Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ja za 60K ne nađoh nigde, čak ni kod Mađara...
A, i da sam je našao, ne bih je kupio do k ne izađu custom hlađene i to samo Vega 56...
Sa potrošnjom ne prelazi 200-210W a XMR se istera ok 2000h/s ;)
 
jos uvek preko 200w i preskupa za ono sto nudi, xmr je jedini coin gde se moze reci da je isplativa. Inace sta fali referentnom hladjenju? Ono cak moze da bude i bolje ako odradis ventilaciju kako treba jer ne rasipa vruc vazduh na sve strane.
 
Powercolor rx470 4gb red dragon jel ima neko strapove i bios?
 
Inno3d gtx 1070 50k na akciji. Sta mislite, vredi li uzimati
 
Moj post od pre neki dan .

"Ja imam power color 470-ke na njima su elpide.Custom strap na 1500 a podesavanja u afteru su core voltage -42,power limit 0 ,core clock 1150,memory clock 1950 daju 28, s tim da su ventovi na 60% a temperatura 45 stepeni. Ako neko ima bolja podesavanja slobodno neka kaze. "

Izmoduj bios sam. Sacuvas svoj originalni i primenis strap od gore, kasnije testiraj podesavanja . Pa javi rezultate
 
Stigao mi danas prvi AMD rig, znam da je bilo pisano 100x ali ako nekog ne mrzi da mi napise u 4-5 koraka, da ne gubim vreme, koji idu dag fix drajveri i koja je procedura tacno oko msi afterburnera mora li onaj beta ili radi normalan. Hvala. 480 nitro+ su kartice. Strapovi su vec utegnti
 
Akome je nekome prioritet potrosnja struje (kao meni) da podelim podesavanja za ETH solo.
Strapovi 1500 za sve tipove memorija, clock 1020-1060 zavisi od asic kvaliteta, memorija 1800-1950 (micron<samsung<hynix<elpida).
konkretno za claymora -cvddc 930 -mvddc 925 -cclock 10xx -mclock 1xxx
afterburner timeout start 20 -load profile x (20 sec za ssd, 35 za hdd) (profil za kontrolu venta i -96v) //ovo resava pucanje i reboot pri startu
Dobija se stabilan rad na 837mv i brzine od 25.5-27.
Potrosnja iz zida 615w-630w (gold, platinum psu) za 6x470(570), stabilno, hladno.
Kao sto rekoh ovde je prioritet struja.
P.S. Winter is comming :)
 
Kad modujes strapove, odradis patch da bi Win normalno vidio kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Akome je nekome prioritet potrosnja struje (kao meni) da podelim podesavanja za ETH solo.
Strapovi 1500 za sve tipove memorija, clock 1020-1060 zavisi od asic kvaliteta, memorija 1800-1950 (micron<samsung<hynix<elpida).
konkretno za claymora -cvddc 930 -mvddc 925 -cclock 10xx -mclock 1xxx
afterburner timeout start 20 -load profile x (20 sec za ssd, 35 za hdd) (profil za kontrolu venta i -96v) //ovo resava pucanje i reboot pri startu
Dobija se stabilan rad na 837mv i brzine od 25.5-27.
Potrosnja iz zida 615w-630w (gold, platinum psu) za 6x470(570), stabilno, hladno.
Kao sto rekoh ovde je prioritet struja.
P.S. Winter is comming :)
Samo sto -cvddc komanda ne radi na svim kartama, a na Strix 570 gde je radilo recimo, posle dag fix drajvera vise ne radi.

Sent from my S6 Edge
 
@goldi ako te ne mrzi baci magicnu formulu za max hash za 480 nitro+ 4gb elpida (tako kaze gpu-z dok polaris kaze elpida+hynix). Meni sa strapovima 1500 na gore cclock 1050 mclock 1950, stari drajveri klejmor 9.8 daje 23.23mhs
 
@goldi ako te ne mrzi baci magicnu formulu za max hash za 480 nitro+ 4gb elpida (tako kaze gpu-z dok polaris kaze elpida+hynix). Meni sa strapovima 1500 na gore cclock 1050 mclock 1950, stari drajveri klejmor 9.8 daje 23.23mhs
Ovaj strap ja koristim za elpidu 777000000000000022AA1C00AC615B3CA0550F142C8C1506006004007C041420CA8980A9020004C01712262B612B3715 i 1100/2070 0.86V

Probaj pa javi rezultate.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Odakle dokle lepim taj? 1500+?
 
Ok evo samo sa vidim sta je sad sa klejmorom. Nece da radi sa novim drajverom, stop working :)

@Slypire jel imas u polarisu kao 2 vrste memorija? Meni nudi odvojeno strapove za hynix i odvojeno za elpidu, a gpu-z kaze da imam samo elpidu
 
Poslednja izmena:
Ok evo samo sa vidim sta je sad sa klejmorom. Nece da radi sa novim drajverom, stop working :)

@Slypire jel imas u polarisu kao 2 vrste memorija? Meni nudi odvojeno strapove za hynix i odvojeno za elpidu, a gpu-z kaze da imam samo elpidu
Onda edituj za elpidu tako i meni pokazuje na nekim kartama

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kakva su iskustva sa MAdjarskim garancijama, u sucaju da nesto rikne ? Za koliko su duzni zakonski da isporuce novu grafiku nakon sto je prime ?

Ima li iskustava iz prve ruke :D ?
 
zavrasavaju granciju za 2-3 nedelje
 
Ok evo samo sa vidim sta je sad sa klejmorom. Nece da radi sa novim drajverom, stop working :)

@Slypire jel imas u polarisu kao 2 vrste memorija? Meni nudi odvojeno strapove za hynix i odvojeno za elpidu, a gpu-z kaze da imam samo elpidu
Editovao si pogrešne strapove, imaš tamo u listi 1: i 2:, koji god da si editovao sad prekucaj onaj drugi
 
Odlicno, hvala. Tek sam ih uzeo, pa da znam ako bude frke. Asus Strix 1070 8g 18 grafulja (nakon sto sam kupio vidio sam da ima dosta boljih i jeftinih i brzih (zotac, gainward), ali sta je tu je.

Da li su nekome od vas crkavale ove grafe i nakon koliko ?
 
Editovao si pogrešne strapove, imaš tamo u listi 1: i 2:, koji god da si editovao sad prekucaj onaj drugi

jasno probacu ali to ne verujem da ce biti resenje. Jer isti ti strapovi su radili na starom drajeveru. Sad nmg majner da pokrenem sanse nema. Probacu default bios (mada ga nemam moracu naci)

edit: nmg da sacuvam modovan bios sa 1750+ strapom ispise mi "could not find any recognizable digits", probacu obican polaris

edit2: nisam video da su to zapravo 2 strapa gore.. o boze...
 
Poslednja izmena:
jasno probacu ali to ne verujem da ce biti resenje. Jer isti ti strapovi su radili na starom drajeveru. Sad nmg majner da pokrenem sanse nema. Probacu default bios (mada ga nemam moracu naci)

edit: nmg da sacuvam modovan bios sa 1750+ strapom ispise mi "could not find any recognizable digits", probacu obican polaris

edit2: nisam video da su to zapravo 2 strapa gore.. o boze...
Nisu 2 strapa nego je forum verovatno sam dodao razmak negde...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
jasno probacu ali to ne verujem da ce biti resenje. Jer isti ti strapovi su radili na starom drajeveru. Sad nmg majner da pokrenem sanse nema. Probacu default bios (mada ga nemam moracu naci)

edit: nmg da sacuvam modovan bios sa 1750+ strapom ispise mi "could not find any recognizable digits", probacu obican polaris

edit2: nisam video da su to zapravo 2 strapa gore.. o boze...
Kako su radili kad kažeš da su to nove karte i da imaš 23 mhs. Kopirao si tajminge na strap koji se koristi za hynix memoriju, pošto ti je na karti elpida kao da je nisi ni modovao. Kopiraj na elpida strap i biće ok.
 
Nazad
Vrh Dno