Šta je novo?

Gree Amber Premium 12000btu za grejanje 40m2 prostorije?

Ovo je isjecak iz finskog testa modela gwh09yd to je amber devetka,i isto tako se ponasa.
Opis slike:
Prvih 5 sati testa ispod.
Plava je vanjska temp,prvih 5 sati u plusu uglavnom.
Roze i ljubicasta su temp na ulazu u vanjsku i na izduvu iz vanjske.Ona svketlija roze je odozgo na ulazu u unutarnju,vidi se kako pregrijava i spusta za oko 3 stepena bas kao kod tebe.
Klima krene koji minut da grije i onda dugo ceka da krene.
Gdje traziti propust ?
Ona svijetlo plava odnosno tirkizno plava je kolicina puhanja.
Klima kad ode u pauzu puhanje ide na nulu nema ni malo puhanja u pauzi,nema monitoringa kao kod japanaca.
Mozda se tu krije razlog sporog reagovanja posle pauze.Iako procitam na forumu neki kazu da muse gtech ima monitoring pa opet pravi duge pauze.
Tesko je zakljucit bilo sta.
Isto tako snaga kojom grije prvih 5 sati dok su vanjske temp u plusu.Nigdje ne ide ispod 700-800w.Krene par minuta sa 800w onda stane i ceka skoro sat.
Plava je potrosnja iz uticnice,a roze je snaga grijanja.
Screenshot_20211101-160551_OneDrive.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20211101-155039_OneDrive.jpg
    Screenshot_20211101-155039_OneDrive.jpg
    92.8 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Kako naterati AMBER da brze ukljuci, pravi preveliku oscilaciju u odrzavanju zadate temperature oko 3 stepena, npr zadata 23 ona gura do 25,5 nekad i do 26 kada iskljuci a ponovo startuje na 22,5 prevelika razlika...
Ako ukljucis i-feel na daljincu da li se i tada tako ponasa ?
 
To je do softvera,desi se i kod mene da nece da iskljuci,cupanje iz struje i onda radi normalno par meseci.
 
To je do softvera,desi se i kod mene da nece da iskljuci,cupanje iz struje i onda radi normalno par meseci.
Bem li ga sta je u pitanju, verovatno najnovija tehnologija, u drugoj sobi imam panasonica proizveden 2003 godine inverter i sljaka jos uvek A masi za pola stepena +,-.
 
Ima i ona fora sa offset-om, što su pisali za Muse, ali nisam siguran kako se šteluje.
Kod mene maši za stepen (term. na 1,2 m niže od klime i na 3 m levo i desno od nje), ali zato spustim na daljincu stepen niže i mirna Bačka.
 
Ista priča o kod mene. Amber premium 12, isključi se (prestane da duva) i posle se ne uključuje 100 godina, imam osecaj kao da me zaje**va. Znaci, to je normalno? Isto treća zima. Ne mogu da kažem, greje kao zmaj.
 
Stigli su update za Gree softver.Uradite apdejt pa pogledajte da li ima nekih promena.
 
  • Like
Reagovanja: EOL
Stigli su update za Gree softver.Uradite apdejt pa pogledajte da li ima nekih promena.
Neka hvala... Dok se update ne bude "vrteo" neki period, ne želim da rizikujem sa "hard brick" kao što se dešava na telefonima. Skup je uređaj da bude samo ukras. 😂
 
Izasao i za bergen ja ga automatski instalirao racunam minor verzija pa samo ispravlja po neki bug. Klima radi isto a jedino vidim da se u aplikaciji pojavila opcija za citanje temperature na unutrasnjem senzoru i cini mi se da aplikacija nesto brze radi.
 
Videćete vi kada Ćomi počne da pravi klime. Ima da apdejtuju softver svakog prvog u mesecu.
 
Neka hvala. Imam njihovu led traku, kad pokušam da je upalim nekad po 30 s ne reaguje, valjda dok Kinez u centrali ne odobri paljenje. :d
Al' jeste najbolja za te pare, sigurno.
 
Bili juce iz servisa, utvrdili po nekoj dijagnostici da je uzrok pregrevanja losa i netacna komunikacija izmedju spoljne i unutrasnje jedinice.Po dijagnostici ralika izmedju date toplote, npr spoljna salje 60 stepeni a unutrasnja kod isparivaca ocitava 40 stepeni.Na zadatih 30 stepeni izlazna temperatura spoljne prelazi 80 stepeni a unutrasnja ocitava 58-60.Izgorela sva zasatita na cevima.
 
Da li svi modeli Gree imaju takvo odstupanje u podesenoj temp ili samo Muse i Amber? Za Violu se nije niko zalio koliko se secam.
Kod mene Lomo Regular k6dna1 aka Muse, nije imao odstupanja. Oko stepen gore dole je isao. Npr ja nastimam 25, meni je temp u sobi 24-25-26 kako kad. Doduse kod mene je grijao poveliku kvadraturu pa tesko da bi i pregrijao. Ali i u prelaznom isto tako. Na visim temp se hoce cesce palit-gasit, ali je opet drzao u tom rasponu. Na -13 je oko 24 bilo na nastimanih 26. Ali 50tak kvadrata je u pitanju..nista nisam dirao offset niti koristio ifeel.
Da dodam ova temp je bila u dnevnoj gdje se nalazi klima. U spavacoj i wc je bilo obicno 2 do max 3 stepena manje. Hodnik je bio dostao topao jer u njega direkt puse.
 
Kod mene Lomo Regular k6dna1 aka Muse, nije imao odstupanja. Oko stepen gore dole je isao. Npr ja nastimam 25, meni je temp u sobi 24-25-26 kako kad. Doduse kod mene je grijao poveliku kvadraturu pa tesko da bi i pregrijao. Ali i u prelaznom isto tako. Na visim temp se hoce cesce palit-gasit, ali je opet drzao u tom rasponu. Na -13 je oko 24 bilo na nastimanih 26. Ali 50tak kvadrata je u pitanju..nista nisam dirao offset niti koristio ifeel.
Da dodam ova temp je bila u dnevnoj gdje se nalazi klima. U spavacoj i wc je bilo obicno 2 do max 3 stepena manje. Hodnik je bio dostao topao jer u njega direkt puse.
Sa kolikom potrosnjom je tada uspela da zagreje?
Kako naterati AMBER da brze ukljuci, pravi preveliku oscilaciju u odrzavanju zadate temperature oko 3 stepena, npr zadata 23 ona gura do 25,5 nekad i do 26 kada iskljuci a ponovo startuje na 22,5 prevelika razlika...
Reklamiraj ako je u garanciji.
 
Ako mislis na jake minuse oko 1200-1300-1400 w je vukla nekako prosjecno. Imala je i skokove na 1900w+. Najnize je oko 330.
Oko 0 je to vec bilo 600-800.
 
Epilog: odustao sam u novembru prošle godine od kupovine invertera i riješio da eksperimentišem sa običnom on-off klimom Beko, starom šest godina, pa dok izdrži. Izdržala i ugrijala, bez problema, 90 posto vremena na minimumu snage (prva brzina izduvavanja). Račun za decembar 74 eura, za januar 69, za februar 64 eura. Klima je radila od devet ujutru do 10 uveče, svaki dan. Doduše, u Podgorici nije bilo nekog minusa, najviše do - 6, izjutra. Na prizemlju, gdje mi živi samo majka, prošlog ljeta ugrađen je Beko inverter. Pored klime, struju kod nje troši još bojler, frižider i veliki zamrzivač. Računi između 50 i 60 eura. Računajući na inventer, očekivao sam manje, bitno manje u odnosu na sprat gdje živim sa dvoje djece i suprugom, a gdje se stalno kuva, peru dvije mašine itd. Dok sam se grijao na drva, računi su mi bili oko 50 eura. Dakle, obična klima podigla je račune između 15 i 25 eura. Zadovoljan, budući da je metar drva 50 eura.
 
Nažalost druže, on-off klima uvek radi maksimalnom potrošnjom, za razliku od invertera koji spušta potrošnju na održavanju, kod nekih modela 300w po satu, čak i manje.
Bitno je da si ti zadovoljan, ali moja preporuka je da se prebaciš na inverter u nekom trenutku. 🙂
 
Kupio bi ovu klimu

Gree Amber Premium 12000btu​

za stan koji sam dosad grejao na drva sa kreka veso. Stan ima 48m2.
Za grejanje je ovo sto je obelezeno brojevima to je kvadratura, klimu bi stavio u predsoblje i direkto da duva u ove dve sobe od 16 i 12m2.
Vrednost drva za jednu sezonu grejanja je oko 50000 hiljada dinara ali moram reci da je veoma tolo znaci ne stedim. Stan je izolovan ima samo 15m spoljasnjeg zida. Interesujeme da li za ovih 50000din. mogu da se ogrejem za sezonu sa ovom klimom ali da bude toplo. Hvala na odgovorima unapre pozdrav!
 

Prilozi

  • plan stana.png
    plan stana.png
    12.4 KB · Pregleda: 39
Kupio bi ovu klimu

Gree Amber Premium 12000btu​

za stan koji sam dosad grejao na drva sa kreka veso. Stan ima 48m2.
Za grejanje je ovo sto je obelezeno brojevima to je kvadratura, klimu bi stavio u predsoblje i direkto da duva u ove dve sobe od 16 i 12m2.
Vrednost drva za jednu sezonu grejanja je oko 50000 hiljada dinara ali moram reci da je veoma tolo znaci ne stedim. Stan je izolovan ima samo 15m spoljasnjeg zida. Interesujeme da li za ovih 50000din. mogu da se ogrejem za sezonu sa ovom klimom ali da bude toplo. Hvala na odgovorima unapre pozdrav!
Iskreno, ne znam kako bi se ponašao Amber u tom malom hodniku pa sve i da su vrata soba uvek otvorena. Možda, ali samo možda, uz follow me bi radio a da se ne gasi svako malo zbog pregrevanja hodnika.
Kod mene 2 sezonu greje sa cca 300kWh po mesecu na 22c-24c, 80ak m2 kuće, dobro izolovane. I on mi je jedino grejno telo.
Ali kod mene je u dnevnoj od 30m2, pa ima dosta prostora u odnosu na tvoj hodnik.
Što se tiče snage, ima je sigurno.
Možda da pogledaš 2x Vox Iva 12, da ih ubaciš u neke dve sobe da iz njih greju ostatak stana. Ne znam šta bih ti više rekao. Skup je uređaj da bi se experimentisalo.
 
Nazad
Vrh Dno