Šta je novo?

Gta IV

Sad htedoh da napisem par reci, ali filipenko je vec odradio, pa nema potrebe :). Sony ekskluzive su mi jednostavno najbolje, a da ne pricamo sta sve izlazi do kraja godine. Bukvalno ne mogu da stignem da odigram samo vrhunske igre.

I meni je na pocetku xbox kontroler bio "bolji". ali sam kasnije uvideo da je bolji samo za odredjene zanrove i kad sam se posle nekog vremena vratio na sonijev, skapirao sam koliko mi vise odgovara.

Sve je ovo vrlo individualno, ali ja na xboxu jednostavno ne vidim igre kakve pravi Naughty Dog, Insomniac, Evolution, a o sonijevim igrama da i ne govorimo, mogao bih do sutra da nabrajam (obozavam Studio Liverpool, bivsi Psygnosis)... Hocu da kazem da mi je to u pogledu ispoljoene kreativnosti, kvaliteta i ukusa (o kome necemo raspravljati) daleko bolje od svega ostalog u industriji. Nekako to sve ne moze da se poredi sa igrama kao sto su Halo, Gears of War i tako dalje. Nije moj fazon..


Najbolje bi bilo imati sve, ali ne moze uvek tako, pa svi uzimamo ono sto nam se najvise svidja, tako da nema potrebe za prepiranjem oko takvih stvari.
 
No, meni je dovoljno samo to što "ekskluzive" XB konzole dolaze i na PC posle par meseci. To mi je i najbitnije.

Netacno i irelevantno.
Ono sto se portuje na PC obicno je katastrofalno uradjeno a oni koji imaju konzole obicno ne ulazu u PC komponente koje su potrebne za teranje najnovijih igara. Cak i kad bi sve ekskluzive sa Xboxa dosle na PC i bile solidno odradjene opet bi vlasnici PS3 morali da u PC hardver uloze vise novca nego sto kosta sama konzola.
 
Netacno i irelevantno.
Ono sto se portuje na PC obicno je katastrofalno uradjeno a oni koji imaju konzole obicno ne ulazu u PC komponente koje su potrebne za teranje najnovijih igara. Cak i kad bi sve ekskluzive sa Xboxa dosle na PC i bile solidno odradjene opet bi vlasnici PS3 morali da u PC hardver uloze vise novca nego sto kosta sama konzola.

Smoriste totalno.
 
Netacno i irelevantno.
Ono sto se portuje na PC obicno je katastrofalno uradjeno a oni koji imaju konzole obicno ne ulazu u PC komponente koje su potrebne za teranje najnovijih igara. Cak i kad bi sve ekskluzive sa Xboxa dosle na PC i bile solidno odradjene opet bi vlasnici PS3 morali da u PC hardver uloze vise novca nego sto kosta sama konzola.
Bioshock, Gears of War, Assassin's Creed, Lost Planet itd - to je katastrofalno odrađeno? Ne znam baš...Voleo bih da mi daš primer nekoliko igara čiji je port toliko katastrofalno odrađen, ali da se radi o kvalitetnom naslovu.

Pride, ja ne rekoh da svako treba da ulaže u PC komponente. Rekoh da JA imam PC dovoljno jak i to je to. U suštini, mene ne interesuje uopšte to nadj*bavanje u vezi sa naslovima, ko je šta, ko je gde, da li ću pečevati ili ne - mene samo interesuje da obuhvatim što veći broj kvalitetnih naslova za bilo koju platformu (napomena - Wii ne računam :) ) i da ih odigram, na kojoj platformi - to mi je već relativno nebitno. Šta je bolje, XB ili PS3, da merim teksture po šotovima i blamiram se donoseći zaključke sa fejkova - neka hvala...neka svako ceni za sebe.



Moram na ovom mestu da dodam još jednu stvar, ono permanentno što se prenosi ovde, a to je zgražavanje nad cenom PS3 naslova. 6, 7, 8 hiljada dinara itd. Ja odigrah ravno 11 naslova (tj. odigrao sam 7, a još 4 probao pa ih nisam završio), a potrošio sam ravno 0 (i slovima - nula) dinara. Dakle, uz konzolu sam dobio Resistance i Motorstorm, to prešao i prodao i od tih para kupio narednu igru, pa menjaža, menjaža, menjaža...Evo, sad sam na nula igara, prodao sam i poslednji naslov za koji sam se menjao - DMC4. Sada ću dodati koji dinar, pa kupiti nešto, ne znam ni ja šta, možda baš ovaj GTA4, jer je ipak reč o Srbinu, koji ima macolu umesto desnice, kondom umesto maramice, iz dupeta prdi plavim plamenom (4000+ stepeni celzijusa), a nema jedno, već dva međunožja, pošto kažu da ima tri noge :banana: Videćemo. Tu su i neke varijante sa nabavkama iz inostranstva, gde se bukvalno zaradi kad se ovde igra proda polovna.

Dabome, za ovo je neophodno da neko nije zavisnik od samog procesa igranja, pa da mora da se igra 1-2-3 sata dnevno, nebitno šta. Srećom, nisam od takvih, a i godine su učinile svoje, pa do kraja igram samo najbolje igre. Šta mi znači da vidim po 100. put istu stvar? Baš ništa...
 
Poslednja izmena:
Kako vi J E B E N O smarate........
 
. Ja odigrah ravno 11 naslova (tj. odigrao sam 7, a još 4 probao pa ih nisam završio)
Sada ću dodati koji dinar, pa kupiti nešto, ne znam ni ja šta, možda baš ovaj GTA4
Ovo najbolje govori koliko to silnih ekskluziva ima za PS3. Covjek odigrao 7 igara i ne zna sta sad dalje da igra.
 
Ovo najbolje govori koliko to silnih ekskluziva ima za PS3. Covjek odigrao 7 igara i ne zna sta sad dalje da igra.

Pa ipak je tu bitan kvalitet. Ako je odigrao 7 veoma kvalitetnih igara, to je bogami dovoljno stivo za par meseci ;). Kad bih ja mogao da odigram npr (u mom slucaju) 7 Stalkera, eh...

Nego mene zanima vezano za GTA 4, da li u ovoj igri uopste moze da se pogine, jel ima health bar ili slicno ?

Jbt, gledam klipove, pa lik je neunistiv, meni je to pomalo bezveze...
 
Poslednja izmena:
Ovo najbolje govori koliko to silnih ekskluziva ima za PS3. Covjek odigrao 7 igara i ne zna sta sad dalje da igra.
Pa da. Skoro duplo više od 3 ekskluzive i 1 multiplatforme, koliko je odigrano na Xboxu :) Tačnije, 2 pređene i 2 igrane (ne i odigrane) igre na Xboxu, uz još 15-ak narezanih i potom zaboravljenih (svaki disk koštao tipa 250 dinara, BTW).



Inače, hoće li neko banovati smarače kojima je jedini cilj da se podj*bavaju koja je konzola bolja, a nijedan jedini post o igrama nisu nikada ostavili?
 
neće. Važno je da su mene izwarnovali...
 
Inače, hoće li neko banovati smarače kojima je jedini cilj da se podj*bavaju koja je konzola bolja, a nijedan jedini post o igrama nisu nikada ostavili?

Jesi ozbiljan?
A o čemu ti pričaš u ovoj temi?
 
Netacno i irelevantno.
Ono sto se portuje na PC obicno je katastrofalno uradjeno a oni koji imaju konzole obicno ne ulazu u PC komponente koje su potrebne za teranje najnovijih igara. Cak i kad bi sve ekskluzive sa Xboxa dosle na PC i bile solidno odradjene opet bi vlasnici PS3 morali da u PC hardver uloze vise novca nego sto kosta sama konzola.

Netačno. Svaki port sa Xbox360 izgleda bolje na PC-ju, bar svaki port koji je meni došao pod ruku. Gears of War, DiRT, Test Drive Unlimited, Stranglehold... I naravno, svaki port na mojoj mašini (koja nije ništa posebno) radi fantastično i u znatno većoj rezoluciji nego na Xbox360. Naravno da ostaje par ekskluziva koje se neće pojaviti na PC-ju i PS3, ali njihov broj je definitivno beznačajan, barem za mene.

Inače, igra definitivno izgleda prilično mutno na mom monitoru - ne znam da li sam do sada video ovako nešto na PS3. Rockstar izgleda uvek mora da žrtvuje grafiku da bi u igru natrpao što je moguće više detalja a za to je verovatno kriv i multiplatform razvoj. Možda je problem do objektivno najslabije karika kada je reč o hardveru (Xbox360) ili PS3 (zbog toga što i Rockstar još uvek pokušava da pohvata kako da najbolje koristi njegov hardver), nije bitno, niti treba da raspravljamo o tome :)
 
Poslednja izmena:
Pa ipak je tu bitan kvalitet. Ako je odigrao 7 veoma kvalitetnih igara, to je bogami dovoljno stivo za par meseci ;). Kad bih ja mogao da odigram npr (u mom slucaju) 7 Stalkera, eh...

Nego mene zanima vezano za GTA 4, da li u ovoj igri uopste moze da se pogine, jel ima health bar ili slicno ?

Jbt, gledam klipove, pa lik je neunistiv, meni je to pomalo bezveze...

U donjem levom uglu ti je pola tog kruga, ukupan health. Veruj mi, nisi neunishtiv, sta vishe, mnogo lako ginesh ako se ne shtekash. Uglavnom je dopunjujesh tako sto odes da nesto pojedes u restoranu ili na ulici a ima health pack-ova po mapi ali ****s mi ako ih ima 10 na ceo Liberty City...retkost.
 
U donjem levom uglu ti je pola tog kruga, ukupan health. Veruj mi, nisi neunishtiv, sta vishe, mnogo lako ginesh ako se ne shtekash. Uglavnom je dopunjujesh tako sto odes da nesto pojedes u restoranu ili na ulici a ima health pack-ova po mapi ali ****s mi ako ih ima 10 na ceo Liberty City...retkost.

Ok.
Nego gledao sam neke video snimke sa youtube, znaci Niko se prevrtao krzo vazduh milion puta i doskocio na glavu :D, obrisao prasinu sa sebe, i... odsetao :smoke:.
Verovatno su bile neke sifre u pitanju, testirali su fiziku sudara, i mnogo dobro su to odradili ovi iz Rockstara...
 
Samo sam posvetlio brightness za dva "pomeraja" i slika je idealna. Crna je crna, ali i tamnije sive su sive, a ne crne. Jeste po defaultu manje svetla od ostalih igara, ali to je zato što je kalibrisana na plazmama (očigledno), a ne na LCDTV-u. Boje su ok, igra ovoga puta nije napravljena da bude šarena kao Vice City, nego je namerno kao neka noir serija :D


I meni je previse tamno, pa se trudim da podesim. Ova njihova podesavanja nemaju veze s brightnessom i contrastom, ali sta da se radi. Kao da contrast ima funkciju brighntess-a. Nego, kad podesim da bude ok u mraku, nervira me kako je po danu. Ja sam debil za ove stvari, kad krenem da drndam po tim podesavanjima, ne mogu da stanem...
 
Je l' ima automatsko nisanjenje?

Ima

Ok.
Nego gledao sam neke video snimke sa youtube, znaci Niko se prevrtao krzo vazduh milion puta i doskocio na glavu :D, obrisao prasinu sa sebe, i... odsetao :smoke:.
Verovatno su bile neke sifre u pitanju, testirali su fiziku sudara, i mnogo dobro su to odradili ovi iz Rockstara...

Ne gine se od jednog sudara, ali se ipak gine relativno lako ako padnes 2-3 puta sa motora u punoj brzini.
 
ako na motoru ne stavis kacigu(oma krenes) i imash head on sudar na autoputu, i preletish preko motora i sletish s autoputa, oma cesh zaginuti..nema leba.. ja sam prvi put kad se to desilo umro od smeha :D
 
e ajd nek mi neko kazhe kako se radi Stun Punch! Imo sam onu misiju gde mi je iskochilo s strane kako se radi, al nisam prochito vec sam samo zapucao, i sad izgleda da nikad necu saznati.. neshto sa O al ne znam kako :S
 
Hteo reci covek, da se ljudi nisu dovoljno potrudili oko ps3 verzije GTA4 ;).

Pa fanbojevi samo žele da se prepucavaju. Moja poenta je da, ako je situacija takva kao u ovim filmovima koje sam skinuo, onda sramota za Rockstar što je PS3 verzija tako očajna. Samo PS3 vlasnici kažu da to nema veze sa realnošću i onda ok, mada bi bilo fino da se odlučite - koja je verzija bolja :) Meni je svejedno.
 
Patch je vec najaveljn, a Rockstar je izjavio da su pronasli gresku koja dovodi do zamrzavanja igre.
 
Ajde sad vi meni recite sta da radim??? Po 354014532 put mi se GTA 4 zamrzava i ne mogu da igram!!! Upalim drugu igru sve radi normalno. Opet ubacim GTA odigram par minuta i freeeezzzzz!!!! Kome da se zalim? Koga da prebijem sad??? :mad::mad::mad::mad::mad:

Rockstar Games reported that both Xbox 360 and PS3 version of Grand Theft Auto IV may crash. For PS3 crashes primarily on the early 60GB model; for Xbox 360 crashes occur on all the models. If the PS3 version does crash, simply reinstall the game to fix the problem.

http://www.the-magicbox.com/gaming.htm
 
Ja ne znam sta se vama, zamrzava, ali kod mene ne postoji nikakvo zamrzavanje, a trsim GTA po ceo dan... pu pu , da ga ne ureknem :d :p
 
Nazad
Vrh Dno