Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ne znam bas da li je neispravno napajanje. Zica se nije istopila zato sto ne valja napajanje,vec zato sto se grejala,a grejala se kao sto kaze SAM633 zbog jacine struje. E sad odakle tolika struja tu to ostaje misterija....
Moguce i da napajanje nije ok,ali mi je to zadnje na spisku kad se ovako tope zice...
Rhisonicus slikaj celu tu granu od pocetka do kraja,i sta je jos bilo nakaceno na nju?
 
Poslednja izmena:
Pa ja tek sad vidim da je to SATA konektor. koji ***** je to napravio na sata dan ga ****.
Po specifikaciji SATA ima 9 power pinova(3 x 3.3V, 3 x 5V, 3 x 12V). dakle TRI(3) su za 12v a svaki pin moze da nosi 1,5A struje,sto mu dodje 54w MAX,a jos ako je neki sakati kabal....naopako
 
Pa nakaceno je bilo svih cetiri sata konektora od extendera, na jedan modularan kabal original dobijen uz napajanje, cini mi se 5pin.

http://m.imgur.com/LNDFMY1

Gornji 12pin sam stavio za napajanje gpu, a dodji crni su za te extendere, ssd itd.

Slikacu sutra jos od pocetka do kraja pa stavljam, i zicu i sve.

Ako ste videli koju stranu pre desilo mi se pregorevanje i sa 6pin na 2 x molex kablom ali taj je stvarno bio ocajn kabal. U sustini imam problema sa svim ne original kablovima, tako ispadne.

Ali greje se sve, i 6pin po malo, ni izbliza kao ovi sto su pregoreli, ali ipak nisu hladni. Ne znam jel to normalno.

Jos nesto sam se setio mislim da je osigurac iskocio. Ovo sam trebao reci odma u startu :D

Ne znam za sta je osigurac jer sve je i dalje radilo, sve sto koristim. Ali iskocio je, gotovo sigurno. Nisam ga opet podigao bas da vidim, ali evo i bojler i sva svetla rade, rig nije bio stao, sve znaci... Mozda u kuhinji nesto

Hvala vam sto pomazete strucni ljudi ;)
 
Poslednja izmena:
Ako sam ja dobro razumeo tebi se tope kablovi na extenderima ???
Kao da mnogo struje povlaci kroz njih a onda ispada da nema dovoljno na 6-pinskim konektorima.?.
Nemam kad da guglam ali ako to napajanje ima vise grana, mozda si jednu opteretio vise mada bi onda trebala da okine OP zastita , koja ide na 6-pinskim konektorima tako da tu nema dovoljno struje pa povlaci sa druge grane odnosno preko tih adaptera za extenderie... Opet ona prica da je bolje imati extendere bez molexa jer bi ti crko extender i ti bi reko AHA NEMAM DOVOLJNO STRUJE daj da vidim gde sam zasro ovako sad moras da nagadjas dal su adapteri losi, dal imas ili nemas dovoljno struje na grani ako ih imas vise jer napominjem karta se nebi trebala da hrani strujom preko extendera vec preko 6 ili 8 pinskih konektora ali u slucaju da na njima nema dovoljno struje onda ona povlaci odakle ima odnosno u tvom slucaju ispada preko adaptera za extendere. Sad ono sto kaze nesic da pipnes 24- pinac ne pije vodu zato sto ti extenderi imaju ove molex/sata adaptere jer 12V je odsecena /ne povlaci sa ploce vec preko adaptera... Moz se desi ako je napajanje lose ali to samo ako ima vise grana pa da je jedna riknula ili da je preopterecena ali ako napajanje ima samo jednu 12V granu onda ne moze biti do napajanja jer ako na jednom mestu ima dovoljno struje da istopi zicu onda bi imalo i na drugom da nahrani grafiku a ne bi topio istu...
 
Meni su dve stvari upadljive: na jednoj modularnoj grani si vezao sva 4 ekstendera, znači 1 žuta žica za napajanja svih 4 ekstendera. 380ica po mojim shvatanjima vuče struju kroz pcie i to ne samo kad nema dovoljno na drugim konektorima.
http://forum.ethereum.org/discussion/8037/psa-rx480-and-unpowered-risers-exceeds-75w-atx-spec
U ovom slučaju išao bih toliko daleko da kažem da je tebi žica pregorela zbog temperature a ne zbog struje na tom jednom ekstenderu. Imaš sreće da nije izgoreo modularni kabl. Ako imaš mogućnosti stavi na svaki sata kanal iz psu po jedan ekstender.
Dalje s obzirom da imaš 8 konektora na karticama koji iz psu idu na 6 i 8 pin, koja ti je tu konfiguracija, možda stvarno imaš slabe tačke na tom polju?
 
Poslednja izmena:
Skoro sam pisao da se i meni greje taj sata adapter na usb extenderu.... Cak i kada je jedini na modularnom kablu. A kada taj adapter koristim za obican extender,onda se ne greje... Ti usb extenderi vuku vise struje,ne znam zasto. Uglavnom, resio sam ukljucivanjem molexa u njih,bez sata adaptera...

I sad ce neko da kaze neispravno ti napajanje, los ti taj jedan adapter itd itd... Probano na 2 napajanja, na 3 graficke i 4 razlicita sata adaptera. Svi se greju dosta,ali samo na usb extenderu.
 
Poslednja izmena:
99% nije do napajanja, tj napajanje je ispravno. Nemas razloga da ga saljes na reklamaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hm pa eto bas mi je zhex84 rekao da je neko imao slican problem. Ocigledno je to Ivica. I mislio sam sad da menjam ekstendere, jer od cega poceti nego od toga... Tj bukvalno da kupim i obicne bez molexa i sa molexom, pa isprobavam... Ali prvo znaci kazes adapter da bude molex, probacu prvo to. Znaci sve isto, usb extenderi ali sa molex adapterima. To je i konkvistado rekao.

Inace jesam vezao sva cetiri sata adaptera na jednu granu, i tada je jedan pregoreo, ALI, posle sam stavio dva adaptera po grani (nisam bas po jedan miljane) i opet se grejalo.

Imam 2 x 6pin, ne 8 i 6pin. Iz napajanja putem tri modularna 12 pin kabla i jednog osnovnog (ukupno 4) dobijam 8 konektora koji idu na 2 x 6pin.
 
Poslednja izmena:
Kucna verzija, ni jedan extender nena molex ili bilo kakav dodatni izvor napajanja, ni jedan se ne greje... Kupujete sto komplikovaniji hardware mozete (valjda je takav trend) i posle kad iskrsne neki problem ne znate odakle da krenete...
67e8acddbf687bf2e02591d802b7e73b.jpg


poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
Svakoj karti daj po jedan molex, direkt molex iz napajanja gurni u extender bez ikakvi sata to molex adaptera, slikaj kakve extendere imas slikaj napajanje tj. kablove iz napajanja slikaj kako si to povezao, slikaj kompletan rig uploaduj pa da vidimo samo ti tako mozemo pomoci, mozemo ovako nagadjati, ali bez slika nista.
 
Hm pa eto bas mi je zhex84 rekao da je neko imao slican problem. Ocigledno je to Ivica. I mislio sam sad da menjam ekstendere, jer od cega poceti nego od toga... Tj bukvalno da kupim i obicne bez molexa i sa molexom, pa isprobavam... Ali prvo znaci kazes adapter da bude molex, probacu prvo to. Znaci sve isto, usb extenderi ali sa molex adapterima. To je i konkvistado rekao.

Inace jesam vezao sva cetiri sata adaptera na jednu granu, i tada je jedan pregoreo, ALI, posle sam stavio dva adaptera po grani (nisam bas po jedan miljane) i opet se grejalo.

Imam 2 x 6pin, ne 8 i 6pin. Iz napajamja putem tri modularna 12 pin kabla i jednog osnovnog (ukupno 4) dobijam 8 konektora koji idu na 2 x 6pin.

Proveri obavezno 6-pinske konektore, odnosno njihovo naleganje na kartice. Moguce je da je jedan od njih labav pa se vremenom varnicenjem stvorio sloj garezi koji povremeno prekida dotok struje i tada kartica vuce taj manjak kroz pci-ex konektor. Svakako sata-molex kabl cesto nije dovoljno kvalitetan jer sam sata i nije zamisljen da vuce toliko struje koliko povremeno povlaci kartica. Dakle proveri sve 6-pinske konektore sa napajanja, ocisti ih ako treba i malo dotegni nekako da kad se utakne u karticu ostvari sto cvrsci kontakt. Pogotovo obrati paznu na 2xmolex>6-pin posto tu imas tri kriticna mesta, i molexe koji su cesto groznog kvaliteta i 6-pinac, zbog veze sa karticom. Predpostavljam da je napajanje single rail ali ipak nemoj sve exstendere kaciti na istu granu jer mozda sami provodnici ne mogu da isporuce toliko struje. Ako te ne mrzi i imas malo znanja mozes iskoristiti jedan od dva 4-pinska konektora za plocu, ako je slobodan i na njega nakaciti mozda dva ekstendera
 
To se grejalo sigurno pre nego sto se istopilo, mozda je cak i smrdelo, a da nisi primetio... moras ga rasteretiti, kako znas i umes ;) po nekad treba i improvizovati, iskoristiti sve moguce +12 sa napajanja da se ne bi desavalo ovako nesto....
 
Ja ne znam sta se vise desava samnom ili sa masinom, zahvaljujuci clanu vlab resio sam problem onog jednog 6pin na 2 x molex kabla, tacnije covek mi je dao 12pin na 2 x 6pin i to radi perfektno.

Medjutim sada pregoreo drugi kabal, sata koji ulazi u USB extender.

Imam nov rig svega par dana, 4 x MSI R9 380 4GB. Napajanje Enermax epm1000ewt 1000w.

Poceo sam ovako: 950 Clock, 1250 memorija i napon nisam dirao.

Davao mi je oko 17 mhs.

Pa sam stavio 900/1350 i -100 napon.

Davao mi je nesto jace od 20 mhs.

Posle sam stavio 980/1500 i -100, i u afterburneru u Settings cekirao sva polja na prvoj strani (mislim ne znam dal ovo znaci nesto ali toliko razbijam glavu sta se desava pa pisem svaku sitnicu).

I davalo je nesto jace od 21 mhs...

Medjutim posle toga primetim jedan sata kabal USB extendera dimi. Tj nisam ni znao sta je, vidim dim i prolazi me jeza... Sada totalno druga karta, ispod nje. Koliko vidim sve je ok sem tog kabla, tj nadam se da je samo to otislo, vise ne znam nista. Sta ne radim dobro!?

Ubio bi sebe sada, kako da ostavim ovako rig i odem iz kuce, ili zaspem ne daj Boze. Ovu noc necu ni paliti, najgore sto ne znam sta je problem. Jel struja u stanu ili sta.

Zivim u garsonjeri... Sad vec nije neka slucajnost koliko vidim, a najgore sto ne znam sta je problem. Ili je mozda stvarno preterana slucajnost... Imao je neko problema sa pregrevanjem USB extendera, kako je resio problem?

http://i.imgur.com/9Zrm6l5

Ako je neki strucan novosadjanin voljan da navrati bio bih do neba zahvalan, pocasticemo se...
d0d311c11b23710fc96bf492fc63be13.jpg


Ako ti je za utehu kod mene su izgore 3 sata molex i to samo zuta...Znaci napajanje?

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Meni je isto jedan izgoreo na kartici sa 8-pincem direktno iz napajanja dakle bez ikakvih budženja, verovatno kablić nije bio baš najsjajniji. Molex je u svakom slučaju bolji od sata. Meni isto zvuči da se usb riseri više greju od običnih unpowered. U svakom slučaju dobro je dok gori samo na sata kabliću od ekstendera, to mu dođe kao neki osigurač kao i kod unpowered risera koji su još tanji. Ja naručio rezervnih sata kablića čisto da imam ako budu goreli.

Takođe mislim da je napajanje 100% ispravno.
 
Poslednja izmena:
Pa eto ocigledno da nisam jedini, nesto je sa temperaturom ili losim kablovima, moguce da su molex bolji od sata.

Evo ovako, povezao sam tri karte, cetvrtu jos nisam stavio (ispod koje je goreo sata).

Kao sto je goldi preporucio u extender sam ubacio molex direkt iz napajanja, originalni, modularnu granu.

Cak sam malo rasporedio, na jednu granu ssd i jedan extender, a na drugu dva extendera. Ne znam kako cu cetvrtu kartu posto nemam vise modularnih, nekako cu se snaci.

Evo slike:

http://m.imgur.com/a/BYRi0

Sada greje kablove u normali, odnosno uopste ne greje, mlaki su.

Sta greje, ekstendere kada pipam od dole vruci su, moze se drzati ruka ali ne znam koliko dugo.

Jel to normalno?

Skinuo sam cak one crne gume, jer kada se istopio onaj sata one su se samo odlepile:


http://m.imgur.com/DWNG4em

Javite samo ako treba jos da slikam.

I jel mogu da ubacujem cetvrtu kartu, i jel smem da zaspem ili izadjem iz kuce? :d :d

Mislim sta ako nisam kuci a desi se neko pregorevanje, to me najvise brine... Radice i klima dok nisam kuci, stavicu je na 20 ako treba... U stanu je oko 26 stepeni
 
Poslednja izmena:
Proveri obavezno 6-pinske konektore, odnosno njihovo naleganje na kartice.

Ok, i ovo sam uradio malopre, sve sam raskacio pa opet spojio za svaki slucaj.

Poslusacu ja i Bojan.zexa, narucicu danas obicne extendere (mada nema nigde bez molexa, glupo pitanje, ali mogu da uzmem te pa samo molex ne prikljucim jel? :d ) , da se nadje za svaki slucaj i da probam i njih...
 
Poslednja izmena:
To je to tako se spajaju USB extenderi direkt napojni molex kabal u extender... te crne gume sto su se odvojile od extendera uzmi obicnu izolir traku i zaljepi ih i u mene su se odvojile ja sam ih vratio nazad radi sve bez greske.

Pusti rig da radi budi u blizini bar prvi dan provjeravaj redovno grije li se ista, ili nedaj boze topi/smrdi i tako mada ne bi trebalo koliko vidim sad je sve povezano kako treba.

Sto se tice cetvrte karte pusti prvo ove 3 da rade ako bude sve OK recimo do sutra onda vrati i 4-tu kartu za svaki slucaj kad vratis nju budi u blizini.
 
Poslednja izmena:
Hvala goldi, ajde nista onda pratim danas i sutra, nece rig raditi ako nisam kuci.

p.s. Te crne gume nisam vracao, jel moram? Sve sto mozda vise greje bi da skinem, ako ne znaci nesto.
 
Pa u principu mozes ih skinuti samo nemoj rukom dodirivati, te gume su zastita za extendere u smisli da se ne dohvati necim da se ne napravi spoj, mozes ih skinuti samo onda budi pazljiv kad nesto cackas oko extendera da ne dohvatis exteder sa donje strane, mozes i zaljepiti gume kao sto sam ti rekao nekom trakom.
 
Nemas karticu u slotu na ploci, sve su na extenderima?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Pa u principu mozes ih skinuti samo nemoj rukom dodirivati, te gume su zastita za extendere u smisli da se ne dohvati necim da se ne napravi spoj, mozes ih skinuti samo onda budi pazljiv kad nesto cackas oko extendera da ne dohvatis exteder sa donje strane, mozes i zaljepiti gume kao sto sam ti rekao nekom trakom.

Ok ;)

Nemas karticu u slotu na ploci, sve su na extenderima?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

Da sve su na extenderima, tj cetvrtu jos nisam ubacio, sutra cu i nju, isto na extender.

Ali narucio sam i obicne extendere za svaki slucaj, sa molexom, nema bez.

Za sada radi kako treba, ne smrdi, nisu kablovi vruci itd...

Ajde videcemo, prosli put je za sat vremena pregorelo :D
 
Bice to Ok malo pripazi danas ako bude sve ok ubodi i tu cetvrtu kartu i goni dalje ;)
 
Hehe ok i mislio sam :d :d

Ali polako sada, preko noci cu iskljuciti rig. Za svaki slucaj, da ne skacem kroz prozor.

Sutra vec ostavljam da radi non stop, samo da sve bude ok.

Inace nije tema, ali usputno pitanje, stavio sam Voltage -100, Core Colock 900, a Memory Clock 1350, fan je na nekih 23, temp 64

Daje nesto jace od 20 mh/s.

Juce sam pojacao na 980/1500 tada je temp oko 66 ali daje nesto jace od 21 mh/s

Da ne forsiram, ostavim ovako kao jeste? 900/1350
 
Nemoj da forsiras , ja moje drzim na 900, mislim da je tu najbolji odnos potrosnje/ zaradjeni novac... Sto se tice extendera ne znam dal da kupujes te pcie sa molexom... Da ne kupujes dzabe...
Samo stariji rudari znaju zasto su se kupivali ti pcie extenderi sa moleksom, u stvari zbog kojih karti nije moglo bez njih ovo danas je rekla kazala pa tako i ostalo" Da, Da uzmi si te sa molexom za svaki slucaj " da imas sto vise zica i kablova upetljanih sa sto vecom sansom za zapaljenje"...

poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
Poslednja izmena:
Vazi ;)

Cekaj, i ako molex ne ukljucim nego ostavim da landara sa strane to nije isto kao ekstender bez molexa?

Necu onda narucivati, ili cu obicne sa ebay-a pa kada stigne stigne.

Ja imam h97 anniversary plocu a ti si rekao da ti cak x16 slot ne radi sa molexom. I moram naci taj jedan x16 na x16
 
Da moras da kupis jedan 16-16 bez molexa, sa molexom moja ploca ne prepoznaje karticu. Ne mozes da ostavis ne povezan molex, ne moze da landara, nece ploca videti kartu...
I
nema potrebe da dazuras pired rigova, deset minuta jevdovoljno posle pustanja u rad, ispipas sve konektore , normalno je da budu topliji ali ne vise od recimo 10C od temperature u okruzenju i to je to ako se vise greju znaci da trpe opterecenje za koje nisu projektovani...

poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
Poslednja izmena:
I kod mene šou sa USB SATA ext. Čitam sinoć ovo, i reko ajd da isproveravam sve. Redovno pipam kablove, konektore kod napajanja, konektor na matičnoj..., ali mislim da nikada nisam baš havtao sam SATA konektor(zaokruženo na slici) mada ipak mislim da i njih pipam :d.

Sva sreća pa je samo jedan konektor bio paklen, znači samo plastika(zaokruženo na slici) i samo deo kabla takođe zaokruženo na slici, ostatak kabla hladan, konektor kod ulaza na napajanje takođe hladan i na njemu je bio još jedan ekstender čiji je sata konektor bio hladan. I to je tako radilo ko zna koliko(kupljeni u feb/mar ove god, prodavac sa Alija Ssupplier, a stiže mi još od njega :d , jer u suštini lepo rade i brzo stignu). Svi ostali sata konektori su bili hladni(njih nisam dirao), neki tek tek tek mlaki(to sam sve za svaki slučaj stavio na molex). Molexe sam izbegavao samo zato što se teže priključuju da tako kažem iz jednog poteza, ali više neću.
Pogledajte prilog 203626Pogledajte prilog 203627
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno