Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.9.x (Mavericks) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

1. Instalirao sam Mavericks 10.9.4, koje testove da startujem da vidim da li sve radi kako treba?
Napravio USB preko UniBeast-a, a po instalaciji pokrenuo MultiBeast, dodao drajvere za zvucnu i za JMicron kontroler,
tako da mislim da mi sve radi od hardware, mozda ne radi sleep mode.

2. Da li je neko imao problema da se posle restarta OSX-a i dizanja Windowsa koji se nalazi na drugom HD-u
pokrece chkdsk na svim hardovima prilikom podizanja Win-a.
 
@artur:
Tek nakon ubacivanja kext-a sa linka koji si mi poslao, moja LAN kartica je valjano proradila a samim time i internet
 
Pozdrav, imam problem sa zvukom. maticna stara msi 945p neo3 sa zvucnom ALC850 (ac97), cpu e6400, gpu gt630. konfiguracija je starija ali s obzirom na graficku koja je malo novijeg datuma mogu da instaliram 10.7 ili 10.8 ili 10.9 kako bi ona funkcionisala. instaliram bez problema niresh ml 10.8.2, odradim update na 10.8.5 i sve radi perfektno osim zvuka.
ako neko ima bilo kakvu ideju? zahvaljujem unapred. ako ne predlozite neku pci ili usb zvucnu koja bi radila.
 
Potrebno par pojašnjenja:

- Kada napravim Nireš instalaciju i uspešno odradim istu, Mavericks se startuje sasvim normalno a isto tako i funkcioniše.
Međutim, problem nastaje nakon apdejta na 10.9.4. Posle apdejta krene butovanje i kada treba da uđe na desktop isključi se monitor dok ssd nastavi u pozadini još par sekundi da radi nešto... i tako u nedogled.
Može li mi neko pomoći da saznam zašto zaglavljuje i kako da normalno odradim apdejt???

- Napravio sam, preko MyHack, butabilnu flešku sa 10.9.4 instalacijom sa AppStorea ko ju sam skinuo sa torrenta.
Konstatacija je da i ona zeza. Sve radi normalno dok naiđe na prvi normalan instalacioni skrin gde treba da postavi pitanje o jeziku (a kasnije izbor hdda i ostalog) i tu mi isključi monitor dok ssd radi nešto u pozadini i ni makac dalje. Može li i ovde savet?

U stvari potreban savet za obe stavke jer ne znam gde grešim???

tnx
 
Imam problem sa instalacijom Maverick-a na masini iz potpisa . Instalacija je pravljena preko myhack .
hapy3yde.jpg

Kad kucam GraphicsEnabler=No -x krene instalacija i pukne .
qupa9ary.jpg
 
Poslednja izmena:
Problem je u grafici.... imao sam isti problem kada sam pokusao da instaliram hackintosh preko myhack verzije i oficijalnie 10.9.4 verzije koju sam licno skinuo sa appstore-a...
resenje je bilo da sam zameno grafiku... uzeo sam neku 9500GT s kojom instalacija protekne bez problem, po zavrsetku instalacije instalirao sam nvidia drajvere i onda sam prepakovao grafike tj stavio svoju gt640
razni bootflags mi nisu pomogli, jedino ovo prepakivanje
 
Evo da demantujem samog sebe. Preko instaliranog Niresha skinuo sam 10.9.4 sa AppStorea i putem Unibeasta odmah sam napravio butabilno instalacioni usb. Pokrenuo sam instalaciju i sve je proteklo bez ikakvih problema, sto znaci da je torrent base verzija na neki nacin bila ostecena... Nakon toga sam preko MB instalirao ostale neophodne stvarcice (nemam DSDT odradjen) i sada sve fercera besprekorno.
 
Poslednja izmena:
uffff... pomagajte... imam Mavericks... skinuo ga... na PC ju mi je... kako da ga prebacim u Application folder nekog MAC-a da bih mogao da napravim bootabilni USB... baš sam se sludeo... :(
imam ovu konfiguraciju:
MB Gigabyte GA Z77X-UD5H WiFi
CPU Intel Core i7-3770
RAM 16Gb DDR3 1600MHz
GA NVIDIA GeForce GTX 650
HD Samsung Spin Point 1Tb
WiFi TP Link TL-WDN4800
 
Poslednja izmena:
Pa ako imas već negde OSX, skini Mavericks direktno sa app store-a... Možeš i ručno, imas na Google - u milion tutorijala gde ide sta ;-)
 
hvala, idem da pokušam... ako ne uspem zvaću u pomoć... :)
 
Da li neko zna kako da namestim 9800GT da radi preko HDMI-a instaliram ja sve,ali prilikom prog paljenja samo mi izbaci da na TV-u nema signala.Da li je neko imao ovaj problem?
 
Ja mislim da ne moze. Probao 1000 put i nisam uspeo
 
Ako imaš eSATA kao opciju, odlično.
 
Planiram da instaliram mavericks na:
Asus m4a77td pro
AMD Phenom II 965BE
Nvidia gtx260

Nikada do sada nisam pravio hackintosh sa amd procesorom, tako da ne znam bas proceduru.
Za maticnu na googlu sam nasao samo par primera hackintosha (ali starih), tako da nisam siguran.

Da li je dovoljno da skinem Niresh mavericks sa njihovog sajta i da probam ili je potrebno da pronadjem DSDT za moju maticnu?
 
ja se takodje pridruzujem,bilo bi lepo kad bi moglo,pa ako neko ima vremena da mi priblizi i pojasni,kao i dal' bi moglo na konfi iz potpisa.moze i na pm ako je oftopi ovde (a ne bi trebalo da jeste).
 
nemam pristup epl kompu,moram usb da napravim iz win okruzenja.
 
Onda preko vmware digni OS X i napravi bootablinu flesku. Tj barem sam ja tako odradio, sada sto me mrzelo da formatiram hdd da bi bio kompatibilan sa mekom je druga stvar :)
 
isto ako moze neko da detaljno pojasni,od nule,moze i na pm,bio bih jako zahvalan.
 
Bolje nek se napise kao post posto ima jos ljudi koje to zanima.

Ja sam uspeo da napravim bootabilnu flesku medjutim tu sam stao jer mi se nisu brisali podaci i programi sa harda. Sada si me dobro podsetio da probam sve da zavrsim do kraja :)
 
Poslednja izmena:
hah,taj drugi sajt mi ne da nista da vidim,jer koristim adblock.nista,cekacu neku dobru dusu koja ima zivaca da postupno sve od nule mi detaljno pojasni,zasad,sem volje,imam komp za koji mislim da je 99 posto kompatabilan (jedino nisam siguran za wifi,jer jedino tako imam pristup netu,tp link tl-wn7200nd je usb dongl preko kojeg hvatam,lan uopste ne koristim,disejblovan je u biosu,za audio cu koristiti usb line6 interfejs koji ima uredno drajvere sa yosemite podrskom,ostalo je sve valjda okej,280x(nemoraju obadve,moze i samo jedna da radi,nije mi bitno necu se igrati u macos-u),4770...).

i da,yosemite je obavezan.mislim da sam prinudjen .iso da skinem sa torenta ili na drugi nacin,jer stvarno nemam pristup ni app store-u ni nikakvom meku.

unapred hvala na svakoj pomoci!
 
Ajde ja cu ti pomoci da napravis bootabilni usb i da pokrenes instalaciju

1. Skini sa neta program VMWare, i onda skini OS X za njega.
https://www.youtube.com/watch?v=Yy3hiwNIgg4
U sustni trebas da uradis ovo sa pocetka ovog klipa (do 6tog minuta)

2. Posle toga u OS X otidji na njihov stor i skini Yosemite koji je besplatan

3. Kada ti se to skine, prati upustva sa ovog linka http://www.tonymacx86.com/yosemite-...-x-yosemite-any-supported-intel-based-pc.html

Nadam se da sam ti pomogao, javi sta si uradio. Verovatno postoji neka kraca metoda, medjutim ne znam za nju
 
uspeo manje vise u svemu,sem dva problema:

1.nemerem da butujem bez usb-a,samo dakle preko usb-a pa izaberem disk gde je josemit instaliran.onda se butuje sve po redu kako treba.ako podesim u biosu da butuje sa drajva gde je josemit,izbaci mi neki gibberish po ekranu i zakuca.

2.tp-link TL-WN7200ND takodjje nemerem da osposobim,a trenutno nemam drugi nacin pristupa netu sem preko njega.vele p netu da postoje ralink drajveri za taj cip sto je u njemu,ali je taj sajt pao.nasao sam neki kext,ali sad gledam koja je tu fora,jer sam duduk za mek,nisam imao dodira sigurno 5-6 godina,a i tad slabo,tj brz sam sagoreo g3 mekbuk.,)
 
Instaliraj multibeast sa tonymac i instaliraj svensto treba, tom prilikom ubaci i BL. BL mozes i iz windowsa za mac particiju dodati iz programa easybcd.
 
moze malo detaljnije,a multibeast sam instalirao kako je receno u tutorijalu,i dalje kad butujem direkt sa hard diska dobijam boot:0......done i 6 redova nepovezanih simbola.takodje,primetio sam da kad se butuje sa fleske,nece svaki put da prepozna instalaciju josemita na hardu,jer je taj hard bio u sata_2 portu,kad sam ga prebacio u sata_0 prepoznaje svaki put.takodje,wi fi dongl nikako da osposobim,nasao sam neke navodno podrzane ralink drajvere,instalirao,ali kad kliknem na ralinkov wireless utility ne desava se nista,kao da ga nisam ni kliknuo.pokusavao sam i u network podesavanja (tu mi je potamnjeno wi fi podesavanje) i na network diagnostic,takodje nista,kao i u airport utility-ju kad kliknem na "oher wi fi card" ne nalazi nista.

ne bih kukao ovde za pomoc,ali su mi i tonymac i hackintosh forumi jako teski za tumacenje,tamo se ocigledno podrazumeva neko bar elementarno poznavanje materije,koju ja nemam.tako da cu sacekati ako ima neko raspolozen da pomogne,na srpskom,od nule,pa ako ne bude odaziva zapucacu na tonymac forum,mozda bude pomoci. :)
 
Nazad
Vrh Dno