Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

U americi sve veliko :) nego, sto mislite da cete prestati kopati. Izmislicr Vitalik neki novi vazduh za dokopavanje :)
 
Eno izasao i scrypreterum :p fali i etherumetherum :p

Nego koja je adekvatna zamena za 280x asus od novih kartica u radnji

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Eno izasao i scrypreterum :p fali i etherumetherum :p

Nego koja je adekvatna zamena za 280x asus od novih kartica u radnji

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

R9 380X opet ganjas sa 3god garancije i po mogucnosti samsung/hynix memorija ;) u Eth-u ce sigurno bolje kopati, a druge novcice vjerovatno slabije.
 
GV-R795WF3-3GD REV 2.0 jel ima neko ovu gigabyte 7950 windforce3?
imam 7870 wf3 i gpuz prikazuje sve sto treba,temp VRM npr,dok kod 7950 to nepostoji u gpuz
7870 u AB mogu da pomeram napon,dok kod 7950 nepromenjivo
dal je ta 7950 flesovana lose il sta?tuce 20mh na 1000/1250 V1.13
 
epa bogami i nece kopati bolje jer asus r9 280x je brza, hladnija i bolja kartica od 380x, a pogotovo sto 380 i 380x daju isto

macola
ta ga karta je verovatno flashovana i po onome sto kazes radi odlicno mali clockovi i napon , sto ce reci sve ok
 
Poslednja izmena:
samo da Polaris ne budu jos gore kopale,nadam se da nece i ocekujem hesh koje sada daju 290x/390x,a da trose malo
 
Poslednja izmena:
epa bogami i nece kopati bolje jer asus r9 280x je brza, hladnija i bolja kartica od 380x, a pogotovo sto 380 i 380x daju isto

macola
ta ga karta je verovatno flashovana i po onome sto kazes radi odlicno mali clockovi i napon , sto ce reci sve ok

Nisi procitao dobro :) napisao sam za eth i da trazi samsung/hynix i takve karte daje malo vise od R9 280X
 
Na kraju, da li je neko uspio da podesi ovu ploču i RIG-u sa 4 kartice?

e8d8513fc200f7499e6500a8177075a0.jpg
476bbb45fe8b5a884185bcaa11aec446.jpg
 
@Fenix, goldi

Lipco mi jedan asus pa zato pitam, kad sam uzimao davao sam 10k vise nego sto je kostao safir dualx, i necu sad da mi nude neko njesra, za memoriju znam, samo me zbog hladjenja interesuje, znaci da trazim msi 380x ili povracaj novca? Koja je jos dobra? Pa i da uzmem asusa mada rekoste da ne valja?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
kad su pre krenule da crkavaju te 380-ice nije mi jasno ...
 
ja sam govorio o ASUS 3 slotnim kartama sve posle toga nije nista bolje od ostalih, cak sta vise MSI ima trenutno hladnije karte
 
@Fenix, goldi

Lipco mi jedan asus pa zato pitam, kad sam uzimao davao sam 10k vise nego sto je kostao safir dualx, i necu sad da mi nude neko njesra, za memoriju znam, samo me zbog hladjenja interesuje, znaci da trazim msi 380x ili povracaj novca? Koja je jos dobra? Pa i da uzmem asusa mada rekoste da ne valja?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

JA koliko znam ne postoji MSI R9 380X Gaming :( moraces da trazsi nesto drugo, najbolje bi bilo da ti vrate lovu jer je sigurno fina cifra u pitanju cim si je platio 10k vise od safira dual-x.

Za hladjenje ne znam koja je najbolja od R9 380X kartica, vjerovatno sapphire nitro samo mana garancija 2g i elpida memorija. XFX koliko sam vidio isto, MSI nema u ponudi R9 380X gaming tako da bas i nemas nekog izbora kod R9 380x kartica.
Gigabyte nisam nikad preferirao kao proizvodjac za AMD kartice a i R9 380X ne djeluje mi nimalo dobro, malo hladjenje, cisto sumnjam da obavlja kvalitetno posao. Mada kao sto @phoenix kaze ne moze se nista mjeriti sa troslotnim asusom sve sto je izaslo kasnije u tom segmentu ne moze se mjeriti.
 
Poslednja izmena:
@Fenix, goldi

Lipco mi jedan asus pa zato pitam, kad sam uzimao davao sam 10k vise nego sto je kostao safir dualx, i necu sad da mi nude neko njesra, za memoriju znam, samo me zbog hladjenja interesuje, znaci da trazim msi 380x ili povracaj novca? Koja je jos dobra? Pa i da uzmem asusa mada rekoste da ne valja?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

Ako mozes uzmi pare pa kupi 480X za mesec-dva, ili vijaj polovne 270x 2-3 komada i kopaj exp dok ne dodje 14nm...
 
evo sad su i kod nas poceli da reklamiraju da uz 380ke dobijes Ashes of the Singularity kod....i naravno link ka amd sajtu...a ja sam se 2 nedelje svadjao sa madjarima i amd suportom i dobio sam da nekazem sta a ne kodove za igru :mad:
kad pitas prodavca on ne zna nista i uputi te na amd suport a kad njih kontaktiras upute te ka prodavcu....
 
Nema Nešiću bojazni da će pokušati da ti uvale nešto što ti neodgovara, evo pošle nedelje su mi odobrili razduženje za MSI 7950 TF3 bez problema, nema više ta kartica i lepo mi ponudili pare ili da izaberem nešto drugo... već 10-tak dana je prošlo a ja se nisam smislio nekako mi 380 sa 2gb skupe da ima sa 4gb za 27k din uzeo bih bez razmišljanja.....
 
zex, kod nas se i dsobijao kod, pise na sajtu, meni istro nisu dali kod dok ih nisam smorio vise, na kraju mi dali kod hitmen, ali mislim da sam trebao da dobijem 2 koda ali nisam siguran bio pa ih nisam smarao vise

ok, kad idem za bg odnecu kartu, posto je tamo uzeta
 
kod madjara nista...na kraju su ubacivali u asuse WoT neku premium opremu.....ma....al ajd sto madjari nisu dali nego i amd suport nista....
kad sam pitao madjare trazili su mi ss ili kopiju mail-a gde pise da se dele kodovi, kad sam im sve to dostavio onda su u mail-u videli da pise, ukoliko prodavac ne moze da vam izda kod kontaktirajte suport, pa me je prodavac otkacio pisi njima mi ne znamo nista, kad sam se ponovo obratio suportu, odgovor je bio , to je posao porodavca da deli kodove oni nemaju veze sa tim kontaktiraj prodavca...2 nedelje prepiske, otkacio sam sve nema kodova i gotovo :mad::smash:
 
prodavac ti daje kodove, ne amd suport, na sajtu odakle kupujes mora da pise da daju kod, od ovih sto donose od madjara svi su mi rekli da ne ide kod, samo je jedan rekao istinu da idu kodovi ali da ih oni tamo grebu (madjari u prodavnici) i iskoriste tako da ti ne znaci nista, dodju iskorisceni

nego koji ono program za kliktanje smo koristili da iscupamo koine sa notrolla? kasko bese ime
 
Poslednja izmena:
Da ne trolujem ETH temu. Dajte mi predlog za ploču gde radi 5x GPU- amd 380 a provereno, nebitno dal je intel ili Amd.
 
ASUS Z170-P D3 još jedna ploča na kojoj rade 4 kartice i to svaka sa USB x1 extenderom.
Mada, ova ploča i nije baš najjeftinija, ali meni je odgovarala zbog 1151 socket-a.
 
GA-970A-DS3P i asrock H81 Pro-G i GA F2 A88X D3H su mi favoriti videcu sta cu naci naj jeftinije. Hvala na brzim savetima :wave:
 
Da znam tu ploču ima je moj drug. Al nismo kačili 5 grafa pa ne znam jel radi ok a i bilo je ponestalo pre mesec dana možda se pojavila da skroz ok plojka.
 
Od 380-ki šta izabrati SAPPHIRE, MSI, ASUS? Za Sapphire imam jako dobru cijenu.
Već imam dvije ASUS-ove, pa bi to sa njima upario.
 
Safir ili MSI

Ima neka preporuka za 775 plocu na kojoj provereno rade 4 grafike? Naravno, ne mora P5Q Deluxe ili slicno, nego neka "normalna"
 
Nazad
Vrh Dno