Šta je novo?

Gree muse

Ako mozes procitati moj post,naveo sam serijski broj modela ali nezz koji to tacno model unutrasnje jedinice,gree muse evo ili comfort x ili fairy premium jer na netu sva tri ova modela imaju taj serijski broj modela isti.Majstor je rekao samo to je najnoviji model naslednik lomo regular jer se to po vanjskoj jedinici gleda,nigdje veze al opet da ovde pitam zna li neko konkretno.
Postavi sliku spoljne jedinice.Prve Muse su imale istu spoljnu kao Gree Lomo.
 

Prilozi

  • IMG_20230409_111342.jpg
    IMG_20230409_111342.jpg
    151.9 KB · Pregleda: 58
  • IMG_20230409_111456.jpg
    IMG_20230409_111456.jpg
    155.4 KB · Pregleda: 60
Čari Gree brenda. 5 trgovačkih naziva za jedan model, koji uz to postoji u 5 varijanti unutrašnje i spoljne jedinice.
 
Čari Gree brenda. 5 trgovačkih naziva za jedan model, koji uz to postoji u 5 varijanti unutrašnje i spoljne jedinice.
Pa upravo to i jest enigma,da li je to dogovor zastupnika i ovlastenih servisera da se puno ne objasnjavaju kakavi su i koji modeli nego pucaj na onu koja ima najviše pozitivnih recenzija a to je bila Lomo regular.
Ja inače sam malo čačko po recenzijama forumuma ali nisam evo naletio na ovaj gdje ima dosta konkretnih i konstruktivnih mišljenja i odgovora.Da sam znao kupio bih Midea All Easy Pro jer su ista cijena.
 
Vidi reklamiraj odmah pošto si skoro ugradio klimu i traži povrat novca i uzmi nešto proverenije.
 
Ja bih pre rekao da je muse evo.
I ja mislim da je muse evo al taj "evo" je najnoviji model(koliko sam mogao zakljuciti iz komentara) jer i piše god 2022.10. čudi me da nisu onda ispravili tu softwersku gresku ili ima neka caka sa podesavanjima oko daljinca i temp i brzine fana,nema logike znam al opet ne mogu da svarim da se desava i na najnovijim modelima.
 
Upali joj ifeel.Kod nekih klima treba staviti 2-3 stepena manje u odnosu na zeljenu temparaturu.
 
Upali joj ifeel.Kod nekih klima treba staviti 2-3 stepena manje u odnosu na zeljenu temparaturu.
I to sam probao i pratio na svom digitalnom termometru,nije problem staviti manju al onda kad ugasi ne pali je spadne i ispod te zadane i ne pali se odmah,a u svemu tome nije ni to problem da makar smanji potrošnju kad predje stepenažu nego i dalje ista potrošnja,problem je takodjer ako nocu je ostavim pregrijavace mi i nece paliti ako spadne puno ispod zadane,ishladim prostor onda u tom slučaju .
 
Haha smijurija brend,ja kod svoje gree lomo kad upisem u google serijski broj dobijem i da je lomo i pular,haos

A to sto vibrira navikni se,to je gree,ona rezonuje druze u sobu koja je udaljena od vanjske 6 metara,nikakve gumice ne pomazu
 
Nema tu pomoci. Za vibracije stavi gume za ostalo nema pomoci tako ona radi. Ako mozes vrati uzmi novac i Gree zaobiđi
Hvala na savjetu pokusacu se zaliti ako budu htjeli vratiti al nema sanse da ce to tako lako prihvatiti.
Jedino što dobro griju što sam mogao zaključiti za ovaj kratki period 10 dana i to veći prostor od predvidjenog.Al zato imaju mane.
 
Hvala na savjetu pokusacu se zaliti ako budu htjeli vratiti al nema sanse da ce to tako lako prihvatiti.
Jedino što dobro griju što sam mogao zaključiti za ovaj kratki period 10 dana i to veći prostor od predvidjenog.Al zato imaju mane.
I dobro troši Videces po racunu .
 
I dobro troši Videces po racunu .
Pa čim ne spušta na vrijeme ispod 600w sve mi je jasno,jednom sam očitao oko 450w da troši dok stoji na zadatoj,onda drugi put isto na zadatoj ili je stepen više a 600w troši.Kao da nije kalibrisana kako treba ili joj nevalja senzor pa šalje pogrešne parametre .
 
Napravili su je da što je veća spoljna temperatura ona modulira više, odnosno drži veću najnižu potrošnju, npr moja Pular na spoljnim temperaturama od:
-5 i hladnije modulira između 380w-420w
0-5 st. 450-500w
5-10 st. 500-550w
15+ st. 550w+

(Okvirne cifre, koje sam primetio ove zime)

A Gree Muse vuče i prosečno više.
 
Napravili su je da što je veća spoljna temperatura ona modulira više, odnosno drži veću najnižu potrošnju, npr moja Pular na spoljnim temperaturama od:
-5 i hladnije modulira između 380w-420w
0-5 st. 450-500w
5-10 st. 500-550w
15+ st. 550w+

(Okvirne cifre, koje sam primetio ove zime)

A Gree Muse vuče i prosečno više.
Svasta,kontra znači efekat,eto ja sam tek instalirao pa ne mogu ni reći na nekom duzem minusu kako će se ponašati.Al ovo do sad sam vidio da ne radi kako treba ,da ona makar smanji potrošnju pa nemora isključiti na tačno zadanoj a ne i jedno i drugo zabaguje i treće jer ne pali na vrijeme pada 2 C nize pa onda
 
Ta tvoja ne može toliko da spusti pošto vrv ima grejač spoljne jedinice koji se pali kada temperatura ode u minus i to vuče dodatnih 80-90w
 
Ta tvoja ne može toliko da spusti pošto vrv ima grejač spoljne jedinice koji se pali kada temperatura ode u minus i to vuče dodatnih 80-90w
Pa ima grejač tacne e sad nezz negdje pročitah da mozda ima i grej.kompresora i nisam mogao ni testirati u minusu ,jedno jutro samo -1 bilo.Al evo danas 9C ,ja stavio 22 i na 23 gore bila jedno vrijeme i ugasila se ,spala na 21 i nakon 5 min se upalila,kad se upalila kao da avion bruji iznad :) zatim dize do 900w ali ne puse bas toplo a npr znala je biti na zadanoj potrošnja 600 w i puše i dalje toplo,izgleda kad se ugasi treba joj duze vremena da izbacuje topli zrak na nizoj snazi.
Po stoti put, izbegavati Muse model u svakoj varijanti. Sto revizija a problemi i dalje isti.
Vrlo neozbiljno.
A ko je znao druze,ja danas naleti na ovaj forum,koga god sam pitao gledao po youtube recenzije i tamo pitao kazu gree lomo regular u toj rang cijeni i tako trazio da mi instalira,kad su instalirali vidim drugačija unutarnja jedinica kazu vanjska se gleda kao ona je lomo regular a unutarnja nije bitna,ne znajuci čak ni koji je ovo model i trazeci po internetu naletim na ovaj forum da mi neko kaze koji je tacno model i vidim sad da je izgleda taj famozni muse evo kao zadnji model i da je neko kaze pobiljsan i ispravljene te ne softwerske greske a izgleda da nisu
 
Ta tvoja ne može toliko da spusti pošto vrv ima grejač spoljne jedinice koji se pali kada temperatura ode u minus i to vuče dodatnih 80-90w
Evo naleti na sajt na kojem piše baš identičan model kao i kod mene.Radi se o Gree Comfort Muse Evo.Zadnji model navodno sa dva grejača ,kompresora i tacne.Da li je i ovo tačan sad podatak modela ko će znati. https://www.multicom.me/bijela-i-ku...-comfort-muse-evo-gwh12acc-k6dna1f-99128.html
A ovde na drugom sajtu Gree Fairy II heheh haj sad budi pametan.
 
Ko će ga znati šta više od modela izbacuju i menjaju nazive, kao i Xiaomi među telefonima. Kineska posla 😁
Kao da im je cilj da zbune kupce.
 
Tacno tako 🙄
A ovde Gree comfort x(a tako mi i je došlo ono uputstsvo u pakovanju sa ostalim papirima i piše Comfort X na naslovu)
Da li sad mozda ono /i u nastavku modela znači da ipak nije muse model,moram uputiti mail prozivodjaču direktno izgleda prije reklamacije
 
Evo naleti na sajt na kojem piše baš identičan model kao i kod mene.Radi se o Gree Comfort Muse Evo.Zadnji model navodno sa dva grejača ,kompresora i tacne.Da li je i ovo tačan sad podatak modela ko će znati. https://www.multicom.me/bijela-i-ku...-comfort-muse-evo-gwh12acc-k6dna1f-99128.html
A ovde na drugom sajtu Gree Fairy II heheh haj sad budi pametan.
Ako ti je identična oznaka kao ova onda je to Fairy.
Kod mene je bila ova pa sam je zamijenio za drugi model. Uglavnom to je ona sa greškom. Da li su kasnije ispravili grešku - ne znam?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-12-01-36-29-596_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2023-04-12-01-36-29-596_com.miui.gallery-edit.jpg
    345.9 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_2023-04-12-01-35-32-079_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2023-04-12-01-35-32-079_com.miui.gallery-edit.jpg
    312.7 KB · Pregleda: 38
Ako ti je identična oznaka kao ova onda je to Fairy.
Kod mene je bila ova pa sam je zamijenio za drugi model. Uglavnom to je ona sa greškom. Da li su kasnije ispravili grešku - ne znam?
E jest identična tako i na unutarnjoj i na kutiji ima i to (wifi).Dakle Fairy je to i meni je rečeno da je to Fairy naslednik Lomo regular a vanjska nam je ista i ona je ista kao kod Lomo regular.Jer upravo ta slova u modelu ACC je Fairy a AFC je Muse. A ono na kraju f1/i je pokazatelj da je kao zadnji model. Kod mene stoji 2022.10. god.proizvodnje.
De mi reci jel ti bruji puno vanjska kad radi modulacije i jesi li postavljao one antivibracione gume.
 
E jest identična tako i na unutarnjoj i na kutiji ima i to (wifi).Dakle Fairy je to i meni je rečeno da je to Fairy naslednik Lomo regular a vanjska nam je ista i ona je ista kao kod Lomo regular.Jer upravo ta slova u modelu ACC je Fairy a AFC je Muse. A ono na kraju f1/i je pokazatelj da je kao zadnji model. Kod mene stoji 2022.10. god.proizvodnje.
De mi reci jel ti bruji puno vanjska kad radi modulacije i jesi li postavljao one antivibracione gume.
Zamijenio sam je za G-Tech prije više od godinu dana.
Prelistaj temu o Gree klimama. Vrati se godinu i pol unazad. Uglavnom sve je već napisano.
 
Jutros mi je jedna Muse izgleda ispustila dusu. Monter od koga sam ih kupio 2020 u polukompenzaciji je prihvatio da ih skine za 20 dana i uradimo neku matematiku za vracanje klima i sve ok i za mene i za njega, ali je juce ujutru opet sve 3 postavio u onaj rezim kada nista ne mere nego samo duvaju skoro prohladno jer je hteo da opet nesto proba dok ne radimo ovih dana. i ja ga sinoc zovem i kazem mu da jedna mnogo tandrce spolja on kaze da ostavim tako. Jutros oko 8h kada sam dosao ta ne radi. Duva samo i ne klepece vise ali duva mnogo hladnije od dve druge. Dodje oko 9 i on ugasi upali, pojave se brojke na displaju ali ona samo duva niti hoce da greje niti hladi. a ni kompresor napolju vise ne ukljucuje Ove ostale dve nisu sinoc brncale i one rade bez problema. Sve je ugasio i to je to i rekao mi je da ovaj defekt ne menja dogovor, uostalom ispao je fer. a dali je kompresor ili nesto deugo i ne interesuje me mnogo samo je steta sto je ovako sve ispalo ali nije bilo do mene
 
Poslednja izmena:
Taj servisni mod ne bi trebalo uopšte uključivati.Ako ćeš opet da kupuješ klime pogledaj neke koje rade normalno kao LMCE koje imaš.KMTA/CC imaju iste brzine izduva kao i LMCE ali niže moduliraju.
 
Hvala proleter mislim da sam po tvom savetu i uzeo LMCE klime i dobre su. Ali moram jos malo da razmislim jer imam jos prostora koji nije do sada uopste grejan pa sam vec i obavio neke razgovore oko topl.pumpe mada mnogo ce skupo sve to da izadje. Videcu za oko mesec dana kad rascistim sa ratama koje imam prema banci. Mislio sam da malo zivnem bez rata i bankarskih globa neko vreme :). A ovaj Muse danas ponovo radi i ukljucuje kompresor normalno izgleda da ga je taj test rezim totalno ubagovao bio na neko vreme. Videcemo hvala za savete svima !
 
Ja kupio klimu gree evo mouse 12k inverter pocela da se pojavljuje greska f0 pa sam onda otvorio reklamaciju I onda je serviser proverio spoje cevi za gas I dopunioje I zamenio osigurac na elektronici I sad radi dobro
 
Nazad
Vrh Dno