Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

^Ja kolko znam 8, ali sam vidjao da radi kombinacija 8xamd+5xnvidia.
Tu jos mora neke egzibicije, tipa - pustis 3-4 puta miner da bi radilo, ili pustis amd na eth a nvidiu na zec.
Sve je to cirkus, zato sam i stavio 8 i cekam da nadjem resenje, ovoj simple miner mi je delovao kao resenje i sa njim rade 13 kartica ali nema valjanih drivera koji resavaju problem DAG fajla.
 
Sigurno je vec pisano o ovome ali trenutno ne mogu da nadjem.

Da li su za RX 580 stvarno potrebna oba konektora 8 i 6 pin, ili je 8 pin dovoljan?

I koje bi mi napajanje preporucili za 6 x RX 580 4gb ?

Hvala.
 
Jel i pitanju 2kW Leadex ili neka serverska?
Koliko kartica je max za win10?

Sent from my S6 Edge

Da Leadex, a za win 10 max je 8 AMD kartica.

Za sad ja ne vidim ista bolje od win 10, za Linux nema valjani drivera tako da je win 10 prvi izbor. max 8 kartica po rigu sve preko ne moze se podesit da fino radi (govorim o AMD kartama) ko zeli u egzibiciju AMD i nvidija na jednom rigu to moze ali nek mu je sa srecom :)
 
Sigurno je vec pisano o ovome ali trenutno ne mogu da nadjem.

Da li su za RX 580 stvarno potrebna oba konektora 8 i 6 pin, ili je 8 pin dovoljan?

I koje bi mi napajanje preporucili za 6 x RX 580 4gb ?

Hvala.

Dovoljan je samo 8-pinski, a sto se tice napajanja....po netu sam nalazio odgovore da je dovoljno 1300W...u mom rigu je trenutku serversko(industrijsko) napajanje od 1600w koje napaja kartice i rizere...ovo je privremeno resenje - pozajmio mi kolega dok meni ne dodje napajanje 2 x EVGA (750w + 850w)

Sto se tice ovog serverskog napajanja jako je dobro, ali je mnogo bucno ako neko pozeli da mu rig stoji u nekoj prostoriji gde se boravi....
 
Poslednja izmena:
Dovoljan je samo 8-pinski, a sto se tice napajanja....po netu sam nalazio odgovore da je dovoljno 1300W...u mom rigu je trenutku serversko(industrijsko) napajanje od 1600w koje napaja kartice i rizere...ovo je privremeno resenje - pozajmio mi kolega dok meni ne dodje napajanje 2 x EVGA (750w + 850w)

Sto se tice ovog serverskog napajanja jako je dobro, ali je mnogo bucno ako neko pozeli da mu rig stoji u nekoj prostoriji gde se boravi....

Hvala, sigurno ce biti dovoljno i 1200w. Negde sam procitao da su potrebna oba konektora dok negde samo 8 pin, zato bolje da pitam kakva su iskustva pre nego sto uzmem napajanje.

Da li neko ima iskustva sa Be Quiet dark power pro 11 1200W?
 
Za 6xRx580 je dovoljno kvalitetno 1000W napajanje, jer kad se pravilno podese rig trosi 700-780W.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni 5 rx 570 trose oko 780w i nece da ode ispod toga, jel mozda zbog novih drajvera?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Da Leadex, a za win 10 max je 8 AMD kartica.

Za sad ja ne vidim ista bolje od win 10, za Linux nema valjani drivera tako da je win 10 prvi izbor. max 8 kartica po rigu sve preko ne moze se podesit da fino radi (govorim o AMD kartama) ko zeli u egzibiciju AMD i nvidija na jednom rigu to moze ali nek mu je sa srecom :)
Ma Leadex je keva, nema boljeg.

Sent from my S6 Edge
 
Problem sa Gigabite gtx 1060 6gb

Na kartice Asus - Dual GTX1060-6G x 1 Asus - Dual GTX1060-6OG x 3 dodao sam GIGABYTE GeForce GTX 1060 DirectX 12 GV-N1060WF2OC-6GD 6GB 192-Bit GDDR5 . Sve se lepo digne pod Linuxom i pocne da kopa (claymor 9.8) ali ova kartica kopa bez OC 15.6 dok ostale sve 19.5 ?! Apdejtovan i driver i isto se ponasa ... jel ima neko neki predlog sta da probam ili kartica nije dobra ?!
 
isto kao na eth

zasto meni na eth daju 28 a sa istim podesavanjima na music 21.
Ja misli da na music sa povecanjem gpu cloka dobijam veci hashrate
Na eth su mi podesavanja -96mw 1070gpu 2030mem 28mh sa istim podesavanjima na music 21mh
Kad podizem gpu 1150 hashrate ide 23-24.
Saphire rx480 nitro 4gb hynix
 
Poslednja izmena:
Dovoljan je samo 8-pinski, a sto se tice napajanja....po netu sam nalazio odgovore da je dovoljno 1300W...u mom rigu je trenutku serversko(industrijsko) napajanje od 1600w koje napaja kartice i rizere...ovo je privremeno resenje - pozajmio mi kolega dok meni ne dodje napajanje 2 x EVGA (750w + 850w)

Sto se tice ovog serverskog napajanja jako je dobro, ali je mnogo bucno ako neko pozeli da mu rig stoji u nekoj prostoriji gde se boravi....

Kod mene 8 komada na tom serverskom od 1300w rade lagano i tako na 2 riga.

Sto se tice buke u pravu si, serverska definitivno nisu za sobu u kojoj radis ili spavas.
 
Zato sto se OCP na tom napajanju pali tek na 2600,2700W. Mnogo moze da povuče, izuzetno.

Sent from my S6 Edge
 
Meni 5 rx 570 trose oko 780w i nece da ode ispod toga, jel mozda zbog novih drajvera?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Mislim da drajveri nemaju veze s tim, kod mene je ista potrosnja i sa novim.

5 x 570 bi trebalo da moze da se namesti na oko 650w, ili manje.

Pogledaj na koliko ti sada stoje naponi, editovanjem biosa bi verovatno moglo da se nemesti da radi na 0.88mv - 0.90mv.
 
Nece da mi spusti napon ispod 1v preko ab, probao sam ali nesto ne smem da mrckam oko biosa

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Klokove namestas preko AB BETA 16, a napon za svaku pojedinacno kartu u TRIXX-u. Pokrenes AB i miner, ugasis kartice, pa u TRIXX-u namestis voltaze i pokrenes kartice.
 
Na ab sam smanjio max a ne znam koji trix radi na ovom novom driveru

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Skini najnoviji trixx, dzabe smanjujes na AB napon jer ne radi, ostavi na 0 napon u AB, a u TRIXX-u probaj -70 ili -100 pa na dalje, zavisi od karti.
 
Okej probacu sada, hvala ti
A na trixu mi pokazuje napon 54232 znaci samo smanjiujem polako na dole

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prevuci skroz slider u levo, najmanje je -200, kada kliknes na slider liniju spusta ili dize napon za po 25, pa ga onda na + - fino stelujes.
 
Da li ce da zapamti i posle restarta da uvek stavlja podesen napon, tj sad uvek kada restartujem program pokazuje mi +8v a u ab pokazuje -138mv

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Moraces svaki put posle resterta riga da namestas rucno, mada imas one profile, pa stavi na profil 1 tih -138 pa save, sledeci put ides na taj profil 1 pa na load i apply i tako za svaku kartu. Kada minimiziras Trixx on bude dole kod sata, obicno sakriven u onoj strelici, pa desni klik na njega da ga otvoris, nema razloga da svaki put pokreces novi trixx, ako si na to mislio na ono posle restarta programa, a ako si mislio posle restarta minera mislim da trixx zapamti podesavanja sve do restarta racunara, ali proveri za svaki slucaj.
 
@Kapuero Zašto ne bi radio napon u AB? Meni najnormalnije radi posao, s tim što ja čim ulovim dobra podešavanja sve upucam u bios da ne boli glava, AB onda eliminišem skroz. :smoke:
 
Kako menjas napon u BIOS-u? I na kojim kartama? Meni ko stanto odbija da saradjuju karte. Samo trixx radi posao.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
SRBPolaris alat napravljen od strane kolege sa foruma, imas temu posebnu. Jednostavno stavim fiksno napon koji zelim da bude u odgovarajucem polju i flesujem.
Probano do sad na desetinama razlicitih modela na novim driverima, jedini problem su pravile Msi 570 Armor OC Elpida koje nisam na kraju ni uradio vec vratio..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Polaris editor ili wattTool

d10a4a7bcc568f023a2d588d44882477.jpg

Za polaris nije potrebno menjati sve vrednosti kao na slici..

c3d4d389ff02708a57aa70de59f5625b.jpg


Sent from my HTC using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolega je rekao da nece da cacka napone u biosu, a napon u AB meni ne radi ni na jednom rigu, svuda moram da uradim postupak kako sam napisao gore da bih oborio napon, a i nije mi spusten napon u biosima, a i moguce je da neka verzija AB obara napon, claymore je rekao da ce ispraviti tu gresku u narednom mineru.
 
Narode vec godinu dve nisamu rudarskim vodama a kopao sam ltc i sad kad vidim koja mu je cena dodje mi dumrem :( ima li svrhe sad kopati imam 2x7950 grafike...Ionako ne stizem ni upaliti komp danima pa reko da postavim sve da kopa mozda se nesto i upeca?
 
Nazad
Vrh Dno