Šta je novo?

Hisense Energy Pro HiNano 12

Slično iskustvo sam imao danas, izgubio sat vremena pokušavajući da povežem klima uređaj na net. Na kraju sam im onako iz revolta lupio keca na Play Store (znam da neće moći da spavaju noćas zbog toga). Polako ali sigurno postajem blago ali sve više razočaran ovim brendom, od mene sigurno neće dobiti preporuku.
 
Trenutno ne radi ni jedna. jer su im serveri off
 
Izgleda da sam ja najmirniji...tek ovde videh da postoji problem sa app :D

Sad vidim da su serveri pali...nadam se da je to usled update-a ili sličnog.
 
Ma i ja sam ovde video da ne radi, pa proverio
 
Dobar dan dobri ljudi,

Pokusao sam citati ovaj post unazad podosta stranica i priznajem da sam se pogubio u raznim razmatranjima sitnih problema i podesavanja.
Dakle izvinjavam se ako ponavljam pitanje koje mozda negde postoji ali ga nisam video.

Imam objekat iz dve poluetaze koje su prilicno otvorenog tipa i ukupne povrsine oko 70m2.
Nameravam da prostor grejem zimi i hladim leti inverterima A+++.

Predlozeni inverter uredjaj je:

Hisense Inverter Energy Pro Hi Nano QE35XV0E A+++ Freon: R32 Inverter 12000 BTU wifi

Mozete li mi reci imate li iskustva sa slicnim uredjajem i kakva?

Hvala unapred!

Pozdrav

Vladimir
 
Pozdrav ljudi,

Odgovor Hisense-ove podrške:

Poštovana



Sa obzirom da nam je u toku dana stiglo neobično puno prijava vezano za povezivanje klima uređaja preko WIFI-a, prosledili smo upit tehničkoj podršci.

Čekamo odgovor tehničke podrške Hisensa, postoji mogućnost da je problem sa serverom gde se nalazi aplikacija.

Zamolićemo Vas na strpljenje.



Srdačan pozdrav
 
Čudno, kod mene sa Hisense fresh master aplikacija radi normalno. Ne znam koju koristite ali ja imam ConnectLife i radi odlično.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220304_192323_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    Screenshot_20220304_192323_com.hisense.juconnect.connectlife.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 82
Ovo je najmanja potrošnja koju sam uspio postići sa klimom, a da mi toplo u sobi, Normal mod zadato na 19 u sobi 21 stepen. Vanjska temperatura je +4 trenutno. U ovom režimu ne prelazi 450w i odlazi i u mirovanja. vidjeću još večeras kako će se ponašati u minusu, a najavljuju ga i u narednom periodu. Kad zadam 21, podigne u sobi temperaturu do 24 ali ne ulazi u mirovanje i potrošnja se kreće od 500 do 950 ako je vanjska temperatura u plusu. U minusu ide dobro preko 1000w.
Isto podešavanje na I Feel u prosjeku troši 600 do 700wati i ode u mirovanje,
Sva druga podešavanja, povećavaju dodatno potrošnju i bez ovog mjerača sam uspjevao da uhvatim da troši i preko 20kw dnevno.
Sve moje žalbe do sad ne piju vodu i kažu da je ovo sve normalno za ovu klimu i da je povećana potrošnja zbog grijača koji se nalazi u vanjskoj jedinici.
Aplikaciju koju koristim je HiSmart Life i ona je preporučena uz uređaj, trenutno ne radi.

Upravo je ušla u mirovanje i ovo je potrošnja kad miruje. Dosta je lakše kontrolišem sad sa ovim mjeračem potrošnje.
 

Prilozi

  • potrosnja.jpg
    potrosnja.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 63
  • mirovanje.jpg
    mirovanje.jpg
    24.9 KB · Pregleda: 60
A da podeliš sa nama ostalima koja je to aplikacija i odakle si je preuzeo?
AppGallery....a uputstvu za moj model klime ima bar code i vodi me na ovu aplikaciju. Baš posmatram odavno koje aplikacije se koriste ovde ali nisam pokušavao da ih instaliram.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220304_202354_com.huawei.appmarket.jpg
    Screenshot_20220304_202354_com.huawei.appmarket.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 78
Vidim jutros da je proradila app
 
Da li je normalno da kad je u defrostu, lagano uduvava ledeno?
Njen softver pokazuje da se tad spusti temperatura na senzoru do 17 stepeni, i ja osjetim da uduvava takav vazduh.
U sobi je 20. Uspjesno odrzava temperaturu u normal modu, zadano 19stepeni i od sinoc 24h, potrosila 11,5kw,
Ide svaki sat u defrost, i to traje oko 10tak minuta. Snjeg pada od sinoc, temperature napolju oko 0 stepeni.
 
Da li je normalno da kad je u defrostu, lagano uduvava ledeno?
Njen softver pokazuje da se tad spusti temperatura na senzoru do 17 stepeni, i ja osjetim da uduvava takav vazduh.
U sobi je 20. Uspjesno odrzava temperaturu u normal modu, zadano 19stepeni i od sinoc 24h, potrosila 11,5kw,
Ide svaki sat u defrost, i to traje oko 10tak minuta. Snjeg pada od sinoc, temperature napolju oko 0 stepeni

Da li je normalno da kad je u defrostu, lagano uduvava ledeno?
Njen softver pokazuje da se tad spusti temperatura na senzoru do 17 stepeni, i ja osjetim da uduvava takav vazduh.
U sobi je 20. Uspjesno odrzava temperaturu u normal modu, zadano 19stepeni i od sinoc 24h, potrosila 11,5kw,
Ide svaki sat u defrost, i to traje oko 10tak minuta. Snjeg pada od sinoc, temperature napolju oko 0 stepeni.
Nije normalno da u toku defrosta duva hladno. Softverski bi trebalo da zaustavi ventilator i kad završi da podigne krilca u gornji položaj. Kad ponovo isparivač dostigne određenu temperaturu tek onda da krene ponovo da duva mlakastim zrakom u prostoriju.
 
U februaru smo potrošili neverovatnih 85kwh na grejanje
 
Mozda ako klima radi samo pola dana. Ako radi 24h I troši 300w na sat u održavanju što je idealan scenario, to bi za februar sa 28 dana bilo oko 200KW/h.
 
Klima je uključena od 20. oktobra, i nikada nije isključena
 
evo prilažem izvod iz računa, nije da je nešto bio hladan februar, a hisense je poznat da ne duva ladno, nego ide u mirovanje
Snimak ekrana 2022-03-08 092921.png
 
U tvom slucaju, ta klima nije jedini izvor grijanja, samo to opravdava tu potrosnju.
 
Nazad
Vrh Dno