Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Mogao bi, ali onda ne bi više bio primarno alat.
 
kao venu, samo da ima 5 dugmica i ozbiljan fitnes softwer, sto da ne

btw ovo sa ekg je hype kao sto je nekad bio sa oksigenacijom
 
 
Jel dobar uzbor Garmin instict 1 solar za pocetak jel nikad nisam imao garmin njihove pametne satove,zanima to solarno napajanje kao da sam video da moze neograniceno da traje baterije na batery saver modu...
 
Nemoj gajiti previsoka očekivanja od solar Garmina. Sem toga, solidan je to satić ako ti se sviđa takav koncept.

Ako znaš tačno čemu će ti služiti sat i zašto ti je potrebna velika autonomija, napiši, možda ima boljih predloga.
 
Meni je bitno da nema nikakvih problema sa bagovanjem i kocenjem,to neverujem da moze da se desi kod garmin satova,imao sam samsung watch 4 baterija mu nije bila najbolja strana a jos posle nekog vremena napuni se ram memorija skoro do kraja i posle je usporen,a nisam ga uopte opteretio aplikacijama i memorijom internom,kako god prodao sam ga,nisam uopste bio zadovoljan,valjda ce garmin biti dosta bolji izbor,nasao sam garmin instict solar 200 evra nov
 
Gledam tvoj potpis, čitam šta i kako pišeš, idi ti prvo pogledaj taj Garmin uživo, pre nego što se odlučiš za kupovinu. To je tehnički sat. Da ne bude za 2 dana, kakav je ovo ekran i zastareli meniji?! :)
 
Gledam tvoj potpis, čitam šta i kako pišeš, idi ti prvo pogledaj taj Garmin uživo, pre nego što se odlučiš za kupovinu. To je tehnički sat. Da ne bude za 2 dana, kakav je ovo ekran i zastareli meniji?! :)
Moj kolega ima garmin instict bez solarnog napajanja i onakav ekran nema bolje na suncu,mocna crna boja...ali nisam ga isprobavo samo sam pogledao ekran i dizajn kako to izgleda,ne smeta ti moja slika macke
 
instinct 2 ima mnogo bolji softwer od instinct 1, a i skoro mu je pala cena za kes.
Ako imas priliku uporedi solar i nonsolar verzije uživo, mislim da kod solarne verzije osim solarnih celija i premazu ekran sa necim zvog cega bude malo tamniji od non solar?
Pogledaj i 255s i njemu je malo pala cena (zbog najave novog modela).
 
jao, setio sam se zasto je 255s srr, zbog 18mm narukvice.
 
Znate li gde imaju da se kupe coros satovi u Srbiji? Video sam novi coros apex 2 pro i bas mi se svidja model. Pre godinu i po dana kada sam kuopvao sat, @nidza me zainteresovao za coros satove. Sada bih menjao moj fenix 5 i uzeo coros apex 2 pro.
Mogu da se nabave preko kupujemprodajem ovi sto uvoze iz Madjarske, al cena 15-20% veca nego zvanicna cena na sajtu pa ne bih davao tolike pare. Pre bih otisao u Madjarsku i kupio sta mi treba, jos bih i video nesto, a mogao bih i na rate da podelim :)
 
Coros Inc Wearables imaš na Amazonu evropskom, šalju u EU, ali treba ti negde da tamo naručiš. Apex 2 Pro izuzetna sprava.

Kad spomenusmo bateriju, evo Vertix kec moj na skijanju, ponedeljak -20, utorak i danas ne nešto mnogo toplije, a sat spolja na jakni, GPS sve po PS, HR sa strapa za grudi, cela tri dana skijanja u ekstremnim temperaturnim uslovima, baterija na 51%.

GoPro ne može da snima koliko je ladno. Zakuca posle par sekundi.

IMG_20230208_133418.jpg
 
Ja potpuno saglasan za ekran. Najveći apsurd je amoled na satu, ali ljudi danas vole sve čudnije stvari kojima ih omađija odeljenje psihologa u marketing divizijama velikih kompanija.
 
@nidza, koji strap koristis? Gledao sam garmin hrm, al on snima dosta podataka koje moze samo garmin da obradi. Negde sam citao da coros sa garmin trake moze da procita samo otkucaje srca a sa ostalim podacima ne zna sta da radi...
 
Šta drugo ima sem otkucaja srca od podataka? Koristim običan Decathlon strap, i treba mi samo za srce. Čekam da odapne pa da kupim nešto ljudsko, ali ne da se, uzet da vidim da li mi treba takav uređaj i ostade tu.
 
Daje podatke o duzini i visini koraka, razliku izmedju leve i desne noge pa na osnovu toga mozes da korigujes tehniku trcanja... Mislim da daje jos par podataka, drugar mi je pokazivao, al ne mogu da se setim. Za te stvari coros ima onaj njihov pad pro 2 ili kako se vec zove. Videcu onda za pocetak tu traku u decatlonu, nisam znao ni da je imaju...
 
Imam Coros Pod za to, a imaš sad i 2jku koja se stavlja na patiku. Svakako je etalon za te parametre Stryd, ali i košta.
 
ja koristim hrm pro uparenu sa garmin satom
 
Daje podatke o duzini i visini koraka, razliku izmedju leve i desne noge pa na osnovu toga mozes da korigujes tehniku trcanja... Mislim da daje jos par podataka, drugar mi je pokazivao, al ne mogu da se setim. Za te stvari coros ima onaj njihov pad pro 2 ili kako se vec zove. Videcu onda za pocetak tu traku u decatlonu, nisam znao ni da je imaju...
To i jeste razlika između Garmina i Corosa,softver koji je bukvalno jednu deceniju ispred.Svako može da satavi dobar hardver ali treba i nešto da obradi te podatke.
 
Nemam nikakva iskustva sa Garmin satovima, imao sam do sad Amazfit Pace i Honor Magicwatch 2.
Kakvi su Garmin Venu i Vivoactive 4, ako moze neko da mi da savet?
 
Nemam nikakva iskustva sa Garmin satovima, imao sam do sad Amazfit Pace i Honor Magicwatch 2.
Kakvi su Garmin Venu i Vivoactive 4, ako moze neko da mi da savet?
venu 2 je relativno lep, ali sportski i rekreativno softverski dosta ogranicen sat kada se uporedi sa full garmin satom.
Venu 2 plus ima voice dodatak i malo je optimizovanije velicine u odnosu na venu 2.
Foreruner 255/955 ima ok softver ali je generalno ružnan i plastican previse za svakodnevno nošenje.

Po leakovima se ocekuje da uskoro izadje novi sat koji ce biti mesavina ta dva, sad dal ce se zvati venu 3 ili foreruner 265/965 videcemo.

venu 1 i vivoactive 4 zaboravi, to su stari satovu, samo vivoactive 4 je i sa losijim displejem.
 
Hvala, toga sam se i pribojavao da za cenu od 160-ak evra mogu samo neki zastareli Garmin da uzmem, sa lošijim softverom i slično.
Kolega mi ima Fenix 6, super je sat, vidim da je jako precizan. Ali je i cena ipak neka preko koje ne želim da pređem za sat, jer nisam napredni korisnik.
 
Znači noviji model, kao i kod svih drugih elektronskih uređaja, ali ne po svaku cenu. Ako nisi napredan korisnik, svaki će sat da ti završava posao, tako da traži šta ti se sviđa i šta eventualno može biti hendikep da eliminišeš te modele.

Venu ima supruga već duže vreme i prezadovoljna je. Ženski sat je, ne znam što ga gledaš. Bolje uzmi stari Fenix ili FR, možda Instict, u skladu sa budžetom, ako se insistira na Garminu.
 
Hvala, toga sam se i pribojavao da za cenu od 160-ak evra mogu samo neki zastareli Garmin da uzmem, sa lošijim softverom i slično.
Kolega mi ima Fenix 6, super je sat, vidim da je jako precizan. Ali je i cena ipak neka preko koje ne želim da pređem za sat, jer nisam napredni korisnik.
venu 1 nije los sat za upoznavanje sa garminom, imao sam ga godinu dana i ima ok kompaktne dimenzije, nije in your face kao fenix. Ako uzmes nov za 160 uvek mozes izvuci bar 110 za njega ako ti se ne svudi. Na venu2 su samo dodali novi tip senzora, nov nacin prikaza vidgeta i vremensku prognozu, a ocitavanja i vezbe su ostale takoreci
iste.
 
To i jeste razlika između Garmina i Corosa,softver koji je bukvalno jednu deceniju ispred.Svako može da satavi dobar hardver ali treba i nešto da obradi te podatke.
Coros to moze da radi sa svojim pad-om koji zakacis na patiku prilikom trcanja. Pad meri visinu, duzinu koraka, razliku izmedju leve i desne nogie itd.. sve isto kao garmin strap, samo je garmin to smestio u jedan uredjaj (puls + koraci), a za coros moras imati traku samo za puls i pad za ostale stvari. Tako da coros ima iste podatke samo ih cita iz razlicitih izvora i u drugom formatu. Pretpostavljam da garmin ne moze citati podatke sa coros-ovog pad-a
 
Ne može strap ni iz vica da ima te podatke pouzdano. Imam ja pod za šorc, i on vadi dužinu, visinu koraka, balans, efikasnost uložene energije koraka, ali jednostavno za pravu metriku mora na obući da bude, kao Stryd. Pod je uz Apex bio veoma jeftin, 40USD, na boljoj je poziciji od trake za grudi, ali ni to nije optimalno. Zanimljivu metriku izbacuje, meni lično nije bio naročito koristan, ali bio bi da sam ga imao kad sam počinjao da trčim pre par godina.
 
Ima neka fora sa patentima, možda smo čak i u ovoj temi pisali, zašto je Stryd the one, a ostali samo improvizuju.
 
Ne može strap ni iz vica da ima te podatke pouzdano. Imam ja pod za šorc, i on vadi dužinu, visinu koraka, balans, efikasnost uložene energije koraka, ali jednostavno za pravu metriku mora na obući da bude, kao Stryd. Pod je uz Apex bio veoma jeftin, 40USD, na boljoj je poziciji od trake za grudi, ali ni to nije optimalno. Zanimljivu metriku izbacuje, meni lično nije bio naročito koristan, ali bio bi da sam ga imao kad sam počinjao da trčim pre par godina.
pod i hrm daju identicne podatke. Hrm daleko korisnije za pracenje pulsa posebno tokom aktivnosti tipa veslanje a i daje podatke o laktat tresholdu, pouzdaniji vo2 max, hrm varijabilnost, moze cak i ekg da s3 odradi bolje nego na svim satovima. Kome treba pouzdana metrika za trcanje stryd za sve ostalo hrm
 
Vrh Dno