Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Imam problem sa novim Clayom 10.2 izbacuje mi "Temperature control thread hangs,need tp restart miner!" I onda mi zakuca rig a ne restartuje ga...
 
Jel koristi neko XFX rx 570 4gb? Koji je hashrate i koliko vuce iz zida?
Unapred hvala
 
Oko 110w max
Nisam ni znao da i dal ima mining bios, odmah sam mu sljapio neki custom koji sam napravio
 
Oterao sam 470-icu u 29mh/s :D Videcemo dokle ce da teraju tako . . . :D
 
Male su razlile za utegnute karte, 15w max
Nisam se bavio kod njega maksimalnim utezanjem karti kao kod sebe, morao bih dane da provedem za 2-3 riga. Ako se dobro secam, stavio sam mu 99% safe V od 925mV
 
Poslednja izmena:
Koju verziju RX 570 bi valjalo uzeti za mining?

Na ovom sajtu gledam šta ima u ponudi: https://beta.toppreise.ch/
Uz to sam mislio i procesor Intel Pentium G4560, neki HDD koliko da radi ili ako može još bolje samo USB sa OS i programom za mining i sl.
Matičnu bih uzeo kod nas (ako je ima).
Koja je adekvatna matična za mining po mogućstvu sa 3-6 slotova za GPU ukoliko odlučim (kad odlučim) da dodam jos grafickih?
 
Ja imam samo ove
SAPPHIRE Radeon RX 570 Nitro+, Radeon RX 570, 4.0GB , 29.4mh/s

Nek se ostali oglase :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najbitnija je memorija,sve ostalo je nebitno,samo da imas srecu da bude elpida ili hynix jer je samsung nezahvalan za modovanje biosa i najmanje daje dok je micron katastrofa kod amd-a.
 
Drugari, ima li neko modovan BIOS ili neko resenje za Asus RX 570 Expediton 4GB Hynix memorija?? Vidim neki kazu da im karta trosi 60-80W..
Nesto mi ne polazi za rukom da joj spustim potrosnu ispod 120W za 27,5-28Mhz a temperatura ide preko 65 stepeni... U Afterburneru mi je Core Voltage zakljucan i sta god sam pokusao ostaje i dalje zakljucan. Power limit kad oborim obori mi i GPU Clock a samim tim i hashare...
 
Drugari, ima li neko modovan BIOS ili neko resenje za Asus RX 570 Expediton 4GB Hynix memorija?? Vidim neki kazu da im karta trosi 60-80W..
Nesto mi ne polazi za rukom da joj spustim potrosnu ispod 120W za 27,5-28Mhz a temperatura ide preko 65 stepeni... U Afterburneru mi je Core Voltage zakljucan i sta god sam pokusao ostaje i dalje zakljucan. Power limit kad oborim obori mi i GPU Clock a samim tim i hashare...

1) trixx 2) forsiranje napona iz claymore minera 3) edit powerplay tabele u biosu
 
Probacu...
Mada cackao sam podesavanja po BIOSu, smanjivao mV za memoriju i slaba vajda a onda sam menjao i vrednosti za GPU ali nista ne dobijam. Padne potrosnja ali i hashrate opadne bas vidno. Ispod 20MHs. E sad znam da je problem sto sam stavljao ko zna koje vrednosti..
Zanima me da li neko ima bas ovu kartu sa Hynix memorijom a da je voljan da podeli svoja podesavanja?
Nisam uspeo da nadjem vec neko gotovo resenje u vidu modovanog BIOSa za ovu kartu.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, da li neko ima sapphire rx580 pulse 8gb samsung (SKU 11265-05-20G)?
Probao sam biose sa antoracka, licno kopirao strapove, biose sa drugih sajtova nista ne pomaze,
kao da nece da se flesuje, ne baca preko 20mhs a-
Flesujem preko novog ati 2.7.7, novi drajveri i nista...
 
jel se ovajdio neko o majnerski fabricki bios na xfx 580 8gb? meni identican hash na oba rezima..
 
Kod mene nikako nije identično, hash je 24 a kad prebacim prekidač na majnerskom je 27.5 u biosu je vidim kopiran 1750 strap i taktovi su 1150/2100 umesto fabričkih 1366/2000.
Meni sad bacaju 31, isto na 2100 ali sa ubermix strapom
 
Za Samsung iskopiraj 1750 strap na gore, stavi 1150/2150, imaces ~30MH/s.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kod mene nikako nije identično, hash je 24 a kad prebacim prekidač na majnerskom je 27.5 u biosu je vidim kopiran 1750 strap i taktovi su 1150/2100 umesto fabričkih 1366/2000.
Meni sad bacaju 31, isto na 2100 ali sa ubermix strapom


Ali, koja je potrosnja? Ja sam uspeo da ih drzim na 29.7mhs, ceo rig od 6 kartica vuce 700w iz zida sa fabrickim mining biosom...
 
napravio sam odmah custom strap naravno nego reko da probam magiju :) ne znam sta je u pitanju zasto mi ide isto, nije ni bitno nego bzv pitam
 
Da, skroz sam zaboravio da je tih 27.5 mhs sa majnerskim biosom bilo na samo 1970 mhz jer su bile mešane kartice pa su sve zajedno radile na istom taktu iz AB. Na 2100-2150 bi bilo sigurno dosta više, ne znam tačno jer sam posle i menjao strap.

Ali, koja je potrosnja? Ja sam uspeo da ih drzim na 29.7mhs, ceo rig od 6 kartica vuce 700w iz zida sa fabrickim mining biosom...
Potrošnja je 75W iz gpuz. A na meraču ne znam tačno jer nisu sve iste kartice u rigu i još ove starije 470 ne mogu da se snađem u biosu da oborim napon pa ceo rig troši više nego što treba. Ove 580 sam spustio na 0.93 V
 
430d9da7fbf7459569a6fc6aee74daeb.jpg
 
jel ima iz Nisa neko da zna nekog iz KupujemProdajem? Tamo im je srediste. Dobio sam negativnu ocenu jer je musteriju zadesila mikron memorija u kartici.... Platicu, casticu nije problem, samo da se ispegla ovo, negativna mi jako rusi reputaciju
 
Poslednja izmena:
jel ima iz Nisa neko da zna nekog iz KupujemProdajem? Tamo im je srediste. Dobio sam negativnu ocenu jer je musteriju zadesila mikron memorija u kartici.... Platicu, casticu nije problem, samo da se ispegla ovo, negativna mi jako rusi reputaciju

Sredices lagano to, skidaju ocene za takve gluposti. Samo im pisi.


EDIT: Elem, pitanje za sve, koje 1200w napajanje za 6 kartica?
 
Nazad
Vrh Dno