Šta je novo?

Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG -12ka

Skrećem sa teme, ali zanimljiva činjenica je da zlatne ribice zapravo imaju dosta dobro pamćenje, i da je to mit da one ne pamte. Ranije sam ih čuvao i davao hranu tako što bih bacio plavi plastični prsten i u njega hranu da se ne rastura po akvarijumu pošto pluta po površini. Kad sam stavio zeleni prsten nisu odmah dolazile da jedu, tako sam testirao sa raznim bojama, uvek su odlagale dolazak u nepoznatu boju. Onda sam ih hranio bez prstena preko godini dana. Nakon godinu dana ubacim zeleni prsten i sve su iste sekunde bile u prstenu, tako da dosta dobro pamte. Kada bih ja prišao akvarijumu odmah bi došle do stakla, ali ako bi neko nepoznat prišao bile bi u zadnjem delu 🙂
 
Skrećem sa teme, ali zanimljiva činjenica je da zlatne ribice zapravo imaju dosta dobro pamćenje, i da je to mit da one ne pamte. Ranije sam ih čuvao i davao hranu tako što bih bacio plavi plastični prsten i u njega hranu da se ne rastura po akvarijumu pošto pluta po površini. Kad sam stavio zeleni prsten nisu odmah dolazile da jedu, tako sam testirao sa raznim bojama, uvek su odlagale dolazak u nepoznatu boju. Onda sam ih hranio bez prstena preko godini dana. Nakon godinu dana ubacim zeleni prsten i sve su iste sekunde bile u prstenu, tako da dosta dobro pamte. Kada bih ja prišao akvarijumu odmah bi došle do stakla, ali ako bi neko nepoznat prišao bile bi u zadnjem delu 🙂
Gledao i ja nekada MythBusters i dokazali da pamete uredno :)
 
Ugradio sam ovu klimu juce i moram da kazem da sam prezadovoljan. Isprobao sam je malo i na hladjenju i na grejanju i deluje da stvarno ima snage i vise nego sto meni treba.
Klima je veoma tiha, culo se prvih pola sata neko strujanje gasa koje se posle smirilo i sad se ne cuje uopste.
Spoljna jedinica ogromna za jednu 12ku i teska ali zato necujna.
Povezao na WIFI uz pomoc ConnectLife aplikacije koja radi savrseno.
Jedna jedina zamerka eto to sto moram dva stepena nize da drzim klimu podesenu tj. za 24 stepena u prostoriji ja nju drzim na 22 zadata stepena.
Sto se preciznosti odrzavanja temperature tice nisma primetio odstupanja, drzala je 24 stepena sve vreme prethnodna 24 sata iako je bilo spoljnih promena temperature od 20+ stepeni pa sve do 6-7 stepeni.
Sve u svemu odlicna klima lepog izgleda, tiha i jaka.
 
Ugradio sam ovu klimu juce i moram da kazem da sam prezadovoljan. Isprobao sam je malo i na hladjenju i na grejanju i deluje da stvarno ima snage i vise nego sto meni treba.
Klima je veoma tiha, culo se prvih pola sata neko strujanje gasa koje se posle smirilo i sad se ne cuje uopste.
Spoljna jedinica ogromna za jednu 12ku i teska ali zato necujna.
Povezao na WIFI uz pomoc ConnectLife aplikacije koja radi savrseno.
Jedna jedina zamerka eto to sto moram dva stepena nize da drzim klimu podesenu tj. za 24 stepena u prostoriji ja nju drzim na 22 zadata stepena.
Sto se preciznosti odrzavanja temperature tice nisma primetio odstupanja, drzala je 24 stepena sve vreme prethnodna 24 sata iako je bilo spoljnih promena temperature od 20+ stepeni pa sve do 6-7 stepeni.
Sve u svemu odlicna klima lepog izgleda, tiha i jaka.
Neces se pokajati sigurno, to joj je jedina (sitna) zamjerka sto stimas za 1-2 niže od one koju želiš
 
Koja je fora sa energy saving modom? Radi li ista?
 
Ove AI gluposti nisam ni mislio da koristim a i iscitao sam celu temu pre 10tak dana tako da vidim da nema potrebe ni da probavam ista od toga.
Jedino se ne secam da je neko odradio poredjenje sa ukljucenim i iskljucenim Energy saving modom i ima li razlike.

Zna li se otprilike koliko masi merenje potrosnje u aplikaciji?
 
Ove AI gluposti nisam ni mislio da koristim a i iscitao sam celu temu pre 10tak dana tako da vidim da nema potrebe ni da probavam ista od toga.
Jedino se ne secam da je neko odradio poredjenje sa ukljucenim i iskljucenim Energy saving modom i ima li razlike.

Zna li se otprilike koliko masi merenje potrosnje u aplikaciji?
Ma jok ni energy saving nista ne radi. Moja nema potrosnju pa ti ne znam tačno reci ali cini mi se 15tak % manje da pokazuje
 
U zadnjih mjesec dana bar 5 puta su mi tražili reset lozinke na connect Life aplikaciji...
 
ja sam je obrisao, ne sluzi nicemu, samo daljinski i imam na telefonu IR risiver
 
Da li postoji praćenje trenutne potrošnje klime u aplikaciji connect life i ako postoji gde se nalazi?
 
Postoji za modele proizvedene od ~2023. godine. Nalazi se pod Energy Monitor u aplikaciji, na listi gde ima i Scheduling, Self Diagnosis, itd.
 
Evo kako je kod mene, expert smart 12k modelScreenshot_20240427_084913.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20240502_205752_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    Screenshot_20240502_205752_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 3
Ima oko mesec dana cas meri potrosnju cas ne, jel zna neko da li je od aplikacije ili neceg drugog

Radi vec par sati ali nista ne prikazuje, nekad radi nekad ne.. Nije bas pouzdano
Meni je do pre neki dan radilo merenje potrosnje ali sada izbacuje isto ovako 0.00 KWh..
 
Moj bi vam prvi savjet bio da ignorisete to mjerenje unutar aplikacije i da nabavite onaj uticnicu mjerac sa svojom aplikacijom, bar dok se to ne sredi ažuriranjima a vjerovatno ce trebati vremena...
A drugi savjet da batalite sva mjerenja i ne razmisljate o tome, ako je imalo racionalno i proporcionalno ugradjena klima potrosnja ce sigurno biti zadovoljavajuća
 
Nazad
Vrh Dno