Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

I kod mene je lepša preko usb-a,slika je nekako oštrija,jasnija,boje su lepše,ali mene mrzi da stalno to prebacujem na usb,tako da filmove i serije gledam preko hdmi.Pored toga i net televiziju gledam preko hdmi.
 
To bi rešio da bolje namestiš Player s kog puštaš.
 
MadVR - render, dosta kvalitetniji od ostalih
 
Potplayer + madshi:

https://imouto.my/tutorials/configuring-potplayer-for-gpu-accelerated-video-playback-with-dxva-or-cuda-and-also-high-performance-software-decoding/

Samo sledi uputstva, mada je sve već uglavnom podešeno.

Stvar je ukusa da li ćeš koristiti Potplayer ili MPC HC u kombinaciji sa MadVR rendererom, nekom se sviđa jedan, a nekom drugi interfejs.

Ja lično koristim Potplayer, ali na kraju ti na isto dođe, tj. dobijaš najbolji mogući kvalitet slike, posebno za lošije source-ove.
 
Ima li razlike u kvalitetu slike (na televizorima velikih dijagonala) kada se gleda remux a koristi MadVR u odnosu na player koji nema MadVR?
 
Ima li razlike u kvalitetu slike (na televizorima velikih dijagonala) kada se gleda remux a koristi MadVR u odnosu na player koji nema MadVR?

Kod remuxa mislim da je minimalna.

Ja sam davno beše poredio MadVR sa EVR custom i još nekim rendererima i primetio sam malecnu razliku u bojama i kontrastu, ali morao sam da upoređujem frejm po frejm kako bih ulovio razlike.

Ne mogu da se setim samo da li je bio remux u pitanju ili ne, pošto sam ranije gledao 1080p ripove, pa sam u jednom trenutku pre par godina prešao isključivo na Remuxe i full BD-ove.

Ali od tada je MadVR uneo mnogo novina, tako da je sada možda i veća razlika u odnosu na druge renderere. Može čak i DSR da se koristi za filmove.

Zanimljivo štivo:

https://wiki.mikejung.biz/MadVR
 
Ista situacija i kod mene na Lg tv-u kada pustim seriju ili film sa laptop-a, intel HD 4400, slika mutnjikava u odnosu na usb. Sa kompa na r9 290 i r9 280x slika je bila opet nesto bolja nego na HD 4400. Probao sam dva hdmi kabla, standardni i onaj za 4k, ali isto. Cak sam malo rucno korigovao i sharpness, medjutim vidi se razlika. Verovatno je u pitanju neki post processing koji tv sam radi kada se pusti nesto sa fleske.
 
Ista situacija i kod mene na Lg tv-u kada pustim seriju ili film sa laptop-a, intel HD 4400, slika mutnjikava u odnosu na usb. Sa kompa na r9 290 i r9 280x slika je bila opet nesto bolja nego na HD 4400. Probao sam dva hdmi kabla, standardni i onaj za 4k, ali isto. Cak sam malo rucno korigovao i sharpness, medjutim vidi se razlika. Verovatno je u pitanju neki post processing koji tv sam radi kada se pusti nesto sa fleske.
Predpostavljam da su stelovanja slike pri uporedjivanju za USB i HDMI ulaz bile ista?
 
Predpostavljam da su stelovanja slike pri uporedjivanju za USB i HDMI ulaz bile ista?

Ne samo što podešavanje slike sa USB-a i HDMI-ja mogu da budu različita, pa zato i drugačija slika, već i video podešavanja HD 4400 i tih Radeona isto tako mogu da budu drugačija.

Za pravo poređenje, podešavanja USB-a i HDMI-a treba da budu ista, a da se isključe video podešavanja u grafikama i da se forsiraju podešavanja slike u samom video plejeru koji se koristi na kompu, pa onda tek da se poredi.
 
Meni je nekako slika lepša kad pustim preko universal media playera nego preko hdmi, možda se tipujem ali tako mi se čini.
 
Predpostavljam da su stelovanja slike pri uporedjivanju za USB i HDMI ulaz bile ista?

Nista cackano iz drajvera. Cinema preko usb vs Cinema preko hdmi, razlika je ocigledna. Pustam iz mpc hc player-a colour range 0-255. Probao sam EV renderer i sad ne znam iz onih Lav filtera dxva copy back. Sad vidim da svi hvale neki madvr, kazu da je zakon, ali preko njega 4k je neozvodljiv, samo 1080p.
P.s. Tek sad vidim preko usb-a tv bije sharpness na 20 na standard, a 10 na cinema. Ko ce ga znati.
 
Poslednja izmena:
Nije to ništa čudno, mnogi vole napucan sharpness i boje i tako to ...
 
Ako se gleda snimak dobrog kvaliteta nema potrebe za izmisljanjem tople vode. Svaki render ce dati istu sliku sa istim podesavanjima, a madvr je dobar kad je u pitanju losiji snimak.

Sto se tice slike koju daje player na tv-u, treba iskljuciti sva pp podesavanja i koristiti cinema/expert profile. Tad mi prikaz trebao da bude isti kao kad se pusta preko hdmi-a.
 
znaci ukoliko je video tipa remux nije toliko bitno sa cime se pokrece, ali veliki znacaj to ima kod videa koji je slabijeg kvaliteta?
 
Tako nekako. Ako je fajl kvalitetan (remux ili rip sa ok bitrejtom) i ako je masina dovoljno jaka, render ne igra neku ulogu. Madvr poseduje dosta filtera koji peglaju sliku, zatim lav filteri daju opciju za hw dekodiranje, prebacivanje 5.1 u 2.1 i sl. Ista stvar je sa audio fajlovima, svaki player ce dati isti zvuk sa istim podesavanjima.

Uzmes sat, dva vremena nadjes par popularnih podesavanja za madvr i neki drugi render i sam testiras. Videces da nema razlike.

Takodje ja smatram da ce svaki tv sa ioele kvalitetnim pp bolje peglati sliku losijeg kvaliteta nego player na racunaru.
 
Poslednja izmena:
Nista cackano iz drajvera. Cinema preko usb vs Cinema preko hdmi, razlika je ocigledna. Pustam iz mpc hc player-a colour range 0-255. Probao sam EV renderer i sad ne znam iz onih Lav filtera dxva copy back. Sad vidim da svi hvale neki madvr, kazu da je zakon, ali preko njega 4k je neozvodljiv, samo 1080p.
P.s. Tek sad vidim preko usb-a tv bije sharpness na 20 na standard, a 10 na cinema. Ko ce ga znati.
U većini slučajeva sada možeš da koristiš native, ne mora copy-back.
 
Nista cackano iz drajvera. Cinema preko usb vs Cinema preko hdmi, razlika je ocigledna. Pustam iz mpc hc player-a colour range 0-255. Probao sam EV renderer i sad ne znam iz onih Lav filtera dxva copy back. Sad vidim da svi hvale neki madvr, kazu da je zakon, ali preko njega 4k je neozvodljiv, samo 1080p.
P.s. Tek sad vidim preko usb-a tv bije sharpness na 20 na standard, a 10 na cinema. Ko ce ga znati.
A sto full range? Barem negde u vezi driver-player-tv treba da je 16 do 235. Ako je na vise mesta onda previse ubije ili kao se vec bese zove banding valjda. A ako je svugde full range onda ima previse svetilih i tamnih. Jedino ako je u driveru na YCbCr422 to je vec secen format i predodredjen za Bluray i slican sadrzaj. Meni su licno boje tako šmuljave tako pa koristim 16-235 namesteno u MadVR a RGB u driveru.
 
Ima li razlike u kvalitetu slike (na televizorima velikih dijagonala) kada se gleda remux a koristi MadVR u odnosu na player koji nema MadVR?

Ima, sad je pitanje dal ce svako videti razliku i da li je svakome ta razlika bitna.
 
Poslednja izmena:
A sto full range? Barem negde u vezi driver-player-tv treba da je 16 do 235. Ako je na vise mesta onda previse ubije ili kao se vec bese zove banding valjda. A ako je svugde full range onda ima previse svetilih i tamnih. Jedino ako je u driveru na YCbCr422 to je vec secen format i predodredjen za Bluray i slican sadrzaj. Meni su licno boje tako šmuljave tako pa koristim 16-235 namesteno u MadVR a RGB u driveru.

Cekaj koliko sam te razumeo, ako forsiram full rgb iz drajvera i u plejeru onda dobijem dupli efekat, tj. cinim sebi protiv-uslugu?
U plejeru je samo po sebi na 0-255 nakon njegove instalacije.
 
Iskreno odavno sam se bavio svime time ali kod mene je u MadVR 16-235 i tako mi je perfektno.

TVs use a video range from 16-235. It considers levels below 16 to be black, and information above 235 is white. A calibrated TV will never display anything below 16 as anything other than black. Most will also treat everything over 235 as white since it should not exist in video content.

http://referencehometheater.com/2014/commentary/rgb-full-vs-limited/

P.S. mozda ti je na TV namesteno 16-235 ali ko zna kako se zove opcija. Moras malo da googlas za svoj model. Kod mene se ta opcija zvala valjda nivo crne HDMI ili je to nesto drugo, ali imalo je glup naziv do bola.
 
Poslednja izmena:
Iskreno odavno sam se bavio svime time ali kod mene je u MadVR 16-235 i tako mi je perfektno.

TVs use a video range from 16-235. It considers levels below 16 to be black, and information above 235 is white. A calibrated TV will never display anything below 16 as anything other than black. Most will also treat everything over 235 as white since it should not exist in video content.

http://referencehometheater.com/2014/commentary/rgb-full-vs-limited/

P.S. mozda ti je na TV namesteno 16-235 ali ko zna kako se zove opcija. Moras malo da googlas za svoj model. Kod mene se ta opcija zvala valjda nivo crne HDMI ili je to nesto drugo, ali imalo je glup naziv do bola.

Imam dve opcije:

1. black level i podeseno je na low, ima i high
2. colour gamut podeseno na standard ima i wide

Podesena kombinacija izgleda mnogo bolje nego alternativna koja daje neko bledilo, kao kad se pretera sa gamma podesavanjem na monitoru, tako da tu je sve super. Uostalom igracu se sa podesavanjima, pa videcu sta ispadne.
 
Postoje neki test fajlovi za kalibraciju, ja tu koristim samo za štelovanje nivoa bele i crne.

Okačiću kada budem kući pa čačkaj vidi kako ti odgovara.
 
Nazad
Vrh Dno