Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Meni do sada stiglo preko 30kom ekstendera i nikakve dažbine nisam platio. Imao sam sreće očigledno.

Trebalo bi da na bilo koji iznos placas PDV 20%,cudi me da ti nisu naplatili. Sto se carine tice, kao sto je Zeljko rekao, ne placa se do vrednosti 50e za fizicka lica, mada neki tvrde da se ne placa do 70e. Porucicu 10-ak komada, pa cemo videti...
 
Tacno ali ovde Kapuero prica o RX480 koje vuku uvek 50w sa slota
Treba dobro proveriti na kom railu su moleksi...Cesto naprave napajanja da su moleksi/sata na npr V1 railu koji bude 150W dok su ostali prikljucci na onom izdasnom...Tako da moze doci do ispustanja belog dima...4xx sa 8 pinskim konektorom vuku manje kroz pci-ex...nije los rig kroz odnos potrosnja/hash/cena, ali treba biti prilicno oprezan pri setapu.
 
Poslednja izmena:
@Picaso
Povlasceni Beogradjani, ja kad narucim iz Kine meni ide preko Niske carine i uvek placam PDV, ortak naruci i posalje na adresu prijatelja u BG i on ne plati PDV...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Problem je sto carina u Novom Sadu gotovo redovno vrsi neke njihove procene vrednosti, na primer narucio sam maskicu za mob. iz Kine za 0.99$ sa free shipingom, da bi po dolasku u Srbiju carinik u NS-u procenio da ta skrnava maskica vredi 10$ i naplatio mi je i otvaranje i pdv oko 280din. A, to je samo jedan od primera, svakakve sitnice sam narucivao i uvek je bilo precenjeno ... Tako da koliko vidim Zeljku su procenili na 4.400din vrednost za 4 risera, sto je van pameti. Bitno je da oni gledaju vrednost robe kod nas, pa na to zaracunavaju PDV, kao da ne znaju da je preko sve mnogo jeftinije, a, bar je to danas lako proveriti na sajtu.
 
Imam i ja lepa iskustva sa NS carinom, porucio S7 Antminere nedavno, kad su mi javili koliki PDV i carinu moram da platim za malo se nisam izvrnuo. Procenili vrednost uredjaja na oko 1800 eur, nasli neku cenu na internetu za stari batch, koji se prodavao godinu dana ranije. Onda sam im 2 dana objasnjavao da je nov uredjaj kod proizvodjaca 700-800 USD,natezanje, ubedjivanje i jos sam na kraju morao da trazim veze da ih urazumim da mi se ne vrati paket, nego da platim normalnu cenu...
 
Moja devojka je strankinja i kada je narucivala neke gluposti za njen hobi trazili su joj da donese papire da poseduje firmu ili ce vratiti paket nazad za Kinu, ja joj rekao da se mane corava posla i da ce joj Kinezi vratiti novac kad im se vrati roba, ali me nije poslusala i otisla je u carinu na Klisi i na*****la ih, i objasnila im na tarzanskom srpskom i uz pomoc nogu i ruku da je to za njenu licnu upotrebu i dobila je sutra dan na nasu adresu paket, sa sve pecatom da je oslobodjeno carine, nije cak ni PDV platila. :)
 
Možda zavisi od prometa robe. Mislim možda je kroz BG prosto količina tih malih paketa toliko velika da sitne ni ne proveravaju. Ne isplati se ni njima da svako pisamce otvaraju. Kažem, moja preporuka je naručivati po par komada a ne 10 i onda je manja verovatnoća da otvaraju. Mislim u zadnjih 6 meseci sam imao oko 40 sitnih porudžbina sa alija i možda su jednu ili dve naplatili carinsko otvaranje i to je to.

Antminer je već nešto sasvim drugo, naivno bi bilo očekivati da to ne otvore. Mislim ako imaš račun ne bi trebao da bude problem da dokažeš vrednost ali harač moraš da platiš.
 
Poslednja izmena:
Naravno da sam ocekivao da platim PDV, bilo je vise uredjaja-poprilicno velika kutija,ali nisam ocekivao da oni procene 2-3 puta vecu cenu. A Mineri mi nisu stizali od proizvodjaca iz Kine, kupio sam ih preko poznanika, platio u BTCu, tako da nisam imao vrednost uredjaja na papiru...
 
Jel ima neko iskustva sa CHIEFTEC GPM-1250C 1200w? Da li bi moglo da gura 6x480 nitro?
 
Hm, a nesto od dostupnih napajanja skoje imaju kod nas u prodavnicama da se kupe, a da nije bas skoro upola skuplje od madjara? I onako sam preterao sa karticama, bile su u planu 4x380, al sam uzeo 4x480, ali ako se ne uklopim u planirani budzet uzecu napajanje koje je dovoljno za 4x480, ako i tu znate neko napajanje iz nasih prodavnica pisite, naravno da gledam cena/isplativost, a i znam da ne mora da znaci da sve sto je dobro odmah mora da bude i papreno skupo.
 
6 komada r9 380 da li ici zbog povezivanja 2x rm 850i ili 1 jace zbog povezivanja karte saphire r9 380 nitro ili neka druga 2 napajanja preporucite.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda ovakva dva COOLER MASTER G750M 750W ? Gledam imaju gold sertifikat i godina garancije. A, vidim da su neke kolege spaljivale uredjaje, jer nisu nesto dobro skopcali kada su dva napajanja u pitanju na jednom rigu, na sta bih morao da obratim paznju? Ploca je BTC pro i USB extenderi su u pitanju.

EDIT: Ovo se odnosilo na D.Darka
 
Poslednja izmena:
Iskren da ti budem, ja licno nemam iskustva sa duplim napajanjem posto imam rigove sa po 4 kartice gde je dovoljno jedno napajanje za ove moje 380-ke.
Ima tu dosta pametni' ljudi, javice se vec neko :)
 
Treba mi 6 na jednu plocu a na drugu 4.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Cekaj, koliko ti dobijas iz jedne 480? I jel imas Asus 480 4gb ili neku drugu?

ASUS AMD Radeon RX 470 4GB 256bit STRIX-RX470-O4G-GAMING 2kom
ASUS AMD Radeon RX 480 8GB 256bit STRIX-RX480-O8G-GAMING 2kom

Bios mod, w7 test mod, pri ovom konzervativnom setapu 470 oko 24, 480 oko 28. Max za 470 mi je 26.5 al se dosta greju+ne volim 6-pin. 480 idu max na 29.5 pa mi i nije neka razlika da ih maltretiram. Treba to da radi 3 godine...
 
Pa koliko sam ja vidio Rx 480 8Gb uz Oc memorije na 2250 ide na 28MHs, nisi se onda trebao mucit sa editovanjem biosa. Sta si kod 480 editovao sa 1750 ucitao na 2000mhz? jesi li ista oko napona gpu taktova i to dirao?
 
Pa koliko sam ja vidio Rx 480 8Gb uz Oc memorije na 2250 ide na 28MHs, nisi se onda trebao mucit sa editovanjem biosa. Sta si kod 480 editovao sa 1750 ucitao na 2000mhz? jesi li ista oko napona gpu taktova i to dirao?

da, 1750 sam upisao na 2000. Napon sam spustio takodje, vidis gpu-z. Kad dizem memoriju pocne da mi zabada pri ovom niskom naponu, pa moram dodavati. Dosta su povezani parametri+Asus voli da trotluje. Mozda bi mogla i preko 30 da izvuce 480-ka al bi to bilo bas silovanje.
 
Poslednja izmena:
Aha, ja sam mislio da imas od 4gb, pa mi je nesto bilo mnogo za njih.
 
Moracu i to da probam, skoro sve mi je stiglo, fali mi jos samo napajanje, ne znam koje da uzmem, uzeo bih kod nas zbog garancije, al opet gledam kod madjara ima jeftinijih i kvalitetnijih, samo sto ne daju pismenu garanciju vec valjda stoji kod njih ili sta vec.
 
ja sve sto sam uzimao dobio i pisane garancije...
 
Ja citao kod nekog da ne daje nikav papir, vec da se garancija iskljucivo ostvaruje preko njega po serijskom broju. A, koliko se ceka obicno od madjara?
 
Kopa ti u dual modu , to sto ti je plavim slovima to ti je brzina kojom kopa eth za tebe , a ako sam te dobro ispratio ti si podesio samo svoju adresu za etherum a drugi coin(DCR) kopas verovatno clayu jer si ostavio njegove parametre :D Obrisi iz bat file-a (to sto ti pise start) parametre drugog coina i kopace ti samo eth :D .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno