Šta je novo?

Gree muse

Moze da se desi da bude nekad 1c razlike gore dole to mi je sasvim Ok, kvadratura je soba 16 plus kuhinja sta znam mozda nekih 7-8 kv. Sto se tice potrosnje za ovo sto grejem za Januar samo klima mi je potrosila negde oko 2700-2800 din a radila je skoro pa ceo mesec. Ali dakle to je rad klime uvek u tihom modu, a da je pustim da radi bez toga sigurno bih bilo duplo, a plus od tog duvanja jakog koje pravi ne moze ni da se spava, ali tada naravno i jace greje na jakim minusima ali sta vredi.
 
Ma ja sam ih podesavao svakako i da slabije i sto jace duvaju nisam dobio nista posebno. Ispada da mi je ipak najbolje kada duvaju najace cak i je i potrosnja mislim tako najmanja. Ali ovo sto ti pitas za buku, posto mi i Fujitsu duvaju najace po mome osecaju buka je tu negde mozda su zamalo bucniji Gree ali ne toliko. Druga stvar kod tebe je tu u zivotnom prostoru a kod mene u radnom. Verovatno bi i meni smetala bilo koja klima u kuci postavljena na najaci izduv
 
Kod mene dok sam je imao je samo quiet bio prihvatljiv, kod midea extreme daleko tise jer je dosta manji protok vazduha
 
Kod mene dok sam je imao je samo quiet bio prihvatljiv, kod midea extreme daleko tise jer je dosta manji protok vazduha
DA upravo to, ali je problem kada se spuste temp ispod 3-4c tada Quiet ne duva dovoljno jako i ne moze da zagreje prostoriju, a drugi modovi su nepodnosljivi kao sto rece neko iznad za zivotni prostor.
 
Opet ja sa mukom koja se zove Muse. Ovih dana sam predvece posle posla doradjivao neke stvari u radionici od 165m2 visina 3m te sam malo opet pratio Muse. sve tri postavljene na 250cm od poda pojacane sa duvanjem na najace i dve ukljucene na one merace potrosnje. Sve 3 duvaju u istom smeru sa duzeg zida objekta fakticki je svaka zaduzena za oko 55m2 prostora. Termometra 2 kom sam postavio jedan u centru radionice drugi na suprotnom zidu raduonice oba na 100cm od poda. Spoljna je bila po zivinom termometru 8 a kime unutra postavljene na 20. Pre startovanja je bilo 16,8 u radionici. I krenu one da duvaju. U pocetku su trosile oko 1400-1500w kasnije kada je unutrasnja bila 18,5 spustile su na 750-800w i tako radile duze vreme. Kada je na blizem termometru bilo blizu 20 a na daljem oko 19 kao lude su obe opet otisle na 1250-1300w i tako gruvale duze sve dok na centralnom termometru nije bilo 22,4 a na daljem 21,5. Skoro sve tri su se iskljucile u roku od 1min kao po komandi. Ove dve koje su bile prikacene na merace su u trenutak pred iskljucenje trosile po 1300w a sigurno i treca bar po zvuku je tako izgleda. Objekat je extremno dobro izolovan vrata nisu otvarana krilca na klimama postavljena jedan podeok nize prema podu od 45 stepeni. Otprilike za ceo period od mozda 3-4h 60% vremena su bile na 1300w 40% vremene na oko 750-800w. Mene cudi zasto su upravo pojacavale toplotu kada se temperatura priblizavala zadatoj 20c jer bi trebalo da bude suprotno ? Ja njih i nisam video da rade ispod 650-700w i sam tim sam se pomirio ali zasto brate pojacaju kao lude kad to u tom trenutku valjda treba suprotno kada se priblize zadatoj ? Temperaturu gore kod njih su pred iskljucenje gore na displeyu pokazivale 24,25,25 znaci 4-5 stepeni visu od zadate a nisu htele da se iskljuce na vreme i posle sam izasao i neznam kada su se smilovale ponovo da krenu na kojoj unutrasnjoj temperaturi. Eto tako radi ovo g.. od klime trosi bezpotrebno struju a niko to ne trazi od njih.
 
Ne prihvata mi predhodno pisanje dopunu . Klime su na duzem zidu od 14m i duvaju prema suprotnom zidu koji je na oko 12m fakticki 14x12m prostor. Prvi termometar je bio na 6m a drugi na 12m od zida gde su klime. Ukupna kubatura prostorije je 14,1m x 11,7m x 3m=495m3 . Kada se odbiju sprave koje su unutra, trube platna, koflin itd po meni ostaje oko 400m3 ciste kubature vazduha
 
Ne prihvata mi predhodno pisanje dopunu . Klime su na duzem zidu od 14m i duvaju prema suprotnom zidu koji je na oko 12m fakticki 14x12m prostor. Prvi termometar je bio na 6m a drugi na 12m od zida gde su klime. Ukupna kubatura prostorije je 14,1m x 11,7m x 3m=495m3 . Kada se odbiju sprave koje su unutra, trube platna, koflin itd po meni ostaje oko 400m3 ciste kubature vazduha
Nista novo za Muse , moja Muse ne gasi i ako zadata 20c a u sobi 24c , tek na 19c gasi
Za Muse nema komentara
 
To pretpostavljam nije na i feel podešeno? Ja na Pularu već 2 meseca držim na i feel i tu minimalno maši temperaturu sobe. Naravno i dalje prebaci dva stepena od zadate pa se ugasi, ali to je već poznat rad ovih klima. Na normalnom modu prebacuje više temperaturu i uopšte ne održava u sobi približnu temperaturu (pregreva previše).
 
najgrđe u svemu tome je što siše struju ko blesava. potrošnja je nenormalno velika u odnosu na druge invertere.
 
da to je najgore u svemu jer bespotrebno trose. Nego nesto razmisljam ako se one ugase kada gore kod njihovih unutrasnjih bude +5 od zadate temperature, onda ispada da bi mozda tacno radile da su recimo na 6m od poda podignute unutrasnje. Primera radi imate duplex i nju postavite na 6m od donjeg dela stana. Onda ce dole da bude tacno 20 a gore 25 i ona ce da se ugasi. Jedino sto ce za paljenje da bude problem jer ce onda dole da pocnu pingvini da se setaju kada se ona gore upali
 
Imam gree muse 12ticu i pazite vi sada ovaj problem. Kada ukljucim opciju quiet, spoljna jedinca krene da bruji, znaci klasicno drndanje?!?!?! Unutra ok utisa se, ali onda se cuje to brunanje od napolje. Kada iskljucim quiet brujanje prestaje. Inace klima je nova kupljena juna prosle godine, radi saveseno i od pre par dana imam ovaj problem.

Jel zna neko uopste sta se tu desava koji je to mehanizam rada kada se ukljuci na quiet pa da to moze da izazove to brujanje?
 
Rezonanca...
 
Nije kvar, ako je do nje. Kada počne da drnda, baci pogled na cevi i samu spoljnu jedinicu. Pipni ih, vidi da li vibriraju
 
Ne vibriraju. Nema nikakvog vibriranja ni kada radi u regularnom modu ni kada ukljucim quiet. Jednostavno kada ukljucim quiet spoljna jedinica momentalno promeni zvuk i krene da drnda. Cim iskljucim quiet sve je ok, opet je zvuk spoljne jedinice uobicajen.
 
Imam gree muse 12ticu i pazite vi sada ovaj problem. Kada ukljucim opciju quiet, spoljna jedinca krene da bruji, znaci klasicno drndanje?!?!?! Unutra ok utisa se, ali onda se cuje to brunanje od napolje. Kada iskljucim quiet brujanje prestaje. Inace klima je nova kupljena juna prosle godine, radi saveseno i od pre par dana imam ovaj problem.

Jel zna neko uopste sta se tu desava koji je to mehanizam rada kada se ukljuci na quiet pa da to moze da izazove to brujanje?
U Quiet modu mora kompresor jace radit zbog slabog protoka zraka. To ti se prenosi buka od kompresora, tj dobro ti je maxy rekao rezonira na odredjenoj frekvenciji
 
Ja Sam zbog tog drndanja spoljne jedinice trazio od majstora da postavi one gumene amortizere, medjutim nije imao bas njih vec je stavio neke gume obicne kao i dosta tise sada radi.
 
Ovaj model definitivno ima najviše primedbi korisnika
 
Meni je cudno sto se to nije culo u quite modu od samog pocetka, nego je normalno radilo mesecima i evo sada pocelo da drnda pre nedelju dana.

Stavlja sam ja svakakve gumice ama bas nista nisu pomogle,kad rezonira nista joj ne pomaze

Imam i ja gumice ali ne pomaze, brujanje dolazi iz same klime. Znaci kada je uhvatim rukama, poduprem, bilo sta uradim da je i za milimetar nategnem, nista se ne desava... bruji iznutra, nema nikakve sanse da to brujanje stvara vibracija spoljne jedinice.
 
Vremenom sve izađe na videlo pa i kvalitet klime i bilo čega drugog što se tiče tehničkih proizvoda.Kad pogledam koliko košta klima Muse i kakve probleme pravi to je u direktnoj koliziji sa kvalitetom koji ste dobili kupovinom te klime.
 
Moguće. Ne sećam se ni jednog drugog modela sa ovoliko negativnih kritika.

Mada čisto sumnjam da se loše prodaje, čak suprotno, moguće da im je ovo najprodavaniji model.
 
Ovo je najgora Gree klima u istoriji Gree-a.Za istu cenu imaju bolji brendovi.Ovo jeste najprodavaniji model
 
Kog god instalatera klime da sam pitao, kog god prodavca da sam pitao koju klimu da kupim - svima je odgovor bio isti - gree muse!
Pa cak i korisnike - na poslu sam pitao, drugare sam pitao, u teretani sam pitao. SVI SVI SVI kao jedan - gree muse 😆
Inace ja stvarno nema sta da prigovorim ovoj klimi, sve radi kao sat, potrosnja je izuzetno mala, npr to oko potrosnje ljudima nisam verovao, pa kada sam je kupio istestirao sam je i stvarno trosi smesno malo..... lepo greje, lepo hladi... ovo je sada prvi problem koji se javio.
 
Jel u problemu i Gree Muse i Gree Muse Evo? Neki majstor sto mi je dolazio je rekao da su u Evo ispravili sve "bugove" u odnosu na staru :sneaky:
 
Muse, totalni promašaj od invertera. Mene najviše čudi uvoznik, Energynet. Nije mi jasno da ništa nisu uradili povodom očiglednih problema, a imali su i previše pritužbi na samu kulturu rada invertera.
 
Kog god instalatera klime da sam pitao, kog god prodavca da sam pitao koju klimu da kupim - svima je odgovor bio isti - gree muse!
Pa cak i korisnike - na poslu sam pitao, drugare sam pitao, u teretani sam pitao. SVI SVI SVI kao jedan - gree muse 😆
Inace ja stvarno nema sta da prigovorim ovoj klimi, sve radi kao sat, potrosnja je izuzetno mala, npr to oko potrosnje ljudima nisam verovao, pa kada sam je kupio istestirao sam je i stvarno trosi smesno malo..... lepo greje, lepo hladi... ovo je sada prvi problem koji se javio.
E to se zove odličan marketing.
 
Обичан, да не кажем нормалан свет укључи климу, подеси неку температуру која му годи, не млати се са модулацијама, не смета ако маши температуру за степен-два-три, нити зна да клима може врло прецизно да одржава температуру. Док год клима греје добро, док се не носају и ложе дрва и ћумур сви срећни. Рачун далеко мањи него пре... А лети и 'лади. Комплет уживање.
 
Nazad
Vrh Dno