Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Sto duze gledam mawe znam, i na kraju nijedan ne vredi te pare, odnosno nisu pravljeni za mene, pa mogu reci i za nase traziste, verujem da od nas nikog ne zanima golf itd.
Voleo bih lep i veliki sat gde ima zdravlje i nesto sporta nista posebno.
 
Epix 2 safir mozda?
Neko od kolega je pominjao neki Coros da je dobar, predji neku stranicu da vidis ako te zanima.
 
Mada ono sto meni smeta ne smao za taj model, vec za sve, lepi novci a plastika, meni je to sramotno, al dobro ja sam nov, pa mi je i pogled na sve to nije mozda merodavan, ali sa druge strane neko ko je tek poceo da prati prva stvar cena a ostavis plastiku nije to mobilni telefon.
 
Pogledaj Coros Apex 2 Pro, Vertix 2, to su safir/titanijum satovi sa odličnim softverom, ako ti cena odgovara. Ima manje gimmicka od Garmina, ali ako kupuješ kvalitetan sat koji će da ti bude alat, završava posao. Imaju bolju autonomiju od ekvivalentnih Garmina, a verovatno i od svega ostalog na tržištu.

Od Garmina bih sebi uzeo Fenix 7 ili 7x safir, ali mislim da bih dodao gomilu para bez ikakvog efekta u odnosu na ovo što sad imam, minus što bih izgubio autonomiju. Dobio bih da delim svoje aktivnosti sa društvom, jer svi imaju Garmin, čak i moja supruga, samo ja imam Coros (ima i ona Apex 2 koji ne koristi, dala mu je šansu jedno poslepodne, a to se tako ne radi).
 
Mada ono sto meni smeta ne smao za taj model, vec za sve, lepi novci a plastika, meni je to sramotno, al dobro ja sam nov, pa mi je i pogled na sve to nije mozda merodavan, ali sa druge strane neko ko je tek poceo da prati prva stvar cena a ostavis plastiku nije to mobilni telefon.
Probaj garmin sa necim jeftinijim, postoji sansa da ti se nece svideti pa ce ti stojati u fioci, kao sto je bilo vec slucajeva ovde.
Ima npr fr 965 za ~500 kod madjara i fr 255 music za oko ~300.

Nije mi jasno zasto se svi hvataju prvo velikih satova? Osnovna mera je lug to lug koji ne treba da prelazi sirinu ruke. Kod klasicnog fenixa/epixa sa 47mm dijametrom lug2lug je 54.5mm sto je vec poprilicno. I na to sve treba dodati masivni bezel.

Retko ko ima ruku da mu 51cm dijametar sat ne izgleda kao omanja satelitska antena.
 
Kod fenixa/epixa/vertixa uzeti u obzir da su malo deblji satovi. To čak više smeta nego prečnik. Nisam imao gde da probam, pa sam na rizik naručio i nije mi bilo svejedno kada je stigao umesto Apex, koji je kao perce neprimetan. Navikao sam se, ne skidam ga dve godine.
 
Stigle one hook and loop nylon narukvice, odlične.
PXL_20240410_171637281~2.jpg
 
Ima tih quick release gajki za jeftine najlon koje kupuješ odvojeno. Izgleda top.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD381.70 51%OFF | Garmin 22 26mm Zinc Alloy Quick Release Connector For Fenix5 Plus 6 Pro 7 Easy Fit Buckle Strap Instinct2 5X 6X 7X Adapter
 
Ja ne volim to kada ima te gajke.
Ovo što je meni stiglo je ovo:

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€11.93 12%OFF | 26mm 22mm Hook and Loop Quick Dry Watch Band for Garmin Fenix 7X / 6X / Fenix 5 /Fenix 6 / Instinct / EPIX 2/ Enduro Wrist Strap
 
Zdravo drustvo 👋 treba mi vasa pomoc, posto zaista nisam u svetu GPS satova niti znam sta mi treba 😅
Trcim vec 7 godina polumaratone i resio sam da se modernizujem, jer je postala prava agonija da vucem telefon na svaku trku/trening. Potreban mi je sat koji podrzava Strava i Nike Run app, pozeljno je da podrzava obe, ali u najgorem slucaju neka bude samo Strava. Takodje mi je bitno da nakon trke mogu da odradim sinhronizaciju sa app, kako ne bih morao da vucem telefon. Budzet mi je oko 150e do 200e max, moze i van budzeta ali iskljucivo ako ima dobro opravdanih razloga 😁
 
Svaki sat koji sam imao je podržavao Strava.
Ja ne volim to kada ima te gajke.
Ovo što je meni stiglo je ovo:

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€11.93 12%OFF | 26mm 22mm Hook and Loop Quick Dry Watch Band for Garmin Fenix 7X / 6X / Fenix 5 /Fenix 6 / Instinct / EPIX 2/ Enduro Wrist Strap
Pa da, imam ih gomilu, samo sam gajke nabacio. A Vertix inače stiže sa najlon i brzom kopčom ako tako odabereš.

Ne postoji bolji kaiš za sat. Najudobnije nešto ikad.
 
Zdravo drustvo 👋 treba mi vasa pomoc, posto zaista nisam u svetu GPS satova niti znam sta mi treba 😅
Trcim vec 7 godina polumaratone i resio sam da se modernizujem, jer je postala prava agonija da vucem telefon na svaku trku/trening. Potreban mi je sat koji podrzava Strava i Nike Run app, pozeljno je da podrzava obe, ali u najgorem slucaju neka bude samo Strava. Takodje mi je bitno da nakon trke mogu da odradim sinhronizaciju sa app, kako ne bih morao da vucem telefon. Budzet mi je oko 150e do 200e max, moze i van budzeta ali iskljucivo ako ima dobro opravdanih razloga 😁
Polovan apple watch ako te ne smara da ga punis cesto.
 
Zdravo drustvo 👋 treba mi vasa pomoc, posto zaista nisam u svetu GPS satova niti znam sta mi treba 😅
Trcim vec 7 godina polumaratone i resio sam da se modernizujem, jer je postala prava agonija da vucem telefon na svaku trku/trening. Potreban mi je sat koji podrzava Strava i Nike Run app, pozeljno je da podrzava obe, ali u najgorem slucaju neka bude samo Strava. Takodje mi je bitno da nakon trke mogu da odradim sinhronizaciju sa app, kako ne bih morao da vucem telefon. Budzet mi je oko 150e do 200e max, moze i van budzeta ali iskljucivo ako ima dobro opravdanih razloga 😁
Garmin Forerunner 255 (oko 250 evra na KP)

Coros pace 3 ( oko 230 ako imaš nekoga da ti naruči preko Amazona)

Sve skuplje od ova dva modela je nepotrebno.
Sve starije od ova dva modela je nedovoljno.
 
@Audio
trazio je:nike run app i Takodje mi je bitno da nakon trke mogu da odradim sinhronizaciju sa app, kako ne bih morao da vucem telefon.
 
Ima tih quick release gajki za jeftine najlon koje kupuješ odvojeno. Izgleda top.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD381.70 51%OFF | Garmin 22 26mm Zinc Alloy Quick Release Connector For Fenix5 Plus 6 Pro 7 Easy Fit Buckle Strap Instinct2 5X 6X 7X Adapter
Ovo meni treba, vrh. Lakse mi sa quick release-om da zamenim i vratim fabricku kad ove idu na pranje nego da se mlatim i zubima svaki put vucem dok ne provucem :D
 
Ovo meni treba, vrh. Lakse mi sa quick release-om da zamenim i vratim fabricku kad ove idu na pranje nego da se mlatim i zubima svaki put vucem dok ne provucem :D
Mislim da mora da bude uzi strap da bi mogao da udje u adapter, ako je 22 sirina adaptera, 20 ili 21 je pretpostavljam sirina strap-a, +ti adapteri nikada nisu sigurni kao garminovi, nisam se odusevio.
Ja cekam da stigne one hook sto je vipera slikao pre neki dan. A uopste nisu lose ni yoyo, isecem prvi cicak sa jedne strane, pa ne trebaju zubi da se provlaci.
 
Mislim da mora da bude uzi strap da bi mogao da udje u adapter, ako je 22 sirina adaptera, 20 ili 21 je pretpostavljam sirina strap-a, +ti adapteri nikada nisu sigurni kao garminovi, nisam se odusevio.
Ja cekam da stigne one hook sto je vipera slikao pre neki dan. A uopste nisu lose ni yoyo, isecem prvi cicak sa jedne strane, pa ne trebaju zubi da se provlaci.
aha, ima i one hook, to je isto zanimljivo. ali dzaba, poceo sam da ga cesce skidam i nosim oko noge kao nanogicu kad nosim analogni sat, tako da mi treba nesto sto se sto lakse skida i menja. :D
 
Mislim da mora da bude uzi strap da bi mogao da udje u adapter, ako je 22 sirina adaptera, 20 ili 21 je pretpostavljam sirina strap-a, +ti adapteri nikada nisu sigurni kao garminovi, nisam se odusevio.
Ja cekam da stigne one hook sto je vipera slikao pre neki dan. A uopste nisu lose ni yoyo, isecem prvi cicak sa jedne strane, pa ne trebaju zubi da se provlaci.
Ma ne, 22 za 22. Bar ovo moje.

Imam gomilu 22 od pre, što su samo čičak sa obe strane, redovno ih poklanjam, naručujem.
 
to je isto zanimljivo. ali dzaba, poceo sam da ga cesce skidam i nosim oko noge kao nanogicu kad nosim analogni sat, tako da mi treba nesto sto se sto lakse skida i menja. :D
Dobro nisi poceo i da stavljas na navijac za automatske satove da obrne koji krug za tebe :)
 

Prilozi

  • IMG_20240411_152306_edit_82987088677440.jpg
    IMG_20240411_152306_edit_82987088677440.jpg
    109.4 KB · Pregleda: 30
  • IMG_20240411_152124_edit_82872304922770.jpg
    IMG_20240411_152124_edit_82872304922770.jpg
    111.7 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20240411_152529_edit_83114829663879.jpg
    IMG_20240411_152529_edit_83114829663879.jpg
    172.6 KB · Pregleda: 37
Nisam proveravao, jedno 15tak 22jki prošlo kroz ruke, imam još 4 5, sve su ok.
 
Ja sam na kraju posle toliko mozganja, naleteo na Forerunner 955 za nekih 250e, u prilično solidnom stanju i prezadovoljan sam, bar za ovaj jedan dan. Mislio sam da će mi MIP ekrani biti problem, ali ni najmanje, sasvim dovoljno vidljivosti, a takođe za pare koje sam ga uzeo ne moram stalno da razmišljam šta će mu se desiti i da li će se izgrebati ili polupati. Za mene i više nego dovoljan sat, pokajao bih se da sam uzimao nešto skuplje, jer je ovo sasvim dovoljno za rekreativca kao što sam ja.

Tako da ako neko ima dilemu sličnu kao ja, eto preporuke, ako Amoled nije must have.
 
Memorijski ekran je mama za aktivnosti napolju. Zimi jedino mali hendikep za trčanje, ali leto je naše vreme. Nije da se nešto ne vidi, radi posao, ali sa osvetljen je baš ružan. Vertix ima neki night mode sa kojim jako blago upali svetlo, što je ekstra za noćne treninge.
 
Ko skuplja bedzeve ima garmin chalenge 10km u cugu za ovaj vikend, 2pt
 

Prilozi

  • Screenshot_20240412_111950_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240412_111950_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    98.8 KB · Pregleda: 23
još kad bi neko mogao da istrči 10km umesto mene 🤣
nisam probao, ali mislim (nisam siguran) da mozes da istrcis npr 5km, stopiras, resume later, odmoris kuci i drugo poluvreme posle podne.
To je bar moj plan za sutra, da istrcim koliko mogu, pa ako bude kraće od 10 nastavim kasnije
 
Mozes da pokrenes run activity, trcis koliko mozes i posle nastavi da setas dok ne dodjes do 10k ako ti je bitan bedz
 
Razmišljam o kupovini novog sata. Trenutno nosim AW 6, planiram da ga prosledim ćerki. Pre svega hoću promenu da uzmem klasičan (okrugli) model. Nemam nikakve posebne zahteve koje se tiču fizičkih aktivnosti. Redovan sam samo u teratani mada mi i tu nešto nisu bitne funkcije sata (nešto osnovno samo). Pošto nisam nesto poznavalac ono što sam nosio od satova je AW, imao sam nekad i Samsung Watch 46 onaj što mu se rotiraju bezeli i Huawei GT2 pro. Od onog što mi se svidja po izgledu izdvojio sam Huawei GT3 Pro, ali me odbija manjak informacija koje se prikazuju, ne podržava NFC plaćanje, nema wifi.. Bukvalno samo izgled i trajanje baterije je ono što mi se svidja. E sad, probao bih nešto iz ove teme, pre svega da bude 46mm i veći, kožna ili metalna narukvica, da dobro radi sa iPhone. Za neku casual svakodnevnu varijantu a da može da ide i na košulju, kravatu. Šta ima nešto u ponudi Garmin u tom fazonu, može i neka druga marka. Npr. video sam Fossil gen 6 ali on je manjih dimenzija pa ne bih. Pitam za Garmin pre svega pošto vidim da ima Garmin Pay za Raiffeisen banku što mi je super stvar. AW mi se pokazao kao super koristan sa Apple Pay što se tiče toga ali je takodje i smor što mora da se puni svako veče, kao i Samsung. Hvala unapred na savetima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno