Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.9.x (Mavericks) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Install i update na 10.9.2

U medjuvremenu od prethodnog posta sam zamnio HD sa SSD i ponovo instalirao OSX 10.9. Sve isto sem sto sam jos cekirao u Multibeastu ono opciju za trim SSD (mada ne znam da li treba niti sam citao o tome preterano ali kapiram da treba).
Posle toga sam isao na update software tj update na 10.9.2.
Sve je proslo OK sem sto posle update nije radio zvuk pa sam opet instalirao kext za zvuk.
Od primecenih bagova ako se tako to moze nazvati pise da mi je procesor 4.3 Ghz.

Pitanje:
Kako inace u OSX moze da se vidi prava hercaza CPU?
Ima li slicnih alata za OSX ko CPUZ?
Da li postoji i koji utility za bolji pregled hardwera nego sto je ovaj ugradjeni u OSX?
poz
 
Poz svima,

evo i ja krenuo u mc avanturu :)

Koristio sam za prvi put Niresh distribuciju 10.9 i to je prošlo korektno i ugledao desktop. Ono što nisam uspeo da doteram da radi kako treba, jeste grafika. To je verovatno problem zbog integrisane u G1620. Na netu čitam samo o bezuspešnim pokušajima (ima na tjubu samo jednog uspeha, ali to ne radi baš kako treba, pa je lik prešao na nVidia G6xx). Celog dana juče sam pokušavao i jedini način da se dobije full rezolucija (HD) jeste sa -x (safe mod). U bezbrojnim pokušajima sam uspeo da poguram desktop bez -x i to u 1024x768. Nakon toga probavao mnoge stvari i ništa. Pitanje moje je, da li se neko bavio ovom grafikom u G16x0 procesorima i ima li uspeha? Ako ne, da se pazari neka G210 (Asus EN210 SILENT DI 1GD3 V2(LP) radi OOB, samo sa GE=Yes). Inače, imao sam problem sa pristupom netu iako je LAN kartica uredno prepoznata i imala ostvarenu konekciju - rešeno smanjivanjem dodeljene memorije grafici sa 64 na 32mb 1024). Inače, u pitanju je GA-B75M-D3V ploča, a izabran je mac mini 6.2 prilikom instalacije. Nisam se bavio ničim dalje, moram prvo grafu da sredim.

edit: Nađoh na IM jedan tutorijal: http://www.insanelymac.com/forum/topic/286092-guide-1st-generation-intel-hd-graphics-qeci/ . Videću šta ima oko ovoga.

Poz
 
Na žalost, onaj tutorijal nije rešenje za G16x0: If you have a Sandy Bridge, Ivy Bridge, Haswell, or Broadwell processor, it is not supported here.
 
Pozdrav!
Interesuje me da li je moguc dual boot Hackintosha i Win 7? Imam racunar sa Haswell procesorom (i5 4670) i koristim njegovu integrisanu gafiku. Ako je moguce uputite me na neki sajt sa uputstvo. Hvala!
 
Idi na tonymacx86 ili na hackintosh domaci sajt.
 
Jel sljaka 10.9 na g1610 i msi h61-p20?
 
u koliko po uputstvima sa tonymac sastvim hackintosh konfiguraciju koja ce biti kompatibilna sa maverickom, da li to znaci, da ce i neka sledeca distrubucija koju bude izbacio apple moci da sljaka na njemu ili je to hackintosh masina iskljucivo za maverick, a po izlasku nove verzije operativnog sistema ona nece biti kompatibilna?
 
Verovatno ce i sledeca verzija raditi najnormalnije..
 
Baš tako, ja sam trenutnu podigao na Lion pa nakon toga M Lion i evo sada Mavericks na njoj.
 


problem je sljedeci kad god upalim komp to mi se pojavi i ikonice u launchpedu mi se uvjek izmjesaju kako da resim taj problem
 
Pitanje za sve:

Kako da napravim UniBeast USB butabilnu instalaciju hekintoša kada nemam instaliran os x, odnosno šta preporučujete za instalaciju hekintoša?

Imam Maverick-a sa stora u .DMG formatu (opciono imam Unibesast i MultyBeast)...

tnx (krastavac, ispao sam iz fazona od pre 2 godine nisam to čačkao).
 
^Idi na TPB i skini verziju mavericksa koju je upovao olarila, postoji app transmac za win kojom radis restore tog fajla na usb, to je zapravo bootabilni flash mavericks.

Nadam se da ti je ovo od pomoci, jer ako ispratis sve lepo resices svoje muke.
 
^Idi na TPB i skini verziju mavericksa koju je upovao olarila, postoji app transmac za win kojom radis restore tog fajla na usb, to je zapravo bootabilni flash mavericks.

Nadam se da ti je ovo od pomoci, jer ako ispratis sve lepo resices svoje muke.

Siii segnore :)
Stgrpljenje je majka mudrosti ;)
 
Sve sređeno iy 1ve sa Olarilom.
Jedino me zeza BootLoader koji nikako ne uspevam da instaliram na SSDu na kom mi je Maverick a ne želim da trpam na win particiju tj. win ssd.
Sada sistem butujem preko fleške sa Cloverom ali kada taj isti klover instaliram na Maverick SSD dobijem neki šugavi boot koji zčepi sa nekim dos slovima i to je to.

Ima li pomoći što se BootLoadera tiče?

tnx
 
Ima, naravno, idi na tonymac, skini multibeast za mavericks, instaliraj dsdt free ili dsdt predefinisano instalaciono podesavanje i posebno podesi lan, audio drajvere pa tako i bootloader, videces tamo, jako je prosto a sve na jednom mestu se nalazi, sa time ces butovati sa hdda.

Mozes i iz wina dodati mac opciju za boot sa easy bcd, to ti je najlakse, imas odabir koji si namestio, u ovom slucaju win/mac i vozis..
 
Poslednja izmena:
Ima, naravno, idi na tonymac, skini multibeast za mavericks, instaliraj dsdt free ili dsdt predefinisano instalaciono podesavanje i posebno podesi lan, audio drajvere pa tako i bootloader, videces tamo, jako je prosto a sve na jednom mestu se nalazi, sa time ces butovati sa hdda.

Mozes i iz wina dodati mac opciju za boot sa easy bcd, to ti je najlakse, imas odabir koji si namestio, u ovom slucaju win/mac i vozis..

Već sam to uradio i odabrao Chimeru za butloader ali nšta ne pomaže :(
Ajd da probam Easy BCD...
 
Potrebna jos 1na vrsta pomoci.
Naime, Vlada je negde okacio full Serbian Latin Keyboard (sa @ na slovu V) ali to nigde ne mogu da pronadjem :(
 
Potrebno je da aktiviras osx sys particiju pa da opet instaliras bootloader uz pravilan izbor svog scenarija u vezi ostalih OS. Ako ne dobijes nasu tastasturu postavicu ti je ja kad stignem kuci.
 
Postavi kada dođeš kući.
Tražio sam ali bezuspešno :(

Uspeo sam sa Chimerom da rešim stvar ali mi strašno kilavi obzirom da je but sa ssd-a.
To kilavljene se manifestuje čekanjem nekog Radeon.... fajla ali ne znam kako da prenebregnem to?
 
Skinuo sam OSX Maverick sto je uplodavao Olarila i ispratio uputstva na snimanje na flesh. Bootovao sa fleske, Izaberem u boot meniju da ukljuci instalaciju, krene da ucitava fajlove i kompjuter se restartuje. Izbrisao sam fajlove koje su napomenuli da mogu da prave problem i ponovo isto. Kada ga pokrenem u verbose mode linije se brzo menjaju pa ne mogu da uhvatim gde puca. Probao sam sa break tasterom da zaustavljam ali ne mogu da pogotim trenutak kad se restartuje. Da li neko zna u cemu je problem ili kako da usporim ucitavanje u verbose modu?

Samo da napomenem, ovo pokusavam sa i5 4670 i njegovom integrisanom grafikom.
 
Sa i5 i 4670 mavericks radi bez greske, koja ploca je i koja veza sa monitorom je ?
 
A jel bi sljakao Mavericks na Celeronu g1610 i integrusi?
 
HDMI je veza sa monitorom a monitor je Dell P2214H. Msi B85M-E33 je ploca

Edit:

Probao sam sad preko VGA ulaza i ista je situacija.
 
Poslednja izmena:
Library/Keyboard Layouts

Ovo nije neki oficijelni raspored nego moj ...ispoštovani su svi bitni simboli a custom izmene (koje ne verujem da ikome mogu smetati) su samo u liniji sa brojevima + AltGr
 

Prilozi

  • SR.qwertZ.keylayout.zip
    3.9 KB · Pregleda: 23
Nazad
Vrh Dno