Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

I cipovi ce poskupeti takodje, tako da ne verujem ni ja. A i opet je pitanje dal ce 2.0 biti u roku ili ce se produziti nesto.
Ja sam rasprodao starije rigove jer su ipak to kartice koje su rudarile par godina, s obzirom da sam ih prodao skuplje nego ih kupio, definitivno se isplati da sad i nove platim malo vise.
Polovne rigove vise necu da uzimam sigurno, eventualno nesto sto je kratko rudarilo, a jos uvek u garanciji.
Nesto sam se preracunavao i opcija sa 1660s uopste nije losa ako bi se nasle do 450-500 e. Bolje nego 3060ti i 6700xt. Moj neki proracun, 6700xt nitro+ sam nasao za 900 e, a 3060ti za 750.
 
sve RTX3060 su LHR
 
Moze samo ako je rev.1, ako je 2 ili 3 onda su lhr.
Cini mi se da po serijskom broju to moze da se proveri.
 
5x 1660s ako uspes da nadjes da se uklopis. Polovno je previse skupo a polovno.
 
Pozdrav drugari narucio sam 4 x 3060 ti eagle LHR, jedna je bila 620e, ostale sam nasao po 590e, interesuje me sta da krenem da kopam kad stigne, vidim da pisete nesto za taj hdmi dummy, jel mogu da se otkljucaju i ove kartice da normalno kopaju eth ili ne moze, i kolika je razlika ako krenem da kopan raven ? Hvala svima, relativno sam nov u miningu
 
Nb miner ti kopa oko 70% hasha non lhr na eth, cryptonight coini su ti trenutno najisplativiji, pa bi bilo pametno da kopas njih a onda konvertuj u sta zelis.
 
Sad se razmisljam da li uopste prodati 1080 ti, nista nema pametno uzeti umesto njih za te novce
 
Rade ok, mislio da uzmem 2x 2080 ti al nema, ima neke sa nabijenim cenama
 
Pozdrav,
Nabavio sam 5 gtx 1060 6gb kartica pa me zanima koja ploca i napajanje bi bili adekvatni, planiram da dodam i 6tu i da ne idem preko toga?
 
Pisao sam ranije za problem sto imam sa 3070ti rigom,promenio sam risere i na dve grafike,ostale dve koriste stare,razne kombinacije sam probao i opet me zeza,izabaci m pre greske gpu error,no temp na hive os High load average.
Ako neko ima savet,ideju moze i na pm da salje da ne spamujemo temu
 
Poslednja izmena:
Ja bih uzeo karticu, ubacio u neki komp sa windowsom i testirao je u raznim programima a zatim i sa razlicitim minerima (phoenix, nbminer, trex itd..) cisto da vidis da li ce ti negde izbaciti neki drugi error.

Moguce da je karta neispravna, na primer njena ddr6 memorija, ili neki senzor, jako je tesko ovako utvrditi..

pusti i po par sati u klasicnim programima za testiranje, pa ako puca reklamiraj karticu
 
Porucicu sutra jos dva risera pa cu videti kako ce se ponasati,kad ne stavim oc vrednosti rig je radio sa manje hashrejta i restartovao se sam na sat,dva rada,cim sa stavljao OC ponasao se ovako,evo sada dve karte sa novim riserima rade dva sata sa podesenim oc bez problema.(nadam se da ce sastaviti ceo dan tako)
Ako no novi riseri ne rese problem onda moram stavljati na windows i testirati karte,(nove aorus iz madjarske uzete)
 
Nisam ispratio post, ali nece bas svaka karta da radi sa istim overlclockom. Ja sam imao problem da mi jedna karta crashuje konstantno, doduse bio je 570 rig u pitanju.
Na odredjenom clocku je radila samo na nekim algoritmima, dok je na nekim crashovala.
Isto sam menjao riser, podesavao parametre u simpleminingu i na kraju sam digao ruke i rudario ono sto je radilo kako treba.
Pokusaj sa clockom, promeni pool i miner, pa vidi. Relativno su nove karte pa mozda i nemaju adekvatan suport i to je isto moguce.
Probaj simplemining, nece te kostati nista, instalacija je 20-ak minuta.
 
Nazad
Vrh Dno