Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

ljudi imam problem hitno.
imam 3 kartice, jedna je u ploci (na nju ide monitor), druga i treca su na extenderu 1x16 w/ molex. ti molexi su prikljuceni na prvo (glavno) napajanje koje napaja hdd, plocu, cpu i prvu grafu. druge dve kartice imaju po jedno napajanje.
i sad je problem sto nikako nece da mi procita jednu graficku, znaci sve sam probao, razlicita paljenja napajanja, razlicite kombinacije, i nikako nece trecu grafu (x1 slot) da procita, extenderi su novi. u cemu je stvar?
 
druze sve je ok ali sto brate ovolike cepanice pa ne nosi ovo betonsku plocu na kuci ...letvice si mogo mnogo manje da nadjes...ja sam koristio o.8x 4cm ali na kant :) od lajsni oko vrata sto mi bile visak...i ali lajsne za laminat t profil za nosac i drzac same karte...

ti ispade da ovim gredama blokiras protok vazduha ...obrati paznju na izduve karti majke ti...daj stavljaj tu alu lajsnu i otpusi kartu da dise ......nemoj da mislis da se pravim pametan i da ti ubijam volju ...bez ljutnje...

http://www.dodaj.rs/f/a/HT/uXGjahA/dsc0149.jpg

http://www.dodaj.rs/f/3v/xB/shD2IXf/dsc0151.jpg
Jedno pitanje... Nemojte mi reci da od nekog starog kucista secete plocu za MBO da bi je fiksirali?!?
 
ljudi imam problem hitno.
imam 3 kartice, jedna je u ploci (na nju ide monitor), druga i treca su na extenderu 1x16 w/ molex. ti molexi su prikljuceni na prvo (glavno) napajanje koje napaja hdd, plocu, cpu i prvu grafu. druge dve kartice imaju po jedno napajanje.
i sad je problem sto nikako nece da mi procita jednu graficku, znaci sve sam probao, razlicita paljenja napajanja, razlicite kombinacije, i nikako nece trecu grafu (x1 slot) da procita, extenderi su novi. u cemu je stvar?
Imas 3 napajanja na masinu i 3 karte?
Kad palis komp, upalis masinu i imas oko pola sekunde da upalis i druga dva napajanja. Ako zakasnis nece ti detektovati kartu. S obzirom da imas 3 napajanja, moras to brzo da izvedes ;)
 
Imas 3 napajanja na masinu i 3 karte?
Kad palis komp, upalis masinu i imas oko pola sekunde da upalis i druga dva napajanja. Ako zakasnis nece ti detektovati kartu. S obzirom da imas 3 napajanja, moras to brzo da izvedes ;)

to za paljenje znam kako. evo ispostavilo se da jedan x1 slot ne radi, ubo sam istu karticu u drugi x1 slot i cita je. sta ciniti?
 
Ja isto imam jedan ring sa 3 napajanja 4x7950 ali nemam tih problema sa paljenjem. Prvo upali oba napajanja koj se pale sama (sa spajalicom) pa posle toga glavno koje pokrece masinu. Ali nisam vremenski ogranicen u tome, koliko sam primetio.
 
Ja isto imam jedan ring sa 3 napajanja 4x7950 ali nemam tih problema sa paljenjem. Prvo upali oba napajanja koj se pale sama (sa spajalicom) pa posle toga glavno koje pokrece masinu. Ali nisam vremenski ogranicen u tome, koliko sam primetio.

ma probao sam i fora je sto taj sredisnji x1 slot ne radi, a drugi radi. jel treba nesto u biosu da se menja?
 
ma probao sam i fora je sto taj sredisnji x1 slot ne radi, a drugi radi. jel treba nesto u biosu da se menja?

druze problem je u drajveru 99 posto moras ocistiti stari pa ubaciti novi kad na drajveru na kome je bila jedna karta nabacis jos par velika verovatnoca da ih komp nece videti znaci obrisi drajver pa ubaci isti dok su sve karte na ploci
 
Jedno pitanje... Nemojte mi reci da od nekog starog kucista secete plocu za MBO da bi je fiksirali?!?

sta je tu cudno zar da merim gde da bodem srafove za plocu i da komplikujem...ne sece se nego se za minut razbuse nitne i dobijes nosac sa savijenim krajevima na dole tako da isti lepo lezi na postolje odignut oko 8mm od njega

nosac za hdd sam odozdo raznitovao a njega sam vec seko da ne bi isao u visinu bez potrebe kad mi treba samo jedan hdd...
 
Poslednja izmena:
Za novi rig koja je preporuka za drajvere ? 13.2 ? App SDK da ili ne ? Sta jos treba da se ubacuje dodatno(DirectX itd....) ? Ili samo Win, Drajveri za graf i vozi ?
 
Imam 2x270.Sa cime da ih uparim:

2xmsi270x ili 2xpowercolor 270x?

Ili 270x zajedno, a safirke posebno na plocu?
 
druze problem je u drajveru 99 posto moras ocistiti stari pa ubaciti novi kad na drajveru na kome je bila jedna karta nabacis jos par velika verovatnoca da ih komp nece videti znaci obrisi drajver pa ubaci isti dok su sve karte na ploci

hvala ti :)
reseno tnx
 
interesantno, kod mene temp ne mrda

btw probaj memoriju na 1250 :)
 
Stavi mem na 1250 dobices 10kh/s vise :)

Edit:
Pardon sad sam vidio da si klokovao mem. Svejedno probaj na 1250 mozes dobiti isto kh/s a karta ce se manje grijati.
 
Poslednja izmena:
isto je kod mene, tj 1250 je sporije od 1500 2 khs, a isto kao 1450...
 
Nazad
Vrh Dno