Šta je novo?

Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG -12ka

Skrećem sa teme, ali zanimljiva činjenica je da zlatne ribice zapravo imaju dosta dobro pamćenje, i da je to mit da one ne pamte. Ranije sam ih čuvao i davao hranu tako što bih bacio plavi plastični prsten i u njega hranu da se ne rastura po akvarijumu pošto pluta po površini. Kad sam stavio zeleni prsten nisu odmah dolazile da jedu, tako sam testirao sa raznim bojama, uvek su odlagale dolazak u nepoznatu boju. Onda sam ih hranio bez prstena preko godini dana. Nakon godinu dana ubacim zeleni prsten i sve su iste sekunde bile u prstenu, tako da dosta dobro pamte. Kada bih ja prišao akvarijumu odmah bi došle do stakla, ali ako bi neko nepoznat prišao bile bi u zadnjem delu 🙂
 
Skrećem sa teme, ali zanimljiva činjenica je da zlatne ribice zapravo imaju dosta dobro pamćenje, i da je to mit da one ne pamte. Ranije sam ih čuvao i davao hranu tako što bih bacio plavi plastični prsten i u njega hranu da se ne rastura po akvarijumu pošto pluta po površini. Kad sam stavio zeleni prsten nisu odmah dolazile da jedu, tako sam testirao sa raznim bojama, uvek su odlagale dolazak u nepoznatu boju. Onda sam ih hranio bez prstena preko godini dana. Nakon godinu dana ubacim zeleni prsten i sve su iste sekunde bile u prstenu, tako da dosta dobro pamte. Kada bih ja prišao akvarijumu odmah bi došle do stakla, ali ako bi neko nepoznat prišao bile bi u zadnjem delu 🙂
Gledao i ja nekada MythBusters i dokazali da pamete uredno :)
 
Ugradio sam ovu klimu juce i moram da kazem da sam prezadovoljan. Isprobao sam je malo i na hladjenju i na grejanju i deluje da stvarno ima snage i vise nego sto meni treba.
Klima je veoma tiha, culo se prvih pola sata neko strujanje gasa koje se posle smirilo i sad se ne cuje uopste.
Spoljna jedinica ogromna za jednu 12ku i teska ali zato necujna.
Povezao na WIFI uz pomoc ConnectLife aplikacije koja radi savrseno.
Jedna jedina zamerka eto to sto moram dva stepena nize da drzim klimu podesenu tj. za 24 stepena u prostoriji ja nju drzim na 22 zadata stepena.
Sto se preciznosti odrzavanja temperature tice nisma primetio odstupanja, drzala je 24 stepena sve vreme prethnodna 24 sata iako je bilo spoljnih promena temperature od 20+ stepeni pa sve do 6-7 stepeni.
Sve u svemu odlicna klima lepog izgleda, tiha i jaka.
 
Ugradio sam ovu klimu juce i moram da kazem da sam prezadovoljan. Isprobao sam je malo i na hladjenju i na grejanju i deluje da stvarno ima snage i vise nego sto meni treba.
Klima je veoma tiha, culo se prvih pola sata neko strujanje gasa koje se posle smirilo i sad se ne cuje uopste.
Spoljna jedinica ogromna za jednu 12ku i teska ali zato necujna.
Povezao na WIFI uz pomoc ConnectLife aplikacije koja radi savrseno.
Jedna jedina zamerka eto to sto moram dva stepena nize da drzim klimu podesenu tj. za 24 stepena u prostoriji ja nju drzim na 22 zadata stepena.
Sto se preciznosti odrzavanja temperature tice nisma primetio odstupanja, drzala je 24 stepena sve vreme prethnodna 24 sata iako je bilo spoljnih promena temperature od 20+ stepeni pa sve do 6-7 stepeni.
Sve u svemu odlicna klima lepog izgleda, tiha i jaka.
Neces se pokajati sigurno, to joj je jedina (sitna) zamjerka sto stimas za 1-2 niže od one koju želiš
 
Koja je fora sa energy saving modom? Radi li ista?
 
Ove AI gluposti nisam ni mislio da koristim a i iscitao sam celu temu pre 10tak dana tako da vidim da nema potrebe ni da probavam ista od toga.
Jedino se ne secam da je neko odradio poredjenje sa ukljucenim i iskljucenim Energy saving modom i ima li razlike.

Zna li se otprilike koliko masi merenje potrosnje u aplikaciji?
 
Ove AI gluposti nisam ni mislio da koristim a i iscitao sam celu temu pre 10tak dana tako da vidim da nema potrebe ni da probavam ista od toga.
Jedino se ne secam da je neko odradio poredjenje sa ukljucenim i iskljucenim Energy saving modom i ima li razlike.

Zna li se otprilike koliko masi merenje potrosnje u aplikaciji?
Ma jok ni energy saving nista ne radi. Moja nema potrosnju pa ti ne znam tačno reci ali cini mi se 15tak % manje da pokazuje
 
U zadnjih mjesec dana bar 5 puta su mi tražili reset lozinke na connect Life aplikaciji...
 
ja sam je obrisao, ne sluzi nicemu, samo daljinski i imam na telefonu IR risiver
 
Da li postoji praćenje trenutne potrošnje klime u aplikaciji connect life i ako postoji gde se nalazi?
 
Postoji za modele proizvedene od ~2023. godine. Nalazi se pod Energy Monitor u aplikaciji, na listi gde ima i Scheduling, Self Diagnosis, itd.
 
Evo kako je kod mene, expert smart 12k modelScreenshot_20240427_084913.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20240502_205752_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    Screenshot_20240502_205752_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 5
Ima oko mesec dana cas meri potrosnju cas ne, jel zna neko da li je od aplikacije ili neceg drugog

Radi vec par sati ali nista ne prikazuje, nekad radi nekad ne.. Nije bas pouzdano
Meni je do pre neki dan radilo merenje potrosnje ali sada izbacuje isto ovako 0.00 KWh..
 
Moj bi vam prvi savjet bio da ignorisete to mjerenje unutar aplikacije i da nabavite onaj uticnicu mjerac sa svojom aplikacijom, bar dok se to ne sredi ažuriranjima a vjerovatno ce trebati vremena...
A drugi savjet da batalite sva mjerenja i ne razmisljate o tome, ako je imalo racionalno i proporcionalno ugradjena klima potrosnja ce sigurno biti zadovoljavajuća
 
Poštovanje, htio bih da vas pitam koji imate ovu klimu da li ste zadovoljni u globalu, da li je to ok za cijenu i performanse,? Da li gledat ovu klimu ako će se koristiti za grijanje (pošto će mi trebati više za hlađenje nego za grijanje jer se grijemo centralno+alfa) ? I da li je moguće provjeriti koja je bolja Energy pro plus ili Nordic, s tim da vidim da postoji i Energy pro X , koju od te 3 gledati uzeti? (vidim da ima par ljudi koji se žale na Nordic)
 
Ja sam 2 zime sa svojom grijao i jedno ljeto hladio i bas sam zadovoljan, treba joj malo ući u štos ali je jako efikasna. Sto se tice hladjenja posebno neces imati problema sigurno. Za nordic je prerano puno da se govori, ali trebalo bi da je identicna klima samo drugo ime, jedan član se žali ali ne možemo naspram jednog donositi zakljucke...
 
Bas tako,ne moze se suditi na svega par uredjaja.energy nordic i pro plus su iste klime,mala razlika u dizajnu.
Poštovanje, htio bih da vas pitam koji imate ovu klimu da li ste zadovoljni u globalu, da li je to ok za cijenu i performanse,? Da li gledat ovu klimu ako će se koristiti za grijanje (pošto će mi trebati više za hlađenje nego za grijanje jer se grijemo centralno+alfa) ? I da li je moguće provjeriti koja je bolja Energy pro plus ili Nordic, s tim da vidim da postoji i Energy pro X , koju od te 3 gledati uzeti? (vidim da ima par ljudi koji se žale na Nordic)
Zadovoljan sam u sustini (u pitanju energy pro plus).Ali ako je u prostoriji manjoj od 20 kvadrata hoce sa se cesce pali gasi jer ne ide ispod 350w,za hladjenje nema problema.
 
A dnevna soba mi je 20ak m2, razmišljam gdje bi ju montirao, pa nasuprot buduće klime imam vrata koja vode u hodnik (hodnik je ogroman i 2 sprata je šupalj, tu će mi svo grijanje i hlađenje otići) pa spavaću sobu, a desno mi je kuhinja sa kupatilom i WC koji izlazi na taj hodnik (kružni tok). Pa sam razmišljao gdje da ju postavim u dnevnoj sobi zbog prozora moram ići prema ćošku zida pa bi puhala preko trosjeda a kada bih ju usmjerio desno puhala bi kroz ta vrata u hodnik i sobu ako dobaci cca 10 metara, ili da montiram vanjsku jedinicu na balkon što bi značilo da ide na kontra zid klima i samo bi puhalo preko trosjeda ili lijevo išlo bi kroz vrata u kuhinju. Da li ima razlike ako je vanjska jedinica "pokrivena" balkonom ili je vani na kući pokrivena prepustom krova koliko ju može zaštititi? Zanima me koliko ta jedna 12 može išta da pomogne u grijanju te sobe koja je sa druge strane kuće a ogroman hodnik je između isto tako za hlađenje? I da li da gledam ovakvu klimu ako mi primarno treba za hlađenje ili mogu jeftinije modele?
 
Zakljonjeno nije obavezno ali definitivno pomaze.
Sa grijanjem prostorija preko puta, a posebno kroz godnik ne ocekuj cuda ali moze pomoci da se malo podigne temperatura kada se stalno grije. Bice najmanje za 2-3 stepena manje u odnosu na prostoriju u kojoj se grije (kada su hladnoce).
Ako planiras i grijati od mene preporuka za klimu. Ako ces samo hladiti, bili koji inverter ce ti odraditi posao
 
Ja recimo sa mojom grejem 11 kvadrata i to sam uzeo jacu klimu da mogu da drzim vrata od hodnika i Grejem njega.
Hodnik je otprilike 12-15 kvadrata i kada drzim vrata otvorena klima grje bez problema sve sa tim sto mi je u sobi za stepen dva toplije nego u hodniku sto je sasvim okej.
Ova klima greje bez problema 20 kvadrata a sto se hladjenja tice isto nemas problema nikakvih.
 
Ja sam bas zadovoljan Energy Pro Plus modelom.

Grejanje:
  • Jaka
  • Tiha (unutrasnja i vanjska jedinica)
  • Brzo postize temp. (posebno na super rezimu)
  • Ne radi toliko cesto DF i ne traje dugo (oko 3-5 min u zavisnosti od vanjskih uslova)
  • Necujan DF (odlicna za prostoriju u kojoj se spava)
  • Grejac tacne (konst. aktivan ako je vanjska temp. jednaka ili ispod nule)
  • Niska potrosnja el. energije (posebno ako je prostor dobro izolovan)

Hladjenje:
  • Moze da hladi 60kv bez problem
  • Tiha (unutrasnja i vanjska jedinica)
  • Dobro modulira na hladjenju

Mane:
  • Definitivno nije za male prostorije (min. 20kv)
  • Ne modulira ispod 360-380W na grejanju
  • Ume nekada da prebaci 2-3 stepena vise od zadate na grejanju (kod mene cesto prebaci za samo 1C)
  • Na odredjenoj frekvenciji kompresora se javlja kao zvuk cviljenja (protok freona) ali ne traje dugo (cesce na hladjenju, nego na grejanju)
  • Cesto komandovanje putem mobile app i daljinskog u kombinaciji ume da zaglupi klimu pa je potreban restart
  • Los auto rezim rada - brzina ventilatora nije adekvatna i uvek spusti na min. duvanje sto zapravo smanjuje efikasnost klime.

Preporucujem da se svakako stave gumene stope da bi se sto vise ublazile vibracija i obavezno nosace za 18icu zbog dimenzija i tezine vanjske jedinice (oko 35kg).
Ako se ugradi po PS-u, ispostuju preporuke proizvodjaca i adekvatno odmakne od zida (unutrasnja i vanjska) nece biti problema.
Ne treba korsititi auto rezim, AI i ostala fensi cudesa. Najbolje radi kada se podesi klasican rezim grejanje / hladjenje / odvlazivanje.

Ima mana kao i svaka ali je po meni najbolja za ulozeno - dobijeno. Meni licno navedene mane uopste ne smetaju, nekome ce mozda smetati.
Vise bi mi smetalo da platim klimu +1500eur pa da skripi plastika / turbina ili da celu kucu budi DF. :)
 
Ja sam bas zadovoljan Energy Pro Plus modelom.

Grejanje:
  • Jaka
  • Tiha (unutrasnja i vanjska jedinica)
  • Brzo postize temp. (posebno na super rezimu)
  • Ne radi toliko cesto DF i ne traje dugo (oko 3-5 min u zavisnosti od vanjskih uslova)
  • Necujan DF (odlicna za prostoriju u kojoj se spava)
  • Grejac tacne (konst. aktivan ako je vanjska temp. jednaka ili ispod nule)
  • Niska potrosnja el. energije (posebno ako je prostor dobro izolovan)

Hladjenje:
  • Moze da hladi 60kv bez problem
  • Tiha (unutrasnja i vanjska jedinica)
  • Dobro modulira na hladjenju

Mane:
  • Definitivno nije za male prostorije (min. 20kv)
  • Ne modulira ispod 360-380W na grejanju
  • Ume nekada da prebaci 2-3 stepena vise od zadate na grejanju (kod mene cesto prebaci za samo 1C)
  • Na odredjenoj frekvenciji kompresora se javlja kao zvuk cviljenja (protok freona) ali ne traje dugo (cesce na hladjenju, nego na grejanju)
  • Cesto komandovanje putem mobile app i daljinskog u kombinaciji ume da zaglupi klimu pa je potreban restart
  • Los auto rezim rada - brzina ventilatora nije adekvatna i uvek spusti na min. duvanje sto zapravo smanjuje efikasnost klime.

Preporucujem da se svakako stave gumene stope da bi se sto vise ublazile vibracija i obavezno nosace za 18icu zbog dimenzija i tezine vanjske jedinice (oko 35kg).
Ako se ugradi po PS-u, ispostuju preporuke proizvodjaca i adekvatno odmakne od zida (unutrasnja i vanjska) nece biti problema.
Ne treba korsititi auto rezim, AI i ostala fensi cudesa. Najbolje radi kada se podesi klasican rezim grejanje / hladjenje / odvlazivanje.

Ima mana kao i svaka ali je po meni najbolja za ulozeno - dobijeno. Meni licno navedene mane uopste ne smetaju, nekome ce mozda smetati.
Vise bi mi smetalo da platim klimu +1500eur pa da skripi plastika / turbina ili da celu kucu budi DF. :)
Slazem se sa svim napisanim, samo bi napomenuo da se ovo prebacivanje temperature lako rijesi stimanjem temperature za 2 stepena niže i da je u održavanju temperature dosta precizna, znaci nema varijacija, ako se zeli 24 stepena stima se 22 i to je to
 
Meni bas i ne radi tako, ako namestim 22 onda ce biti 22 osim nekad kad prebaci i onda uglavnom prebaci za dva stepena ali to je možda jednom dnevno.

U poslednjih mesec dana koristim iFeel funkciju i tako mi je dosta preciznije.
Daljinac drzim na 1.8m od poda uperen ka klimi i onda klima odrzava temperaturu koja je podesena odlicno sa tim sto isto ume da prebaci i pregreje nekad ali je sveukupno dosta preciznije nego bez iFeel-a.
 
Pitanje za sve pošto vidim da je izašao Energy Pro X verzija sa po 0.5 cm manjim kućištem i 0.5kg lakši, to je u biti novi dizajn od sada pa je to to, a vanjska je ista kao od Nordica ili Energy pro + prije njega, pitao sam Hisense.ba kažu da je Toshiba inverter i da je to nova klima koja je umjesto Energy pro +, šta mislite šta od ove 3 klime da gledam, naginjem ka novoj pro X ako nađem u bijeloj verziji pošto bi tu vjerovatno nešto trebalo biti bolje (nadam se da neće gore) s tim da ima bočni usis/puhanje zraka dodatno pa sad koliko bi to bilo pametno...ili da idem na Nordic ili Pro + stare zalihe ako nađem?
 
Na tebi je, sa jedne strane novo moze biti bolje ali sa druge strane imas iskustva gomile nas koji imaju ovu energy pro plus/nordic i znas na cemu si.
 
Vrh Dno