Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

AHD ima samo jedan koji ima seedera:

 
Je l' je ovaj sa PTP-a isto D-Z0N3?
 
Poslednja izmena:
Sa D-Z0N3 nema greške to je sigurno, ali je fajl veći.
 
The Martian i Exodus UHD BluRay objavljeni biće ih još u skorije vreme.

Mada koliko vidim oba su snimana u 5K pa u post produkciji smanjeni na 2K, tako da su prokleti upsample na 4K.
Što je čista glupost.
 
Kolika bi bila veličina BD-a da je ostala 5K rezolucija?
 
BD da je ostalo 5K ne bi ni radio, jer taj standard ne postoji. Ali nije trebalo u post produkciji smanjiti na 2K pa raditi upsample na 4K.
 
Nebitno je to za raju u zemlji Serbiji, nece nam 4K monitori/tv-ovi u skorije vreme...
 
Poslednja izmena:
Pa dobro neko ima 4k tv vec duze,pa mozda oce i da ga iskoristi ako bude moglo :)
 
BD da je ostalo 5K ne bi ni radio, jer taj standard ne postoji. Ali nije trebalo u post produkciji smanjiti na 2K pa raditi upsample na 4K.

Hvala na informaciji. Kako su trebali pravilno da urade da bi se dobio najbolji kvalitet slike: ako su filmovi snimani u 5k, u post produkciji je trebalo smanjiti na 4K i to bi bilo najkvalitetnije, ili postoji neko drugo bolje rešenje?
 
The Martian i Exodus UHD BluRay objavljeni biće ih još u skorije vreme.

Mada koliko vidim oba su snimana u 5K pa u post produkciji smanjeni na 2K, tako da su prokleti upsample na 4K.
Što je čista glupost.
Zvuci kao totalna glupost. Da linpostoji neko objasnjenje za ovaj postupak. Mozda se moralo?
 
Pa dobro neko ima 4k tv vec duze,pa mozda oce i da ga iskoristi ako bude moglo :)

Komšija ima UHD LG 40". Ja mus skinuo neki 4k materjal, neku Afriku sa UHDClub trakera i to posle upoređivali BluRay ripom BBCjeve Afrike iz 2013. neku epizodu i ja nisam video neku razliku ni malo. Vrhunska slika i jedno drugo bilo.

Inače kad sam probao na kompu da vidim kako se vidi 4K, taj isti skinuti materjal sa uhdcluba je u pitanju bio, nisam mogao da poteram na kompu da radi kako treba. Slika secka i trza i ne gledljivo je :D
 
Komšija ima UHD LG 40". Ja mus skinuo neki 4k materjal, neku Afriku sa UHDClub trakera i to posle upoređivali BluRay ripom BBCjeve Afrike iz 2013. neku epizodu i ja nisam video neku razliku ni malo. Vrhunska slika i jedno drugo bilo.

Inače kad sam probao na kompu da vidim kako se vidi 4K, taj isti skinuti materjal sa uhdcluba je u pitanju bio, nisam mogao da poteram na kompu da radi kako treba. Slika secka i trza i ne gledljivo je :D

Mora veci tv da uzme ,malo je 40. :)
 
Ne znam sto su preskocili 2K rezoluciju na ekranima kod ovih novih tv-a, mislim da bi bila dobro resenje za neke tv-ove srednje klase sa dijagonalama u rangu 46-55 "
 
Hvala na informaciji. Kako su trebali pravilno da urade da bi se dobio najbolji kvalitet slike: ako su filmovi snimani u 5k, u post produkciji je trebalo smanjiti na 4K i to bi bilo najkvalitetnije, ili postoji neko drugo bolje rešenje?
Da, tako je trebalo.
Zvuci kao totalna glupost. Da linpostoji neko objasnjenje za ovaj postupak. Mozda se moralo?
Nije se moralo, može da se napravi master u 4K. I izbacivali su obične BD materizovane u 4K. All izgleda da je uvek prva tura nekako osakaćena.
 
Nisam upoređivao do sada kvalitet x264 i x265 za serije. Skidao bih x265 ukoliko kvalitet nije gori, kakva su vaša iskustva?

Gledati samo da je BluRay izvor ili neki kvalitetniji BluRay (x264) rip.

Ako te zanima, skini npr. za seriju Black Sails neku epizodu - izdanje TangoAlpha. Prava demonstracija.
 
Poslednja izmena:
Ima li neke razlike gledati film sa usb-a na TV-u u odnosu kada je spojen racunar na TV preko hdmi kabla ? Koja podesavanja preporucujete da budu na TV-u? Recimo kada je standard podeseno film odnosno slika izgleda ostro ali je snimak kao da je neka serija snimana sa FHD kamerom, dok kada prebacim u movie mode bude smanjena ostrina, i obicno dodato malo zute radi shmeka. TV je samsung H6200
 
Pa ima razlike. Na jeftinijim televizorima je ta razlika jos uocljivija (pc/hdmi vs usb) jer oni losije procesiraju sliku nego ovi skuplji. Da ne pricam o podesavanju titlova, podrzanost raznoraznih formata/kodeka s kojim interni plejer na tv-u moze imati problema.

A za kalibraciju tv-a vidi sta kaze gugl za tvoj model.
 
Inace i gledam preko kabla sa pc-a, podesavao sam po nekom uputstvu za model slican mom. Gledao sam jedno vrijeme preko serviio programa medjutim filmovi sa vise od 6gb znaju cesto da stopaju vjerovatno tplink wifi ruter nije dovoljbo dobar
 
Veoma moguće. Meni povremeno štuca veliki rip ili remux pa moram preko HDMI. Doduše TV je kriv, jer je povezan žičano tako da brzina konekcije nije u pitanju.
 
Ima li neke razlike gledati film sa usb-a na TV-u u odnosu kada je spojen racunar na TV preko hdmi kabla ?
Na mom LGu (meni) slika izgleda prilično lepše kad film gledam sa USBa, nego preko HDMI-ja ili WiDi-ja.
 
U kom smislu lepse?
 
Nazad
Vrh Dno