Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

HRM podrazumevam @Crazy_M , bez njega ništa. Najtoplije preporučujem svima makar najjeftiniji, kao nešto neuporedivo pouzdanije od optičkog na satu.
 
 
specifican movement ruke :) tesko je to za malo parce hardware od par stotina eura da skonta, cekamo AI :)
 
Pebble prva generacija je brojao korake u autu, nakon toga nijedan sat.
 
To za brojanje koraka u prevozu mi nikad nije bilo jasno. Zašto ne može na osnovu brzine kretanja da shvati da nije moguće da sakuplja toliki broj koraka?
Šta, kao prtpostavio je da sam u vozu, pa je OK, da se krećem 80km/h, a pravim korake kao da se krećem 6km/h?!
 
Ne zna on kojom se brzinom krećeš, ne pali GPS sam, već moraš da pokreneš aktivnost. Sve se svodi na akcelerometar i optimizaciju podataka koje sat dobija od njega.

14% Vertix, 5 punih dana skijanja. Sumanuto, meni lično nepotrebno, ali inžinjerski fascinantno. Iscrtao, izmerio sve rute u 3D, ima sve. Broji žice, spuštanja, kardio sa trake, sve. Ujutru dopuna.
 
Računao sam da mu je akcelerometar dovoljan da shvati da je kretanje prebrzo za koračanje.
 
Odakle može znati da je kretanje prebrzo, kad je zatvoren referentni sistem unutar samog sata?
 
Jasno, on detektuje da postoji promena, ali ne i kakva promena. Valjda imam previsoko mišljenje o našim gedzetima.
 
na mom FR245 ima Hrvatski
 
Gde se može kupiti fēnix® 7 – Sapphire Solar Edition ? Na Garmin Srbija sajtu imaju samo stare modele. Ima u Yettel-u , ali bih radije direktno od proizvođača, a i jeftinije je.
Jutros na kp-u pronađem preprodavca koji ga preprodaje za 750€, sa Yettel garancijom , sat kupljen 08.02.23. Ne mogu da razumem, pitao sam preprodavca koja je to fora da kupi sat za 1000€ u Yettel-u, da bi ga prodao za 750€ :oops:
Što je još gore,.on kaže da je on taj sat kupio od lika koji je njemu prodao sat za 500-600€, pa ga on preprodaje za 750€.
Na slici se vidi Yettel garancija validna od 08.02.23. ,na 24 meseca.
Meni tu ništa nije logično.
Zna li neko u čemu je trik ?
 
Ne razumem sta ti nije jasno ?!?
X lice se bavi recimo pretprodajom telefona ili smart satova, daje pare na kamatu… Y licu recimo treba mu kes hitno ne znam sta, kako, uzima sat ili telefon na pretplatu, donosi X licu koje mu daje kes ali duplo manje nego sto to zapravo kosta jer sto da ne Y licu gori pod nogama i tako…sad jasnije li je?
Jedan od mogucih scenarija a i dosta cestih…
 
Zašto se nerviraš?

To što pričaš je van svake pameti ,da ne kažem glupost.
Da li ti je sada jasnije ?!??!!!
😅

Ako nekome treba ,hitno ,novac .. taj se neće zaduživati kod provajdera ,gde se proverava kreditni biro ..etc., uz to gubi polovinu novca, a sve to zbog 400-500€.
Drugo i najvažnije, taj koji se odlučio da uzme Garmin, umesto Apple, Samsung i drugih zvučnih imena.. , je žešće neinformisan amater . Kako to da ja ne naletim na takvu dileju, odmah bih mu iskreširao 800€ umesto 500. Mogao je uzeti Samsung S23 za istu mesečnu ratu , spustiti cenu za 200€ i prodati ga u roku od 5 minuta, naročito jer su Yattel papiri i garancija na njegovo ime.

Ima li neko , ko prati ovaj thread, a ko nije preprodavac, a da zna odgovor na ovu apsolutno romantičnu fatamorganu 😅

Uzgred, ne pada mi na pamet da sat uzmem na kp-u.
 
Poslednja izmena:

oni su generalni distributer Garmina za SRB
 
Zašto se nerviraš?

To što pričaš je van svake pameti ,da ne kažem glupost.
Da li ti je sada jasnije ?!??!!!
😅

Ako nekome treba ,hitno ,novac .. taj se neće zaduživati kod provajdera ,gde se proverava kreditni biro ..etc., uz to gubi polovinu novca, a sve to zbog 400-500€.
Drugo i najvažnije, taj koji se odlučio da uzme Garmin, umesto Apple, Samsung i drugih zvučnih imena.. , je žešće neinformisan amater . Kako to da ja ne naletim na takvu dileju, odmah bih mu iskreširao 800€ umesto 500. Mogao je uzeti Samsung S23 za istu mesečnu ratu , spustiti cenu za 200€ i prodati ga u roku od 5 minuta, naročito jer su Yattel papiri i garancija na njegovo ime.

Ima li neko , ko prati ovaj thread, a ko nije preprodavac, a da zna odgovor na ovu apsolutno romantičnu fatamorganu 😅

Uzgred, ne pada mi na pamet da sat uzmem na kp-u.
Ne, uopste se ne nerviram i izvinjavam se ako je moj post delovao nadobudno, to mi namera nije bila, samo ti kazem kako stvari stoje, ili ajde neka bude moje vidjenje tog tvog scenarija…niti sam preprodavac niti se bavim time uopste ali uopste me to ne interesuje, a bio sam x puta licno prisutan kod moga dobrog sada druga, mog bivseg djaka koji drzi prodavnicu mobilnih telefona i serviser je pa znam sta sve ljudi donose i nude, sta se kome isplati ili ne, ne zalazim u to…
Ne naleces jer se verovatno ne kreces u takvim krugovima 😊
 
Zašto se nerviraš?

To što pričaš je van svake pameti ,da ne kažem glupost.
Da li ti je sada jasnije ?!??!!!
😅

Ako nekome treba ,hitno ,novac .. taj se neće zaduživati kod provajdera ,gde se proverava kreditni biro ..etc., uz to gubi polovinu novca, a sve to zbog 400-500€.
Drugo i najvažnije, taj koji se odlučio da uzme Garmin, umesto Apple, Samsung i drugih zvučnih imena.. , je žešće neinformisan amater . Kako to da ja ne naletim na takvu dileju, odmah bih mu iskreširao 800€ umesto 500. Mogao je uzeti Samsung S23 za istu mesečnu ratu , spustiti cenu za 200€ i prodati ga u roku od 5 minuta, naročito jer su Yattel papiri i garancija na njegovo ime.

Ima li neko , ko prati ovaj thread, a ko nije preprodavac, a da zna odgovor na ovu apsolutno romantičnu fatamorganu 😅

Uzgred, ne pada mi na pamet da sat uzmem na kp-u.
Mozda je uzeo sat da proba i odlucio da ga proda jer mu ne treba, ne odgovara mu i slicno, ocekivao je da mozda moze da dobije vise za njega.
Mozda je imao novac u trenutku kupovine ali mu se desilo nesto nepredvidjeno i slicno. Razloga je mnogo a glavni je da fenix7xss ne vredi 750e, vec nekih 600-650e, prodaje se jedan na trs kao koriscen sat sa domacom garancijom iz navishopa. Mali broj ljudi kupuje fenix/epix/tactix pa idu za mnogo manje od zvanicnih cena. Poznati kp prodavac je imao fenix 7 za 430e pa mu to dodje kao neki reper. Navishop ima fenix7xss u ponudi.
 
Ko kupuje sat od 1000€ da ga proba, pa se predomisli u roku od 3 dana , pa ga proda za za duplo manje novca ?
Nije to jedini oglas , na kp-u, sa Yettel garancijom, ima ih još.
I svi oni prodaju Garmin preprodavcima ?
Niko nije strpljiv da sačeka par dana ,da spusti cenu ,umesto na 500€, na 800€ , evo ja ću ga kupiti za 800€, ali Yettel papiri moraju biti na njegovo ime i ne može.biti preprodavac.

Koliko njih proba sat od soma evra ,pa ga proda za duplo manje ?
Vama je to normalno ?
Pa još Garmin.
Da je Apple Ultra, pa da i poverujem :alien:
 
Poslednja izmena:
Da, apsolutno je normalno i ponovicu koriscen fenix7xss ne vredi 800e. Ja ne bih dao vise od 600e, ali to sam samo ja. Ne znam sta tu nije jasno. Ne ide za taj novac, kao sto apple w8 kosta 650e u radnji a polovan moze da se nadje za ispod 400e, watch5pro takodje, da ne pricam da je potraznja daleko veca nego za bilo kojim garmin satom. Potraznja diktira cenu, dovoljan primer je ova tema gde se javlja par ljudi
Edit: tebe zanima 7 ss ne 7xss, on definitivno ne vredi koliko taj preprodavac trazi.
 
To su novi , u celofan upakovani :cool: , satovi.
Ne znam da li Garmin fēnix® 7 – Sapphire Solar Edition vredi 1000€, ali to mu je cena na Yettel-u, zbog čega i pišem sve ovo.
Cena u NaviShop-u, koji je @ilidan tagovao, je isto tu sa cenom, 112.500rsd.
Cena na zvaničnom sajtu, 900$.

Na kp-u, baja kupi taj sat od 1000€, stoji kod njega 3 dana, (nije otvorio kutiju), zatim pronađe preprodavca (neće da ga stavi na kp i da spusti cenu 200€), već pronađe preprodavca kome proda sat za 400€ manje, da bi meni preprodavac ponudio isti taj sat, neotpakovan, sa Yettel papirima, za 750€.
To nije jedan slučaj.
Video sam najmanje 3 različita Yettel ugovora , od 3 različita preprodavca.

Neću sigurno ništa kupiti na kp-u, već me zanima ko su ti ljudi koji kupe sat od 1000€, ne otvore ga, prodaju ga preprodavcima skoro duplo jeftinije..umesto da bar pokušaju da oglas postave na kp, da spuste cenu 200€ , recimo.

Meni tu ništa nije logično.
 
Poslednja izmena:
Pricam o polovnim satovima, uglavnom idem u offtopic. Gde god da kupis sat ukoliko su ti bitni baterija, gps i trening neces se pokajati, ukoliko ti treba nesto za povremeno trcanje i prvenstveno pametan sat idi na aw ili s5 pro. Licno ne bih uzeo solar vec obican 7saphire.
 
Ko kupuje sat od 1000€ da ga proba, pa se predomisli u roku od 3 dana , pa ga proda za za duplo manje novca ?
Ne zalazi u ta pitanja. Ja sam pre mnogo godina ušao u DSLR svet uz pomoć takvog jednog deteta, kome je tata kupovao fotoaprate i objektive, on prodavao posle mesec dana upola cene. Jednostavno postoje ljudi kojima pare kipte i ispadaju na sve strane, ne mora biti nikakva nevolja u pitanju. Treba samo da si informisan koliko realno to vredi i da se nađeš sa parama u pravo vreme na pravom mestu.
 
Da li jos neko ima problem sa connect app. ?Nece da otvori training status vec restartuje app a ako pokusam opet krasuje i tako u krug.
 
Počelo je iznenada ili nije radilo od starta?
Da li imaš najnoviju verziju aplikacije?
 
Iznenada, kada je pao server.
Najnovija verzija apk. Na satu je sve okej ali mi je dosta prakticnije preko telefona
 
Kakva je investicija kupiti coros apex pro? Prodaje ga dacha sa kp za 330 evra. Model je ipak malo stariji, a dvojka je bas skupa, a i nema kod nas jos uvek...
 
Nije 330e puno za Pro, on je najnoviji od prethodne generacije, ali ja bih se nategao za 2jku. Sa druge strane ovaj ti je pod nosom, probaj da ubiješ malo cenu, to se teško prodaje.
 
Nazad
Vrh Dno