Šta je novo?

Gta IV

Sad mi se nesto ne uzima GTA IV za PS3. Oh well........zabavicu se sa MGS4 kad izadje.
 

Ovi skrinovi izgledaju skroz normalno, totalna suprotnost od ovog mutnila sto je postovano u temi, verovatno ima neka fora da bude cistije, ili to zavisi od TV-a/monitora..

U svakom slucaju, zanima me, oni koji prate istoriju GTA, kada su zvanicno objavljivali izlazak PC verzije posle konzola u ranijim GTA-ovima? Ili su odjednom posle 5, 6 meseci izbacili PC verziju... Da znam da li da cekam, original bi definitivno uzeo, a ako ne bude nista za PC, jedino resenje je PS3..
 
Ovo je prvi put da pc verziju ne spominju iz rockstara uopste, al imajuci u vidu koliko su novca dobili od ms-a i sony-ja, pitanje je dal ce izaci uopste i do kraja godine, posebno posto im je sigurno hitnije da ispune 50-milionsku narudzbinu od ms-a za dodatne misije.

btw oni screenshotovi ps3 vs 360 ne deluju bas pouzdano jer da ps3 verzija deluje toliko jadnoo zasto bi je svi nahvalili. Zato sam postovao slicke iz daleko pouzdanijeg izvora gde vec igra mnogo normalnije izgleda. A ni 360 verzija koju imam ne izgleda tako lose kao na onoj slici, tako da je moguce da leek koji je radio screencapture ima ocajno los monitor.
 

Koji god da je izvor, mogu samo da potvrdim da je apsolutno tacan. Slika je bas takva kakvu su je prikazali. GTA nije kod mene trenutno, stize mi sledece nedelje, pa ne mogu da slikam. Mutno do bola!

A to sto su stavili par ostrih slika na IGN nista ne znaci. To ladno moze da bude sa 360 verzija i ako je pod ps3 sekcijom. Ja vam kazem ono sto sam video svojim ocima! Plus, puni su forumi ljudi koji kazu isto.

Do monitora nije, posto ostali naslovi izgleda sasvim ostro.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam neki lozac na GTA, ali ova igra je stvarno fenomenalna. Navikao sam se i na kontrole i na sve ostalo, tako da sad bas uzivam. Pustite sve price i odigrajte na cemu god. Nema nista od analiziranja tih screenshotova.

Mnoogo mi se svidja kako izgleda kad pada kisa :). A sad kad sam se navikao, voznja mi je nikad bolja....


Nevezano za ono sto svi pisu, i meni se ovako odoka cini da je PS3 verzija malo upscale-ovana, ali kod konzolnih igara nekako ne obracam paznju na te stvari (mozda prvih 5 minuta kad ima povoda). I dalje izgleda super, a poenta nikako nije u tome, tako da...
 
Poslednja izmena:
@BaneNZ:

Te slike koje si ubacio bi trebalo pomeni da dube obrnuto. PS3 gore a Xbox 360 dole.

Kod mene na XBOX:u izgleda malte ne identicno kao na tom screenshotu koji bi trebao da bude sa PS3.

Uglavnom igra rastura kako god. cheers
 
Nista zavrsicu je na CRT SD televizoru......:D Posto kad radi na SD moze u opcijama da se iskljuci "flicker filter" i tada igra postaje mnogo ostrija!

Kako god, da sumiramo, igra je mnogo dobra, ali i isto toliko puna blura!
 
Poslednja izmena:
da chitao sam da se ljudi zhale kako im je mutno. ne kontam. mislim meni je na HDTV-u u 720p(dobro u 630p) sve ok.. ponekad imam problem sa brightnessom i kontrastom, al to na frku promenim. da znam kako da screenshotujem sa ps3-a, poslo bi vam :D
 
Ovo je prvi put da pc verziju ne spominju iz rockstara uopste, al imajuci u vidu koliko su novca dobili od ms-a i sony-ja, pitanje je dal ce izaci uopste i do kraja godine, posebno posto im je sigurno hitnije da ispune 50-milionsku narudzbinu od ms-a za dodatne misije.

Nije tačno, GTA III su za PC najavili tek dva meseca posle njegovog izlaska na PS2. Njihov rezon je da će ovako prodati veći broj kopija na konzolama, a verovatno imaju podršku od japanaca i Bila, jer ovakve igre upravo pospešuju prodaju konzola, a oni koji već nemaju svoju igraću stanicu i ne planiraju da je nabave, svakako će kupiti igru (naravno ukoliko nisu zli pirati) kad izađe za PC, za 6-7 meseci
Jednostavno ljudi hoće da izvuku maksimum keša iz svoga čeda, a realno gledajući to uopšte nije čudno.
 
Poslednja izmena:
Ja sam i ranije gledao trejlere gde verzija igre za PS3 izgleda mutnije u odnosu na XBOX360 verziju.Evo Call of duty3 na primer:

http://www.gametrailers.com/player/15368.html

@BaneNZ: Hoces da kazes da na samo na obicnom tv-u postoji ta opcija da se iskljuci filter?


to je jedna velika zamerka, nedopustivo da na duplo boljem harveru igrica izgleda lošije (u odnosu na Xbox 360).
E vidis,tu je tvoj problem,sto ti mislis da je hardware u PS3 duplo bolji od onog u XBOX360 ;)

EDIT: A najbolje su mi ove izjave "Mutno ili cisto-stvar ukusa". Ljudi,MUTNO NE VALJA. To je isto kao kad bih rekao da vise volim da mi igra secka nego da radi glatko-takav mi ukus!.
 
Poslednja izmena:
Ja sam i ranije gledao trejlere gde verzija igre za PS3 izgleda mutnije u odnosu na XBOX360 verziju.Evo Call of duty3 na primer:

http://www.gametrailers.com/player/15368.html

@BaneNZ: Hoces da kazes da na samo na obicnom tv-u postoji ta opcija da se iskljuci filter?



E vidis,tu je tvoj problem,sto ti mislis da je hardware u PS3 duplo bolji od onog u XBOX360 ;)

EDIT: A najbolje su mi ove izjave "Mutno ili cisto-stvar ukusa". Ljudi,MUTNO NE VALJA. To je isto kao kad bih rekao da vise volim da mi igra secka nego da radi glatko-takav mi ukus!.
To da je PS3 hardver duplo bolji od hardvera XBOX360 je cinjenica. Evo citat sa hrvatske wikipedie:Sustav (Cell+GPU) ima teoretski maksimum od oko 2 TFLOPS. Poređenja radi Xbox 360 ima oko 1 TFLOPS,što znači da je maksimalna teoretska hardverska moć dva puta veća od najbližeg konkurenta (bar po hardverskim specifikacijama) u aktualnoj sedmoj generaciji konzola.
 
Koji god da je izvor, mogu samo da potvrdim da je apsolutno tacan. Slika je bas takva kakvu su je prikazali. GTA nije kod mene trenutno, stize mi sledece nedelje, pa ne mogu da slikam. Mutno do bola!

A to sto su stavili par ostrih slika na IGN nista ne znaci. To ladno moze da bude sa 360 verzija i ako je pod ps3 sekcijom. Ja vam kazem ono sto sam video svojim ocima! Plus, puni su forumi ljudi koji kazu isto.

Do monitora nije, posto ostali naslovi izgleda sasvim ostro.

Ne znam, na 360 kod mene slika izgleda bolje nego na onoj fotki. Na 226bw nisam isprobavao, ali na 40" lcd-u je daleko bliza onim fotkama koje sam postovao nego onoj jednoj koja navodno predstavalja kvalitet slike sa 360-ke.

Takodje, nigde nisam video da iko navodi da je 360-kina verzija graficki naprednija, a sudeci po onim slikama bas tako ispada. Mada sad nemam obe verzije da mogu da ih poredim, ali mislim da mogu da se pouzdam u navode sa vec citiranih sajtova i casopisa.
 
Hahahha, kako je glupo. Ja sam bio 100% ubeđen da će bolje raditi na PS3. Kad ono oćeš. Jao, sreća Sony-jeva da je Xbox toliko loše sklepan, inače bi im PS3 bio poslednja konzola koja postoji. Sad će mi biti zanimljivo da gledam PSbotove kako pričaju da je mutnija verzija bolja :D
Sad mi nije žao što sam prodao PS3 i pre nego što sam ga otpakovao. Samo zbog GT5p da imam ovu konzolu, nema šanse...
 
Da se ne lazhemo i na 360 je mutna slika, to je prvo sto sam primetio. Mada to vazhi uglavnom za vozhnju kroz grad preko dana. Sve scene u unutrashnjim prostorijama itd imaju kristalne teksture i boje. Ne znam za ostale ali ja sam mora dosta da pomeram one display settings u igri (brightness,contrast) da bih dobio zadovoljavajucu sliku. Prvi put kad sam upalio...wow dojaja izgleda ali nije kao slike sa sajtova....onda sam shvatio da je default premrachan i bezbojan.

Samo sam posvetlio brightness za dva "pomeraja" i slika je idealna. Crna je crna, ali i tamnije sive su sive, a ne crne. Jeste po defaultu manje svetla od ostalih igara, ali to je zato što je kalibrisana na plazmama (očigledno), a ne na LCDTV-u. Boje su ok, igra ovoga puta nije napravljena da bude šarena kao Vice City, nego je namerno kao neka noir serija :D
 
Hahahha, kako je glupo. Ja sam bio 100% ubeđen da će bolje raditi na PS3. Kad ono oćeš. Jao, sreća Sony-jeva da je Xbox toliko loše sklepan, inače bi im PS3 bio poslednja konzola koja postoji. Sad će mi biti zanimljivo da gledam PSbotove kako pričaju da je mutnija verzija bolja :D
Sad mi nije žao što sam prodao PS3 i pre nego što sam ga otpakovao. Samo zbog GT5p da imam ovu konzolu, nema šanse...

Pa ja sam ubedjen da bolje radi na PS3, s obzirom da brzhe loaduje, i da je slika chistija. ono gore poredjenje nema veze s zhivotom. Mislim, uzmi neki crap ass tv, i slika sa Big Blue-a ce ti izgledati ochajno.. a josh jedan dokaz da je Xbox360 inferioran jeste bilo kashnjenje GTA4, koji je programiran za ps3 bio suvishe velik da bi stao na DVD9 disk(image na 350 je 6,3gb, a na ps3 je 10,3gb).. zato na xboxu vreme uchitavanja traje i do 30 sec, a na ps3 je ispod 10...
 
Poslednja izmena:
Hahahha, kako je glupo. Ja sam bio 100% ubeđen da će bolje raditi na PS3. Kad ono oćeš. Jao, sreća Sony-jeva da je Xbox toliko loše sklepan, inače bi im PS3 bio poslednja konzola koja postoji. Sad će mi biti zanimljivo da gledam PSbotove kako pričaju da je mutnija verzija bolja :D
Sad mi nije žao što sam prodao PS3 i pre nego što sam ga otpakovao. Samo zbog GT5p da imam ovu konzolu, nema šanse...

Kakve su ovo nebuloze, naročtio ovo što je boldovano. Ovo što si napisao nema smisla. Kao sreća njegova što mu je konkurent gori, inače bi on bio najgori (to ovako zvuči kad se prevede). Iz toga što se za titulu konzole sedme generacije bore Xbox360 i PS3, i tvoje izjave, može izvući zaključak da PS3 osvaja tu titulu.
 
Plus, developeri iz R* su rekli da preferiraju PS3 verziju..mislim ja ne umanjujem i ne kazhem da je xbox360 losh i da je gta4 na njemu losh. ja samo kazhem da one 2 gore slike nisu ispravne. imate na game trailersu video poredjenje ps3/xbox360 u gta4, pa pogledajte. ako vidite neku razliku sem shto su na ps3 boje toplije, svaka vam dala! i da obe konzole imaju svoje prednosti i mane, a i da GTA4 na chemu god ga imash vredi igrati.
 
Poslednja izmena:
Kakve su ovo nebuloze, naročtio ovo što je boldovano. Ovo što si napisao nema smisla. Kao sreća njegova što mu je konkurent gori, inače bi on bio najgori (to ovako zvuči kad se prevede). Iz toga što se za titulu konzole sedme generacije bore Xbox360 i PS3, i tvoje izjave, može izvući zaključak da PS3 osvaja tu titulu.

Hteo reci covek, da se ljudi nisu dovoljno potrudili oko ps3 verzije GTA4 ;).
 
Nego imam jedno pitanje vezano za igricu. E ovako treba da idem u Gun Store sa onim Dimitrijem. Odem tamo, ali e mogu nista da kupim samo pise Display Mode Only. Sta da radim?

Evo iz Walkthrougha, ali nigde ne spominju to Display Mode Only.

Grand Theft Auto 4 Do You Have Protection?

* Go to Faustin's house, where Dimitri will greet you at the front door. He takes you into the living room where Faustin is doing coke and drinking liquor. The two of them argue with each other for a bit and end with a hug.

* Give Dimitri a ride to the sex shop. On the way over he tells you that Faustin wanted to kill the sex shop owners for being late on their payments, but Dimitri lets you know he wants to handle the matter peacefully. Dimitri hands you a gun and asks for cover while he confronts the men. You are then required to shoot one of the men in the leg. Next, you and Dimitri leave the sex shop and head for the gun store. Dimitri tells you to purchase the Micro SMG. Head back to Faustin's house and drop off Dimitri. This is an insanely easy mission.
 
Poslednja izmena:
To da je PS3 hardver duplo bolji od hardvera XBOX360 je cinjenica. Evo citat sa hrvatske wikipedie:Sustav (Cell+GPU) ima teoretski maksimum od oko 2 TFLOPS. Poređenja radi Xbox 360 ima oko 1 TFLOPS,što znači da je maksimalna teoretska hardverska moć dva puta veća od najbližeg konkurenta (bar po hardverskim specifikacijama) u aktualnoj sedmoj generaciji konzola.

Haha,pretpostavljam da ces sad ta 2 TFLOPS-a da uporedis sa 8800GTX-om i da kazes kako je PS3 4 puta brzi.

Kakve su ovo nebuloze, naročtio ovo što je boldovano. Ovo što si napisao nema smisla. Kao sreća njegova što mu je konkurent gori, inače bi on bio najgori (to ovako zvuči kad se prevede). Iz toga što se za titulu konzole sedme generacije bore Xbox360 i PS3, i tvoje izjave, može izvući zaključak da PS3 osvaja tu titulu.

Pretpostavljam da je Maxa mislio na to sto se XBOX360 kvari i da joj je to jedina losa osobina u odnosu na SP3 i potpuno se slazem sa njim :)

Plus, developeri iz R* su rekli da preferiraju PS3 verziju..mislim ja ne umanjujem i ne kazhem da je xbox360 losh i da je gta4 na njemu losh. ja samo kazhem da one 2 gore slike nisu ispravne. imate na game trailersu video poredjenje ps3/xbox360 u gta4, pa pogledajte. ako vidite neku razliku sem shto su na ps3 boje toplije, svaka vam dala! i da obe konzole imaju svoje prednosti i mane, a i da GTA4 na chemu god ga imash vredi igrati.

Pa upravo taj video i gledamo.Hoces da kazes da ne primecujes da je slika mutnija na PS3? Evo gledam poredjenja i na drugim sajtovima i slicna je situacija:

http://www.videogamer.com/videos/player.html?vid=1901.html

EDIT: Ako neko ima priliku da uporedi igru na obe konzole neka javi sta je video.
 
Poslednja izmena:
Haha,pretpostavljam da ces sad ta 2 TFLOPS-a da uporedis sa 8800GTX-om i da kazes kako je PS3 4 puta brzi.



Pretpostavljam da je Maxa mislio na to sto se XBOX360 kvari i da joj je to jedina losa osobina u odnosu na SP3 i potpuno se slazem sa njim :)



Pa upravo taj video i gledamo.Hoces da kazes da ne primecujes da je slika mutnija na PS3? Evo gledam poredjenja i na drugim sajtovima i slicna je situacija:

http://www.videogamer.com/videos/player.html?vid=1901.html

EDIT: Ako neko ima priliku da uporedi igru na obe konzole neka javi sta je video.

Sorry,greska,brisite ovaj post :)
 
Poslednja izmena:
Pa upravo taj video i gledamo.Hoces da kazes da ne primecujes da je slika mutnija na PS3? Evo gledam poredjenja i na drugim sajtovima i slicna je situacija:

http://www.videogamer.com/videos/player.html?vid=1901.html

EDIT: Ako neko ima priliku da uporedi igru na obe konzole neka javi sta je video.

Priznajem da na tom videu izgleda mutnije sve do trenutka dok ne udje u helikopter, tu ps3 izgleda 3x brutalnije.. voleo bih da mogu da probam obe konzole na mom tv-u i da mogu da kazhem. jer sve ti zavisi dal je selektovan full rgb, i onaj power white i ostale gluposti..
 
Interesantno je kako se neki ljudi pozivaju na novinare ako kazu nesto u korist PS3 a ako kazu nesto protiv onda su to strani placenici i domaci izdajnici. Mada izgleda da im vise 30 fps ne sjecka, a ni 720p nije malo (cak i manje moze da prodje). A i te ekskluzive i dalje samo sto nijesu.
 
Meni je bitno da ps3 verzija ima stabilniji framerate, brzi loading i manje popup-a sto je i sasvim logicno zbog podrske HDD-a.
 
Priznajem da na tom videu izgleda mutnije sve do trenutka dok ne udje u helikopter, tu ps3 izgleda 3x brutalnije.. voleo bih da mogu da probam obe konzole na mom tv-u i da mogu da kazhem. jer sve ti zavisi dal je selektovan full rgb, i onaj power white i ostale gluposti..

To i jeste cela poenta, ne mogu da se pouzdam u tvrdnje ljudi za koje nemam predstavu koliko se uopste razumeju u tehniku. PS3 nije dovoljno utakariti preko hdmi-ja i dobiti ok sliku vec treba malko zaviriti u menije. Znam da je meni trebalo nekih pola sata pre nego sto sam dobio sliku na br fimovima koja je bila crystal clear. Dakle, dok ne nabavim ps3 verziju ne mogu da cenim, ali cu se sigurno pre pouzdai u edge-ov navod nego nekih leekova po netu za koje nikada nisam ni cuo.
 
Pretpostavljam da je Maxa mislio na to sto se XBOX360 kvari i da joj je to jedina losa osobina u odnosu na SP3 i potpuno se slazem sa njim :)
Da si imao obe konzole ne bi pričao istu priču. Ne samo da se XB360 kvari (a malo li je, samo da je to?), već zuji kao turbina što užasno smeta dok se igra, ima neuporedivo grublje pečurke na kontroleru (vrlo bitno naročito za igranje bržih naslova), akcije na kontroleru su na trigerima umesto na button-ima, što potpuno remeti ergonomiju kontrolera jer instinktivno stavljaš kažiprst na trigere koji su dole i totalno izbacuje iz koloseka pa ruka boli posle pola sata igranja i konačno ima manje raznovrsne kvalitetne igre kada se gleda raspored po žanrovima (koga briga što XB ima 15 solidnih fpsova kada su 2-3 najbolja na PCju i šiju sve za 3 dužine, npr. Crysis?), plus sve što izađe na njemu i dobro prođe dođe i na PC, što ovamo nije slučaj. Ali ko to broji :) Istina, mnogi pričaju da je XB kontroler bolji, mada mi uopšte nije jasno kako. Deluje on onako robusno i fino kada se prvi put stavi u ruke i kada se stavi u zamišljeno idealni položaj, dok se ne proba igra i spuste kažiprsti na trigere.

No, meni je dovoljno samo to što "ekskluzive" XB konzole dolaze i na PC posle par meseci. To mi je i najbitnije. Ne interesuje me da igram što više igara ili svaku igru koju dođe, već hoću da uživam u najboljim igrama. Sa XB-om ne propuštam manje-više ništa jer će sve doći na PC, uz eventualnih par meseci zakašnjenja, dok ekskluzive sa PS3 neće doći nikada. Tako da ako hoću da igram dobre naslove, PS3 moram imati, XB je preterivanje, osim ukoliko se ne ide na varijantu jeftinoće, tj. nema se za PC ili se jednostavno nešto želi igrati prostim ubacivanjem diska i sl. bez cimanja sa krekovima i pečevima, mada i to u zadnje vreme ne ide baš najbolje developerima...
 
Poslednja izmena:
Istina, mnogi pričaju da je XB kontroler bolji, mada mi uopšte nije jasno kako. Deluje on onako robusno i fino kada se prvi put stavi u ruke i kada se stavi u zamišljeno idealni položaj, dok se ne proba igra i spuste kažiprsti na trigere.

No, meni je dovoljno samo to što "ekskluzive" XB konzole dolaze i na PC posle par meseci. To mi je i najbitnije. Ne interesuje me da igram što više igara ili svaku igru koju dođe, već hoću da uživam u najboljim igrama. Sa XB-om ne propuštam manje-više ništa jer će sve doći na PC, uz eventualnih par meseci zakašnjenja, dok ekskluzive sa PS3 neće doći nikada. Tako da ako hoću da igram dobre naslove, PS3 moram imati, XB je preterivanje, osim ukoliko se ne ide na varijantu jeftinoće, tj. nema se za PC ili se jednostavno nešto želi igrati prostim ubacivanjem diska i sl. bez cimanja sa krekovima i pečevima, mada i to u zadnje vreme ne ide baš najbolje developerima...

Svaka čast, slažemo se u potpunosti :) Igram PS3 verziju, i stvarno nemam nikakve zamerke do sada. Jedino što igra ima zaista suludi broj komandi, pa na džojpedu jedva da ima mesta da se sve nekako smeste.
 
Igram PS3 verziju, i stvarno nemam nikakve zamerke do sada. Jedino što igra ima zaista suludi broj komandi, pa na džojpedu jedva da ima mesta da se sve nekako smeste.

I ja se slazem sa tobom, jako je velika mapa, ja igram vec 2-3 dana, a skoro nista nisam zapamtio napamet gde je... :p
 
Vrh Dno