Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Taj extender na 3 slata radi ako ploca moze da isgura toliki broj GPU-va tako da pitanje koja ploca moze, mali ih je broj
 
Vidim da ovaj tip koristi extender
https://youtu.be/CsbEWP041AA
Ali naravno ploca je asus prime z270-a
Interesuje me dali na neka jeftina ploca sa 2-3 gpu slots i cena od 50 eur ovaj extender moze pomoci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne igrajte se sa jeftinim plocama da ne pogore :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I do grejanja i do otapanja, gledaj da molex konektor ima zicu od 0.5 kvadrata(citaj, pravljeni se cesto prave od 0.25 mm^2 ) da moze nositi do 5A struje(moze i vise, al ne na duge staze tipa 24/7 za ovaj posao). Vodi racuna od rasterecenosti napajanja, odnosno nemoj terati sa jedne grane gde imas molex output sve tri grafike, to je u najavi pozar. Optimalno, iznudjeno (ne idealno) resenje je da vodis sa dva molexa na jedan 6pin sa jedne molex grane. E sad koji su tvoji limiti to najvise zavisi od napajanja, nikako ne zaboravljaj GND njegovu debljnu zice, pogotovu u sistemima gde su ti grafike 8pin+6pin (tipa GTX 970)
U sustini tesko da ti se moze konkretnije pomoci bez da kazes(ili sam potrazis) specifikacije napajanja koje koristis i vrste kartice.
Sve od potrebne matematike ti je da 6-pinac daje 75w(na dve, u nekim slucajevima na 3... 12-voltne grane-linije), a 8-pinski 150w (na 3 ... 12v voda) sto ce ti dalje reci da svaka zuta zica nosi od 2-5A. Ako mozes da to izmenis sa molexima, sve ok, ako ti je molex grana "rated" na 75w+ ... sve ok. Al to moras videti u specifikacijama napajanja.

I da ...koji bre pretvarac?
 
I do grejanja i do otapanja, gledaj da molex konektor ima zicu od 0.5 kvadrata(citaj, pravljeni se cesto prave od 0.25 mm^2 ) da moze nositi do 5A struje(moze i vise, al ne na duge staze tipa 24/7 za ovaj posao). Vodi racuna od rasterecenosti napajanja, odnosno nemoj terati sa jedne grane gde imas molex output sve tri grafike, to je u najavi pozar. Optimalno, iznudjeno (ne idealno) resenje je da vodis sa dva molexa na jedan 6pin sa jedne molex grane. E sad koji su tvoji limiti to najvise zavisi od napajanja, nikako ne zaboravljaj GND njegovu debljnu zice, pogotovu u sistemima gde su ti grafike 8pin+6pin (tipa GTX 970)
U sustini tesko da ti se moze konkretnije pomoci bez da kazes(ili sam potrazis) specifikacije napajanja koje koristis i vrste kartice.
Sve od potrebne matematike ti je da 6-pinac daje 75w(na dve, u nekim slucajevima na 3... 12-voltne grane-linije), a 8-pinski 150w (na 3 ... 12v voda) sto ce ti dalje reci da svaka zuta zica nosi od 2-5A. Ako mozes da to izmenis sa molexima, sve ok, ako ti je molex grana "rated" na 75w+ ... sve ok. Al to moras videti u specifikacijama napajanja.

I da ...koji bre pretvarac?

(pretvarac sa molexa na 6 pin) napajanje je chiftec 1200 nitro plus (http://itsvet.com/proizvod/chieftec-nitro-bps-1200c-1200w/comp_comp_powersupply/48/600) a kartice su rx 570 8 gb 5 kom ploca ASRock H81 Pro BTC. Napajanje ce izdrzati sigurno ali ne znam kako da resim nedostatak 6pin kablova.
 
Pa tim adapterom resi ali obavezno koristi onaj koji ide sa dva molexa na 6 pin.
Danas sam prepakivao jedan rig i isti takav adapter, koji sam privremeno stavio, mi se samo raspao u ruci.

@Molex
Ja na svojim napajanjima svuda stavljam 0.75 provodnike, jeste da je previse ali je razlika u ceni tih provodnika smesna pa sto da rizikujem rig od 4000e :D
 
Da ne ulazimo sad preise daleko. Za RX570 taj 6pin je dodatno AUX naponski planiran(gotovo irelevantno).
Pretpostavljam da si svestan cinjenice da tu kartu neces(ne bi trebao) korisiti za majning sa stock podesavanjima. U krajnjoj liniji, proizvodjac se obezbedio da komletnu snagu kartici dopremis sa napajanja to podrazumeva, ako ti ikad zatreba (a nece) da mozes da joj uteras i 200w za neke hardcore overclock egzibicije, sto opet ti neces sigurno raditi em zbog vrucine, em zbog potrosnje, em zato sto ti ne treba ni za profitabilnost ... znaci ostaje ti ludost kao izgovor.
Na kraju je poenta da je mozes koristiti i samo sa jednim 8-pinskim(150w), ako jos zafali snage(a nema sanse) povucice sa ploce, odnosno ekstendera. Mislim da je TDP(thermal design power) te karte 185w znaci to je makasimalni maksimum predvidjene potrosnje, odnosno termalno si ogranicen, da ce poluprovodnici mozda poceti da otkazuju, ako karti budes dovodio(iz nekog cudnog razloga) vise snage ...
Naravno opcija sa 2x molex-om na 6-pin ti uvek ostaje kao legitimna, ne idealna, mogucnost.

Tu naravno imas jos jedan faktor obezbedjenja a to je ekstender koji se opet napaja sa napaajanja, sem ako si korisnik flat ekstendera bez posebnog napajanja na kojima nisu odlemljeni naponski vodovi, sto je opet ravno koriscenju IE i bing-a kao pretrazivaca, sto ce dalje reci ...digni ruke od posla na vreme. Poslednji pasus je saljivo-edukativnog karaktera
 
Moze da radi tb250 pro ploca na taj nacin sa 7 gpua, samo moras imati poslednji bios. I podesis u biosu tloud na 3,5gb i prebacis na majning mode.

Sto se razlike izmedju 6 i 6+2 pin pcie konektora tice:
https://forums.geforce.com/default/topic/472194/pci-e-power-cable-8-pin-vs-6-pin/
 
ovako je trenutno stanje sa grafickim kartama, sta savetujete da se uradi.
Hash rate deluje ok, ali temperature izgledaju previsoko. Radi se o 4x1080, nista jos nije namestano u afterburneru
Pogledajte prilog 232290
 
Poslednja izmena:
Pa stavi ventove na 55% rucno u ab i opasce temp

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
evo sada testiram sa smanjivanjem power limita, ali ne znam do koliko da idem. Ako spustim na 70, i dalje daje isti hash, ali su temperature dosta manje. Da li postoji neki razlog zasto ne spustati iznad, ili ispod neke granice? Vidim da u zvanicnoj temi minera(ewbf) neko tera power limit na 60 isto sa 1080 karticama
 
Pa što niže to bolje, samo da ostane stabilno... Niži napon = manja potrošnja, manje grejanje

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da, ali vidim da covek kaze da ne treba ispod neke granice, pa zato pitam :)
Trenutno 65 power limit, core clock +100, mem clock +400, ventovi fiksni na 50%, kartice daju oko 520-540 sola.
Temperature 62 64 59 57 za sada, izgleda je ovo druga kartica neka problematicna :)
 
Nije problematicna nego se nalazi u sendvicu izmedju dve kartice i ne moze da se ohladi kako treba.
 
Na ventove misli da ne trebaju ispod xx

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Istina.. elem posle jos malo podesavanja ovako to izgleda.
Za sada ce da radi tako, a sutra cu da probam da se prebacim na ovaj lbc, posto je trenutno profitabilniji.
Ako graficke trose oko 480, to znaci da ceo rig trosi oko 600w recimo? procesor je obican celeron
Pogledajte prilog 232318
 
Ma trose ko sibice, kakav bre info iz minera, to moze macku o........
 
Nazad
Vrh Dno