Šta je novo?

Grejanje na pelet

To svi kazu kad ih uhvate u kradji drva.
 
Se dešava nešto sa peletom? Kod nas u Subotici većina preprodavaca kaže tek na jesen....
 
U kom smislu? Nema na stanju?
 
tako kažu, tek na jesen stiže
 
Kod nas u Bosni su uveli 90to dnevnu zabranu izvoza da obore cijene. Sad se proizvodjaci zainatili nece da spuste cijene kazu jos ce vise ic. Na sta ce izac vidjecemo
 
Ups, izgleda da je ćale bio u pravu kad nas je forsirao da uzmemo u maju... 🙄
 
Ja sam početkom meseca dobio 3 tone koje sam rezervisao pre par meseci. 300 evra tona.
Prošle godine je bilo 200.
Po ostalim komentarima vidim da i nisam loše prošao.
Ostaje samo da se nadam da će zimi biti struje da pelet mogu i da iskoristim.
 
Pričao sa ćaletom i o toj opciji, kaže pripremiće neki akumulator za slučaj da ostanemo bez struje na neki period.
 
mora i neki pretvarac, pumpa i kotao su na 220v..
 
Htedoh da napišem da nije moguće da u 2022 godini nemamo struju, ali u dva velika naselja u Kragujevcu već dva dana nema vode
 
Dobio sam informacije da peletare počinju od 1.jula ponovo proizvodnju... E sad, koje cene će sa stave po kg 🙄🤔🤔🤔
 
Cene po toni idu od 41,000 do 46,000 dinara. Nenormalne cene. Cene su dobijene danas.
 
Što je najcrnje - njih zabole uvo ako 80% potrošača u Srbiji prestane sa grejanjem na pelet. Nadomestiće to izvozom.
 
^ to im je i cilj, dobiju veću zaradu nego kod nas
 
Ja sam razmisljao o peletu ali sam se odlucio za toplotnu pumpu preko kredita.
Kod struje nemas lupanja glave kakav je kvalitet i koliko ce da dignu cenu jer im se hoce
 
Ako bude struje. Osim ako bas niste dobro planirali manje vise sve zavisi od struje (i pelet, i toplotna pumpa, i inverter klima) cak i cisto grejanje kotlom na ugalj stane cas posla ako je kotao u nivou, a nema struje... jedino kreka/smederevac...
 
Poslednja izmena:
E u tom slučaju postoji agregat koji stoji za nedaj bože u kotlovnici da se nađe ali samo za čvrsto gorivo.
 
Vidim i ja

"Ej, raja, hajmo pravit agregat"

 
Eko step pelet fabrička cena 39.8din po kg, od 15.07 validna
 
Oglasi su puni peci na pelet, izgleda da masa ljudi odustaje od ovog vida grejanja.
 
Pa i ja cu najverovatnije jos ovu.
 
Taman kad svi odustanu vratice se u normalu za nas bez izbora 😂
 
Ja sam ostavio obe peci, pelet i klasična za centralno grejanje. Ove godine sam uzeo drva za 7000din po metru. Napravio dva voda i kada hoću da koristim drugu peć zatvorim dva ventila na jednoj a na drugoj otvorim isto dva. Imam još dve tone peleta i posle toga krećem drva
 
I ja imam peleta za jos sezonu i po, naravno zavisi od toga kakva zima bude. Ali na prolece mora da se razmislja o alternativama. Do sada sam 105 kvadrata grejao sa da kazem ni 50k dinara cele zime, a ovo sada je klasicna kaubojstina.

Sreca pa me supruga nije ubedila da prodam dve TA peci, koje imam konzervirane :D
 
^ ja namerno nisam prodao peć iz razloga sto sam dobio drugo dete prošle godine u julu. Jeste pelet peć u garanciji ali opet ako se pokida i dok majstor odradi reklamaciju može proći do 3 dana. Do popravke kuca bi se ohladila pa iz tog razloga ostavio peć i dva metra drva. Uvek mora biti neka alternativa, posebno u ovom ludilu ali ko je prošle godine znao da će cene ovoliko skočiti na tržištu.
 
Ovde u Rumi morate imati dobru vezu da biste pronasli drva. Ako imate srece metar se krece od 9500 do 10000.
 
Meni su sad dosla drva 60,bez rezanja i cepanja, a od sutra 70. Ocekuju da ce u septembru biti 80 otprilike.
 
Nazad
Vrh Dno