Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

A zasto ne bi moglo? Nego sam ja ubacio samo 3, znaci svaki 2-gi slot da ima vise razmaka, a 4 sam preko rajzera, tj. 3 u pcie slotove, a 4-tu u USB koji je predvidjen samo za mining i nizasta dr. Znaci ukupno 7 kom. rade bez greske. 1 je rx 5700 xt, a ostalih 6 su rx 6700 xt.
 
Pitam jer jurim plocu sa 4-5 pravih x16 Pcie slotova. Ova koliko vidim ima samo "plastike" x16 i to je to. A ni na njihovom sajtu nije bas najjasnije mada cim nema plx cipove verovatno nisu pravi x16
 
Brate, stvarno ne znam sta trazis, svi slotovi su oklopljeni metalom, nisu plasticni.
 
Imate msi b450 a pro max novu za 80e, i ako ubodete neki athlon za 40-50e, sto bih placao 200 e polovan biostar?
 
Nista specijalno, kopao i sa tim amd-om sa z 290, i sa tb 250. Stvarno nije bilo neke razlike.
 
Nista specijalno, kopao i sa tim amd-om sa z 290, i sa tb 250. Stvarno nije bilo neke razlike.
Izdržljivost, ne stoje džabe dva molex konektora na btc ploči za dodatno napajanje. Mnogo su izdržljive jer su pravljene za svrhu mininga. Ja znam ljude kojima btc ploče rade još od 2017 non-stop bez problema.
 
Upravo tako. Ja uzeh pre nekoliko meseci "MSI X470 GAMING PLUS MAX" i Ryzen 3200g", racunam koristicu je za kopanje, pa cu posle deci da dam da se igraju, a ono uvek nekih problema, cas hoce da radi samo sa 4 graficke, cas sa 5, sa 6 nikako. Ove rudarske i polovne, sve rade bez greske, 1-nom podesis i ne mislis.
Imate msi b450 a pro max novu za 80e, i ako ubodete neki athlon za 40-50e, sto bih placao 200 e polovan biostar?
Jesi siguran da ce to da radi sa 6 kartica i kako ce da radi?
 
Poslednja izmena:
Apsolutno ne mora biti majnerska ploca da bi se koristila za mining, niti se na majnerskim plocama moraju staviti molex konektori da bi sve radilo bez problema.
Imate masu “obicnih” ploca na kojima opusteno radi 6-8 kartica.
 
Pitam jer jurim plocu sa 4-5 pravih x16 Pcie slotova. Ova koliko vidim ima samo "plastike" x16 i to je to. A ni na njihovom sajtu nije bas najjasnije mada cim nema plx cipove verovatno nisu pravi x16
Pcie magistrala ima direkt komunikaciju sa cpu, koliko sam upoznat s1200 ima max 20 PCIE, tako da nema logike da ploce imaju 4-5 "punih" x16 slotova
 
Nisam u toku sa tim novim modelima, ali dvaput je dvaput :)

Šalu na stranu, koliko koja daje Mhs?! Potrošnja?
 
3090 cca 120 MH/s oko 300 W
3080 LHR od 60 do 70 MH/s zavisi od modela i primerka ali da kazemo da daje 60 MH/s. E sad ova jedna trosi oko 250 W sto je dosta.

Znaci dve 3080 LHR daju isti ETH hashrate ali mnogo vise trose struje. Ali zato za ostale algoritme ove dve 3080 LHR daju znacajno veci hashrate od jedne 3090...
I momenat sutra u slucaju eventualne prodaje. (sto je jako malo verovatno).
Da li cu manje izgubiti na jednoj 3090 ili na dve 3080 LHR

Nisam pametan sta je mudrija varijanta
 
Zbog drugih algoritama definitivno 2x 3080.
Ne znam da li si uzimao u obzir 1660s recimo, gde bi 7mao istu potrosnju struje a vecu hashrate. Sutradan ce 6 kartica da vrede vise od dve. Ne znam cene 3080 ali pretpostavljam da ne kostaju manje od 3000e. Ako pak uzimas 3080, gledaj da budu ti zbog boljeg hasha kod naprimer cryptonight i jos nekih algoritama.
 
3080 LHR su oko 170k
3080 oko 330k

Razmisljao sam i i GTX 1660 Ti. Pet tih kartica daje 150 MH/s sto je vise svakako samo mi se nekako ne daje lova za te stare modele mada mozda gresim. Mozda treba da hledam samo hashrate koji dobijam
 
ja bih isao ili na 3080 ili na 3090, ne bih gomilao toliko mnogo kartica po 30mh/s

bar ja tako razmisljam, vise volim manje kartica sa jacim mh/s


da se pohvalim, uspeo sam da nabavim jednu 3080 koja nije LHR
 

Prilozi

  • IMG_20210913_133447.jpg
    IMG_20210913_133447.jpg
    298 KB · Pregleda: 34
3080 LHR su oko 170k
3080 oko 330k

Razmisljao sam i i GTX 1660 Ti. Pet tih kartica daje 150 MH/s sto je vise svakako samo mi se nekako ne daje lova za te stare modele mada mozda gresim. Mozda treba da hledam samo hashrate koji dobijam
Da odgovorim sam sebi 😀
Radio sam analizu svih algoritama i potrosnje i sva je prilika da je ipak bolje uzeti dve 3080 LHR nego jednu 3090 za iste novce.
Sto se ETHa tice tu su negde sto se tice hashrate-a mada 3080 malo vise trose (nista bitno). Sto se tice svih ostalih algoritama dve 3080 karte daju od 30-70% vise hashrate u zavisnosti od algoritma.
Dodatni bonus je ako jednog dana otkljucaju LHR karte onda ce dve 3080 LHR davati opusteno 200 Mh/s na ETH algoritmu, a 3090 samo 120 Mh/s
 
da da. sva logika kaze da su bolje 3080lhr generalno...posebno ako ih budes prodavao. a skupe su i nikad se ne zna sta ce biit sa rudarenjem za 6 meseci... Barem ja tako mislim
 
Ima li neko rig sa karticama RX 6600 XT? Ja sklopih 1 rig sa 7 kartica, ali imam problem, jer mi izbacuje gresku za 1 ili 2 kartice "GPU incorrect share" i ne znam sta vise da mu radim, kao da 2 kartice ne rade. Drajveri su najnoviji optional, cini mi se od 25 avgusta (sa dr. drajverima kartice ne rade). Menjao sam rajzere, probao Phoenih miner 5.6d i 5.7b i isto. Jedino sta mi pada napamet je da su losi drajveri i da cekam dok ne izadju novi.
 
da da. sva logika kaze da su bolje 3080lhr generalno...posebno ako ih budes prodavao. a skupe su i nikad se ne zna sta ce biit sa rudarenjem za 6 meseci... Barem ja tako mislim
Ako tako gledas onda je najbolje uzimati 1660s ili rx6600 jer su to relativno jeftine karte, lako ce se prodati uz razuman gubitak.
Tacno. Taj momenat sam zaboravio da navedem. Gejmerima ce 3080 LHR biti interesantan jos jako dugo.
Aha sigurno... Gameri samo placu kako nema grafika a kad se u oglasima pojavi neka rtx3080 niko od njih ne trci da je kupi. Gameri su grupa koja ima visak vremena a time i manjak para pa shodno tome 99% njih nikad nece platiti 1000e za graficku karticu. Bili smo svedoci kako je ta ista non-LHR 3080 sa 2500e pala na 1100-1200e za samo mesec dana (i to zbog relativno smesnog pada crypta) a ako dodje do situacije iz recimo druge polovine 2018te ta ista 3080 ima da se polovna prodaje za 300e.
Da me ne shvatis pogresno i ja sebe deklarisem ko gamera ali zbog manjka vremena nisam nista igrao skoro 2 godine. :(
 
Uvek ti iste karte ne rade ili pozicije na ploci? Koja je ploca u pitanju?
Karte sve rade, ali mnogo incorrect share-ova ima.
Izgleda je bilo do loseg podesavanja kartica. Nasao sam bio na YT neka podesavanja i tako namestio i ne valja. Sada sam nasao dr. podesavanja i cini mi se da dobro rade.
 
Majneri, kakva je buducnost kartica od 4gb, treba li se toga otarasiti na vreme?
 
Nazad
Vrh Dno