Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Apsolutno delim mišljenje sa axel-juniorom. 7a i da si miran neko vreme
 
Drugarica je uzela 7a, bas je prezadovoljna, i ja sam ga malo cackao, tako da , apslutna preporuka.
 
Slazem se, ja koristim pixel6a, verenica 7a i isao bi sad na 7a. Kamere gotovo da i ne primetim razliku, malo mi je lepsi ali 90hrz i sto je noviji bilo bi presudno.
 
Znam da je ovo nije tema, ali mene zanima da li se iplati uzimati pixel 6a u ovom trenutku ili ici na 7a? Vidim da je cena za 6a oko 330e, sto je za mene ok. Podrska za system update do 2025 a security update do 2027. Momentalno koristim motorolu defy kod kojeg me nervira velicina(169mm!!!) i nema podrsku(nema update). Ovaj pixel je dosta manji(jako mi je bitna velicina), ima cist android i dosta bolju kameru pa razmilsljam da ga uzmem.
6 Pro ti je 380
 

android-15-schedule-1.jpg



 
Kakva su vama iskustva sa Beta verzijama? Jel vredi zbog dodatnih feature-a, ili je pain in the ass zbog bugova?

Pretpostavljam da bi mogao da se vratim na A14 samo ako ga flashujem posle?
 
Mora komplet wipe za vraćanje unazad, dok je upgrade bezbolan
 
Stigao i meni Pixel Stand 2, super stvarčica, nego me zanima, jel ne može da se isključi AOD, dok je telefon na punjenju? @fkloznica ti možda znaš, pošto poseduješ Stand
 
Stand 2 je top :)

Ne znam. Pošto ja ne koristim AOD uopšte a kada je na standu odgovara mi da mu je upaljen aod :)
 
Nešto sitno, verovatno neki sitan bug koji se jedva i primeti ili su malo kod sredili 😂
 
^ ja nemam problema, a vidim zale se mnogo po netu na pozive/sms nakon martovskog apdejta.
 
Ja sam na Pixelu 6, meni to traje od starta. Nego proveravam da li su i seriju 8 usrali sa tim problemom ili ne. Ili mozda tako teraju ljude da kupuju PRO, neko mi rece da te verzije nemaju probleme. Njima se greje baterija. :)
 
Moj drug ima 8, i znam da kad ga zovem, dosta često je nedostupan pa se javi kasnije kad vidi poruku
 
Da bacim moja 2 centa na ovu temu :)
Pixel 6 pro je po nekada bio nedostupan, Suzuki nikada nisam pokušao na njemu.

Pixel 8 pro ni jednom do sada nedostupan i bez Suzukija i sa njim.
 
Nijednom problem sa mrezom do sada na 8 Pro!
 
Zdravo ljudi!
Iščitah vas manje više od početka teme. 😁
Već dugo sam se nameračio da moj sledeći telefon bude Pixel. Preskočio sam sedmicu i strpljivo čekao 8 seriju. 8 Pro zaista divno izgleda i deluje u globalu i više nego dobar telefon.
Je l' su ovi problemi sa pozivima/porukama toliko rasprostranjeni ili je slučaj da se glasna manjina čuje? Problematičan je prethodni update ili generalna problem?
To je bukvalno jedina stvar koja mi ne dozvoljava da prelomim, jer ne bih da dam novac za telefon sa takvim problemima.
Druga stvar je što mi nijedan telefon nije ni blizu interesantan. iP (iOS ne mogu) i Samsung mi se jednostavno ne sviđaju, od Kineza jedino OP (12 je lep i on mi je nužna alternativa) jer imam odlično iskustvo sa 8T pune tri godine bez problema, ali mi nekako OP nije kao što je nekad bio.

Kapiram i da dosta ljudi iste uzima preko KP? Povoljniji su dosta od ovih nekoliko poludivljih prodavnica koje nažalost nude uglavnom samo sa memorijom od 128gb.

🤞🤞
 
Pixel 7 I 8 dele isti exynos modem 5300, ja na P7P sam imao problem sa volite kod a1, ne može se aktivirati preko shizuku i bio sam ponekad nedostupan. U Yettelu nemam tih problema i volte radi. Ne znam koliki ti je budžet i koliko te svrbi ali ja bih sačekao Pixel 9 u oktobru.
 
Pa svrbi me utoliko što mi je riknuo power button na OP 8T 🥲
A da li će uopšte biti moguće nabaviti 9 tako brzo u oktobru kod nas ili tek posle par meseci?
 
Mađarski Yettel je najavio da će ga imati u ponudi, možda i ovi naši.. a snjim i sat i razne pixel dzidzabidze 😁
 
Druga stvar je što mi nijedan telefon nije ni blizu interesantan. iP (iOS ne mogu) i Samsung mi se jednostavno ne sviđaju, od Kineza jedino OP (12 je lep i on mi je nužna alternativa) jer imam odlično iskustvo sa 8T pune tri godine bez problema, ali mi nekako OP nije kao što je nekad bio.
Slično razmišljam, i slažem se da je OP godinama kilavio ali OP 12 je baš dobar telefon za te pare. Bio sam ubeđen da ću kupiti P8 Pro (u slučaju da se odlučim za fablet dimenzije i telefon veći od kompakt klase) ali ne vredi, OP 12 je na skoro svakom bitnom polju bolji od P8 Pro.
Jedino što nema kameru sa HDR+ ali meni to i nije neka mana, posebno što su u saradnji sa Hasselblad-om stvarno napravili odličan setup glavnih kamera. Do nedavno su se takve saradnje svodile uglavnom na beskorisna brendiranja, koja su služila samo za hajp i marketing, ali u poslednje 2 godine konačno ima napretka na tom polju.

P8 Pro je odličan telefon, ali čipset (i mane koje maskirani Exynos donosi) baš kvare utisak, posebno za tu cenu uređaja.
 
Mađarski Yettel je najavio da će ga imati u ponudi, možda i ovi naši.. a snjim i sat i razne pixel dzidzabidze 😁

Jes, ali bi ako ikada bude i kod "ovih naših" to bilo najmanje 30% skuplje...

Slično razmišljam, i slažem se da je OP godinama kilavio ali OP 12 je baš dobar telefon za te pare. Bio sam ubeđen da ću kupiti P8 Pro (u slučaju da se odlučim za fablet dimenzije i telefon veći od kompakt klase) ali ne vredi, OP 12 je na skoro svakom bitnom polju bolji od P8 Pro.
Jedino što nema kameru sa HDR+ ali meni to i nije neka mana, posebno što su u saradnji sa Hasselblad-om stvarno napravili odličan setup glavnih kamera. Do nedavno su se takve saradnje svodile uglavnom na beskorisna brendiranja, koja su služila samo za hajp i marketing, ali u poslednje 2 godine konačno ima napretka na tom polju.

P8 Pro je odličan telefon, ali čipset (i mane koje maskirani Exynos donosi) baš kvare utisak, posebno za tu cenu uređaja.
Baš sam u nedoumici. Već duže želim Pixel i sa namerom sam preskočio sedmicu, nadajući se skoro pa perfektnom uređaju u 8 seriju. E sad, ili sam previše čačkao komentare ili ima vatre tamo gde ima i dima, ne znam.
A tu je i brzo punjenje, sa 65w na 30w, verovatno bi mi smetalo..(da ne pričamo o 80w koje daje OP12) 😵😵
 
Nećeš zažaliti ni sa 8, jednom kad te povuče Google i pixel, nema više nazad :) ja želim upgrade al sve što sam video a tiče se kamere je meh... A pixel software niko nema
 
Mene povukao do 3xl i sa sledećim serijama odvukao ka Samsungu i to lagano. Google je totalno izgubio kompas, a mogao je da bude ispred Samsunga u svim segmentima. I što je najgore samsungov One UI je bolji. Pixel jednostavno moraš da voliš i da zažmuriš na mnoge mane da bi ga koristio. A voleo bih da se vratim na Pixel jednog dana.
 
Nazad
Vrh Dno