Šta je novo?

GREE klima uredjaji

Nevjerovatno koliko Gree Deutschland odbija da rijesi problem. Uz sve dokaze, probavanja, testiranja, ponovno vakumiranje, dopuna klime... I dalje problem nije rijesen. Ponudio sam im opciju da mi daju Mitsubishi 12ku i da nadjemo kompromis. Cekam odgovor na to pa cu vidjeti kako dalje. Uglavnom gree nikad vise. Ne zato sto sam naisao na los proizvod, naprotiv Gree ima uredjaja koji fino rade vec samo zbog neozbiljnosti i neprofesionalnosti. Do sada bi bilo gdje rijesio problem. Bar mislim...
Nisi jedini ako je za utehu
 
Od svih proizvodjacča klima.stekao sam.utisak(ispravite me ako gresim)da su Gree klime ili mnogo.hvaljene(kao moja..ja licno preezadoovoljan)ili mmogo blaćene..Ja neznam.dali sam.ja imao.srece..ili ne klima koja je po.rečima majstora bila.za Evoropsko.trziste se pokazala ekstra..Ili je mozda bila prejaka za ti 30-35kv.pa.je imala.lagan.zadatak.🤔.Druga ce ako da.Bog zdravlja,srece i para biti.definitivno Japanac..Tada cu doneti konacan.sud..
 
Mozda i kod tebe radi isto samo nisi osjetljiv,pa ti ne smeta.

Jel neko od zadovoljnih postavio screenshot stabilne potrosnje ili stabilne temperature u prostoru,bez vecih prekida i oscilacija.
 
Nevjerovatno koliko Gree Deutschland odbija da rijesi problem. Uz sve dokaze, probavanja, testiranja, ponovno vakumiranje, dopuna klime... I dalje problem nije rijesen. Ponudio sam im opciju da mi daju Mitsubishi 12ku i da nadjemo kompromis. Cekam odgovor na to pa cu vidjeti kako dalje. Uglavnom gree nikad vise. Ne zato sto sam naisao na los proizvod, naprotiv Gree ima uredjaja koji fino rade vec samo zbog neozbiljnosti i neprofesionalnosti. Do sada bi bilo gdje rijesio problem. Bar mislim...
Ni ovi Gree zastupnici u Srbiji nisu ništa bolji.....toliko problema imaju, a ništa ne rešavaju
 
I ja mogu da kazem,posle prve sezone grejanja na gree klime(muse evo),ja ekstra zadovoljan.Jednom u 15 dana se operu filteri i to je to.Grejanje za par hiljada mesečno pa još na dugme,nema tegljenja peleta.Extra.A njih i ne primetim i sto je najvaznije i supruga zadovoljna.
 
Ja imam utisak da se najveci propust napravi prilikom montaze odnosno pravilne montaze ali to ti serviseri neće da priznaju.Generalno kod mene 25dan od instalacije problem mi pravi ta vibracija,što se tiče rada ,slao sam mail direktno proizvođaču u kini i odgovorili su mi da ovi modeli imaju tzv 3C rezim rada,zadana ,jedan gore stepen i jedan ispod stepen zadane i uzima u obzir vanjsku temp.i to im je normalna rad.S druge strane sam im sponuo ove vibracije i rekli mi da snimim video pa da pošaljem mada na videu se i ne može registrovati takav tupi zvuk i vibracija kao uživo al ajde pokušaću i to.
Potrošnja,šta da kažem za ovih 25 dana oko 17e al ja grijem 60m2 i s tim sam zaaovoljan al i nema niskih temp.pa mi nije to neki parametar.
Uglavnom čekma da dodju da ubace neke gumice kao od hisense klime a ja u medjuvr.tražim one originalne pa vidim mogu li šta smanjiti taj prenos vibracija.
Najgore u svemu što se serviseri drže da su sve ispoštovali prilikom montaže i da kod mene "takav" zid pa prenosi,eto ja budala i baksuz a kod drugih se i nečuje da postoji vanjska a ista im klima.😒🙄
 
Mozda i kod tebe radi isto samo nisi osjetljiv,pa ti ne smeta.

Jel neko od zadovoljnih postavio screenshot stabilne potrosnje ili stabilne temperature u prostoru,bez vecih prekida i oscilacija.
Ja vise puta..
I ja mogu da kazem,posle prve sezone grejanja na gree klime(muse evo),ja ekstra zadovoljan.Jednom u 15 dana se operu filteri i to je to.Grejanje za par hiljada mesečno pa još na dugme,nema tegljenja peleta.Extra.A njih i ne primetim i sto je najvaznije i supruga zadovoljna.
Cex kad je supruga zadovoljna..svi su zadovoljni..😁Na muse evo su popravili neke bagove..nadam se da.ce sl.serija biti jos bolja..
 
Hocu da uzmem inverter 12-ku, crnu (zbog enterijera), prvenstveno za hladnjenje dnevne i trpezarije (ukupno 45m2), suzio sam izbor na Gree muse evo comfort i Hisense apple pie pro hi nano.

Kakav je dotmarket za kupovinu, ozbriom da je kod njih Gree za 10k niza u odnosu na druge prodavnice? :unsure:

Da li pre ici na ovaj Gree ili Hisense?


 
Ako je samo za hledjenje, mozes kupiti bilo koju on/of klimu .
Zavrsice ti poso.
 
Hocu da uzmem inverter 12-ku, crnu (zbog enterijera), prvenstveno za hladnjenje dnevne i trpezarije (ukupno 45m2), suzio sam izbor na Gree muse evo comfort i Hisense apple pie pro hi nano.

Kakav je dotmarket za kupovinu, ozbriom da je kod njih Gree za 10k niza u odnosu na druge prodavnice? :unsure:

Da li pre ici na ovaj Gree ili Hisense?


Hisense.
 
Hocu da uzmem inverter 12-ku, crnu (zbog enterijera), prvenstveno za hladnjenje dnevne i trpezarije (ukupno 45m2), suzio sam izbor na Gree muse evo comfort i Hisense apple pie pro hi nano.

Kakav je dotmarket za kupovinu, ozbriom da je kod njih Gree za 10k niza u odnosu na druge prodavnice? :unsure:

Da li pre ici na ovaj Gree ili Hisense?


Gree bez dileme..Mada kao sto ce ti ovde mnogi reci..za hladjenje neces pogresiti ni sa jednom..
 
Moj komšija kupio on/off klimu za 300 eur prošle godine, neka Midea. Rekao mu majstor da su mnogo bolje od invertera. Ili je majstoru ostala na lageru neka neprodata :D, pošto je kupio od njega. Za tih 300 eura mogao je da kupi Vivax by Midea ili Vox i da uživa.
 
Iako ce se koristiti za hladjenje, ipak bi isao na inverter iz razloga sto je moderniji sistem u pitanju, a i da imam grejanje kao opciju kada gas "zakaze".

Gree model mi je primamljiviji jer ima 700m3 protok vazduha u odnosu na 600m3 kod Hisensa, e sad koliko mi ta razlika igra ulogu u hladjenju nemam pojma. Vidim da za Gree muse model ima podeljenih misljenja oko rada iste, mada su ovo bili komentare uglavnom od pre dve godine, mislim da je ova novija serija sredjena.

Obzirom da je kod dotmarketa najpovoljnija, koliko je sigurna kupovina kod njih, u slucaju aktiviranja garancije da li se cimam sa njima ili sa servisom koji ce raditi montazu?
 
On/Off klime su već zastarela tehnologija. Invertor pruža mnogo udobnije i ekonomičnije hlađenje.
Slazem se
Iako ce se koristiti za hladjenje, ipak bi isao na inverter iz razloga sto je moderniji sistem u pitanju, a i da imam grejanje kao opciju kada gas "zakaze".

Gree model mi je primamljiviji jer ima 700m3 protok vazduha u odnosu na 600m3 kod Hisensa, e sad koliko mi ta razlika igra ulogu u hladjenju nemam pojma. Vidim da za Gree muse model ima podeljenih misljenja oko rada iste, mada su ovo bili komentare uglavnom od pre dve godine, mislim da je ova novija serija sredjena.

Obzirom da je kod dotmarketa najpovoljnija, koliko je sigurna kupovina kod njih, u slucaju aktiviranja garancije da li se cimam sa njima ili sa servisom koji ce raditi montazu?
Ja sam ovu kupio prosle godine,i prezadovoljan sam. Sad je i jeftinija desetak hiljada.
 
Slazem se

Ja sam ovu kupio prosle godine,i prezadovoljan sam. Sad je i jeftinija desetak hiljada.
Citam karakteristike ove klime i zaista su odlicne. Nisam nasao podatak kolika je sezonska potrosnja struje u prospektu? Ok, znam da se to testira u perfekt uslovima sto malo ko ima ali kao neka orijentacija pise.
Sa tim karakteristikama pojedini modeli naglase da vec moze 400kw za sezonu grijanja da potrosi sto je nestvarno malo.
 
U toploj zoni mogu. U prosečnoj ne može ni jedna.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-05-02-22-23-42-380_com.coolkit.jpg
    Screenshot_2023-05-02-22-23-42-380_com.coolkit.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 43
Citam karakteristike ove klime i zaista su odlicne. Nisam nasao podatak kolika je sezonska potrosnja struje u prospektu? Ok, znam da se to testira u perfekt uslovima sto malo ko ima ali kao neka orijentacija pise.
Sa tim karakteristikama pojedini modeli naglase da vec moze 400kw za sezonu grijanja da potrosi sto je nestvarno malo.
2 Gree Muse Profi 12 (prva serija Muse-a) za celu ovogodisnju grejnu sezonu potrosile ukupno 1900kW (od 25.og septembra 2022. do danas). Greju ukupno 60 kvadrata solidno izolovanog stana u staroj gradnji, primarni i jedini vid grejanja. 23 stepena u stanu dan/noc.
 
Bio je jedan post u kom je jadan gospodin reko(uporedio) da komp. trosi 600/700/800 W... Zavisi koliko je napajanje,(100% je u pravu)
To je skoro,ako ne i isto kao i klima (klima cak po tome i manje trosi)
Ali niko ne meri potrosnju kompa 😎
Meni je naj visi racun ove godine bio oko 8500. za 68kvm (klima+TA2.5kw)
Cime sam ja prezadovoljan.
S' obzirom da sam se do sada grejao na drva (10m³) ,bio sam spreman i na 15000 mesecno samo da ne secam vise drva i cistim sporet.
Mislim da je nerealno da od uredjaja koji je tezak 70-ak kilogram ocekujemo potrosnju kao sijalica.
 
Nazad
Vrh Dno