je l' šljaka to sve kako treba? Nisu li problem ogromni fajlovi od blizu 100 gigabajta? Da li i dalje postoji problem nemogućnosti isključenja smooth motion-a i ostalih image processing stvari kada se pušta sa USB-a/eksternog? Čita li direkt sve popularne audio kodeke?
 
Planiram da kupim U8QF televizor, najviše će da mi služi za gledanje filmova sa eksternog HDD-a. Neko ko ima sličan model, je l' šljaka to sve kako treba? Nisu li problem ogromni fajlovi od blizu 100 gigabajta? Da li i dalje postoji problem nemogućnosti isključenja smooth motion-a i ostalih image processing stvari kada se pušta sa USB-a/eksternog? Čita li direkt sve popularne audio kodeke?
Ja ga imam. Veliki fajlovi nisu problem, do sada nisam primetio da neće nešto da otvori. Doduše nisam previše eksperimentisao, uglavnom remuxe puštam.
 
Nazad
Vrh Dno