Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Pheonix mi je rekao da 390 i nisu bas najbolje za kopanje iz tih razloga, zato sam razmisljao sa uzmem 380.
Ali ne znam koja je najbolja, ima dosta varijacija i poizvodjaca.
Ne znam da li je potrebno da uzimam Corsair 1500 dosta je skupo, Platimax 1700 je 125e jeftiniji od njega.
 
sutra treba da pustim jedan rig koji sadriz 5x R9 270 , sve su maximalno utegnute na 900/1400 sa naponom od 975mv + jenda 7950-ica na 900/1250 sa naponom od 963mv , i sve to na Silver Stone Strider Pus od 850W.

pitanje glasi:
Dali ovo napajanje moze da potera gore navedeni rig, naravno kopa se ETH???
 
Poslednja izmena:
skidaj oglas dobices ban....



sutra treba da pustim jedan rig koji sadriz 5x R9 270 , sve su maximalno utegnute na 900/1400 sa naponom od 975mv + jenda 7950-ica na 900/1250 sa naponom od 963mv , i sve to na Silver Stone Strider Pus od 850W.

pitanje glasi:
Dali ovo napajanje moze da potera gore navedeni rig???
Je li se ne smije prodavati nikako na ovom forumu?Mislim,ovako kad čovjeku nešto ne treba više kao sad meni,ne mislim na neku trgovinu.Vidio sam da piše: "U skladu sa pravilima foruma, reklamiranje usluga, firmi, doo sajtova i sl. u potpisima (signature) nije dozvoljeno.", pa sam onda kontao da može neko nešto da oglasi u svojoj poruci pošto nije navedeno da se u poruci ne smije prodavati.
 
Poslednja izmena:
sutra treba da pustim jedan rig koji sadriz 5x R9 270 , sve su maximalno utegnute na 900/1400 sa naponom od 975mv + jenda 7950-ica na 900/1250 sa naponom od 963mv , i sve to na Silver Stone Strider Pus od 850W.

pitanje glasi:
Dali ovo napajanje moze da potera gore navedeni rig, naravno kopa se ETH???

vidi druze tih 5 kom na tom naponu trosi manje od 600w pa ti racunaj
 
to je budzevina sa kablovima, ja se ne bi igrao sa toliko kartica na tom napajanju, koliko god da trosile...
 
realno imam dovoljno kablova, pitanje je samo potrosnja, ako Phoenix kaze da su ispod 600w a ja sam racunao da su ~550+-20W i ova 7950 ovako utegnuta nije vise od 140W onda bi trebalo da bude pasent...

ok, naso sam jedno Enermax 82PRO+ 385w pa cu dve 270-ice da poteram na njega ...
 
Poslednja izmena:
Pheonix mi je rekao da 390 i nisu bas najbolje za kopanje iz tih razloga, zato sam razmisljao sa uzmem 380.
Ali ne znam koja je najbolja, ima dosta varijacija i poizvodjaca.
Ne znam da li je potrebno da uzimam Corsair 1500 dosta je skupo, Platimax 1700 je 125e jeftiniji od njega.


ako ides na 6x380 V1200 minimum ako mogu na -100mV da rade ili nize jos bolje taj enermax 1700W je dobar sigurno ali i skup. Mozda ti je pametnije da ides na 4 karte sa Enermax Lepa 1000W zbog cene oko 110e ako ti potvrde kolege da je solidno snage ima sigurno po specifikacijama fali jedan kabel ali to se adapterima nadoknadi. Nema nekog izbora od tih jacih napajanja utanjilo vec mesecima.
 
mi radi
Pheonix mi je rekao da 390 i nisu bas najbolje za kopanje iz tih razloga, zato sam razmisljao sa uzmem 380.
Ali ne znam koja je najbolja, ima dosta varijacija i poizvodjaca.
Ne znam da li je potrebno da uzimam Corsair 1500 dosta je skupo, Platimax 1700 je 125e jeftiniji od njega.
I ja sam ,bar čitao, da se R9 390 griju puno,ali za MSI i Gigabyte. Zbog toga,ali i зато што поседује најновију верзију награђиваног Три-Х хладњака сада са двоструким кугличним лежајевима у сваком од три вентилатора за већу поузданост и koji su znatno dužeg radnog vijeka od dosadašnjih,ja sam kupio SAPPHIRE NITRO Radeon™ R9 390 8G with back plate,1040MHz (http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=FF539E23-7718-4BDE-9E02-CF174D2BFCC2&lang=eng). Једна од бакарних цијеви је пречника 10 mm i odvodi toplotu odlično a i hladnjak,kao i sama grafička je izuzetno dug (grafa je duga 308 mm),ali je karta ostala u okviru dual - slot hlađenja. Poredjenja radi,temperatura je dosta niža nego na mojim MSI 7950 OC iako 7950 rade na promaji i prostorija je prilično rashladna (ako im ne smanjujem napon - sa smanjenim naponom je drukčije znatno,ali opet prostorija je mnogo hladnija i svaka grafička ima dodatni hladnjak sa ventilatorima od 120 - 130 m kubnih na sat). Safirka R9 mi radi u dnevnoj sobi gdje je prilično toplije,overklokovana je na 1140 MHz za GPU,kućište je zatvoreno,u kućištu radi i i XEON E5 2670 koji je prilično topao zbog 8 fizičkih jezgara (75 - 77 st. Celzijusa),ispod grafe je odmah zvučna priličnih dimenzija pa grafička ima malo prostora da povuče svježiji vazduh,FULL HD video na svemu piči bez artefakata i non - stop na računaru radim nešto (ili ja ili brat) i temperatura je samo 76 stepeni Celzijusa i ventilatori se okreću na samo 56%. Da je grafa tamo gdje su i MSI 7950 OC mogu samo da pretpostavim fantastičan rezultat. Evo dokaza:
Pogledajte prilog 201774

Inače,Enermax je odličan,ja imam jedan Enermax Platimax od 1500 W kojeg inače prodajem ali na njega može 5 grafičkih karti. Na mom kojem prodajem može 5 X 7950. Nema konektore za 6 grafa a i ne može tjerati 6 x 7950 (kod mene su radile 4 x 7950 MSI OC + 1 x 7970 SAPPHIRE 7970 VAPOR-X gigahec edicija,ali samo u ETH modu,a na ETH + DCR napajanje se je restrtovalo).
 
Poslednja izmena:
jučer sa m pustio dvije kartice r9 270x i troši mi 289W struje....bat file mi je bez ikakvih klokova...dali je potrebno spuštat napon ili ih klokati..ili da ostavim ovako
 
Ima li neko 280 dual-x (bez X), koliko trose, bacaju i na kojim taktovima?

Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Odlucio sam se ipak za 4 karte, pa cu da uzmem 2 riga u tom slucaju.
Planirao sam erh+dcr, ovu konfiguraciju cu da uzmem, moze da izgura sve bez problema zar ne ?
Pogledajte prilog 201797

Edit;
Jedino mozda uzmem MSI jer sam cuo da su hladnije malo, uzeo bih najradije safir ali je garancija 2 godine a kod ovih 3.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sve gura bez problema. Nije toliko bitno ali ja ne bih bockao 8GB rama. Trenutno zauzeće sa claymore minerom je na mom kompu samo onoliko koliko uzme os tj. 1,2GB.
1c9e32aacd836b6849e0e669028e4bcd.jpg


Edit:preporuka za msi, vredi razlike u parama pošto imam gigabyte i msi rigove.
 
Poslednja izmena:
Ma jeftina je memorija cepaj 8gb, dok nije bilo ovog minera 4gb raama je bilo knap za neke rigove i malo

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Sa drugim minerima mi se zauzeće rama penjalo na os+dag i to je to. U svakom slučaju nije preterano bitno, neće ništa faliti ni sa 8GB.
 
Pa zato i uzimam 8 za svaki slucaj, a nije nesto skupo pa da se stedi niti ce propasti :D
 
Pa ok naravno. Na tri riga je vajdica između 60 (30EUR za 3x2GB) i 120EUR a i dodatna memorija uvek može da se bocne. Kako ko voli...
 
Poslednja izmena:
Odlucio sam se ipak za 4 karte, pa cu da uzmem 2 riga u tom slucaju.
Planirao sam erh+dcr, ovu konfiguraciju cu da uzmem, moze da izgura sve bez problema zar ne ?
Pogledajte prilog 201797

Edit;
Jedino mozda uzmem MSI jer sam cuo da su hladnije malo, uzeo bih najradije safir ali je garancija 2 godine a kod ovih 3.

ne treba ti to napajanje LEPA BM radi savrseno i bolje uzmi MSI karte mnogo su bolje od Ga
 
A kako resavate problem sto nece ova h91 aniversary ploca da prepozna kartu u pcie x16 slotu kad je na extenderu 1x-16x????
 
Poslednja izmena:
Kod mene je sa usb ekstenderima radilo pod uslovom da misliš na h97.
 
Poslednja izmena:
u pravu si H97, vec sam prso ... :(
Verovatno bi radelo na 16x-16x, ako ima neko da proda molim u inbox???
 
Poslednja izmena:
Ajde dam ti ja jedan usb ako nemaš pa bockaj, baš me zanima da li će da radi pošto je meni radilo a posle sam okupirao glavni slot sa karticom.
 
@miljan
hvala brate ali nemoj, nikako ne varim te usb extendere...

tacno je do toga samo, kad ubodem kartu u slot sve radi kako treba... kupicu jedan 16X-16X i resen problem... Vidim ima novi bios za ovu plocu, mozda on reseva problem...
 
Ako odustaneš od ploče imam još jedan predlog, imam ja jednu novu neraspakovanu H81M, domaća garancija, greškom uzeo a malo mi je 4 slota pa da menjamo.
 
Poslednja izmena:
Naravno da necu da odustanem makar je i dletom sredjivao...
 
Zex mislim da je neko pominjao (ako se dobro sećam) neko podešavanje u biosu da se za glavni stavi pci-e x1 i da se onda sve karte prepoznaju sa x1 extenderima...
 
eto ti, sad cu da prorckam :)
Naso nesto PCIE link speed i u opcijama gen 1,2,3.. Dal je to???
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno