Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Nisam bio dovoljno jasan, izvinjavam se:)
Nemam opciju za spajanje sa slušalicama (ili ne umem da je nađem).
 
Kada otvoriš player, stisni play i trebalo bi da ti kaže da nemaš povezane slušalice i pita da li želiš da ih povežeš.
 
Prosto mi nije realno da satovi imaju istu količinu memorije, ima instaliran i player, ali nema mogućnost povezivanja slušalica. Garant ima fora da se flešuje software od music verzije, jer hardware (memorija) je evidentno tu, a slušalice idu na BT, koji definitivno ima, jer se kači na telefon.
 
BTW tvoj primerak je sa crvenom crticom pored dugmeta. A nijedan iz 245 ne dolazi fabrički sa crvenom narukvicom. Koliko sam video kod ljudi u klubu, crtica je uvek u boji stock narukvice.

Moja žena ima narukvice u bojama, pa menja boju watchface I uvek se žali na plavu crticu 😄
 
Probaj da na tvoj sat instaliraš beta verziju softvera ali za 245 music model,čime bi dobio softverski funkcije koje ti nedostaju:imaš na netu da skineš 11.03 verziju beta,a evo i uputstva

Installation Instructions​

  1. Connect your Forerunner 245 to your computer using the USB cable.
  2. Download and unzip Forerunner245_1103Beta.zip. Place the GUPDATE.GCD file in the \Garmin folder of your device's internal storage drive.
  3. Disconnect your device from the computer, approve the update on the watch, and wait for the update to finish.
  4. If you would like to revert to the last public release software, place the GUPDATE-1040.GCD file in the \Garmin folder and rename GUPDATE-1040.GCD to GUPDATE.GCD. Disconnect the device to install. NOTE: If you revert to an older version of software, all of your settings will be reset to defaults.
 
kako da instalira softver za 245 na 255 :D
 
I ja sam pročitao da je sat 245, onda ono sa bojom crtice nema veze, jer 255 još uvek nisam video, a da znam da jesam.
 
Ima li neko iskustva sa Garmin Venu 2 satom? Interesuje me da li je moguce instalirati neku 3rd aplikaciju za navigaciju poput Koomot, tipa da napravim rutu i prebacim je na sat da me navodi po zadatoj ruti?
 
na bilo kom 245 je u boji narukvice, to ne oznacava da li je verzija music ili obicna :)
 
Probaj da na tvoj sat instaliraš beta verziju softvera ali za 245 music model,čime bi dobio softverski funkcije koje ti nedostaju:imaš na netu da skineš 11.03 verziju beta,a evo i uputstva

Installation Instructions​

  1. Connect your Forerunner 245 to your computer using the USB cable.
  2. Download and unzip Forerunner245_1103Beta.zip. Place the GUPDATE.GCD file in the \Garmin folder of your device's internal storage drive.
  3. Disconnect your device from the computer, approve the update on the watch, and wait for the update to finish.
  4. If you would like to revert to the last public release software, place the GUPDATE-1040.GCD file in the \Garmin folder and rename GUPDATE-1040.GCD to GUPDATE.GCD. Disconnect the device to install. NOTE: If you revert to an older version of software, all of your settings will be reset to defaults.

Već imam instaliranu poslednju beta verziju, ali za FR255 (ne nih baš instalirao verziju za FR245, ko zna šta bi ispalo:). Koliko sam ja video, Garmin ne pravi razliku, postoji beta softver za sve modele zajedno, označen kao "FR 255 series", nisam našao posebne verzije za "regularan" i "music" model. U svakom slučaju, hvala na ideji :)

Da ne bih ponovo opisivao sat, evo i dve fotografije, sa originalnom narukvicom koja je došla uz njega:
 

Prilozi

  • viber_image_2022-09-29_20-57-59-229.jpg
    viber_image_2022-09-29_20-57-59-229.jpg
    126.9 KB · Pregleda: 30
  • viber_image_2022-09-29_20-57-59-189.jpg
    viber_image_2022-09-29_20-57-59-189.jpg
    102.7 KB · Pregleda: 30
Trenutna verzija Garmin Connect, nakon aktivnosti gde je postignut rekord, bez obzira da li se klikne accept ili decline, kaže "an error has occurred".
Kažu rade na novoj verziji koja će to da reši, ali kada će...

Workaround je logovati se na Connect kroz browser, pa prihvatiti record tamo. Nakon toga se uredno prikazuje i u aplikaciji. Ili lakša varijanta, ne forsirajte i nema novih rekorda 😄
 
Šta ozbiljne firme u poslednje vreme sebi dozvoljavaju.
 
Već imam instaliranu poslednju beta verziju, ali za FR255 (ne nih baš instalirao verziju za FR245, ko zna šta bi ispalo:). Koliko sam ja video, Garmin ne pravi razliku, postoji beta softver za sve modele zajedno, označen kao "FR 255 series", nisam našao posebne verzije za "regularan" i "music" model. U svakom slučaju, hvala na ideji :)

Da ne bih ponovo opisivao sat, evo i dve fotografije, sa originalnom narukvicom koja je došla uz njega:
Moja greška bio sam ubeđen da je 245 u pitanju :) nema veze sve isto samo za 255 ;)
Šta ozbiljne firme u poslednje vreme sebi dozvoljavaju.
Pazi i ove neozbiljne za jedno 10 godina kad razviju softver će dozvoliti sebi isto a do tada uživaj :giggle:
 
Neozbiljne još gore. Ludilo sa softverom poslednjih godina.
 
Kod Garmina to, do sada, nisam viđao. Imali su, u par navrata, one padove servera, da po 3 dana nisi mogao da sinhronizuješ uređaj. Ima ljudi koji tvrde da su im aktivnosti otišle u nepovrat.
Ovo što @PJ pominje je veći blam. Sreća te mene ne dotiče :D
 
to bese rasnomware :D
 
Ovo što @PJ pominje je veći blam. Sreća te mene ne dotiče :D

Oborio sam, potpuno beskorisni, 1mi rekord za 2 sekunde, zato sam probao i decline, pa kad nije htelo, izguglao što izbacuje grešku.

Mogu da potvrdim da je radilo OK pre 2 sedmice, kad je pao half marathon personal best 😊, ali i da sam uradio update aplikacije pre neki dan.
 
Ja sam te rekorde potpuno ignorisao, dok pj nije javio da ne radi :)
Probao danas bicikli rekorde je prihvatio, a plivanje rekorde nije.
 
Kako ga ignorišeš, kada iskoči preko trećine ekrana,nakon završene aktivnosti?
 
To sam i ja mislio, ali mi se desilo da ne isključim aktivnost, sednem u auto i dobijem fastest km. Nije mi palo na pamet da prihvatim, pa da probam da skratim aktivnost za taj zadnji deo. Da vidim da li će da obriše i rekord.

Ili recimo imaš aktivnost u uslovima koje ne brojiš u relevantne, ali želiš da sačuvaš aktivnost iz nekog razloga.
Npr. redovno plivaš, vodiš rekorde, ali iz zezanja odlučiš da isplivaš neku distancu sa disaljkom.
 
Zar sat nije toliko "pametan" da prepozna aktivnost i da sam skonta da ne možeš da trčiš 100 km/h? :)

btw. nešto me svrbi novčanik ponovo a nisam pratio temu neko vreme. Kako vam se čini cena za model iz spojlera?

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
btw. nešto me svrbi novčanik ponovo a nisam pratio temu neko vreme. Kako vam se čini cena za model iz spojlera?

Uplasili su se od apple ultra i krenuli da skidaju cene :)
Dobro bi bilo da probas uzivo 7s i obican 7 pa procenis koja velicina ti vise pase.
7s se lakse nosi za svaki dan ali debljina je skoro ista kao 7, manji je ekran i slabija baterija, a org. narukvica od 7s je duzine za zene.
 
Šta se generalno dobija sa prelaskom sa 6X na 7X Sapphire Solar? Čitao sam da se neki žale da im je velika razlika u refleksiji
na dnevnom svetlu bez direktne sunčeve svetlosti?
Fenix 7X vs. 6X.jpg
 
jeli hoces 7X ili 7S? ogromna je razlika u velicini
 
Nazad
Vrh Dno