Šta je novo?

Hisense Energy Pro HiNano 12

Ja svoju ne bi mogao natjerati da za to vrijeme potrosi toliko ni u onom sistemu da odrzava 8 stepeni u prostoriji.
Nisam probao tu opciju ali sa ovim karakteristikama koje pisu na vanjskoj, najnize sto sam postigao u hladjenju nesto manje od 300wati, vani bilo plus 9.
Majstor mi objasnjavao da je klima ispravna. To mu je bio osnov da mi objasni pravilan rad klime, kao trosila bi i na hladjenju daleko vise, da nije ispravna.
 
Prođe instalacija bezbolno. Cena 12000 dinara
Prvi utisak je da je klima ogromna, mnogo veće zapremine nego sve dosadašnje. SJ jedinica baš velika zapreminski i sa svojih nekih 35kg prilično masivna.
Drugi utisak je da hladi kao blesava, prvo uključivanje i test hlađenje, i potpuno je nečujna. Spajanje na WiFi prošlo bukvalno u par sekundi po uputsvu sa QR coda, bez ikakvih problema.
Daljinac veliki, masivan i informativan.
Više podataka posle malo duže eksploatacije
Zanima me kako ste povezali klimu na WiFi ja sam pokusavao milon puta i nikako da se na displeju pojavi broj 77 ili bilo sta.Ukljucim klima uredja u struju i kada se ona ukljuci i iskljuci pritisnem 6 puta dugme za vodoravni polozaj ali nista pokusao sam i 8 puta due Sleep isto nista zanima me da li ste tako i vi ili drugacije a mozda i ne radi WiFi na klimi jer jos uvek nisu popravili verikalni usmerivac vazduha jedino ako nije do tog.
 
Da li si siguran da ti je klima u dometu wifi signala?
Pojavi li ti se ikona wifi na klimi?
Mislim da ovo zadnje nije uslov, prvi put kad sam povezao, nije mi se upalio wifi na unutrasnjoj i ne pojavljuje se 77 na displeju, dovoljno je 5 puta kliknuti vodoravni ispuh ili 8 puta sleep mod i onda ides na sledeci korak, mislim da ti tad aplikacija ponudi povezivanje ako je sve uredno, Kad uradis ovo na daljinskom, ides na sledeci korak u aplikaciji.
Prije ovoga moras ugasiti uredjaj iz struje i napraviti logovanje u aplikaciji. Moras napraviti svoj profil.
App Hismart Life.
 
Nekih 38 kvadrata, dve prostorije, pola-pola zidom podeljene
Temperatura na klimi podešena na 20, obzirom na offset, to bude nekih 23 ukupno
 
Zanima me kako ste povezali klimu na WiFi ja sam pokusavao milon puta i nikako da se na displeju pojavi broj 77 ili bilo sta.Ukljucim klima uredja u struju i kada se ona ukljuci i iskljuci pritisnem 6 puta dugme za vodoravni polozaj ali nista pokusao sam i 8 puta due Sleep isto nista zanima me da li ste tako i vi ili drugacije a mozda i ne radi WiFi na klimi jer jos uvek nisu popravili verikalni usmerivac vazduha jedino ako nije do tog.
Obrati pažnju na koju se wifi mrežu kači klima. Mora biti 2.4gHz a ne 5gHz.
 
Zdravo drugari! Pažljivo sam pročitao celu temu (sa zakašnjenjem; klima kupljena pre mesec dana), potpuno sam neiskusan sa inverter klimama ali sam se trudio da nešto od vas naučim. Mogu da podelim svoje iskustvo od nekoliko nedelja a svaki vaš savet je dobrodošao.
Stambena jedinica je stan u kući, ispod i pored stanovi koji se greju, demit fasada (stirodur 5cm) na dva bočna zida, četvrti zid je i zid sobe pored koja se ne greje, iznad je tavan pokriven crepom bez izolacije ali je zato na ploči 3cm stirodura i još jedna tanka betonska košuljica. Dosta je stvari, nameštaja i knjiga na tavanu, sve u svemu izolacija osrednja.
Klima greje prostoriju od nepunih 20kvm i dugačak hodnik od 7.4kvm koji je znatno ušuškaniji.
Zadata temperatura 21 ili 22, na sredini sobe na metar visine postiže bez problema 22 ili 23, dnevna potrošnja u poslednjih nekoliko dana 10-13kw (smart utičnica - Hvala S.K.I.R.A.). Modulacija na 400-500w, nikad ispod.
Po meni glavni problem je u tome što klima bez obzira na mod i brzinu ventilatora često pravi pauze, čak i na niskim temperaturama.
Nakon 15-20 minuta rada ide u mirovanje (horizontalno krilce), nakon nekoliko minuta u toj fazi se zaleće na npr. 800w, relativno brzo spusti na 400-500w i opet nakon dogrevanja od dvadesetak minuta ponavlja ciklus. Očigledno da zbog nemogućnosti da niže modulira ide često u fazu mirovanja. Iako mi je ova problematika strana koliko shvatam ovakav način rada na duge staze nije dobar.
 
Po meni glavni problem je u tome što klima bez obzira na mod i brzinu ventilatora često pravi pauze, čak i na niskim temperaturama.
Nakon 15-20 minuta rada ide u mirovanje (horizontalno krilce), nakon nekoliko minuta u toj fazi se zaleće na npr. 800w, relativno brzo spusti na 400-500w i opet nakon dogrevanja od dvadesetak minuta ponavlja ciklus. Očigledno da zbog nemogućnosti da niže modulira ide često u fazu mirovanja. Iako mi je ova problematika strana koliko shvatam ovakav način rada na duge staze nije dobar.
Na niskim temperaturama je defrost, koji se kod mene javlja svakih 50 minuta, na temperaturama ispod +2(nece na +2 ici u defrost ako nije vlaga u vazduhu), ne znam da li je ovo tacno drzim se izvjestaja sa vremenske prognoze, To traje desetak minuta,
Pauze kad miruje, i to mi uopste ne smeta naprotiv volim kad vidim da ne radi, postizem samo na nastimanim 19, 20 i 21, ako je temperatira vani iznad 5 stepeni. potrosnja je otprilike tako kako si i ti opisao, samo sa svakim povecanjem zadate temperature, potrosnja poraste za otprilike 100wati. Na zadatu temperaturu u sobi je uvjek stepen dva vise.
Na I Fell sa zadatim 19 potrosnja ide i do 1600 wati, u modulaciji kad ima postignutu temperaturu je rjetko ispod 800wati, ali samo ako je vanjska u plusu.
I ja sam primjetio taj cest defrost (blinka lampica), cak i kad krene sa njim cujem da se vrti nesto u unutrasnjoj i da ne izlazu osjetim hladno, Kad prestane sa tim zujanjem podigne krilca i miruje tako, ali imam osjecaj da ako je vjetar tad vani, lagano uduvava hladno, ne znam da li je ovo moguce, Ovo mi smeta jer mi subjektivno tad, hladno u sobi.
Kod mene svako kretanje poslije defrosta vuce dobro preko 1300wati, ovo pripisujem tome zato sto nemam izolciju.
Svako povecanje zadate temperature, npr 24, konstantno trosi 1500 i vise wati po satu.
 
Na niskim temperaturama je defrost, koji se kod mene javlja svakih 50 minuta, na temperaturama ispod +2(nece na +2 ici u defrost ako nije vlaga u vazduhu), ne znam da li je ovo tacno drzim se izvjestaja sa vremenske prognoze, To traje desetak minuta,
Pauze kad miruje, i to mi uopste ne smeta naprotiv volim kad vidim da ne radi, postizem samo na nastimanim 19, 20 i 21, ako je temperatira vani iznad 5 stepeni. potrosnja je otprilike tako kako si i ti opisao, samo sa svakim povecanjem zadate temperature, potrosnja poraste za otprilike 100wati. Na zadatu temperaturu u sobi je uvjek stepen dva vise.
Na I Fell sa zadatim 19 potrosnja ide i do 1600 wati, u modulaciji kad ima postignutu temperaturu je rjetko ispod 800wati, ali samo ako je vanjska u plusu.
I ja sam primjetio taj cest defrost (blinka lampica), cak i kad krene sa njim cujem da se vrti nesto u unutrasnjoj i da ne izlazu osjetim hladno, Kad prestane sa tim zujanjem podigne krilca i miruje tako, ali imam osjecaj da ako je vjetar tad vani, lagano uduvava hladno, ne znam da li je ovo moguce, Ovo mi smeta jer mi subjektivno tad, hladno u sobi.
Kod mene svako kretanje poslije defrosta vuce dobro preko 1300wati, ovo pripisujem tome zato sto nemam izolciju.
Svako povecanje zadate temperature, npr 24, konstantno trosi 1500 i vise wati po satu.
Tačno tako, na niskim temperaturama sam ga uhvatio i tri puta u defrostu (blinka lampica) za manje od tri sata.
Potpuno se isto ponaša samo sa neznatnim varijacijama u potrošnji i trajanju defrosta (verovatno zbog malo bolje izolacije).
Primetio sam da često krene u defrost koji ne traje ni dva minuta.
Mislim da je taj hladan vazduh posle defrosta kao i tokom mirovanja vazduh koji cirkuliše dok očitava temperaturu i da je njegova temperatura samo nešto niža od temperature tela pa ti se zato čini hladnim.
Ne znam da li je normalno da inverter klima u sat vremena ima tri faze mirovanja (krilca horizontalno; potrošnja cca 10w) u trajanju od 5-6min, tri zaletanja do 800-900w sa modulacijom na 400-500 u trajanju od 15-20min.
To je 70-80 ovakvih ciklusa za 24h.
Iako se ne ugasi skroz mislim da ja ovakav rad više svojstven on-off klimama i predstavlja veliko naprezanje za uređaj. Čini mi se da zbog nemogućnosti da modulira niže nema izbora osim da se ugasi da ne bi pregrejala prostoriju.
Zaletanja koja traju kratko (do pika i nazad svega par minuta) pre modulacije na nižu potrošnju ne mogu da kompenzuju uštedu koja nastaje u fazi mirovanja i tokom modulacije na npr. 450w, stoga nema spora da je grejanje ekonomičnije ali da li je to normalno možda može da nam objasni neko od iskusnijih forumaša!
 
Da te pauze su meni poduge, kad je defrost u pitanju, Defros nisam uhvatio da radi prije, otrilike 45-50 minuta, Nije kod mene u sat 3 puta. To je moje misljenje, Ja sam se zalio ali mi niko ne odgovara, ako zovnem servis uvjek isti majstor dodje i kaze da to tako treba,
Bilo bi joj lakse da nije tako, ide u defrost iako mislim da nema razloga za to, Napolju nije minus to vidim i po njoj uvjek je cista i rjetko kad kapa iz nje. 10-tak minuta je prevelika pauza. Vidim da u njoj dosta padne temperatura, senzor njen ocitava tad i 16 do 17 ako sam zadao 19 do 20 i otprilike se tad upali. U sobi ne seta puno temperatura.
Svako pokretanje posle defrosta, vuce puno struje, bar kod mene, a kad su minusi, u radu trosi preko 1200wati, u zavisnosti od zadate temperature, Vise ne smijem pojacavati, potrosnja raste a ne dobijam vecu temp u sobi.
Ako je jaci minus napolju, ide preko 22kw dnevno.
 
Evo da javim bio majstor iz gorenja, trebalo je da zameni termostat unutrasnje jedinice, covek je doneo dva senzora koja idu u unutrasnju jedinicu, celu novu plocu i motor unutrasnje jedinice, sve zamenio lepo... Evo testiram je i mogu da kazem da mnogo bolje radi, manje trosi... Najmanja modulacija 350w.. Pre servisa sam morao da je drzim na 23-24,sad to obavlja na 21 i jos bolje radi....
 
Komšija ima Hisense klimu. Nije prao dugo filter za svježi zrak, te nakon pranja zelena lampica mu blinka.
Da li se nekome sličan problem dešavao?
 
Fresh master model? Ja mislim da taj filter za svez vazduh ne pere nego se menja.
 
Fresh master model? Ja mislim da taj filter za svez vazduh ne pere nego se menja.
Tako je, voda i prašina se pomešaju i blokiraju protok vazduha. Jedini problem je ; GDE KUPITI REZERVNI FILTER ?, od nove godine se preganjam sa Gorenjem i njihovom prodajom. Nijedan filter nemaju u prodaji, pet puta sam slao emailove i uvek isti odgovor, pozovite naše servise (imaju tri) ostave mi brojeve telefona, ja pozovem i ništa. Dajte nam vaš broj telefona pozvaćemo vas i eto već kraj marta, ništa....Pisao sam i Hisense_u u Kini i dobio odgovor da se obratim nihovom zastupniku i tako u krug. Na aliexpressu nema tako da nemam pojma šta dalje. Nikada gori servis nisam do sada video.
 
Evo brojeva telefona servisa pa možda nekome bude trebalo...
 

Prilozi

  • 2022-03-21.png
    2022-03-21.png
    33.9 KB · Pregleda: 64
Komšija ima Hisense klimu. Nije prao dugo filter za svježi zrak, te nakon pranja zelena lampica mu blinka.
Da li se nekome sličan problem dešavao?
Fora je u tome sto klima ima ogranicen broj radnih sati pri fresh funkciji i onda krene da blinka lampica upozorava da treba da se menja filter iako mozda on uopste nije zaprljan. Resetovanje se radi tako sto se drzi dugme SUPER oko 5 sekundi i opet resetuje radne sate. Ja moj filter svaki put usisam iako nije uopste prljav. Kod mene sam resetovao pre mesec dana i evo sve normalno radi.
 
E to nisam znao za reset, hvala na savetu. Ja filter izduvam, imam mali rucni kompresor.
 
Fora je u tome sto klima ima ogranicen broj radnih sati pri fresh funkciji i onda krene da blinka lampica upozorava da treba da se menja filter iako mozda on uopste nije zaprljan. Resetovanje se radi tako sto se drzi dugme SUPER oko 5 sekundi i opet resetuje radne sate. Ja moj filter svaki put usisam iako nije uopste prljav. Kod mene sam resetovao pre mesec dana i evo sve normalno radi.

Juce sam dobio informaciju od servisa da je dostupan hepa filter i to po ceni od 650din. ali se ceka za isporuku oko tri nedelje. Poslali su mi i foto u prilogu.
 

Prilozi

  • Hepa za klimu.jpg
    Hepa za klimu.jpg
    136.6 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
Hisense Silentium Pro, spustila modulaciju sa 430w/h preko cele zime, na 223w/h temperatura naštelovana na 23c stepena.
 
Stigla i meni kllima treba da je monitraju posle praznika, nego jel se ja tripujem ili je ova klima nesto mnogo velika ?:D Kad mi je doterase pomislio sam da su greskom poslali 18sticu
 
Stigla i meni kllima treba da je monitraju posle praznika, nego jel se ja tripujem ili je ova klima nesto mnogo velika ?:D Kad mi je doterase pomislio sam da su greskom poslali 18sticu
Ne tripuješ se, klima jeste baš velika
 
Stigla i meni kllima treba da je monitraju posle praznika, nego jel se ja tripujem ili je ova klima nesto mnogo velika ?:D Kad mi je doterase pomislio sam da su greskom poslali 18sticu
Jeste većih gabarita...makar u odnosu na Vox IVA12 i to dooobrano veća.
 
Primetno gabaritnija i mnogo veće mase
 
Inače klima je od Jula 2021 pa do danas potrošila 1802kw na ceo stan...za to vreme perfektno odradila posao.
 
I moja je savršeno odradila
Sad ide period hlađenja pa ćemo da vidimo
 
Ne 18,24 nikako, Vox 12-ka a ostatak para na izolaciju.
Ja sa Vox-om grejem 25 kvadrata vec 4 sezone.
Vox ima i-feel za izjednacavanje temperature i stabilan softver idealan za pocetnike.
 
Pitanjce, vidih kroz temu da mozete da pratite koliko je klima potrosila kroz app ? Koji je to app konkretno ? Ovaj hisanse preporuceni nema tako nesto ili ja bar nisam naso.
 
Kad smo vec kod pametne uticnice. Imam tuya uticnicu i hdedoh da vidim koliko je trosila pocetkom zime ali ima samo za ova 4 meseca od ove godine. Znali neko gde sam zas ...o😄
 
Nazad
Vrh Dno