Šta je novo?

Hardware/software sales

shin-bojan

Čuven
Učlanjen(a)
14.10.2004
Poruke
8,483
Poena
625
Ovo je do sada uglavnom islo u drugim temama, pa cisto da ne smaramo one koje prodaja ne zanima ;)

NPD January 2010 :

1. New Super Mario Bros. Wii - Nintendo Wii - 656,700
2. Mass Effect 2 - Xbox 360 - 572,100
3. Wii Fit Plus W/ Balance Board - Nintendo Wii - 555,700
4. Call of Duty: Modern Warfare 2 - Xbox 360 - 326,700
5. Mario Kart W/ Wheel - Nintendo Wii - 310,900
6. Wii Sports Resort W/ Wii Motion Plus - Nintendo Wii - 297,600
7. Call of Duty: Modern Warfare 2 - PlayStation 3 - 259,000
8. Army of Two: The 40th Day - Xbox 360 - 246,500
9. Just Dance - Nintendo Wii - 191,900
10. Darksiders - Xbox 360 - 171,200

Nintendo Wii - 465,800
Nintendo DS - 422,200
Xbox 360 - 332,800
PlayStation 3 - 276,900
PSP - 100,100
PlayStation 2 - 41,600
 
Sve ostalo mogu koliko-toliko da razumem, ali 300k Mario Kart Wii-a posle toliko vremena od izlaska igre ne mogu.
Smesno je sto se Army of 2 prodao bolje od Darksidersa, MAGa(koji je doduse izasao krajem meseca) i Bayonette.

Rezultati u odnosu na januar prosle godine :

JAN 09 / JAN 10
Wii: 679,200 / 465,800
NDS: 510,800 / 422,200
X360: 309,000 / 332,800
PS3: 203,200 / 276,900
PSP: 172,300 / 100,100
PS2: 101,200 / 41,600
 
Poslednja izmena:
UK chart: Mass Effect 2 takes lead
http://www.eurogamer.net/articles/uk-chart-mass-effect-2-takes-lead

BioWare's galactic PC and Xbox 360 RPG Mass Effect 2 has entered the UK all-formats chart at number one.
The EA-published sequel sold twice as many copies as Mass Effect 1, which was published by Microsoft. And BioWare's popularity meant a boost for Dragon Age: Origins this week, which re-entered the chart at 31.
Sony's big PS3 exclusive MAG debuted in fourth, and Capcom's fighting game Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All-Stars missed the top 40 and finished sixth on the Wii chart.
 
Games like UNCHARTED 2: Among Thieves are surpassing our lofty expectations as it outsold the franchise’s first PS3 game and is now closing in on three million copies sold worldwide. Over half a million of you have already chosen your allegiance in MAG, and have played over 270,000 games in the Shadow War.
http://blog.us.playstation.com/2010/02/thank-you-for-a-great-2009/


Po ovome ispada da se 2/3 MAGa prodalo u Evropi. Gde bi Sony bio da nema nas ;).
 
Poslednja izmena:
Ma i mene to nervira. Izdaju igru a već imaju u planu dva nastavka, jedan prequel i gomilu DLC-jeva između. Niko više ne pravi igre čija priča se završi u prvog delu pa onda za 5 godina izdaju drugi sa potpuno drugačijom pričom (u istom univerzumu razume se). Sve moderne igre su na foru, to be continued...

Nego gde je sad ona Drajverova tvrdnja da se PS3 prodaje bolje nego ikad. Koliko ja vidim Xbox360 još uvek se bolje prodaje i nije baš mala razlika.
 
Meni je bilo smesno kada je 2K rekao da planiraju 5 Bioshock nastavaka :).
Prodaje se PS3 dobro, NPD rezultati se odnose samo na USA.
 
Vjerovatno ce PS3 prestici X360 ali kada se za koju godinu podvuche crta prednost ce biti beznachajna u odnosu na PS2/XBOX.Uostalom i Sony i MS ne zaradjuju na prodaji hardvera , za razliku od Nintenda ( barem je tako bilo ).
Sa sledecom konzolom Sony mozhda nece imati luksuz sporog starta.
 
Po pitanju prodaje Sonyevih konzola od launcha:

PS2 > PS3 > PSX.

PSX je, otprilike, u ovom vremenskom periodu (dakle, ako racunamo vreme od launcha PS-a 3 do sadasnjeg trenutka, pa taj vremenski period prebacimo u period lansiranja PSX-a) dobio neke od svojih najjacih naslova (MGS/FF VII). Za PS3 bi to trebalo da budu GT5 i God of War 3.
 
Po pitanju prodaje Sonyevih konzola od launcha:

PS2 > PS3 > PSX.

PSX je, otprilike, u ovom vremenskom periodu (dakle, ako racunamo vreme od launcha PS-a 3 do sadasnjeg trenutka, pa taj vremenski period prebacimo u period lansiranja PSX-a) dobio neke od svojih najjacih naslova (MGS/FF VII). Za PS3 bi to trebalo da budu GT5 i God of War 3.

Pogledaj same naslove igara, GT5 i God of War 3. Nastavci. Jesu jaki naslovi ali to nisu nove franshize. MGS je bio skoro pa revolucija kad se pojavio i nesto novo a FF VII je bio prvi FF na sony konzoli i prvi koji je imao elemente u 3D. Tako da su ovakva poredjenja starih konzola sa novim neadekvatna i nepotrebna, sta se postize sa tim uopste? Druga su vremena bila tad a druga sad i mnogo stvari se tu razlikuje da bi se pravila poredjenja. Manje su se tad kupovale i igre a i konzole u odnosu na danas i psx je ostavio definitivno mnogo veci uticaj na celu industriju u odnosu na ps3.
 
GT5 ce sigurno imati veliki uticaj na prodaju PS3.Vrlo malo igram vozhnje ali imam utisak da GT brend postao mnogo vishe od ''josh jedne video igre''.
A , shto se tiche GoW nisam bash siguran mada bih volio da se varam....Ako ne grijeshim GoW1 se prodao u 3,2 miliona a GoW2 u 2,6.S obzirom na bazu vlasnika PS2 i na pohvale od strane gejmerskih medija ne bih rekao da je Kratos masakrirao top liste prodaje.
 
Stalno se zaboravlja da sony-ju nije najbitnija prodaja ps3, ima nesto i u br filmovima, prodaji lcd ekrana i av recivera. PS3 je glavni pokretac prodaje bravia ekrana i pobede br formata tako da mislim da je sony extra zadovoljan time. Da ps3 nije imao br i hdmi sigurno da bi bio jeftiniji i imao bolju prodaju u startu ali sony je pokazao sta im je bitnije. Btw imam ps3 i 360 od starta, ps3 60gb se nosi sa danasnjim konzolama i hdd mogu sam da napakujem koliki hocu dok sam 360 morao da menjam jer arcade verzija ne moze da radi pola stvari pa sam uzeo model sa hdd-om a sada bi i njega trebao da menjam za verziju sa hdmi-jem i vecim hdd-om. Ko je sony-ju kriv sto nije izbacio half assed verziju pa bi mi i on uvalio par konzola dok ne dodjem do kvalitetne verzije kao sto switchujem 360 verzije. Sigurno i to utice na prodaju 360-ke.
 
Stalno se zaboravlja da sony-ju nije najbitnija prodaja ps3, ima nesto i u br filmovima, prodaji lcd ekrana i av recivera.
Naravno, kao sto i M$ dosta zaradjuje na Live-u.

Ko je sony-ju kriv sto nije izbacio half assed verziju pa bi mi i on uvalio par konzola dok ne dodjem do kvalitetne verzije kao sto switchujem 360 verzije. Sigurno i to utice na prodaju 360-ke.
Pa zar prva verzija nije bila, ako ne half assed, onda 1/4 assed :) ?
 
Naravno, kao sto i M$ dosta zaradjuje na Live-u.
Tesko da moze da se poredi, pogledaj prodaju bravie i proceni koliko sony uzme za svaki br naslov koji proda a pride i on uzima kintu na psn-u. Sony je gurao 1080p i surround kad 90% kupaca nisu znali sta je to a sad ih gotovo svaka kuca ima. Zato nintendo i zaradjuje najvise na igrama- to je njima osnovno i jedino trziste dok sony mora da razmislja i o drugi segmentima trzista a ms opet mora sve vreme da razmislja ne samo o 360 vec i o pc-ju.

Pa zar prva verzija nije bila, ako ne half assed, onda 1/4 assed :) ?

Kako si to zakljucio? Imam 60gb model i moze sve sto i slim. U cemu je to half assed? Sta vise, bolje je napravljen od slima kod koga je tuga koliko je stedljiv pristup bio pri proizvodnji za razliku od fat ps3 koji je tenk.

Sa druge strane sam imao jedan arcade 360 koji sam zamenio za 20gb model koji mi je rodovao dva puta pa sam ga prodao u delovima pa sam opet uzeo 20gb model koji cu verovatno zameniti za neku noviju verziju koja ne rroduje toliko cesto i ima hdmi a dok se to ne desi generalno izbegavam 360 i koristim pc za igranje- ionako 90% igara ima koje ima i 360 a pride 5850 gura sve u 1080p o cemu ps3/pc mogu da sanjaju a ne moram da se zezam sa rrodom.
 
Poslednja izmena:
UK :
2K Games' big-hitting sequel BioShock 2 has stamped to the top of the UK all-formats top 40.
Last week's leader Mass Effect 2 dropped to eighth.

Just Dance held poise in second, FIFA 10 stretched to third and Modern Warfare 2 was nudged to fourth. Wii trio Wii Sports Resort, New Super Mario Bros. Wii and Wii Fit Plus followed.
Dante's Inferno was in ninth, and the top 10 was rounded off by Bayonetta, which leapt deftly from 36th into 10th.
This week's other newcomers - Star Ocean: The Last Hope (PS3) and Super Monkey Ball: Step & Roll (Wii) - entered their platform-specific charts at 11th and 19th respectively.

http://www.eurogamer.net/articles/uk-charts-bioshock-2-unseats-me2
 
There's a good reason why the PlayStation 3 had a down month this past January following record holiday sales. It appears there are now hardware supply issues for Sony trying to meet consumer demand.

According to NPD, Sony sold 276,900 PlayStation 3 console in the U.S. during January, a considerable, but unsurprising dip from the 1.36 million it sold the previous month. But January still boasted a 36% increase in sales from the same time period last year.

"This is truly remarkable given the tight inventory we've been experiencing as a result of high consumer demand since last Fall," said CEO Jack Tretton on the PlayStation blog.

In a follow-up note sent to IGN, Sr. Director of Corporate Communications Patrick Seybold also warns the next few months will be tough on PS3 supply as the company looks to replenish retail stock.

"We're working very hard with our retail partners to meet consumer interest, but the demand is tremendously high for the PS3 and we expect tight inventory in the coming months," he said.
 
Navodno se PS3 prodaje 20% bolje od Sonyevih internih predvidjanja, sto je verovatno i razlog odlaganja GT-a 5. Bolja prodaja = ispunjenje zadate mete = odlaganje GT-a 5 u vremenski period gde Sony nema (tj. nije imao) ultra jaku igru.
 
Uncharted 2 has become the "fastest-selling first-party title for PlayStation" according to Sony America's Scott Rohde.

Writing on the US PlayStation blog, Rohde said the game had sold 3.5 million copies worldwide since its October 2009 release, with more than 1.5 million "online users" too.
 
Ovo je iznenadjujuce :

SEGA has taken the UK All-Formats Chart top spot this week with Rebellion's reboot of Aliens vs. Predator.
The game has become the fastest-seller of the year. Xbox 360 accounted for 58 per cent of sales, with 32 per cent falling to PS3 and nine per cent on PC, although it's worth noting that digitally distributed copies are not counted.
Last week's leader, BioShock 2, fell to third.

http://www.eurogamer.net/articles/uk-charts-avp-is-the-new-leader
 
Prodaja softvera preko Wii Shopa

Super Mario Bros još uvek donosi ogroman novac :
Estimated Top Western Downloadable Wii Titles by Revenue, 2009 (Price in USD):

Super Mario Bros. 3 (Nintendo, NES) - $5,000,000 ($5.00)
World of Goo (2D Boy, WiiWare) - $4,800,000 ($15.00)
Super Mario Bros. (Nintendo, NES) - $3,300,000 ($5.00)
Super Mario World (Nintendo, SNES) - $2,900,000 ($8.00)
Super Mario 64 (Nintendo, N64) - $2,700,000 ($10.00)
Tetris Party (Hudson, WiiWare) - $2,600,000 ($12.00)
Legend of Zelda: Ocarina of Time, the (Nintendo, N64) - $2,300,000 ($10.00)
Pokémon Rumble (Nintendo, WiiWare) - $2,200,000 ($15.00)
Legend of Zelda: Majora's Mask, the (Nintendo, N64) - $2,100,000 ($10.00)
My Pokémon Ranch (Nintendo, WiiWare) - $2,000,000 ($10.00)

*western = Amerike (obe), Evropa i Australija

source
 
Microsoft bigwig Aaron Greenberg has predicted that Xbox 360 will outperform PlayStation 3 in 2010.
"We believe we'll outsell the PS3 for the full year," he told Destructoid. "We did in 2009."

Ne verujem da je ovo moguce...
 
Digital Battle has published a list of the top 10 biggest game budgets :

1. Grand Theft Auto IV - $100 million
2. Gran Turismo 5 - $80 million
3. Shenmue - $70 million
4. Too Human - $60 million+
5. Metal Gear Solid 4 - $60 million
6. Halo 3 - $55 million
7. APB - $50 million
8. L.A. Noire - $50 million
9. Final Fantasy XII - $48 million
10. Killzone 2 - $45 million
 
Najbolje da ta lista ima nekog smisla. Pa gde je, recimo, MW2? :)
 
Lista nema veze sa mozgom. :)

Kazunori kaze $60 miliona za GT5, a oni se prave pametni i pretpostavljaju da je to samo za dosadasnji razvoj. :)

Ista prica i za ostale, posebno za Shenmue, KZ2, LA Noire i APB.
 
Shenmue jeste toliko kostao.
 
Nazad
Vrh Dno