Šta je novo?

HBO Max [nije tema o MAX]

Jel si probao da se sa VPN na Srbiju konektuješ i da vidiš da li će da ti pojavi ex-yu titlove na holandskom nalogu? @Shomi22
Jesam, ne radi. Location error.
Hrvatski radi, ali imam samo meni na hrvatskom, sve ostalo je isto kao i kad sam na holandskom.
 
Znači ako se uzme preko Holandije za 3 evra mesečno (što je jeftinije od 4.66 evra kod nas) neće biti ex-yu titlova. Baš bezveze. A kod Netflixa može da se uzme preko Turske gde je najjeftinije i ima hrvatskih titlova.
 
Ja sam povezao HBO MAX na FOX Android TV, i posle par sekundi reprodukcije sadržaja izbaci mi grešku verovatno jer je Android 7.0, zvao ih da ih pitam mogu li da mi pošalju ažuriranje softvera na mejl i kažu mi to ne radimo bla bla, ima li nekog rešenja?
 
Generalno EON box ne može da istrpi ovaj sadržaj.Možda EON na lan kablu ali generalno za sada samo preko televizora jer box nije za upotrebu za 2022-u godinu
 
Bas se muci Eon box sa 4k filmovima. Nema titlova, a ubrzo je i zvuk nestao.
 
U jbt, nemoj samo da se živciraš...
Pola godine najavljuju ovo kao još neviđeno, a onda izbace ovu drljavštinu.
I sad treba da očekujemo da će glavni bag sa titlovima biti rešen za par sati.
Šanse nema, biće dobro ako urade do kraja nedelje.

Inače, i ona nebuloza da ne možeš da odabereš automatski profil nego te svaki put pita koji ćeš je baš poslednja reč tehnologije...

Dok ovako drljavo rade nema zime za Netflix, bez obzira kakve gluposti od sadržaja tamo izbacuju.

EDIT:
Kad već pišem, nema ni:
  • normalnog izlaska iz programa, na back back, već možeš samo da izlaziš u glavni meni, a ovaj nastavlja da drlja u pozadini dok ga ne force stopuješ,
  • ne možeš da izbaciš neki sadržaj iz history i my favorites

Taman posla da sam ljut, nego vidim da se bespotrebno ponavljaju postovi za nešto što smo utvrdili da ne radi nigde.

Da je glupo rešeno ovo sa izborom profila, jeste delimično, ako postoji samo jedan profil mogao bi odmah da učitava njega, a ako postoji više onda da izbacuje izbor. Takav je princip kod Netflixa.

Za ove dve stvarčice što si primetio, nemam pojma, pretpostavljam da kod mene na Tizenu gasi kompletno app, ne mogu to da proverim. A ovo za History i Favorites možda može preko weba, tako je bilo do pre dve-tri nedelje i na Netflixu, nisi mogao da izbaciš iz Continue Watching bez odlaska na web aplikaciju.

Što se tiče tehnologije, app je svakako miljama ispred Go, a upoređivati sa trostruko skupljim NF nema nikakve poente. Koliko para, toliko muzike.

Mene je razočarao sadržaj, očekivao sam više WB klasika, možda ubace u narednim danima. Ovako sadržaj identičan sa Go uz tri četiri nova filma.
 
Znači ako se uzme preko Holandije za 3 evra mesečno (što je jeftinije od 4.66 evra kod nas) neće biti ex-yu titlova. Baš bezveze. A kod Netflixa može da se uzme preko Turske gde je najjeftinije i ima hrvatskih titlova.
Izgleda da je tako.
Kad stavim preko VPN-a Srbiju dobijem ovo7EC2CFD5-E611-4BE8-BB34-3FDDB8E9D2D8.png
A ako odaberem bilo koju drugu državu u EU izađe isto kao i u Holandiji
6440C7CA-A1FF-40E4-9E21-8A19EC3D2A52.png
 
Koliko vidim na kompu Kodi addon i Chrome ne puštaju HD stream? :D
 
znaci titl nije samo kod mene, ukljucim sve ali se ne vidi titl
 
Na EON boxu (u Sbb mreži) ne može da se pusti 4k sadržaj. Televizor je Philips pus7805. Da li je neko uspeo da reši problem i kako?
 
Pitanje je da li će osposobiti to za EON, preslab je box izgleda da bi gurao 4K.
 
Moze mala pomoc, kako se loguje ako je provider Yettel?
Kaze mi na sajtu da sam vec registrovan preko providera i da se ulogujem sa mailom i pw, nemam predstave koji mail i pw.
Kako sam se logovao na HBOGO se ne secam, davno bilo :)
Na Yettel se inace logujem sa telefonskim brojem i pw, probao mail na koji mi stize racun ali kaze nije.
 
Koliko vidim na kompu Kodi addon i Chrome ne puštaju HD stream? :D
ja sam u kodi addonu dobio maksimalno 720p a naletio sam i na jedan film koji je išao samo u SD, nisam siguran ali mislim da sam negdje još prije pročitao da je preko kodi addona na kompu 720p maksimu
na androidu preko kodi addona dobijem full 4k, dolby vision atmos itd. samo se treba uključiti u postavkama addona,također kao što sam već prije spomenuo rade i hr i sr titlovi tako da je kodi dobro rješenje dok ne poprave bug
 
Ja sam preko sestre, ima u Yetell aplikaciji stavka APLIKACIJE i tu se aktivira HBO, preko toga napravis nalog za HBO i to je to
 
Moze mala pomoc, kako se loguje ako je provider Yettel?
Kaze mi na sajtu da sam vec registrovan preko providera i da se ulogujem sa mailom i pw, nemam predstave koji mail i pw.
Kako sam se logovao na HBOGO se ne secam, davno bilo :)
Na Yettel se inace logujem sa telefonskim brojem i pw, probao mail na koji mi stize racun ali kaze nije.
Nalog koji imas za HBO go, koji si kreirao uz Telenor/Yettel kod, samo iskoristis za log in na HBO max, nista vise od toga.Ako se ne secas, promeni sifru. Mejl mora da bude isti
 
Ja sam preko sestre, ima u Yetell aplikaciji stavka APLIKACIJE i tu se aktivira HBO, preko toga napravis nalog za HBO i to je to
Pa kazem kad odem tu kaze da je vec aktivirana aplikacija i da se samo ulogujrm lol
Problem sto neznam sa kojim podacima da se logujem.
Za MTS HBOMAX koristim mail i pw koji za njih koristim ali za YETTEL to nemam.
Nalog koji imas za HBO go, koji si kreirao uz Telenor/Yettel kod, samo iskoristis za log in na HBO max, nista vise od toga.Ako se ne secas, promeni sifru. Mejl mora da bude isti
Ok to ima smisla ali gde da to da uradim HBOGO vise ne postoji, gde da zatrazim promenu pw ?
 
@gec Na HBO Go addon (koji btw još uvek radi :D ) je i na kompu puštao 1080p, dakle dovoljna je bila Widevine L3 da se dobije najbolji 1080p stream. Na Max su onda očigledno stavili da sve iznad 720p (ili čak i sve iznad 576p?) zahteva Widevine L1?? Jer i Chrome koristi Widevine L3 i Kodi addon koji ustvari i koristi widevine.dll pokupljen od Chrome-a.

Jel neko uspeo da namesti buđavi Microsoft Edge(ium) v99 koristi PlayReady umesto Widevine? Ovde je DRM tester da se proveri šta Edge koristi u datom momentu:
Kod:
https://bitmovin.com/demos/drm

Znači kad se ode u edge://flags i stavi Widevine na disable a PlayReady na enable i restartuje Edge i dalje ne koristi / nije aktiviran PlayReady.
Ako je MAX rešio da prati skroz Netflix filozofiju onda bi kad se koristi PlayReady DRM trebalo na kompu na Edge da pušta 1080p stream... za 4K već treba i odgovarajuća generacija procesora & grafičke plus da se kupi na Windows Store HEVC extenzija ("HEVC Video Extensions (from Device Manufacturer) ).
 
Svi vi koji koristite EON box a ne radi vam HBO Max kako treba, želite se SBB-u. Njihova obaveza je da reše ovaj problem.
EON box je po meni kanta od uređaja. Zato na njoj ne radi Netflix, a neće raditi ni Disney+.
 
Ja sam pustio Dune, cini mi se da je 4k, slika je ostra veoma ali ima onaj stutter.. Upalio se HDR na tv-u..
 
@gec Na HBO Go addon (koji btw još uvek radi :D ) je i na kompu puštao 1080p, dakle dovoljna je bila Widevine L3 da se dobije najbolji 1080p stream. Na Max su onda očigledno stavili da sve iznad 720p (ili čak i sve iznad 576p?) zahteva Widevine L1?? Jer i Chrome koristi Widevine L3 i Kodi addon koji ustvari i koristi widevine.dll pokupljen od Chrome-a.
nisam siguran ali mislim da da, zahtjeva widewine L1, nadam se da sam u krivu
da, gbo go na kompu ide do 1080p, pitanje je samo do kada će raditi
Ja sam pustio Dune, cini mi se da je 4k, slika je ostra veoma ali ima onaj stutter.. Upalio se HDR na tv-u..
koji tv?
 
Svi vi koji koristite EON box a ne radi vam HBO Max kako treba, želite se SBB-u. Njihova obaveza je da reše ovaj problem.
EON box je po meni kanta od uređaja. Zato na njoj ne radi Netflix, a neće raditi ni Disney+.
Pa gotovo da je kanta.I ranije sam govorio ,ne rade kako treba ni njihovi kanali ,pre svega kvalitet slike,boja .Uporedim eon aplikaciju na samsungu i preko eon boxa ,primetna razlika u slici .
A što se tiče Maxa,pa ima problema trenutno i na Samsung TV ,pre svega u malo dužem bufferu ,nekad zakuje slika pa onda reset...ali očekivano za prvi dan ,mnogo je ljudi na mreži takodje .Biće bolje ubrzo ,nadam se ..
 
Meni na EON boxu HBO Max radi bez ikakvih problema, 4k, HDR (nema srpske i hrvatske titlove, ali to se već podrazumeva:).
Koristim EON van mreže, model SDOTT0202, internet preko LAN kabla.
 
Pa gotovo da je kanta.I ranije sam govorio ,ne rade kako treba ni njihovi kanali ,pre svega kvalitet slike,boja .Uporedim eon aplikaciju na samsungu i preko eon boxa ,primetna razlika u slici .
A što se tiče Maxa,pa ima problema trenutno i na Samsung TV ,pre svega u malo dužem bufferu ,nekad zakuje slika pa onda reset...ali očekivano za prvi dan ,mnogo je ljudi na mreži takodje .Biće bolje ubrzo ,nadam se ..
Nije to do eon boxa,uvek je bolja slika kad tv direktno vuce stream

Samsung tv,imam iptv,isti server
Slika je mnogo bolja kad ide direktno stream sa ssiptv nego bilo koji android box

Kad tv vuce direktno stream bolje radi upscaling

Isto buferuje max dosta,Samsung tu8000
 
Merio sam na brzinu bitrate. Bude u proseku oko 20 mbps za 4K film, što je sasvim dobro.

Titl na srpskom radi dobro, sinhronizacija kod crtanih ne radi na srpskom
 

Prilozi

  • Screenshot_20220308-195024_MikroTik.jpg
    Screenshot_20220308-195024_MikroTik.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_20220308-194529_MikroTik.jpg
    Screenshot_20220308-194529_MikroTik.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
nisam siguran ali mislim da da, zahtjeva widewine L1, nadam se da sam u krivu
da, gbo go na kompu ide do 1080p, pitanje je samo do kada će raditi

koji tv?
Neki LG, ips 4k 50", serija 71xx. Sa fleske pusta 4k lagano i sa YT... Zadnji WebOS na njemu.
 
I ja imam problem dora istrazuje ne radi srpska sinhronizacija koju god odaberem ide slovenacki na adroid tv, cerka od 5 godina kaze tata glupa ti ova nova aplikacija.
Kod mene slična situacija, TV Samsung Tizen, Lego nindžago, šta god odaberem, ide mađarska sinhronizacija ako sam dobro prepoznao. Klinac malo negodovao, ali sreća tu su Patrolne šape, iako nema novog filma koji je prije par dana pušten na HBO GO
Od mene plus za "skip intro"
 
Poslednja izmena:
Neki LG, ips 4k 50", serija 71xx. Sa fleske pusta 4k lagano i sa YT... Zadnji WebOS na njemu.
da li imaš netflix i da li na njemu radi 4k kako treba?
I ja imam problem dora istrazuje ne radi srpska sinhronizacija koju god odaberem ide slovenacki na adroid tv, cerka od 5 godina kaze tata glupa ti ova nova aplikacija.
nije mi jasno da su tako sjebali za najveća tržišta u regiji u kojoj su pustili i to još i u hr i u sr u kompletu, da je samo jedan jezik u pitanju pokrpali bi se bez problema dok ne proradi ali ovako banana totalna, u pravu ti ćerka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno