Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Sa sve Exynos-om u njemu.
 
Zašto bi Google ulagao u razvoj,kada je smislio bolju taktiku, prodaje nam midrange uređaj po ceni Hi-end uređaja. Do tada se bave razvojem software-a, koji će posle lako implementirati u hardware koji će moći da ,ne samo po kvalitetu, već i ceni, parira Apple-u. Odlična taktika kako bez ijednog uloženog coin-a, ako ne srušiti, ono bar dostići Apple,.u prestižnom smislu. Isto su uradili i sa Android Open source , kada su developer-i širom sveta od poluproizvoda napravili proizvod, sada Google gleda da stavi šapu i povrati monopol tamo gde ni cent nije uložio.
Made by Google .
 
U kom smislu midrange po ceni hi-end? Znacajno su jeftiniji od konkurencije, pravi bolje fotografije, premium izrada, sjajno korisnicko iskustvo.. Nije valjda da se gledaju neke nebitne brojke sa testova ili gaming? Sta da svi kriju sta se nalazi unutra? Ovako kao znas da je 5nm umesto 3nm izrada ili sta vec, wow.. sta nam uvaljuju, ako tako gledas, Apple uvaljuje bateriju i RAM na nivou low-end Androida.. a jasno je da u svakodnevnom koriscenju to nema veze s vezom..
 
U pravu si.
Apple/Google, ne zna se koji su bolji alhemičari. :cool:
Nekome je bitna fotografija, nekome su bitne performanse.
Sve više razmišljam da ponovo uzmem neki kinez-premium, otključam bl, flešnem customROM najbliži stock-u i to je to.
 
Poslednja izmena:
Pa poenta je da me ne zanima sta je unutra ako radi sjajno, zasto bi tebe zanimalo, kako ti ta informacija utice na koriscenje telefona? I plus su jeftiniji dosta tako da nisi u pravu da ih prodaju kao da je unutra najnoviji chipset..
 
Pre par dana sam se setio nekih prepiski ,ovde sa foruma, vezano za brzinu punjenja, kako to nije bitno i sl. Meni je bitno, itekako. Dok sam se istuširao, telefon je bio na skoro 100% .
Sve te 'sitnice' će neko kompenzovati za dobru kameru.
 
Sve više razmišljam da ponovo uzmem neki kinez-premium, otključam bl, flešnem customROM najbliži stock-u i to je to.
Nije to ni blizu Pixel iskustva, vjeciti kompromisi, pocev od kamere, zvuka, pa na dalje, otiska prsta, safetynet-a (budzenje sa nekim magisk-cima), connectivity-a, usput po kojeg bug-a itd.
 
Uz obzir da je SD8 gen2 već na vratima, sve te use cases.. sound (spatial audio, manja latenca, losless audio)..connectivity wifi7, brzina punjenja, autonomija baterije, AI i gaming ,GPU ray-tracing, kamera , stabilizacija..ne bih menjao za T3.
Meni performanse i nove tehnologije više znače od google kamere.

Što se otključavanja bl-a tiče, nema potrebe za tim. Telefon sam podesio kako mi odgovara i u Settings više ne ulazim. Kineski ROM-ovi su prestali da me nerviraju.
 
Bogte, nema 2 meseca kako kupih 6A, a ono već osmica.
 
Nije to ni blizu Pixel iskustva, vjeciti kompromisi, pocev od kamere, zvuka, pa na dalje, otiska prsta, safetynet-a (budzenje sa nekim magisk-cima), connectivity-a, usput po kojeg bug-a itd.
Još kako je bilo blizu Pixel iskustva. Ponekad i bolje, ja sam na Nexus tabletima vozio custom romove koji su radili osetno bolje od stock firmwarea.
Mnoga gospoda koja se sada gadljivo mršte na romove su godinama bili na otključanom bootloaderu, redovno su koristili romove i bili zadovoljni.
Nekad bilo, industrija je postigla svoje, sad samo stock bato, jer proizvođač nas voli, poštuje i na fabričkom softveru je sve bajno i sjajno.
 
Ja trenutno drzim karticu u pixel 6 pro, al jedva je cekam vratit u huawei p30.

Ovaj pixel je takav marketing da je to strasno, kao "pixel iskustvo".
Tipka za volumen ispod power tipke, eto svi drugi glupi oni pametni.

Ne koristim geste, nego tipke za navigaciju, jedino na pixelu ne mozes zamjeniti redosljed tipki nego je back tipka lijevo, sto nije logicno ni prakticno za dešnjake.
Kamera je vulgaris dosadna, ok ima fin HDR i par caka u sw, ali nema pravi pro mode, ne mozes forsirat mob da koristi npr 4x lecu, nego ce on sam saltat izmedju kropanja glavne i sporedne (npr na p30 udjem u pro mod, odaberem 3x lecu i ta leca je do daljenjega aktivna, nema saltavanja).

Moje neko misljenje je da se pixel trudi bit iphone, a to nije ono sto je poanta androida.
 
Ne da se trudi nego im je to i cilj :)
Kome se to ne sviđa, ima dosta Kineza kao alternativu, pa ko šta voli neka uzme i uživa :)
 
Uviđam da sam , ako ne prozirljiv, ono ..bar vidovit .
 
Ja trenutno drzim karticu u pixel 6 pro, al jedva je cekam vratit u huawei p30.

Ovaj pixel je takav marketing da je to strasno, kao "pixel iskustvo".
Tipka za volumen ispod power tipke, eto svi drugi glupi oni pametni.

Ne koristim geste, nego tipke za navigaciju, jedino na pixelu ne mozes zamjeniti redosljed tipki nego je back tipka lijevo, sto nije logicno ni prakticno za dešnjake.
Kamera je vulgaris dosadna, ok ima fin HDR i par caka u sw, ali nema pravi pro mode, ne mozes forsirat mob da koristi npr 4x lecu, nego ce on sam saltat izmedju kropanja glavne i sporedne (npr na p30 udjem u pro mod, odaberem 3x lecu i ta leca je do daljenjega aktivna, nema saltavanja).

Moje neko misljenje je da se pixel trudi bit iphone, a to nije ono sto je poanta androida.

Gestures su nesto najbolje na sta sam presao i sad ne mogu da verujem koliko su zastareli dugmici, kad koristim tudje telefone bas mi je lose, u rangu kad uzmem da koristim telefon koji je na nasem jeziku :D

Znam da treba verovatno dan, eventualno dva "cudnog" privikavanja ali posle budes kako sam mogao ikad da koristim dugmice :)
 
Ja gestures koristim godinama unazad.
Čudno, kako religija ume čoveka da uspori.
 
Gestures su nesto najbolje na sta sam presao i sad ne mogu da verujem koliko su zastareli dugmici, kad koristim tudje telefone bas mi je lose, u rangu kad uzmem da koristim telefon koji je na nasem jeziku :D

Znam da treba verovatno dan, eventualno dva "cudnog" privikavanja ali posle budes kako sam mogao ikad da koristim dugmice :)
Probao sam, ne pašu mi, navikao sam dugo pritisnit home da zakljuca ekran, back da udre screenshot i recents da uapli snimanje zvuka, bitno mi za posao. Na žalost to sa gestama ne mogu :) tako da su za mene geste promašaj.
 
Poslednja izmena:
Ovaj Samsungov 3nm GAA proizvodni proces po nekim "izvorima" bi mogao da stane na crtu 3nm TSMC-ovim proizvodnom procesu, koji je ustvari blizi 4nm, nego 3nm...
Navijam da bude tako, posto nama potrosacima odgovara jaka konkurencija.
 

Pixel-8-Pro-5K1-scaled.jpg


Pixel-8-Pro-5K4-scaled.jpg
 
Koliko čudno izgleda :) kao mešavina nekog HTC-a i apple. Ali ko da je to bitno.. :)
Bitno da cena ne ode više od 100e preko p7pro početne.
 
Dosta dobre dimenzije, što znači da će smanjiti bateriju :) (2mm uži i 5mm kraći)
što možda znači da je g3 stvarno efikasniji dosta od g1/g2, ali to realno i ne bi trebalo da je preterano teško postići :)
 
Videćemo za 57 dana i 3 sata :D


 
Poslednja izmena:
Pa tada će se samo saznati dizajn i ništa više :)
Isto kao što su uradili sa pixel 7 serijom. Kao neki preview i onda coming soon bez ikakvih tehničkih informacija.
 
Nazad
Vrh Dno