Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Imam Palit RTX 3060 koja kopa ETH u desktop računaru. Besprekorno je radila par meseci, na v470.05 drajveru, sa prosečnih 45-46 Mh/s.

Juče u 18.20 brzina kopanja je odjednom pala na 25 Mh/s tokom rada (samo je mining program (Phoenix miner 5.5c) ) bio uključen.

Dakle, ništa nije pipnuto na računaru (doslovno), samo je hashrate pao odjednom sam od sebe. Restartovao sam komp, ništa.

Mašina je Pentium Gold G5420, ploča Asus Prime H310M-R R2.0 (PCI-E 3.0), Memorija Kingston DDR4 16GB (single).


Neka ideja šta se desilo?
Rekao bih da ti je windows uradio update i možda sada imaš novu verziju drajvera.
 
Verzija drajvera je odgovarajuća;

zHeWrPe.png


Skinuo sam i Phoenix miner 5.6d, nema promene, opet spušta na 25 Mh/s.
 
Pretpostavljam da nije, ne vidim kako bi to bilo moguće. Nisam u tom stanu trenutno gde se nalazi mašina, pratim situaciju preko Chrome remote desktopa.

U tu grafiku je bocnut HDMI koji je spojen sa LG TV-om. Do sada je radio kako treba.

No sada mi pada na pamet da si postavio dobro pitanje. Pošto sam od četvrtka van stana, da nije TV prešao u neko stanje "mirovanja" pa da više ne pušta signal na HDMI?

U stvari ne znam zašto je neophodno (a jeste) da je u grafiku bocnut monitor ili dummy plug?
 
Tehnički, kada je bocnut monitor, TV ili dummy plug, kakavu informaciju kartica dobija s (HDMI) konektora?

5 volti ili...?
 
Meni neće ni da se poveže preko AnyDeska kada nema uboden monitor ili dummy ;)
 
Ja ovih dana pustim karticu (3080) da kopa i izvucem hdmi i ubacim u konzolu.
Hashrate se ne menja, celu noc kopa najnormalnije.

Taj dummy mora za prvu seriju 3060 LHR kartica na kojima mora i taj prvi driver.

Ove nove LHR serije jos nisu probijene, i ne pomaze nista za sada.
 
Ma ova moja je mesecima kopala bez problema na 45-46 Mh/s, sutra će ćera da ode u stan i nabode dummy plug umesto HDMI-a pa javljam da li je uspelo.
 
@laki21
Mora biti aktivan tv/monitor (ugasio ti se tv), ne moze biti samo uboden. Ili Hdmi dummy.
 
Pozdrav, nudim prostor za rudarenje u centru Beograda na 20tak dana. Struja besplatna, a dogovorili bi se za kompenzaciju (fiksni trošak, plaćanje unaprijed). Za detalje, javite se u inbox.
 
50 riga znači 50 grafičkih? Ako si ozbiljno zainteresovan, mogli bi se dogovoriti da pogledaš i sam proceniš
 
Ja ovih dana pustim karticu (3080) da kopa i izvucem hdmi i ubacim u konzolu.
Hashrate se ne menja, celu noc kopa najnormalnije.
Taj dummy mora za prvu seriju 3060 LHR kartica na kojima mora i taj prvi driver.
Ove nove LHR serije jos nisu probijene, i ne pomaze nista za sada.
Ne kapiram, on prica za 3060 a ti za 3080. Kolko je tebi na toj 3080 hashrate?

Gledam po netu, i vidim da su poceli da prodaju 3070 i 3080 bez "Ti" sa limitiranim hashrate, ima li neko iskustva i postoji li nacin da se kartice raspoznaju pre kupovine?
 
Da da, nije ista kartica, zato sam i naveo da ne bude zabune.
Poenta mog posta je da ne zahteva cela serija 3xxx te dummy-je, vec samo neke karte i serije.

Moja 3080 je stara serija i daje 99 MH/s.

Verujem da sada ima novih 3080 i 3070 koje daju polovinu samo. Trebalo bi da su na kutiji oznacene kao LHR, ali me ne bi iznenadilo i da je neki proizvodjac "zaboravio" oznaku.

A Ti modeli su svakako ograniceni jos od starta..


Ja da sam na njegovom mestu bih probao komplet brisanje drajvera i instalaciju one stare verzije.
 
Taj dummy je trebao samo za gimnastiku sa 3060 bez "Ti" i za nijednu drugu kartu.
Hteo sam da kupim neke 3070 (bez Ti) jer vidim da im se cene spustila u neke normale ali bih hteo da vidim da li neko ima iskustva i da li je neko naleteo na limitirane karte bez oznake "Ti".

Sad sam naleteo na 3060Ti koja jasno u nazivu ima LHR ali ove 3070 nemaju.
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da je problem rešen.

Onog trenutka kada je ćera upalila TV, kartica je ponvo krenula "normalno" da kopa i sa 25 vratila se na 45-46 Mh/s.

Onda je stavila dummy plug umesto HDMI kabla, i kartica je nastavila da šljaka kako treba + mi je preko chrome remote desktopa povećala rezoluciju koju vidim.

Naravoučenije, možda nekome nekada posluži u budućnosti - LG smart TV (65") nakon što je 4 dana ugašen (preko daljinskog), prelazi u stanje "neaktivnosti" i HDMI koji je bocnut u njega ne daje više nikakav povratni signal.
 
Izgleda da sam uspeo da ulovim non LHR 3080 na jednom sajtu, tacan model je :
GAINWARD GeForce RTX 3080 Phoenix 10GB GDDR6X
Item no. 471056224-1952

Kada googlam taj product broj 471056224-1952 izlazi mi da je to stara non LHR serija.
Review-ova skoro pa i da nema, samo na par mesta sam nasao da je VRAM ok, i da su termal padovi relativno dobri.

Jos samo da dobijem potvrdu da je stvarno imaju na stanju i da vidim tracking sa posiljkom :)
 
Evo kako mozes da proveris o cemu se radi.
Gnw ima dodatak u oznaci "V1" za LHR modele.
MSI ima dodatak u oznaci LHR.
Asus ima dodatak u oznaci "V2".
Gigabyte je najopasniji jer nema u oznaci vec se treba proveriti revizija karte sto cesto nije moguce dok ne dobijes kartu.
Ovo sto sam na pisao ne uzimati zdravo za gotovo jer se moze desiti da distributeri "zaborave" da dodaju u oznaci.
Ja sam uspeo da nadjem par 3070 i par 3060.
 
Tako je, hvala, posle sam nasao na sajtu da je V1 verzija LHR.
Za ovu koju sam porucio se nigde nije spominjalo V1 ali to ne mora nista da znaci, mozda jednostavno nisu stavili u webshop potpunu oznaku.
I onda bi mi isporucili kartu pa da se zezam sa vracanjem itd..

Poslao sam im mejl da stopiraju i provere da li je obicna ili V1, i dok je prosao dan, nema je vise na stanju :)
Skoro pa je nemoguce vise naci stare non-LHR modele, a da nisu polovne karte vec nove u radnjama.
Bukvalno ostade jedino 3090 ako gledamo samo nove karte..

Elem, uspeo sam da iskopam relativno povoljno jednu GIGABYTE Radeon RX 6800 XT AORUS MASTER 16GB
Jeste da baca 2/3 od 3080 ali nema veze, posluzice i ona.
Deluje da ima dobro reseno hladjenje, super je za kombinaciju gaming + mining.
 
Poslednja izmena:
Ima li ko kakvog iskustva sa majnovanjem iz podruma? Naime kako su ove vrucine velike a i prebucno je planiram da rigove prebacim u podrum. E sad nemam predstavu sta i kako, tj da li mora da se odradi neka ventilacija-ima prirodan otvor ali mislim da ce morati jos nesto za dovod svezeg i odvod vruceg vazduha. Ako neko ima iskustva oko ventilacije neka pise.
Ja sam pre mesec dana rig prebacio u podrumu. Temperatura fantasticno prijatna i naravno obavezno vrata otvorena i po mogucstvu jedan ventilator iza riga da izbacuje vruc vazduh napolje. Trenutna temp. na rx 580 ne prelazi 60'.
 
Ubacio jedan fi250mm aksijlani ali opet vruce, grafike 3070-3080 i 3090 greju mnogo... sutra cu da uzmem jedan fi400 i mislim da ce da resi stvar. U principu sve grafike rade lepo osim jedne 3080 Gigabyte(uzeo sam 2 dok jos nista nisam znao a ni sad ne znam mnogo, i jednu sam vratio na reklamaciju posle par dana jer je hashrate padao na 40-50, trosila je vise struje i grejala se mnogo vise od ostalih, posle 15 dana dobijem istu takvu i ona sad radi super ALI ona druga Gigabiyte pocela da zeza tako da u zadnje vreme baca oko 82 i razmisljam se da joj zamenim padove mada cu tako izgubiti garanciju). Uglavnom vise Gigabyte ne razmatram. Ako je neko mecnjao padove neka pise kako se ponasala posle da mi da nadu :)
 
Ja bi trebao da menjam u toku ove nedelje pa cu javiti kako je proslo.
Inace i drugi proizvodjaci nisu bolji kod 3080, dobra vecina zahteva zamenu padova.
A sto bi gubio garanciju, ne kapiram? Gigabyte nema stiker kolko ja znam.
 
Nazad
Vrh Dno