Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

65pl
746fc16c6bdacfb7bd1e3b6256945b37.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
To znaci da sa 6x1070 dovoljno 1000w napajanje, nema potrebe za 1200. Ustedi tamo pare ako mozes
 
Poslednja izmena:
Gledam EVGA napajanja upravo od 1000w a cene su od 180e do 25oe...i ko da bude pametan tj sta izabrati?Ili neki drugi model?
Pa ne znam da li se natezati sa 1000w ili biti 100% siguran sa 1200.Naravno i meni je u cilju da ne pucam pare tamo gde ne trebam vise nego sto bi trebalo a opet ne bi da imam velikih problema zbog 50-100e ukupno na kraju.
Ovo je npr 170e ili je bar bilo

LC Power Platinum Series LC1000 V2.4 1000W
 
Poslednja izmena:
Kad sam ja sklapao drug mi je savetovao evga, on to napajanje ugradjuje stalno i nikad se niko nije zalio, kaze da su jedina napajanja koje mu nisu vracali, ja sam uzeo 1200w zbog sedme karte, koju planiram u buducnosti

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Predpostavljam da ces i ti da smanjis na grafickama power limit i trosice ti onda oko 750w.
 
Poslednja izmena:
Eth+lbc sa 80pl
88ae4c0fee99569fcd69685ab0390a9e.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
XFX RX 580 8GB OC XXX Edition dolazi sa Samsung memorijom i kidaju kako rade.
Svaka preporuka!
U Mađarsakoj 310€/kom

Hvala na preporuci, najbolje sto sam nasao je RX 580 GTS XXX Edition OC 4 GB za 300e i 3 god garancije ( preko madjara)

Sve ostalo je dosta skuplje i uglavnom samo sa jednom godinom garancije.
 
65pl
746fc16c6bdacfb7bd1e3b6256945b37.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
To znaci da sa 6x1070 dovoljno 1000w napajanje, nema potrebe za 1200. Ustedi tamo pare ako mozes
Covece potrosnju mozes spustiti i na 500w da li to znaci da treba da kupuje 600w napajanja za 6x1070????
Nemoj ljudima davat takve savete napajanje se uzima za pl 100 a kasnije se spusta po zelji

I ne treba zaboraviti pikove zato je nacin na koji meris potrebno napjanje sasvim pogresno, jer se moze desiti da 5x1070 preopterete i bolje napajanje od 1000w! pa cak i sa ogranicenim PL-om
 
Poslednja izmena:
Hvala na preporuci, najbolje sto sam nasao je RX 580 GTS XXX Edition OC 4 GB za 300e i 3 god garancije ( preko madjara)

Sve ostalo je dosta skuplje i uglavnom samo sa jednom godinom garancije.
Poslaću ti na PP broj od čoveka za RX 580 GTS XXX 8GB ali sam dobio 310€ za 10kom odjednom!
 
kad upalim graficku sa procesora dobijem samo crni ekran, pa vadim bateriju i ponovo sve namestam u biosu. kako to namestate? inace mi monitor radi preko bilo koje graficke
 
Imam dva identicna riga sa po 6 grafika nvidia p106 sa micron memorijom. Jedna radi perfektno i sa ETH i na ZEC-u a druga na Zecu radi perfektno a kada sam probao na ETH stalno puca. Da li ovako moze da zeza neki raiser, jer do podesavanja nije 100% identicne su masine cak sam i smanjivao memori clock na ovoj sto zeza i uvek isto. Puca tako sto pocne u claymoru da vrti crvena slova, pokusa da restaruhe i onda krene sa 5 grafika i tako radi ok. Ako moze neki savet odakle poceti ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledam ovde preporuke za napajanja za 6x1070. Sta vam je ljudi, kakvo napajanje od 1000w. Minimum 1200.
JA imam na svom rigu od 6x Asus Strix 1070, napajanje Evga 1300w gold. Isto mjerim potrosnju sa wifi uticnicom TP link hs110. Potrosnja za jedan rig na zecu. Power limit je na 100 je 1050w
Na ethiriumu je oko 750w cini mi se po rigu, ali ETH ne kopam.
Koliko solova izvlacite na ZEC-u sa ovom grafikom ? Kod mene je od 485 do 500 sola sa novim ZM minerom za windows (EWBF mi je davao 20 sola manje po karti na istim postavkama).
Koji driveri su vam se najbolje pokazali za ove grafe ?


Pogledajte prilog 238803

Pogledajte prilog 238804

Pogledajte prilog 238805
 
Poslednja izmena:
Pa niko ne drzi napon na def, kad se sve to lepo indervoltuje i podesi moze 1kw lepo da sljaka

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da novopeceni strucnjaci ce da kopaju sa napajanjima odvrnutim preko 90%, jos ce da gledaju da je sto jeftinije, a u sebe su sigurni jer znaju da grafika ama bas nikad nece povuci viseo od 65% svog potencijala, naravno i potrosnja je konstantna kao kad upalis sijalicu! :mad::wall:

Drugo je ljudi ETH za AMD koji daleko stedi struju, na NV se kopa cela lepeza coina koji trose neki i skoro duplo vise od ETH-a!
 
sta mislite o napajanju Cooler master G750M 750w,bronze , za tri kartice rx470 8gb sapphire?
 
Hocu da uzmem Zotac 1070 mini x6.Na stranom nekom forumu sam citao da uz odredjena podesavanja daje oko 460 sola pa me zanima da li je neko ima obzirom da je mnogo jeftinija od asusa i ostalih?
Pa recimo da bi i ja uzeo evgu 1300 vidim da je oko 280e.Samo ta podesavanja i stelovanja blage veze nemam pa se nadam nekom linku ka njima i koji program koristiti,win...?Sta je na kraju pametnije i ima li razlike...1x 1300w iki 2x 650-750w??
 
Poslednja izmena:
Jedno je uvek bolje bar po meni, ja imam 6x rx470 potrosnja malo nesto preko 700w napajanje corsair rm1000x na par rigova i rade vec skoro god dana bez greske. Zato kazem kad se sve to lepo podesi nema frke sa kvalitetnim napajanjima

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Manje sanse da zaznu nesto... a i da dodje do nekog kratkog spoja ili bilo cega celo napajanje se gasi, a ovde drugo nastavlja da radi, jednostavno iako i sa 2 napjanje sve moze da radi super, jedno je sigurnije....

Po meni dva napjanja samo kad nemas drugu soluciju, ili kad ides na rigove sa 7+ grafika pa i nemas neki izbor
 
Poslednja izmena:
Gledam ovde preporuke za napajanja za 6x1070. Sta vam je ljudi, kakvo napajanje od 1000w. Minimum 1200.
JA imam na svom rigu od 6x Asus Strix 1070, napajanje Evga 1300w gold. Isto mjerim potrosnju sa wifi uticnicom TP link hs110. Potrosnja za jedan rig na zecu. Power limit je na 100 je 1050w
Na ethiriumu je oko 750w cini mi se po rigu, ali ETH ne kopam.
Koliko solova izvlacite na ZEC-u sa ovom grafikom ? Kod mene je od 485 do 500 sola sa novim ZM minerom za windows (EWBF mi je davao 20 sola manje po karti na istim postavkama).
Koji driveri su vam se najbolje pokazali za ove grafe ?



----------------------------------------------

Druze koje su ti tacne oznake modela asus kartica?
Da li su obicne strix ili OC verzije?
Skoro svaka daje 500 sola?
Znas li cene?
 
Od koga uzimate karte i ko je trenutno najpovoljniji od ovih "Madjara" na KP?
Da li neko ima 6x MSI 1070 Gaming X 8GB u rigu i kako mu isti ponasa sa ovim grafama?
 
Gledam ovde preporuke za napajanja za 6x1070. Sta vam je ljudi, kakvo napajanje od 1000w. Minimum 1200.
JA imam na svom rigu od 6x Asus Strix 1070, napajanje Evga 1300w gold. Isto mjerim potrosnju sa wifi uticnicom TP link hs110. Potrosnja za jedan rig na zecu. Power limit je na 100 je 1050w
Na ethiriumu je oko 750w cini mi se po rigu, ali ETH ne kopam.
Koliko solova izvlacite na ZEC-u sa ovom grafikom ? Kod mene je od 485 do 500 sola sa novim ZM minerom za windows (EWBF mi je davao 20 sola manje po karti na istim postavkama).
Koji driveri su vam se najbolje pokazali za ove grafe ?



----------------------------------------------

Druze koje su ti tacne oznake modela asus kartica?
Da li su obicne strix ili OC verzije?
Skoro svaka daje 500 sola?
Znas li cene?

Pogledaj screenshot, postavio sam koliko daju na prethodnoj stranici i moje clockove :D Nije OC verzija. Obicna Asus Strix 1070 8G
 
Poslednja izmena:
Pogledaj screenshot, postavio sam koliko daju na prethodnoj stranici i moje clockove :D Nije OC verzija. Obicna Asus Strix 1070 8G



Ono sto pise Darko rig?Na slici?
Jel to nesto za pracenje ili kao na what to mine ukucas hash i izbaci koliki je profit?
Pa ti rezultati su super,ove Zotac sto sam merkao,nocas na poslu sam citao o njima i razocarao se...jesu jeftine ali daju do 415 sola maximalno,to je bas malo kad pogledas spram ovog tvog.
 
Ono sto pise Darko rig?Na slici?
Jel to nesto za pracenje ili kao na what to mine ukucas hash i izbaci koliki je profit?
Pa ti rezultati su super,ove Zotac sto sam merkao,nocas na poslu sam citao o njima i razocarao se...jesu jeftine ali daju do 415 sola maximalno,to je bas malo kad pogledas spram ovog tvog.

Novi zm miner od prije dva dana daje 20 sola vise po kartici. PRobaj njega. Ovaj program je vrhunski, mislim da nista bolje trenutno ne postoji. Naziv je ETHControler, ovo sto vidis na phonu. (https://ethmonitoring.com/) Imas potpunu kontrolu nad rigovima,pracenje live kao sto vidis na slici, mozes na phonu pratiti i konzolu i reboot kompa raditi/minera. NAmjestati notifikacije ako se smanji hashrate da ti zvoni phon, ako je offline miner itd.... Jedan rig je besplatan. Svaki sledeci 2$ po rigu mjesecno (mada imas i popuste).

Uputstvo kako sve podesiti imas OVDE Ja se nisam mogao snaci, tj, nisam dobro podesio bio i javio se na chatu na stranici ethmonitoringa i kreator mi preko teamViewera udje na komp i za 20 sekundi sve podesi. Odlicnu podrsku imaju i stalno izbacuju nove update, dodaju nove poolove/minere na zahtjev odmah. P.S. Al' ga izreklamirah, kao da se meni uplacuje novac HAHAHa. Ali, stvarno sam odusevljen appom

Mislim da bi tu karticu mogao navuci dosta vise, pogotovu uz novi ZM miner , pogledaj OVDE ako ti moze pomoci. Imas clockove za Zotec
 
Poslednja izmena:
Ono sto pise Darko rig?Na slici?
Jel to nesto za pracenje ili kao na what to mine ukucas hash i izbaci koliki je profit?
Pa ti rezultati su super,ove Zotac sto sam merkao,nocas na poslu sam citao o njima i razocarao se...jesu jeftine ali daju do 415 sola maximalno,to je bas malo kad pogledas spram ovog tvog.

450-470 daju Zotac Mini, tako da su u prosjeku sa svim ostalim karticama.
A clanu “Brzina” nece dugo potrajati rigovi sa powerlimitom u plusu...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Sta je najisplativije za kopanje sa R9 390?
Kolko ova kartica trosi sruje kad se sredi bios?
 
Da li iko moze da preporuci konfiguraciju za rig do 3500 eura po KP cenama moze i na PP?
U jednom od gornjih postova sam pitao za MSI 1070 G1 Gaming za iskustva i kako su se pokazale. Trazeci na KP vidim da ih vecina ima na stanju pa me zanima da li ih imaju zato sto ljudi nisu zainteresovani za iste ili su pak dobre pa ih masovno stancaju?
Mislio sam da sastavim jedan rig, pa ako sve prodje kako treba uzeo bi jos jedan, iskljucivo mi trebaju za kopanje kojekakvih altova, cisto da se malo zanimam i da nesto prckam preko vikenda kada sam slobodan. Pravite mi zazubice gledajuci sve ove slike :)
 
Od koga uzimate karte i ko je trenutno najpovoljniji od ovih "Madjara" na KP?
Da li neko ima 6x MSI 1070 Gaming X 8GB u rigu i kako mu isti ponasa sa ovim grafama?

dobre su graficke. eth bez problema 31
 
zna li neko podesavana iz prve ruke za 1070 armor OC na ETH? Moram sto pre 2 riga da sklopim
 
Nazad
Vrh Dno